Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2013., 17:40   #6561
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Govedska juha se kuha preko dva sata.

Ne, ne bih htjela čekati da samo za moju narudžbu kuhaju juhu, više volim naručeno dobiti za stol za 10 minuta
Misliš ti da oni u restoranima (čast pojedincima!) kuhaju juhe i troše na plinu?
Bože, naravno da koriste onu iz vrećice.
em je jeftinija, em je skuhana u nekoliko minuta.
stBoni10 is offline  
Old 29.08.2013., 18:19   #6562
Quote:
split1999 kaže: Pogledaj post
Misliš ti da oni u restoranima (čast pojedincima!) kuhaju juhe i troše na plinu?
Bože, naravno da koriste onu iz vrećice.
em je jeftinija, em je skuhana u nekoliko minuta.
Ma daj, pa kuži se razlika između juhe iz vrećice i one koja se kuha satima. Razlika je drastična.
I vjerujem da ju ne kuži jedan postotak ljudi kojima to nije bitno možda (5% ljudi) i oni koji iz nekog razloga ne kuže razliku (5%), ali ostatak kuži. Što ne znači da negdje i dalje ne nude vrećica- juhu. Ali za njih samo prut i po guzi, to je no- no u restoranima, 0 bodova za takve.
Deedy is offline  
Old 29.08.2013., 18:32   #6563
i još k tome, nije tolika razlika u cijeni između juhe iz vrečice i normalne juhe. dok je razlika u kvaliteti vidljiva.
restorani imaju hrpu takozvanih otpadaka od mesa i kostiju, do raznoraznog povrća! što ih nebi iskoristili, umjesto da kuhaju iz vrečice.
po meni nema logike da itko kuha juhu iz vrečice, osim da je lijen. no onda nije ni trebao otvarati restoran.
vladjan1901 is offline  
Old 29.08.2013., 20:30   #6564
Mislim da cu ubuduce cesce hodocastit ovo mjesto, jer je savrseno: kod Vukusica , Zagreb, Slavonska, iza Stanica

Jelo se:

-tripice, olitiga fileki - momci kazu da su super, ja sam se trudila ne gledat previse u njih, 25kn, porcija od 2-3 pjata

-domaci kruh - u Sime mi je ipak bolji

-telece pecenje, saavrseno, sa pecenim krumpirom, uz to se dobije i govedja juha i salata i sve skupa 70kn. Rekla bi da bi vecina ljudi mogla proc i sa pola porcije

-neki njoki sa vrhnjem, prsutom, a to mi je pa potpuno dosadno pa sam izignorirala, al je drustvo bilo zadovoljno

-desert: medena pita pecena u obliku torte i vise katova i pita od visanja - 15 kn

Super bijelo vino 60kn/l

Sve vise nego uredno, ukljucujuci wc , posluga savrsena, tanjuri, ma sve od a-z

moja bez veze slika



i nisam vidila jelovnik, vec je svaki dan ovakva dnevna ponuda, petkom navodno mrak marinirani bakalar

Tavanka is offline  
Old 29.08.2013., 21:16   #6565
Quote:
split1999 kaže: Pogledaj post
Misliš ti da oni u restoranima (čast pojedincima!) kuhaju juhe i troše na plinu?
Bože, naravno da koriste onu iz vrećice.
em je jeftinija, em je skuhana u nekoliko minuta.
Zakaj bi je onda podgrijavali?

Kontradiktoran si.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 29.08.2013., 21:55   #6566
restoran gdje sam ja radila, juha se kuhala, stavljala se prva kuhat rano u jutro 2 ogromna lonca koja su bila na šparetu cijelo vrijeme(cijeli dan) na laganoj vatri, to goveđa + kaj su kuhali zagorsku, s gljivama a paradajz juha je bila od praška xD
izuzev kuhane juhe i domaće kašice, više je drugih stvari koje nisu valjale

a radili su i svoj kruh, al higijena i nije bila nešto konobari jedu iz vašeg tanjura na putu do stola, sve se spremalo u vražje kantice i tak je stajalo u fižderu, cijeli jebeni frižder pun usranih kantica, nedostatak svježeg povrća, meso puretina iz škrinje stara ko zna koliko od ko zna kuda, ogromni komadi su se lomili tako što su jednostavno zamotali u krpu i bacili na pod, a tek odvod koji se redovito zaštopao, pa je bio gejzir nasred kuhinje i tako

uglavnom, ne jedem u restoranima
mynah is offline  
Old 30.08.2013., 05:38   #6567
Quote:
mynah kaže: Pogledaj post
restoran gdje sam ja radila, juha se kuhala, stavljala se prva kuhat rano u jutro 2 ogromna lonca koja su bila na šparetu cijelo vrijeme(cijeli dan) na laganoj vatri, to goveđa + kaj su kuhali zagorsku, s gljivama a paradajz juha je bila od praška xD
izuzev kuhane juhe i domaće kašice, više je drugih stvari koje nisu valjale

