Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2008., 12:15   #41
Quote:
EMISTIL kaže: Pogledaj post
rezime

klaićeve i čakovečke ekipe lječnika je,
da glavica je napukla, ali su na našu sreću prošla 2 tjedna od pada,a
dijete nije imalo(bogu hvala)nikakve posljedice što znači da nebi trebalo biti
joj ništa.
ali za svaki slučaj nas šalju na EEG, nakon kojeg će se vidjeti potreba za
CT-om(koji najvjerojatnije nije potreban)

mogu reć samo jedno UVIJEK TRAŽIM DRUGO MIŠLJENJE
Moje mišljenje je da imate više sreće nego pameti!
Hm..., dal je štetniji CT ili fraktura lubanje, ili nagnječenje mozga ili hematom koji je ispod kosti i ne vidi se nego CT-om ili MR, ili moguća oteklina mozga i da ne nabrajam? CT ili teška i po život opasna oštečenja??? Pitanje je fakat teško!
Bome ste hrabri!
Magnetska rezonanca uopće ne zrači, a u poliklinici Neuron imate poseban inkubator za bebe za takav pregled. Problem je u tome što lječnici rijetko šalju ne MR jer je pretraga skupa. Ali uvijek možete otići o vlastitom trošku.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 13:11   #42
Ima li tko informaciju koliko košta MR mozga djeteta? i da li je potrebno uspavati dijete anestezijom kao kod CT-a?
EMISTIL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 13:45   #43
Drugi put smo došli na MR mozga,prvo nas je pregledala dr.anesteziolog uzela podatke,snimili smo magnetnu,trajalo je oko pola sata,kada se Mia probudila iz narkoze,dr.radiolog nam je očitao snimke,objasnio,a zatim nam je i dr.Della Marina obrazložila sve pojmove sa nalaza radiologa i napisala svoje mišljenje u skladu sa nalazom,i ponovo sve objasnila smirujućim tonom.Provedeno vrijeme cca. 2 sata.
Cijena:MR mozga+anestezija+očitanje radiologa+neuropedijatar
=2850 kn.

Ovo gore sam pejstala sa drugog foruma,naše iskustvo.

Beba se uspava eterom sa maskicom i odmah se budi čim se snimi MR,poslije malo kašljuca ali sve bude brzo ok.
Mi smo to radili u poliklinici Dijagnostika 2000gdje radi predivna poznata neuropedijatrica Branka Marušić della Marina,njen mobitel ti mogu na pm.poslati,
a adresa klinike je Martićeva 63a,Zg.,tel.klinike je 01/4640902.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 16:07   #44
swanmia, hvala na informacijama

baš sam jučer gledala vaše sličice. mia je prekrasna vesela djevojčica

kod CT-a se isto na taj način radi anestezija (sa maskom)? ja sam stekla dojam, kad je kirurg govorio, da treba dijete pikati i dati mu infuziju!?
ako se radi isto s maskom (i traje kratko), ne kužim zašto bi dijete trebalo hospitalizirati?!
EMISTIL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 16:13   #45
[QUOTE=Snake's Kiss;12880468]Emistil, kazes da je odgovornost roditelja velika....mislim da to saznamo tek kad dobijemo svoju djecu. Zato mi je uzasno tesko kada mladi olako shvacaju "trudnocu" i ponasaju se s 18 ili cak imanje godina: "Pa kaj onda kaj sam trudna. Nekak ce bit!"

da, djeca prave djecu...
uvijek nekak je, ali sve ima svoje doba kad bi se trebalo događati. iako, više godina ne znači automatski i više pameti.
EMISTIL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 17:09   #46
Iz moje perspektive i sad već nekog isustva s tim padovima (moja ima 13 mjeseci) stvar je u tome da koliko god pazili na dijete, neke stvari ne možete izbjeći.

Nije to nikakvo opravdanje i naravno da ih treba držati kao alo vode na dlanu i paziti, ali moja je ljosnula jednom sa kauča iako smo i ja i muž u tom trenutku sjedili do nje i gledali u nju. Bili smo šokirani i naravno da smo se samooptuživali i u tom trenutku mislili da smo najgori roditelji koji postoje.

Tek su me razgovori sa nešto iskusnijim mama veće djece smirili.

Najgore što roditelj može napraviti nakon što dijete padne je nabijati sebi osjećaj krivice. A svima nam se to događa, naravno.

Još će oni brdo čvoruga i masnica zaraditi, bitno je naravno da ne bude ništa fatalno.

