Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 19:09   #61
odi ti lijepo u udrugu potrošač. oni će ti najbolje pomoći
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 20:01   #62
Ti lijepo napravi servis i onda nemoj platiti
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 20:21   #63
@kost..... imaš PM!
KAMA SUTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 22:25   #64
Nemoj biti pristojan i uljudan sa tim ljudima, počni sa prijetnjama da češ ih tužit da češ dat u novine itd... to uglavnom pali i budi dosadan do zla Boga onda možda netko nešto i naprave. Nema druge
Hakal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 15:26   #65
Angry Njihovo objašnjenje

Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Koje je objašnjenje iz ePlusa?
Njihovo objašnjenje je da je Plana Promet davao na svoju ruku 4 godina garancije , te da oni ne žele pokriti taj trošak. Razgovarao sam sa nekim šefom maloprodaje koliko se sjećam. No, dobio sam neke nove kontakte u Eplusu, pa ću probat vidjet šta će ti novi kontakti reći...

No, ovo je stvarno za novine... Mislim, ipak je proizvođačeva odgovoronost da pazi što mu rade zastupnici. Ali ono što me isto fascinira je BEKO podrška. Samo te seljakaju. Sad bar znam od koga ne želim kupit novi proizvod jer ako imaju takvu podršku, a nešto mi opet ne bude valjalo da prolazim isti horror! No way!!!
kost is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 19:16   #66
Quote:
kost kaže: Pogledaj post
Njihovo objašnjenje je da je Plana Promet davao na svoju ruku 4 godina garancije , te da oni ne žele pokriti taj trošak. Razgovarao sam sa nekim šefom maloprodaje koliko se sjećam. No, dobio sam neke nove kontakte u Eplusu, pa ću probat vidjet šta će ti novi kontakti reći...

No, ovo je stvarno za novine... Mislim, ipak je proizvođačeva odgovoronost da pazi što mu rade zastupnici. Ali ono što me isto fascinira je BEKO podrška. Samo te seljakaju. Sad bar znam od koga ne želim kupit novi proizvod jer ako imaju takvu podršku, a nešto mi opet ne bude valjalo da prolazim isti horror! No way!!!
Probaj im dati do znanja da si potrošač kojeg ne zanimaju interne prepirke zastupnika, te da su svojim preuzimanjem branda Beko za RH, preuzeli i obveze prijašnjeg zastupnika (ako ne zakonske, barem moralne-znali su što je prijašnji zastupnik napravio).
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 21:24   #67
samo ti njih stisni. Ja sam lani imal "okršaj" s Ve-Mil-om. Oni jedno ja drugo. Pa Udruga za zaštitu potrošača, pa pisani prigovor gdje sam se pozvao na Zakon o obveznim odnosima (vidi članak od cca.380 do 450), pa Radio 101, pa državni inspektorat... E pa tek kad im je došao inspektor, odjednom sve može... pa najte se srditi... pa došlo je do nesporazuma... i tak
U međuvremenu je donesen i novi Zakon o zaštiti potrošača pa prouči malo.
Moj ti je savjet sljedeći: Napiši pisani prigovor i pozovi se na svoja prava iz zakona (citiraj i navodi članke koji ti idu u prilog), pošalji to preporučeno s potvrdom primitka na zastupnika u Hrvatskoj, kopiju u Udrugu za zaštitu potrošača i u centralu BEKO-a. Na dopisu napiši da vide kome si sve poslal kopiju. To je onda službeni prigovor na koji su oni dužni reagirat, mislim u roku 15 ili 30 dana. Ako ne odgovore, onda šalješ prijavu na državni inspektorat. Nažalost, pravda je spora ali dostižna.
Ovo prek telefona i maila te mogu vozat do imendana...
Sretno!
__________________
...al inace sam dobro...
vixana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 21:44   #68
za Beko proizvod ti nije garanciju dao proizvođač već famozni plana promet. firma je propala i serviseri nemaju od koga naplatiti uslugu koju će tebi odraditi u navodnoj garanciji.
nije dužnost servisera raditi besplatno uz besplatnu ugradnju dijelova zbog nekog tko je vidio da propada i uvali cijelo svoje skladište šund robe kupcima uz "garanciju" od sto godina.
4 godine za beko je rok trajanja a ne garancija.
tetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 09:38   #69
I ja imam perilicu Beko s 4 godine garancije. Tko je dao tu garanciju ne zanima me. Ak se pokvari dolazi ovlašteni servis i ne plaća mu se. Ak hoće nek me tuži. Kraj priče.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 11:31   #70
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
I ja imam perilicu Beko s 4 godine garancije. Tko je dao tu garanciju ne zanima me. Ak se pokvari dolazi ovlašteni servis i ne plaća mu se. Ak hoće nek me tuži. Kraj priče.
Što ćeš držati pištolj serviseru pri sljepoočnici ako odbije raditi?
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 12:23   #71
Potrošač