a radili su i svoj kruh, al higijena i nije bila nešto konobari jedu iz vašeg tanjura na putu do stola, sve se spremalo u vražje kantice i tak je stajalo u fižderu, cijeli jebeni frižder pun usranih kantica, nedostatak svježeg povrća, meso puretina iz škrinje stara ko zna koliko od ko zna kuda, ogromni komadi su se lomili tako što su jednostavno zamotali u krpu i bacili na pod, a tek odvod koji se redovito zaštopao, pa je bio gejzir nasred kuhinje i tako

uglavnom, ne jedem u restoranima
ajde ne trolaj. Bit goveđe juhe je da se kuha dugo....,
a šta se tiče higijene ( ja radim isto u kuhinji) , kod mene konobari jednostavno ne smiju dirati tanjur koji ide gostu, znači nema da npr sa tanjura koji ide gostu uzmu jednu lignju....
Ovo za odrmrzavanje ogromnih komada to radite samo ako nemate pojma.... jer ogromni komadi mesa se niti ne zamrzavaju... a gejzir nasred kuhinje ....očito govori o nemarnosti poslodavca.... naravno, u svakoj kuhinji se može dogoditi zaštopani odvod, ali to onda sredi tehnička služba u roku 3 minute i događa se jedanput u dvije godine
u 10 godina sam prošao mnoge hotelske kuhinje , i par restoranskih sudjelujuči na seminarima i natjecanjima. u 40 posto kuhinja su higijenski standardi sjajni, 40 posto dobri i 20 posto loši samo mi se jedna kuhinja baš zgadila ali ta je bila baš spoj najlošije moguće uprave i kuhari koji svoj posao ni malo ne vole
A ja kad jedem u restoranu pokušavam uživati u hrani iako je i meni profesionalna deformacija da mi se zgadi kad vidim kuhara bez kape( meni je radit bez kape nezamislivo mada više ni nemam kose), a kad ga vidim u japankama.....
Ali pokušavam da me ti detalji ne uznemire i da ih ne primječujem, imam još uvijek povjerenja u sanitarne inspektore.........

Zadnje uređivanje ivica1983 : 30.08.2013. at 05:45.
ivica1983 is offline  
Old 30.08.2013., 08:52   #6568
Takenoko, Kaptol Centar


Restoran ugodno popunjen, pun poznatih faca (Todorićev sin, Goran Štrok, ja ).
Prvo što sam zamijetio je da nigdje na vidiku nema niti jednog Japanca što je zabrinjavajući pokazatelj u japanskom restoranu.
Malo prevelika buka u restoranu za moj ukus.

Za početak uzeli Nara meni.
Sushi nije bio svjež.
Sake Maki ispod prosječan, ustvari totalna konfekcija-supermarket sushi, Nigiri od tune fin, od lososa i kozica prosječan.
Pileći bataci ko u KFC-u. Špinat sa sezamom OK.

Nakon toga čekanje od 45 minuta na glavno jelo uz isprike konobara
da su "malo kuhari zaplivali večeras".

Wok od grdobine i wok od janjetine.
Obadva napravljeni amaterski, sve gnjecavo i upareno.
Wok od janjetine fin okus, ali ništa što ne bi dobio u bilo kojem čajnizu.
Wok od grdobine loš, preslan, bezukusan, riba potpuno uništena i bez ikakvog okusa.
Riža solidna.
Konobar vrlo simpatičan i uslužan, počastio jednim Sapporom kao isprikom za čekanje.
Ceh 560 kuna.


S obzirom na dosadašnja iskustva sa japanskim restoranima, mogu reći
da ovo ustvari i nije japanski restoran (više nekakav azijski), ali da i je japanski, bio bi treća liga japanskog restorana.
Dati ću mu još jednu šansu jer se toplo nadam da je glavni kuhar(nadajmo se Japanac) bio na godišnjem
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 30.08.2013., 12:48   #6569
meni je to davanje šansi ipak malo preskupo za moj džep. Neka njemu todorić financira restoran, ja cu se snaći!

za 560 kn bi napravio scenu samo takvu! no to sam ja, a i vjerojatno bi me draga spriječila jer nevoli takve ispade.
Eventualno bi naručio kruh, da znaju s kakvom seljačinom imaju posla!
vladjan1901 is offline  
Old 30.08.2013., 12:49   #6570
meni je taj takenoko totalni shit
za te cijene, ne ocekujem da cu dobit metro ribu, a s obzirom koliko mi je sve bilo bljutavo, cisto sumnjam da je riba&kozice bila kratko u ledu
jedino sta su kolaci bili mrak
Tavanka is offline  
Old 30.08.2013., 15:21   #6571
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
meni je to davanje šansi ipak malo preskupo za moj džep. Neka njemu todorić financira restoran, ja cu se snaći!