Dakle, paziti ih - svakako, ali istodobno se i pokušati malo opustiti. E sad jel to moguće...
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:54   #47
dižem topic a najradije bih digla hitnu da mi doma dođu. Prva beba, prvi pad, 5 i pol mjeseci. Ljosnula je s kreveta na parket, a još imam onu fuckin široku dasku između (bemti estetiku). Plakala minuticu dvije gorko, a onda vidjela igračke i "daj,daj". I fino cikila poslije. Provjerila sam je uzduž i poprijeko, glava ima samo malu crvenu flekicu posred čela, ruke noge sve okej, digla je u sjedeći, bila poslije na trbuhu i zujala ko inače, prevrtala se, pričala... I sad spava. E u tom je problem, što spava već sat i pol, a inače nije neka spavalica (doduše davno je spavala prije ovoga, a bile smo i u dugoj šetnji pa je moguće i da se umorila). Kratko rečeno, usrana sam ko grlica.
Dajte me utješite majke iskusnjače, pliz
mali zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 16:43   #48
Quote:
mali zeko kaže: Pogledaj post
dižem topic a najradije bih digla hitnu da mi doma dođu. Prva beba, prvi pad, 5 i pol mjeseci. Ljosnula je s kreveta na parket, a još imam onu fuckin široku dasku između (bemti estetiku). Plakala minuticu dvije gorko, a onda vidjela igračke i "daj,daj". I fino cikila poslije. Provjerila sam je uzduž i poprijeko, glava ima samo malu crvenu flekicu posred čela, ruke noge sve okej, digla je u sjedeći, bila poslije na trbuhu i zujala ko inače, prevrtala se, pričala... I sad spava. E u tom je problem, što spava već sat i pol, a inače nije neka spavalica (doduše davno je spavala prije ovoga, a bile smo i u dugoj šetnji pa je moguće i da se umorila). Kratko rečeno, usrana sam ko grlica.
Dajte me utješite majke iskusnjače, pliz
provjeri reakciju zjenica na svjetlo prije spavanja, danju je probudi nakon sat vremena i opet provjeri zjenice i tako do 9 sati nakon pada. kad uperiš svjetlo u oči zjenice bi se trebale ravnomjerno sužavati, a kad svjetlo makneš širiti.
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 16:51   #49
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
evo mi pali prvi puta sa kreveta, tj. ja nisam bila doma mala opala mm-u sa kreveta, on se isplako ko mala beba, onda sam se i ja isplakala jer mi bilo žao male a i njega, kome god kažemo da je pala i da smo u komi svi se smiju i kažu tako je prvi puta. kakva su vaša iskustva s tim, da li je to normalno i kako uopće sprečavate da vam padaju stalno, da li uopće možete to spriječiti, pogotovo kad prohodaju?
moja je pala sa kreveta visokog 40 cm kad je imala 4 mjeseca, nisam izgleda bila svjesna da je toliko pokretna, ja se okrenula da dohvatim pelenu a ona se u sekundi okrenula na bok i pala na tepih licem prema dolje
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 18:00   #50
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
provjeri reakciju zjenica na svjetlo prije spavanja, danju je probudi nakon sat vremena i opet provjeri zjenice i tako do 9 sati nakon pada. kad uperiš svjetlo u oči zjenice bi se trebale ravnomjerno sužavati, a kad svjetlo makneš širiti.
thanks gloria
mali zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 18:12   #51
Quote:
mali zeko kaže: Pogledaj post
thanks gloria
nema na čemu. nadam se da je sve u redu sa bebicom
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 17:31   #52
ma ko puška je
Al neće se majci više mrdnut s poda dok se sama ne počne dizat, makar nosila traume i manjak samopoštovanja zbog toga
mali zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 17:43   #53
mali zeko, sve je to za ljude. i roditelje
(da citiram Ritu)

Sad s vremenskim odmakom mogu rec da je super sto je padao po tepihu i parketu, i sto ga nisam vodala za rukicu, jer vani rijetko padne.
A i kad padne, padne na guzu, rukice ili na rame.
Neki dan je pao preko 3 stepenice i nista, mala sljivica na celu (docekao se na ruke).

