Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2008., 22:47   #521
čitanje u wc-u i hemeroidi?

e sad...neznam da li tema za ovdi ali čujem da se od čitanja na wc-u dobiju hemeroidi.
da li vi čitate i zašto to radimo?
ja nikako nemam inspiracije bez novina,pa je li to na psihičkoj bazi?
škafišnjafnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 23:29   #522
Quote:
škafišnjafnjak kaže: Pogledaj post
e sad...neznam da li tema za ovdi ali čujem da se od čitanja na wc-u dobiju hemeroidi.
da li vi čitate i zašto to radimo?
ja nikako nemam inspiracije bez novina,pa je li to na psihičkoj bazi?
pa sve ovisi šta čitaš,ja ponekad od nekih tekstova u novinama dobijem proliv,od nekih alergiju,od nekih mi skoči tlak,...pa vjerojatno ima nešto od čega bi ti mogao dobit te hemeroide.

Npr.kad pročitam kako sve poskupljuje to mi djeluje na tlak,kad čitam o poštenju i dobroti nekih političara ili tajkuna tu mi zna bacit na proliv
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 00:30   #523
Zašto bi se zbog čitanja dobili hemeroidi? Čitanje pomaže opuštanju. Zapravo bi efekt trebao biti obrnut i hemeroidi bi se lakše stvarali ako bi osobu koja želi kenjati stalno strašili i prepadali.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 01:02   #524
Quote:
škafišnjafnjak kaže: Pogledaj post
e sad...neznam da li tema za ovdi ali čujem da se od čitanja na wc-u dobiju hemeroidi.

dobiju se od tvrde stolice, a oni koji ju imaju često čitaju jer im je dosadno.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 03:41   #525
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
pa sve ovisi šta čitaš,ja ponekad od nekih tekstova u novinama dobijem proliv,od nekih alergiju,od nekih mi skoči tlak,...pa vjerojatno ima nešto od čega bi ti mogao dobit te hemeroide.

Npr.kad pročitam kako sve poskupljuje to mi djeluje na tlak,kad čitam o poštenju i dobroti nekih političara ili tajkuna tu mi zna bacit na proliv
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 04:05   #526
Smile pomoc

pozdrav svima sa istom problematikom hehhe.hemici su zaista dosadni.ja sam ih ponovo dobio poslje duze vremana,ali sad imam problem jer nisam mogao ici u wc vec 4 dana.na sam pokusaj za veliku nuzdu imam velike bolove.dali neko zna na koji nacin bih mogao omeksati stolicu prije nego sto pokusam ponovo. hvala
 
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 08:32   #527
Quote:
alen_ema kaže: Pogledaj post
pozdrav svima sa istom problematikom hehhe.hemici su zaista dosadni.ja sam ih ponovo dobio poslje duze vremana,ali sad imam problem jer nisam mogao ici u wc vec 4 dana.na sam pokusaj za veliku nuzdu imam velike bolove.dali neko zna na koji nacin bih mogao omeksati stolicu prije nego sto pokusam ponovo. hvala
portalak sirup ili dulcolax čepić i puno mlake vode
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 07:58   #528
probaj prvo sa biljnim tableticama Bekunis, popij odma 2 pa čekaj 5-6 sati i popij još dve moralo bi te protjerati..
uzmi još Donat Mg, popij 3 deci mlakog Donata ujutro svaki dan..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 08:01   #529
trajanje obavljanja nužde u pravilu je par minuta ako nije onda treba nešto poduzeti a uzeti deblje novine..
dugotrajno sjedenje na školjki dovodi anusne vene u vrlo nizak položaj i pod veliki tlak i naravno da pospješuje nastanak hemoroida..
zato obavi to u par minutra a onda čitaj novine uz kavu..
ak je tvrda stolica, ne stišći nego uzmi neki preparat ili čaj za omekšavanje..
Donat Mg, i sl..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:42   #530
Thumbs up obavio...

Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
portalak sirup ili dulcolax čepić i puno mlake vode
zahvaljujem,pomogao mi je dulcolax al tablete.iskustvo je zaista bolno al et pomoglo je.nadam se da ce i ostalima pomoci ak imate slicne tegobe.
ps: dosta vode.... obavezno. hvala
 
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 14:06   #531
konačno pozitivno iskustvo da podijelim sa svima koji imaju problema sa hemeroidima, a ja sam vjerujte prošla trnovit put, punih 25 godina.
Ono što mi je pomoglo u tolikoj mjeri da ne mogu vjerovati je: detralex tablete REDOVITO 4 mjeseca 2 x 1 dnevno, uz 2-3 dcl TOPLOG donata SVAKO jutro. Nakon četiri mjeseca tablete ne pijem, a donat redovito. Zaista vrijedi pokušati.
krakata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 10:05   #532
jednostavnija je faktu mast i cepici nakon 2 puta bol se smanjuje i nesmije se tusirati u toploj vodi,jer pospjesuje upalu
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 11:34   #533
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
jednostavnija je faktu mast i cepici nakon 2 puta bol se smanjuje i nesmije se tusirati u toploj vodi,jer pospjesuje upalu
Tko je sklon hemićima najvažnija stvar je da regulira pražnjenje crijeva.A tu donat pomaže,iz iskustva znam. Faktu ti može pomoći kad se upale i bole,ali uvijek je bolje spriječiti nego liječiti.
beba ili sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 13:09   #534
koliko sam shvatila on vec ima upalu znaci potrebna mu je krema,a uz nju moze piti donat,ja sam ga pila ali nikakva korist jos uvijek imam neredovitu stolicu
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 13:53   #535
faktu mast i čepići nisu rješenje ovog problema, zato sam i navela koja je dobitna kombinacija i svesrdno preporučam.
krakata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 16:49   #536
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
koliko sam shvatila on vec ima upalu znaci potrebna mu je krema,a uz nju moze piti donat,ja sam ga pila ali nikakva korist jos uvijek imam neredovitu stolicu
Kažeš da si ga pila.Ključ je da ga piješ svaki dan, natašte bar tri deca.
beba ili sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 19:25   #537
gle nekima pomaze nekima ne,nismo svi isti
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 07:35   #538
ja sam ih imao prije dvije godine i riješio terapijom, nikad se više nisu pojavili, vanjski, trombozirani..
terapija:
popio 3 kutije Detralex tableta, prvih 5 dana 3x2, dalje 2x2..
kupke u kamilici, faktu mast..
nisam mogao vjerovati da se povuklo..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 07:48   #539
ja sam ih dobila u trudnoci,sve zavisi kakvu hranu jedem,ako pretjeram pojave se,ali uz kremu se brzo povuku
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 13:01   #540
Zdravo svima,
i ja nažalost imam tu neugodnu bolest, pa me zanima,
ima li netko ko je potpuno izliječio hemoroide i kako?
Vrlo neugodno, zar ne?
Pozdrav!
__________________
moj život
Mojka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.