Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2013., 15:07   #1
Talking Što imate u frižideru/smočnici

Pa eto kokoške i kokošari, jasno je.

Zanima me što imate za situacije kad vas iznenada obuzme glad i koje su vam temeljne namirnice

Osim toga, pametnim zalihama moguće je i hraniti se s manje novaca.

Kod mene se uvijek nađe jaja, mlijeka, maslac, ajvar ili neka kisela salata, gotovo uvijek komad suhog mesa (kobasice, slanina),teglica senfa, neki džem. I da, teglica "vegete" budući da ne koristim ovu industrijsku već godinama nego imam bakicu na pazaru koja prodaje "domaću" koja je izvrsna.

U frizeru obično komad nekog mesa i već skuhanog jela.

U smočnici uvijek konzerva pelata, riža, palenta, brašno, krumpir,luk i češnjak te dosta začina. I vino.

P.S. Unaprijed isprika adminima ako sam pogriješila s temom na bilo koji način
Green Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 15:15   #2
na šta trošimo, kako se šminkamo, čime se tovimo...malo odmora od problematične djece, pedera i tako to

uvijek imam mlijeka, jaja, džemova, ajvara, ementalera, namaza od povrća, voćnog jogurta. ostalo po potrebi.

muž još uzgaja meso i mesne prerađevine u fridžu, ali nemam pojma točno koje, neke salamaste prozvode.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 15:16   #3
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
na šta trošimo, kako se šminkamo, čime se tovimo...malo odmora od problematične djece, pedera i tako to
Pa da, šta nije da dobro dođe
Green Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 19:26   #4
u frižideru skoro pa uvijek imam masla i marmelade, neke pahuljice, rižu, krumpire, pasiranu rajčicu.

u frizeru uvijem imam neki komad mesa, smrznutog povrća.

u smočnici? hm, nemam to, ali na policama se uvijek nađe nutele, vegete i puno začina. volim kombinirati.

i to bi bilo to.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 19:35   #5
u frižderu imam rižino i bademovo mlijeko, jaja, pelud.
zelenu salatu, poriluk i blitvu.
u vratima se hlade vino i martini.
u zamrzivaču imam piletinu i puretinu u vrećicama, smrznuto kinesko povrće, šumsko voće, i smrznuti riblji temeljac u malim pakiranjima.
špajza je prekrcata. otkad imam špajzu, imam potrebu imat ju punu. i ona takva jest
integralna riža, par vrsta bezglutenskih brašana, par vrsta ulja, krumpir (lički!), pelati, zalihe kave, sjemenčice za jesti, sokovi voćni, vina, heljdini i kukuruzni žganci, luk, konzerve riba, leća, amarant i kvinoja.
jabuke, banane.
masa začina je u špajzi i pored špareta i neki su živući na prozoru. također imam pletenicu češnjaka koju trošim
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 19:48   #6
U frižideru obavezno tunu, posni sir i pivo. I crvene paprike. Na policama "stiropor" i vino. To bi bilo to
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 20:00   #7
u friđu obavezno imam police

a na njima zna bit nekad oskudno a nekad pretrpano ali uvijek ima
mlijeka, mliječnih i sirnih namaza, sir, trajna salama, maslac, jaja, ajvar, senf, majoneza, kuhani domaći paradajz, parmezan.....

a inače još imam
krumpir, rižu, tijesto, kutiju sa potrepštinama za kolače, brašno - puno vrsta

a u zamrzivaču mesa: piletina, puretina, teletina, junetina, divljač - svinjetine jako slabo jer ju baš i ne jedemo
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 21:58   #8
Uvijek imam jogurt, jaja, majonezu, senf, ementaler, pivo.

Ne smijem reći što sve uvijek imam u zamrzivaču koji je uvijek pun, ali se u svojoj ljubavi prema zamrzivaču osjećam usamljeno. Žene oko mene gotovo ga i ne koriste, osim za sladoled, a i za to onaj zanemarivo mali dio u sklopu frižidera.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 12:41   #9
Skoro ništa, šokiram se kad vidim pretrpane frižidere drugih ljudi
Uvijek imam mlijeka, majoneze, zelene salate i vrhnja. U špajzi krumpira, tjestenine i riže. I to je to od osnovnih namirnica, fakat malo jedemo i uvijek nešto jednostavno.
(a i ovo je taktika da ne jedmo navečer jer nemamo nikakvih oblizeka)
Melemka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 13:54   #10
margarin, par jaja, crveno vino, sirup od aronije. mlijeko, čokolino, dvije šnicle od soje.
nema kruha. nemam smočnicu.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 14:48   #11
Kod mene uvijek ima tjestenine, jaja, vrhnje za kuhanje, kruh, soja, umak od rajcice, kecap, taljanete , sir, pomfri, sampinjoni...