Quote:
odi ti lijepo u udrugu potrošač. oni će ti najbolje pomoći
Kad sam slao mejlove, uvijek sam ih znao stavit u cc
kost is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 12:24   #72
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Ti lijepo napravi servis i onda nemoj platiti
fora je što te odmah preko telefona pitaju o perilici, a između ostalog je pitanje kad je kupljena što automatski te upozore da ćeš morat sam platit...
kost is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 12:30   #73
Quote:
tetta kaže: Pogledaj post
za Beko proizvod ti nije garanciju dao proizvođač već famozni plana promet. firma je propala i serviseri nemaju od koga naplatiti uslugu koju će tebi odraditi u navodnoj garanciji.
nije dužnost servisera raditi besplatno uz besplatnu ugradnju dijelova zbog nekog tko je vidio da propada i uvali cijelo svoje skladište šund robe kupcima uz "garanciju" od sto godina.
4 godine za beko je rok trajanja a ne garancija.
Ne očekujem da to serviser iz svog džepa plati, već proizvođač ili njihov zastupnik jer je to njihova obveza. Zar BEKO ne bi trebao kontrolirati svoje zastupnike i vidjet što rade po zemljama!?

S druge strane, koliko sam zvao BEKO podršku po cijeloj Europi, čini mi se da ne želim uopće imat bilo kakav BEKO proizvod jer te samo seljakaju (ne znaju ni sami koja BEKO ispostava je zadužena za hrvatsku, a kamoli da smo došli do konkretnog problema). Čini mi se da ne želim kupovat BEKO proizvode bilo kakve jer što da imam ubuduće još neki problem sa BEKO proizvodom sa ovako jadnom podrškom!???!? Pa opet bih potrošio telefona i na kraju bi moro kupit novi.

Ne znam zašto braniš BEKO, ali dođe mi da kupim domenu i napravim stranice sa mojim iskustvom, čisto kao upozorenje drugim ljudima o kupovini BEKO proizvoda i njihovoj podršci.
kost is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 16:50   #74
Quote:
kost kaže: Pogledaj post
.....
Probaj se barem nagoditi da platiš dijelove, a oni sate rada, ako ti sve druge opcije propadnu, a vjerojatno i hoće, jer su sklopljene sa više nepostojećom tvrtkom.

Ja sam realan što se situacije tiče. Garanciju ti je pravno dala plana promet, a ne Beko arcelik iz Turske.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 12:36   #75
to je ono napisat čemo ti rat i mir ako treba samo daj pare
SharkyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 13:05   #76
Quote:
kost kaže: Pogledaj post
Ljudi - ovo nije normalno. Kupio sam BEKO perilicu 26.4.2004. s garancijom od 4 godine. Kako sam nazvao servise sa popisa u Zagrebu u garantnom roku, neki se nisu javljali, a neki su rekli da ne servisiraju vise BEKO.

