Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2007., 20:11   #61
Mi smo kupili Britu i prokuhavamo vodu. Mali je upravo navrsio 2 mjeseca. Je li jos premali da mu dajem neprokuhanu vodu iz Brite? Ili neprokuhanu Janu?

Inace, vidjela sam da osim Humane i Milupa ima svoju vodu za bebe. Ima je za kupiti u Mulleru.

I jos jedna stvar. Ovih dana je nestao Aptamil 1 iz svih DM-ova, je navodno mu se mijenja ambalaza i nema ga. Mi ga jedva nasli u jednoj apoteci. Uf.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 20:14   #62
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post

mi smo koristili sabsimplex kpi, iako piše dati prije svakog dojenja pedica rekla ne više od 4 puta dnevno jer onda kapi stvrdnu stolicu pa bebi druga muka....sve će to brzo proć i nećeš se ni sjećat...

Ajme, ja mu dajem u svaku bocicu. Zadnjih par dana ima dosta problema s kakicom koja se javi jednom u 2 dana, a citavo vrijeme se muci i prducka. Stalno stisce, a nista nece van. Masiram mu trbuh i vjezbam s nogicama prema trbuhu, dajem Hippov caj za probavu, ali bas i ne pomaze. Tko zna, mozda je od toliko Sab Simplexa. Prorijediti cu ga pa cu vidjeti.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 09:45   #63
ksenija, probajte ic u ljekarne u prigradskim naseljima di nije velika navala
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 12:49   #64
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Magic ima pravo.....mljeko stvara zaštitni sloj u probavnom traktu a sve ostalo poremeti taj sloj.....

mi smo koristili sabsimplex kpi, iako piše dati prije svakog dojenja pedica rekla ne više od 4 puta dnevno jer onda kapi stvrdnu stolicu pa bebi druga muka....sve će to brzo proć i nećeš se ni sjećat...

ja mu sad ne bi više niš davala...probaj kad dojiš da mu glava bude što više u zraku od guze tak da se ne skuplja zrak i podiži ga par puta tokom jela da podrigne... i ~~~~~~~~~ da što prije grčići prođu
ma i mi koristimo te kapi, vec smo na 4 bocici ( uzas, jedna traje samo 6 dana), ja koristim kapi prije svakog podoja ali kakica mu je uvijek zlatna i kasasta ( bilo je i zelenih ali ih vise nema)... ma najgore mi je to sto su mu grcevi sve jaci i jaci u zadnjih 3 dana i ima ih poslije svakog podoja
Hvala na uputama , ma on ti se pogrigne ko prasac mali, prdi sve u sesnaest ali crijeva su mu stalno puna zraka i stalno bucka u njima...... probali smo sve poze kod dojenja , cak sam se i izdajala i hranila ga na bocicu ali nista ne umanjuje grceve
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 12:50   #65
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
a sta to u jani ima da bi se morala prokuhavat

wedd, odustani od caja, eventualno one kapi sabsimplex ili kako vec (pitaj mandy). zto jer majcino mlijeko radi neki kao film u bebinom zelucicu i kad dode bila kakva duga tekucina to sve unisti, pa jos i pogorsa stanje
ovo za flasiranu vodu i eni nije jasno pa sam zato ipak i pitala
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 23:53   #66
Adaptirano mlijeko APTAMIL 3