Ma lazem, moj frizider je uvijek pun dok ga ja ne poharam
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 15:36   #12
U frizideru (nas je 3 u kuci ukljucujuci curicu od 2 ipo godine); mlijeko 6 l kupim jednom tjedno, jogurt, 6 jaja, maslac, djem, coca cola, cider, pomidore, paprika, nesto mrkve, pak gljiva, kruh, tvrdi bonbon, majoneza, English senf, peri peri sos - jako ljut, sir za sendvice, plijesni sir za krekere.
Zamrzivac..... zaista puno toga

Smocnica; dosta limenki pomidora, riza, pasta, leca, grozdjice, secer, kava, med, marmite, razne umake, sol, papar, 20ak razlicitih zacina pogotovo za indijsku hranu (bez koje suprug nemoze a da ne jede 1 tjedno), brasno,.........
lyrics is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 15:55   #13
Da nadodam

u špaizu imam nekoliko litara alkohola (belantains, jeger, višnjevac, domaće rakiještine) koje sam dobila kad mi se rodilo dijete. S obzirom da ni muž ni ja ne pijemo takve vrste alkohola, samo stoje. Nitko ti se ne sjeti donijeti gajbu piva, svi neku žestu nose
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 19:49   #14
Špajze nemam, stan mi je premalen za takvo nešto stoga sve stoji natrpano na polici ispod kuhinjskog prozora
Ništa posebno - zalihe tjestenine, začini, krekeri, kava/čajevi/kakao i posebna kutija sa suplementima.

U frižideru imam enormne količine jogurta, nešto žuto zamotano u prozirnu foliju :neželimdirati:, boca vode i to je to
U zamrzivaču imam ostatke sladoleda u kutiji koja stoji tu od useljenja, ne smije se baciti jer me dečko uvjerava da je to šteta baciti, da će se možda baš sutra zaželjeti sladoleda
Tu je još i zamrznuta škarpina, grašak i mljeveno meso.

Baš sam prava kućanica
__________________
.
Monsuni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 22:17   #15
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Da nadodam

u špaizu imam nekoliko litara alkohola (belantains, jeger, višnjevac, domaće rakiještine) koje sam dobila kad mi se rodilo dijete. S obzirom da ni muž ni ja ne pijemo takve vrste alkohola, samo stoje. Nitko ti se ne sjeti donijeti gajbu piva, svi neku žestu nose
e vidiš, ovo si dobro primjetila
i ja bi radije gajbu pive
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 22:34   #16
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
špajza je prekrcata. otkad imam špajzu, imam potrebu imat ju punu. i ona takva jest
Jbt, tebe ko da je moja baba odgojila - "svega mora biti, ako se sutra ne znam šta dogodi, da imaš za mjesec dana..."
S obzirom da kućanstvo momentalno dijelim sa istom - ima i onog čeg nema
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 22:53   #17
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Jbt, tebe ko da je moja baba odgojila - "svega mora biti, ako se sutra ne znam šta dogodi, da imaš za mjesec dana..."

iskorištavam akcije i sniženja, i planski kupujem i kuham. tako da je špajza mjesto hrane, sredstava za čišćenje i preparative.
meni se sviđa taj osjećaj da ne moram trčat u dućan po nepto za pojest/skuhat/oprat se i namazat
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 23:56   #18
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post

iskorištavam akcije i sniženja, i planski kupujem i kuham. tako da je špajza mjesto hrane, sredstava za čišćenje i preparative.
meni se sviđa taj osjećaj da ne moram trčat u dućan po nepto za pojest/skuhat/oprat se i namazat
Je l ti ja velim da si na dobrom putu da postaneš ko moja baba - ta kad ostane na zadnjoj boci ulja u špajzi ( drugu je taman otvorila) sva se unervozi
Odmah počne grintati kako smo bez ulja
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 22:24   #19
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post

iskorištavam akcije i sniženja, i planski kupujem i kuham. tako da je špajza mjesto hrane, sredstava za čišćenje i preparative.
meni se sviđa taj osjećaj da ne moram trčat u dućan po nepto za pojest/skuhat/oprat se i namazat
E ovomu težim. Nadam se da će doć s godinama.


Quote:
Jučer 15:55
My Name Is...
kaže:
Nitko ti se ne sjeti donijeti gajbu piva, svi neku žestu nose
Wow, odlična ideja, hvala
Green Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 09:06   #20
imamo jaja, mlijeko, margarin, maslac, suhomesnate proizvode, mesne nareske, prilično često i paštete, pekmeze, majonezu, kečap, sireve, hren, kiselo vrhnje, prilično često ali ne baš uvijek jogurte... povrće..

niš posebno..

Zadnje uređivanje modra : 27.05.2013. at 09:19.
modra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.