Dok je jedan serviser koji se javio i dosao pogledati perilicu rekao zanimljivu konstataciju, a to da novi BEKO zastupnik(http://www.eplus.hr) ne postuje garanciju koja je kupljena dok je jos bio stari zastupnik Plana Promet, te da bi ja osobno servis trebao platiti. Sto me iznimno cudi jer moja garancija jos uvijek vrijedi (do 26.4.2008. godine).

Nakon toga sam zvao Eplus (novi zastupnik), gro brojeva iz garancije, piso i slao mejlove razne koje sam nasao na http://www.beko.com. No, da vas odmah razuvjerim da mejlanje i slanje poruka preko njihovog weba nema srece jer nisam dobio niti na jedan mejl odgovor. Telefonom sam probao zvat apsolutno sve urede u Europi koje sam nasao na webu(http://www.beko.co.uk/BEKOEurope.aspx#) i samo me sele od Britanije, Austrije, Slovačke do Turske i tako u krug.

Mislim da je ovo zadnji proizvod koji kupujem od BEKO-a.

Mislim džabe vam garancije koje vam daju 4 godine ili više kad se to tako riješi da propadne zastupnik i dođe novi.

Jel netko uopće naišao na rješenje ovog problema?
prvo sto mi pada napamet u ovom ludom svijetu usranog kapitalizma je da si ti igrac iz neke konkurentske firme koja proizvodi ves masine i sad dosao na forum srat o BEKO-proizvodima....sto bi ja tebi vjerovao??? to sto si ti kupio tu ves masinu - to je tvoj problem...i vjeruj mi nepada mi napamet da na osnovu tvoje izjave o tom proizvodacu radim predrasude za neke firme....kad si je kupovao imao si jebeno dobar razlog da ju kupis...nisi htio dat za malo skuplju jer ovi sto prodaju skupe bi te zajebali...pa sad kad si popusio dolazis na forum pricat kako ti ne radi ves masina....jebe se kome za tvoju masinu i gace koje nemas gdje sad oprat...da nebi ispalo da sad ja lobiram za neke proizvodace ves masina samo da ti recem da sam baustelac i da libo racku za sve ves masine svijeta...
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 15:36   #77
i kako ti se pokazalo?

e, da, našla sam im site i ne čini mi se baš tursko ili šta već. evo!
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 09:35   #78
Brandovi u smislu kvalitete više ne postoje jer se radi na masovnosti i sa što jeftinijom radnom snagom. Tako sam kupila nike patike u trgovini koje su se raspale za 14 dana. Bekovu perilicu imam 5godina do sad otišla pumpa za vodu i remen elektromotora. Zanemarivo.
 
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 10:18   #79
Quote:
djjosa kaže: Pogledaj post
dragi moj prijatelju beko radi aparate po bosh licenci isto kao i bira po gorenjevoj.zar nisi možda znao da se i boschovi frižideri rade u turskoj?što se tiče frižidera u ponudi imaju daleko velik izbor za povoljnu cijenu za razliku od gorenja i sličnih proizvođača.garancija mu je 5 god,ti ćeš sad reć kakva mu korist ako se kvari?zar je ariston bolji izbor kad se u 2-3 god. pokvari 5 puta??!!iman u kući aristonovu pećnicu koja je ajme majko... a ploču 2+2 san već davno zaminio .nekažem da je danas neko toliko bolji jer po meni je danas sve stvar sriće,ako te posrići trajat će ti ,ako ne nisi sritan i gotovo.ali kad već uzimaš gledajući količinu,cijenu,garanciju...mislim da je beko tu bolji,a i njihov blomberg nešto skuplji je u tom rangu.neznan ja u kojem si ti servisu,ali o ovlaštenom servisu andabaka(split) ima rezervnih dijelova.a mislim da i po reakcijama ljudi ovde u ovom forumu najbolje vidimo da ljudi zadovoljni s bekom i omjerom uloženo-dobiveno. i neznan šta si skeptičan prema turcima,po meni su gori šminkeri talijani sa candyem,i aristonom ,a i gorenje recimo škrinje radi u srbiji,per.posuđa u kini itd.
JOŠ jedna informacija ....BEKO je u bijeloj tehnici broj 2 po prodaji aparata u velikoj Britaniji.
i zaboravio si reći da u korporaciji arcelika postoji još jedan brand a to je u području audio-video tehnike -GRUNDIG- kojeg su kupili od posurnulih njemaca.
Bosch I Beko nemaju ama baš ništa zajedničko niti postoji ikakva licenca kod Beka od Boscha.
Bosch je brand firme BSH koja ima 14 brandova. Nabrojat ću samo neke:
Bosch, Siemens, Gaggenau, Neff, Ufesa, Balay, Pistos.....
Firma BSH ima 43 proizvodnje u svijetu i svaka je za proizvodnju samo jednog tipa aparata. Dakle u Turskoj se proizvode samo perilice rublja i to jeftiniji modeli jer je jeftinija radna snaga. A tvornica i inženjering je 100% njemački.