Aptamil 3 se daje od 8.og mj.na dalje.Mali ga ne želi ni okusiti, a do sad je jeo bar po dvije boćice uz ostalu hranu.Ta trojka mi se čini drugačija, kao da je gušča, ne možeje dobro vući na boćicu, ali napravili smo veću rupicu, i kao da mu se gadi.Napravim mu čokolino, keksolino ili nešto sl. i opet neće , a s običnim mlijekom pojede,ali obično i adapt. nije isto.Adapt. mu je jedan hranjivi obrok.
A i ujutro kad se probudi oko 6, 7 sati lakše mi je dat mu njegovo mlijeko nego slagat neku dr. hranu.
Šta da radim?Jel neko primjetio nešto s tim mlijekom i do kad ste davali adaptir. mlijeko?
adren is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 00:35   #67
Moj pije bebimil,ali ima vec mjesec dana nece da ga pije.A prije dva mjeseca sam mu nekako uspjevala davat dok spava navece al vise ni to nema sanse,Kupila sam mu i bebimil3 al nema sanse da ga pije,gadi mu se.Bebimil2 mu pomjesam sa plazmom ili sa cokolinom i pojede al na gusto pa zlicom a na bocicu nema teorije.Sad sam mu pocela davat obicno mljeko sa plazmom.Ima punih 10 mjeseci i nece mljeko odavno vec!To je tako valjda!?
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 10:09   #68
Pošto je moj mišonja sa mjesec i tjedan dana prešao na bebimil mi smo krenuli od jedinice pa sa četiri mjeseca počeli sa dvojkom, a sa osam mjeseci smo uzeli trojku.Kad smo krenuli sa dvojkom počela sam mu bebimil miješati sa rižinim pahuljicama što radim još i danas. Iskreno bio je zadovljniji sa dvojkom, ali nekako se sa vremenom priviknuo na okus trojke. Sad je star devet mjeseci i obrok sa bebimilom ima tri puta na dan, ujutro oko 7h, poslijepodne oko 14h i navečer prije spavanja po 190ml. Inače, koristimo Aventovu dudu za gustu hranu sa promjenjivim smjerom i za sad sve dobro funkcionira.
Adaptirano mlijeko imamo namjeru konzumirati do 1. godine.:klap:
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 10:51   #69
mi imamo 8 mjeseci i uz dojenje smo na bebimilu 1.
ne vidim razloga da gnjavis bebu s trojkom ako je ona nece - daj mu dvojku i sve ok. sastojci su su skoro isti.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 15:14   #70
Ma isto sve samo trojka ima vocni okus i gusca je ko griz(barem je tak sa bebimil3) i moj to nece.Moj je inace neki sav gadljiv na sve i svasta i poludicu zbog tog.Niko ga nemoze natjerat da proba nesto novo,a samo mu je 10 mjeseci!Sta mislis sta ce tek bit poslje?!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 22:53   #71
ipak bi bebači do prve godine trebali jesti adaptir. mlijeko, ak ne samo onda s nečim-zbog kalcija.A fakat ću mu probat opet davati dvojku,valjda će to htjeti.Fakat je trojka drugačija kad malci to odma skuže i neče jesti.
adren is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 23:14   #72
mom nema sanse da uvali se vise mljeko ikakvo.
inace je katastrofa u jelu al eto napredan je ipak
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:27   #73
Adaptirano mlijeko