za 560 kn bi napravio scenu samo takvu! no to sam ja, a i vjerojatno bi me draga spriječila jer nevoli takve ispade.
Eventualno bi naručio kruh, da znaju s kakvom seljačinom imaju posla!
Aj em no strejndžer tu mejk a scenu

Ali, bila nam je godišnjica i stvarno nije bilo vrijeme za to a i sve je spasio konobar koji je bio vrlo simpatičan i ispričao se nekoliko puta pa i platio pivu
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 30.08.2013., 17:13   #6572
ma sve ok, jasni su mi razlozi. malo karikiram!
vladjan1901 is offline  
Old 30.08.2013., 18:15   #6573
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Takenoko, Kaptol Centar
...
au, bas mi je zao , ja sam "navijala" za takenoko. to nije bas pravi/samo japanski restoran, nego stvarno vise neki fusion. sorry, mislila sam da znas. iako ... frendovi su jucer bili tamo i rekli da je u doba rucka dosla grupa od 20tak japanaca. bas sam se pitala kako su komentirali (iako kuhar jest japanac).

idem tamo godinama, bila preko 15 puta i NIKAD nisam bila nezadovoljna. koji put svojom narudzbom, jer sam ocekivala nesto drugo, al nikad nije bilo lose. torikarage (bataci) mi je omiljeno jelo, toliko da sam ih naucila i doma sama raditi. jednom su im ispali malo suhi pa sam bila razocarana, al to je bilo jedan i jedini put.

nadam se da ste ipak bar malo uzivali.

Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
meni je to davanje šansi ipak malo preskupo za moj džep. Neka njemu todorić financira restoran, ja cu se snaći!

za 560 kn bi napravio scenu samo takvu! no to sam ja, a i vjerojatno bi me draga spriječila jer nevoli takve ispade.
Eventualno bi naručio kruh, da znaju s kakvom seljačinom imaju posla!
skuzila sam da nisi (valjda) ozbiljno mislio za scenu, al treba reci ako nisi zadovoljan. ja to jos uvijek nisam naucila raditi, i radim na tome. treba ukazati na nedostatke, neki se imaju volje popraviti ili nadoknaditi "stetu". onda im se mozda i moze dati jos jedna prilika.
countrywoman is offline  
Old 30.08.2013., 20:21   #6574
Kod Šime danas popodne

Terasa puna, nema slobodnog stola. ok, bila 2 između Šime i Kung fuda, tu smo sjeli kolega i ja-fini hlad, vjetrić... može.
2 porcije lignji na žaru uz krumpir+ blitva

Došlo u 20tak min, sve korektno što se tiče priloga, ali moram reći matematičku činjenicu koju mi stalni gosti kužimo očito bolje od sporadičnih ili onih koji su tamo bili na prst jedne ruke ili nikad: a to je da su porcije manje
dakle ne puno, ali nekih 10-15% svakako.
Prije sam dobivao više krakova uz lignje, sad 1 i pol jebemti.
A moguće da je i 1 lignja bila manje.

Porcije kruha su manje. Možda čak i prilog. Sve su smanjili od 10- 20 %.


A cijene su digli za nekoliko kuna prije koji mjesec. I sad kažem ja to kolegi i velim da li da sad to spomenem konobaru (nije bio Duje, nego kolega mu jednako uslužan, a kolegi neugodno- kaže Pliz nemoj). Uzeli i palačinke (po 1) kombinacija čokolada i orah. Stigle zagorjele. Obje. Ne malo. Puno.

Ma ne znam koji mi je k bio da nisam ništa spomenuo, nego 2 puta rekao OK je.
Iako sam dijelom svjestan- počeo bih sa stanjem na tanjuru- količina smanjena, dizanje cijena, zagorjele palačinke, prigovori stalne ekipe o smanjenju porcija stejka i o isušenosti istih, ma ne bih stao uopće- i to nisam hio priuštiti kolegi kojem nije bilo do toga. Ali sljedeći put (ako ga uopće bude) će me čuti, sljedeći put ću nažalost morati izbaciti sve ove stvari.

Jebalo ih rješenje fiskalizacije na ovaj način.
Deedy is offline  
Old 30.08.2013., 20:36   #6575
Papas, hamburger bar

BBQ burger - meso taman pečeno kak i volim, pecivo tak tak, dosta umaka, premalo krastavca ( frendica dobila više - nisu baš ujednačeni ), luk sa strane na drvenom pladnju, pa ko voli

Krumpirići u metalnoj posudici, pa u logo papiru - slatko i praktično, samo 6 kuna.