Što se tiće Beka ide ovako: Jedan močan čovjek, nešto slično kao kod nas Todorić se ubacio u svijet bijele tehnike. Tako je sve krenulo. Zadnja akvizicija im je njemački brand Bloomberg koji su također kupili da bi se Bek0o mogao prodavati pod njemačkim brandom.
Sami aparati nisu loši, svakako su bolji od Gorenja a cijena im je ili manja ili jednaka Gorenju.
Tako da mogu zaključiti da se svakako isplati kupiti Beko jer je omjer uleženog i dobivenog bolji nego kod jednog Gorenja.

Sad malo o garancijama. Prema statistikama 90% kvarova na bjeloj tehnici se dešava u prve dvije godine, nakon toga ima također kvarova ali puno manje, i na kraju aparat umre od prirodne smrti, odnosno starosti.
Oni koji daju 5 godina garancije to rade isključivo radi marketinga i poboljšanja prodaje. I Wirpool je imao garanciju 6 godina koju su sad nakon nekog vremena povukli sa tržišta, tako da je jasno zašto.
Između ostalog, ako kupite BMW ili mercedes ili nešto slično, garancija je 2 godine, a Kia ima i do 7 godina. Sami zaključite što to znači.
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 10:44   #80
Quote:
BigBlju kaže: Pogledaj post
Je, sve to stoji...

Sve mi se nekako čini da kvaliteta više i nije toliko nedostižna za male novce, i da plaćamo samo masne reklame i imena...
Gledala sam na netu - Beko ima svoju legitimnu stranicu i kao brand egzistiraju u par zemalja Europe...
Kaj se tiče tehnologije - namjeravam uzeti basic modele - ne treba mi pećnica koja npr. ima ugrađene recepte i ne namjeravam ju uključivati pute mobitela - dovoljno je da je energetski razred A...
net stranicu more izradit svatko! za bilo koju marku! A sad se pojavljuje gro novim marki koje nikad prije nisu radile ni šibice, a po nekim ovdje sad su "partneri-brand imena koja se rade po drugim zemljama"!! Ma dajte!!
Zar će, na primjer , BMW dat Rumunjima ili Tunisu da radi njihove aute pod imenom Sandy (pijesak) i očekivat da će im proizvodnja rasti!!!???
Samo se vi tješite da su to isti proizvodi kao i poznati brandovi.
Ja nikad nebi takve marke (Beko,Qvadro, Vivax i sl) jer se radi o proizvodima koji moraju raditi - a ne da mi peć ili perilica krepa u pol posla ili hladnjak ili klima usred ljeta!!!

Pitanje je kako ti proizvodi rade u usporedbi sa "pravima". Jer netko nebi primjetio loš rad takvog prozivoda pa da mu ovaj ispiše potvrdu za to...


Basic modeli?? pa kad dođeš kod nekog i vidiš kako malo skuplji model ima ono što bi i tebi bilo potrebno???
project zwo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.