mamice pomagajte..
evo ukratko da vam objasnim, dojila sam svog bebana sve dok nije završio u bolnici zbog urinarne infekcije. Tamo su ga uz moje mlijeko hranili i umjetnim prenanom. Meni se količina mlijeka drastično smanjila, kako od stresa tako i od manjka podoja, pa kad je mali pušten kući od tad sam ga hranila i na prsa i adaptiranim nanom1. U međuvremenu sam saznala da imam ugruške u maternici pa pijem lijek radi kojeg ne smijem dojiti i to mi jako teško pada.
Protivnik sam adaptiranog ali nemamo izbora.
Mamice, moram li bebaču davati vode nakon svakog hranjenja i koju količinu dnevno smije popiti. Imam osjećaj da je stalno žedan jer često nakon hranjenja cendra i gura rukicu u usta, a količina mlijeka je dovoljna.
Kak stoje stvai s tom vodom? Bed mi je previše mu dat, a opet ak je žedan..
Molim vas pokoji savjet, jer do sada je imao moje mlijeko kao zamjenu za vodu
e da, za tjedan dana će 2 mjeseca
le piaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:35   #74
evo ovako,moja curica je sada isto više na umjetnom mlijeku nego na mojem(nemam dovoljno) pa ja njoj dodajem malo prokuhane mlake vode,ili čaja od koromača bez obzira što mi nema grčiće..Pa probaj s tim čajom mislim da će mu se on više svidjet nego voda.ali mislim da ako ti je nakon hranjenja nervozan vjerovatno je žedan.. pa probaj
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 20:22   #75
dajem mu ja prokuhane vode, al me muči količina, ne znam postoji li limit koliko vode smije popit dnevno, negdje sam čitala da ne puno da im se ne opterete bubrezi i sad sam u nedoumici..
baš me to gnjavi, stalno se pitam jel još gladan ili je pak žedan , a ne usudim mu se dat previše
ah, kako je dojenje jednostavno, totalno mi fali..., no možda se uspijem vratiti na staro jer imam još mlijeka, sam da se riješim tih tableta pa ćemo vidjet
le piaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 11:32   #76
moj je na adaptiranom a za vodu nece ni cuti. pije samo sok razrijedjen sa vodom. ja mu uvijek nudim i vodu samu al svaki put se zgrozi. mislim da nemas bad-a koliko ce vode poipiti, nis mu nece biti. super da hoce vodu, ona prociscava organizam. ja prije mislim da je jos gladan, probaj mu dati vise mlijeka pa vidi hoce li i koliko vise popiti. sva djeca su razlicita i ne treba se striktno drzati tablice, to na kutiji i pise. ja nikad nisam davala caj, sta ce mu? samo bombardira gusteracu i jetru.
__________________
sve je istina
body is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 12:35   #77
Quote:
body kaže: Pogledaj post
ja prije mislim da je jos gladan, probaj mu dati vise mlijeka pa vidi hoce li i koliko vise popiti.
Mislim da si upravu. Nakon sat i pol kaj je jeo opet sam mu dala mlijeko, pojeo je i mirno začoril Izgleda da je on jedan od onih bebana kaj jedu manje, a češće. Tak je valjda naučil dok je bil na prsima.
le piaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 13:42   #78
Ja bi isto rekla da je gladan... Moja ja nakon prelaska na adaptirano počela piti vodu, ali žličicu ili dvije dnevno, možda nešto više... Nije joj uopće do toga bilo. Čaj od komorača je mrzila. Sokove nisam davala nikakove gotovo do dvije godine jer sam jako protiv tih sokova, ali sada sam prinuđena jer ima tvrdu stolicu, a kada pije HIPP šljivu ili jabuku onda je sv ok.
tara08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 16:00   #79
Quote:
body kaže: Pogledaj post
moj je na adaptiranom a za vodu nece ni cuti. pije samo sok razrijedjen sa vodom. ja mu uvijek nudim i vodu samu al svaki put se zgrozi. mislim da nemas bad-a koliko ce vode poipiti, nis mu nece biti. super da hoce vodu, ona prociscava organizam. ja prije mislim da je jos gladan, probaj mu dati vise mlijeka pa vidi hoce li i koliko vise popiti. sva djeca su razlicita i ne treba se striktno drzati tablice, to na kutiji i pise. ja nikad nisam davala caj, sta ce mu? samo bombardira gusteracu i jetru.

Sorry,ali zašto misliš da čaj od koromača bombardira gušteraču i jetru??Mislim da dijete koje je na adaptiranom mlijeku treba dobivati dodatnu tekućinu,a pošto moja nije ljubiteljica vode iako je forsiram na nju moram joj dati nešto piti,a s obzirom na njenu dob(nepuna 4mj.)mi ništa nije primjereno osim čaja od koromača... te mislim da joj on ne može naškodit...!
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 16:22   #80
moj isto tako dugo nije htio vodu a i ja sam mislila da ak je na adaptiranom da mora piti, jos je bilo i ljeto. pitala sam ped zasto nece vodu i dal je to neki problem, rekao je pa sta ce mu jos im voda ak popije toliko mlijeka, sta vi kad se napijete mlijeka popijete jos i vode? sve ovisi koliko mlijeka popije u udnosu na svoju tezinu. ne mislim da ce mu sad taj caj nesto jako skoditi, al isto mu ni ne treba.
__________________
sve je istina
body is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.