Heinz kečap na stolu, tabasco dostupan.

Konobarica ljubazna, došla odmah, a klopa za desetak minuta
WC premračan, inače interijer simpa i terasa najs, tuškanačka

sve puno selebija - manekenke i glumice
larlar is offline  
Old 30.08.2013., 23:54   #6576
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kod Šime danas popodne

Terasa puna, nema slobodnog stola. ok, bila 2 između Šime i Kung fuda, tu smo sjeli kolega i ja-fini hlad, vjetrić... može.
2 porcije lignji na žaru uz krumpir+ blitva

Došlo u 20tak min, sve korektno što se tiče priloga, ali moram reći matematičku činjenicu koju mi stalni gosti kužimo očito bolje od sporadičnih ili onih koji su tamo bili na prst jedne ruke ili nikad: a to je da su porcije manje
dakle ne puno, ali nekih 10-15% svakako.
Prije sam dobivao više krakova uz lignje, sad 1 i pol jebemti.
A moguće da je i 1 lignja bila manje.

Porcije kruha su manje. Možda čak i prilog. Sve su smanjili od 10- 20 %.


A cijene su digli za nekoliko kuna prije koji mjesec. I sad kažem ja to kolegi i velim da li da sad to spomenem konobaru (nije bio Duje, nego kolega mu jednako uslužan, a kolegi neugodno- kaže Pliz nemoj). Uzeli i palačinke (po 1) kombinacija čokolada i orah. Stigle zagorjele. Obje. Ne malo. Puno.

Ma ne znam koji mi je k bio da nisam ništa spomenuo, nego 2 puta rekao OK je.
Iako sam dijelom svjestan- počeo bih sa stanjem na tanjuru- količina smanjena, dizanje cijena, zagorjele palačinke, prigovori stalne ekipe o smanjenju porcija stejka i o isušenosti istih, ma ne bih stao uopće- i to nisam hio priuštiti kolegi kojem nije bilo do toga. Ali sljedeći put (ako ga uopće bude) će me čuti, sljedeći put ću nažalost morati izbaciti sve ove stvari.

Jebalo ih rješenje fiskalizacije na ovaj način.
Ti si još super prošao Samo manje porcije, ali ne izgorene lignje U pravu si, zaboravila sam na to da su i porciju kruha smanjili.

No za dizanje cijena nisam sigurna jer kad se ovdje bilo to spomenulo, znam da sam gledala i cijena lignji je bila ista ko i prije (39?).

U svakom slučaju, draže mi je da mi dignu cijenu, a ne diraju kvalitetu i količinu. Kaj mi znači da je cijena kakva je kad su hranu učinili nejestivom Stvarno, ali stvarno su pretjerali, zaista nisam to od njih očekivala...

A to da nisi konobaru rekao da je loše zbog frenda - ne kužim frenda - zašto ne reći istinu naravno, na pristojan način - pa koji bi razlog bio da dopustiš nekome da radi budalu od tebe za tvoje novce - a upravo to nam rade kod Šime
tweetee is offline  
Old 31.08.2013., 02:40   #6577
Sljedeći put neću prešutjeti.
Nisam siguran za cijene, odnosno uvjeren sam da su nešto prije ove Nove godine nešto digli cijene, no moguće da sam se zeznuo. Sad više ne znam, evo.
Deedy is offline  
Old 31.08.2013., 03:00   #6578
sve jasno i skoro sve bi i ja i sve još može proć, cijene veće-porcije manje, ok, ok, al ---- prešutjeti tj. ne vratiti zagorjele palačinke?!
pa ak nekaj ne valja/nije ispalo kak treba, jednostavno se vrati, to je clear&visible as a bright&shiny day, nevezano s prisutnim kolegom , tak ispada da bi, da prostiš, priFatili i bilo koje g**** da vam ga donesu i serviraju. ne kužim.
DeeJay Dee is offline  
Old 31.08.2013., 03:11   #6579
Biloprošlo, neće se ponoviti- kažem.
Nije trebalo ni sad proći, okej- dao sam im kredit. Dva ne dajem, to je moja odluka.
A možda neko i pročita i poduzme nešto u pozitivnijem smjeru (kao što je Pelle rekao da će saznati brz za to, nema ga ovdje da kaže i jesu li saznali (osim od nekih od nas na licu mjesta i onih koji su slično prošli))
Deedy is offline  
Old 31.08.2013., 15:35   #6580
pa lijepo sam napisao
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
nema opravdanja za takvo ponašanje
ja do sada kod Šime nisam imao takvih (neugodnih) iskustava, ali ubuduće pazim
Krkimir is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.