S tim da je bila faza s oko 7-8-9 mj kad bi svaki dan bar dvaput pao... i gorko plakao. I ja skoro.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 00:14   #54
...moja je danas pala s kreveta na glavu...već je odavno ostavim samu na krevetu da bi otrčala na wc po vodu ili se nabrzinu popiškit, i svaki put me dočeka udobno zavaljena s pričama u rukama...a danas samo čujem tupi udarac...dok nije zarevala nisam ni pomislila da je ona pala...uh,dugo je plakala, al hvala bogu zasad je sve u redu...stalno joj provjeravam okice i ponašanje...
...e, moja stara je par minuta nakon došla na ideju da joj damo nešto za jest da provjerimo jel može gutat...donese kruha i ona pohlepno zagrize kad odjedanput počne radit facu kao da se guši i hoće povraćat...usrali smo se...a u biti joj se nije svidio namaz na kruhu...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 00:13   #55
Evo je i naš zmajić po prvi put svečano izmjerio visinu sa kauča do tapeta.
Mamicu mu njegovu čuvamo ga, pazimo, namještamo jastuke, uglavili pilates loptu između stolića i kauča i on je sve to uspio zaobići u ravno 20 sekunda dok sam se okrenula iz ormara uzet majicu.
Zaplakao onako više radi reda, prestao plakat čim sam ga uzela na ruke i odmah se počeo cerit ko' da je napravio ne znam kako važnu stvar.
Kako je mali zeko to lipo opisala; Usrala sam se ko grlica!
Utješila me njasa i oni barba šta mi se javija na hitnoj i reka da ga dnevno 10 takvih zove.
A ispalila sam na papka od muža koji je to odmah reka svojoj mami pa sam u svemu tome još morala slušat kako se djecu mora pazit i ne ispuštat iz vida
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 00:25   #56
I meni je zvrk pao neki dan s kreveta.... noge su mi otkazale... a srce u sek odletilo u pete...

Zvrk leži na krevetu a ja pola metra od njega i sipam D kapi u žličicu da mu dam... i on se doslovno u sek okrene par puta i leži na rubu kreveta... ja ga gledam i u glavi mi se stvori scena kako pada na glavu.... i bacim te kapi i letim prema njemu i on se u tom trenu spustio na guzu i ja ga ćopim za ruku prije nego je lupio glavom...

Jako dobro smo prošli... al skoro sam srčani doživila.... on se jadan uplašio jer sam ja od panike kad sam vidila da pada vrisnula...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 01:06   #57
I sad zamisli da ti nakon toga još neko jaši po glavi zašto ga nisi bolje čuvala :2up:
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 01:21   #58
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
I sad zamisli da ti nakon toga još neko jaši po glavi zašto ga nisi bolje čuvala :2up:
A znam... još mm kaže da ide zvat svoju mamicu da joj ispriča... a ona prvoklasni paničar... kosa mi se digla na glavi.. već sam bila smislila kako ću je odje...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 17:14   #59
Mali zeko evo da te i ja utjesim:

prosle godine kad mi je sincic 1. put pao s kreveta u dobi od 8 mjeseci i meni je bilo grozno, nisam znala sto cu od soka, mislila sam da sam grozna mama, a kad sam se malo smirila i poguglala na internetu vidila sam da to i nije nesto strasno, da nisam ja 'jedina kojoj se to dogodilo' i shvatila da ustvari Bog cuva male bebe, njihove su kosti elasticne i u vecini slucajeva nije im nista.

Zato kad je on malo narastao, negdje sa 10-11 mjeseci, uvjezbao je padanje igrajuci se tj. ustao bi na noge pa bi namjerno pao na guzu i smijao se! tako i kasnije kad je prohodao (uvijek je bio 100%-tni ziheras) znao je kako treba pasti i docekao bi se na ruke ili na guzu. I kad god se ne bi puno udario ne bi ni plakao. Tako smo znali da ako place znaci da se ozbiljno bubnuo. (za razliku od njega, od sestre mala kad god bi pala bubnula bi celom ili nosom ili usnom o pod, uvijek je imala modrice)

Naravno, dok je beba mala treba je pratiti i paziti ako povraca, izgubi svijest i sl., i kao sto su vec prije rekli, ako odmah zaplace to je dobar znak, a i ovo kontroliranje zjenica je isto super savjet!!!

E i ima jedan koristan trik kad djecica prohodaju pa uglavnom cesce padaju, a to je dobri stari MASLAC! Ako odmah namazes celo maslacem, nece izaci kvrgica ni modrica.

Eh koliko puta je kod nas maslac spasio stvar!!!
Debs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 00:34   #60
Nemogu vjerovati teme.. ..

Danas je princ pao s kreveta visokog 45-50cm. Prvi puta. Ima 6mj.
Rub kreveta je ostar I udario se pored oka u taj rub ..

Jako jako jako je plakao.. I naravno, mm I ja.. .. Od soka I tog crvenila na licu nisam bila sigurna da li je ok ili ne pa smo odma otisli u bolnicu.. Tamo su ga pregledali I falinteboze ok je ..
Cijeli dan smo ga promatrali I normalno se ponasa.. Osim sto ima sljivu kod oka.. ..

Desilo se u jednoj jebenoj sekundi. Ja u kupaoni, mm malo dalje od njega.. Al opet blizu.. On na sredini bracnog kreveta.. Postao je nevjerojatno pokretan..
Stajalo me ovo 5god zivota I 50 sjedih.. .. Bas sam se jako prestrasila (tolko da sam se u bolnici ispovracala )..
Stvarno ga pazimo I gledamo.. No eto.. Desilo se I nama..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.