Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2005., 17:19   #61
Quote:
lahor kaže:
Ja sam isto "neumna", a evo, skoro ce i 25.-a zakucat na vrata


neumnost priznajem i ja
ni jednom nije bilo ni na kraj pameti da počnu rasti, pretpostavljam da ako nisu do 40 neće ni poslije
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 17:27   #62
Ja imam lažne.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 21:04   #63
Re: Umnjak

Quote:
Lu´ kaže:
Jučer sam skužila da mi otečena malo vilica kod kutnjaka, sinoć perem zube i skužim da mi izbija umnjak, malo se vidi.

I sad mene zanima čemu on služi i otkud mi sad baš raste, dal to treba vaditi ili ne? Joj izludit ću, muka mi je.

Ako itko šta zna molim da se javi

Ako ti smeta, izvadi. Umnjaci su inače niš' koristi i brzo se kvare. Kinezi recimo, više nemaju umnjake, jer su za razliku od nas, evoluirali
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 22:00   #64
Quote:
Zmijica kaže:
Ma lijepo vam vele - malo anestezije i hop vani su.
Dva vadila kod kirurga, dva u zubara - od cega jedan sacuvala
Bas mi je kul, s tri korijena nakoso...
Lakse mi je bilo kod kirurga, kod zubara je trebalo prilicno potezat.
Al ne bih se ja usudila sva cetiri istovremeno... Spasavalo me za hranu sto mogu na drugu stranu jest.

Ej, soksi, eto ti ideje: izvadi si sva cetiri, tjedan dana bus jela samo cokolino i osim sto ces se rijesit napasti, jos ces i smrsavit
Otkad je čokolino dobar za mrsavljenje? Ja mislim da se od toga udebljaš ko svinjče. I od sve te dječje hrane. Evo recimo ovo ljeto kad sam čuvala bratove kikiče sve sam jela skupa s njima, medolino, grisolino, karmelino čak sam i bebimil probala. Baš ne djeluje dijetetski koliko sam mogla primijetit.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 17:07   #65
oh, umnjaci...
meni su gornji izrasli gotovo bez da sam ih i osjetila.
ali zato donji... obadva mi sad rastu. i puca mi cijela glava vec tjednima. i svi ostali zubi me bole od njih
nikad nisam tak zeljno iscekivala da vidim zubarku (tj. da se vrati s GO)
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 15:58   #66
Quote:
soks kaže:
Otkad je čokolino dobar za mrsavljenje? Ja mislim da se od toga udebljaš ko svinjče. I od sve te dječje hrane. Evo recimo ovo ljeto kad sam čuvala bratove kikiče sve sam jela skupa s njima, medolino, grisolino, karmelino čak sam i bebimil probala. Baš ne djeluje dijetetski koliko sam mogla primijetit.
Krivo si skuzila, soksice
Tjedan dana NE jedes kekse, cokoladu, pecenu piletinu, hamburgere, bananasplitove, pomfri, pizze I cokolino, nego SAMO i JEDINO cokolino, jer nemres nis drugo grist.
A nakon pete porcije istog ti pozli i ne pojedes bas puno...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 00:49   #67
aj di me poseti, ja moram da vadim svi cetri umnjaka

isla sam dva puta ali oba puta sam pobjegla od zubara

zao mi zdrave zube vadit ( no nisam strasljiva )

a kad me zaboli vrisitim doma
glamour is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 17:12   #68
Glamour, idi i izvadi ih - to je samo tjedan dana neugode i onda si cijeli zivot mirna
A ovako nikad ne znas kad ce opet... zamisli da ti usred godisnjeg odmora snova pocnu ...ili noc prije vjencanja...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 14:20   #69
Ma nije to nis strasno
Meni su rekli da sva 4 trebam izvaditi, pa su mi htjeli dva po dva,
ali se nisam dala nego prvo jedan, pa onda drugi.
Ne osjeti se nista, malo bude nateceno kasnije i onak bljak
okus u ustima, ali nis strasno. Za dve-tri dana sve prodje,
samo jos nakon tjedan dana izvadis konce i sve super.

Meni jos ostala oba gornja za izvadit, idem valjda iduci tjedan
pa mozda dam oba odjednom

Inace, ak su izasli, a nemaju mjesta za skroz izaci(ko moja dva gornja) onda bi trebalo biti jos lakse.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2005., 21:38   #70
Quote:
Zmijica kaže:
Glamour, idi i izvadi ih - to je samo tjedan dana neugode i onda si cijeli zivot mirna
A ovako nikad ne znas kad ce opet... zamisli da ti usred godisnjeg odmora snova pocnu ...ili noc prije vjencanja...
stalno imam nocne more zbog njih ali nikako da skupim snage da odem
glamour is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 22:59   #71
Ja sam se konacno danas "docepala" zubarke i veli mi da cu morat vadit obadva donja umnjaka .
Imate neke preporuke gdje da idem? U Perkovcevu? Na stomatoloski faks? Ili u bolnicu Dubrava? Di su najmanje mesari? Kakva su vasa iskustva?
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 12:35   #72
A mene moja neće slat na vađenje

Krenula su mi i preostala dva (jedan je već izvađen, drugi uspio izbiti jer mi s te strane fali šestica pa se pogurao), jedan tek pomalo (nije još blizu valjda, a možda ima i mjesta jer su mi se svi zubi prerasporedili nakon gubitka ranije spomenute šestice na drugoj strani), ali ovaj drugi (gore lijevo) me ubija, cijela čeljust me boli, glava, oči, uši, sve me boli! A zubarica koza kaže da ga ne treba vaditi, neka on sam izbije, da nije položen kao onaj što smo ga prije vadili koji je udarao u zub do njega, nego da će izbiti na stranu (valjda kroz obraz ko kljova!). Kaže ona da bolje pustiti da malo izađe, pa ga je onda lakše izvadit. A ja mislim da ću poludit do tada, to traje već skoro 2 mjeseca. Više bih voljela da me raskopaju, tjedan dana ne jedem pa sam poslije na miru.

__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 13:41   #73
Od prošlog mjeseca imam sve umnjake, zubar veli da ako mi ne smetaju da ih ne treba vaditi, jedino veli da bi kasnije mogla imati problem... Navodno se lakše pokvare nego "normalan" zub!? Zbog čega?
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 15:37   #74
Quote:
chrissy kaže:
Navodno se lakše pokvare nego "normalan" zub!? Zbog čega?
Nisam stomatolog, ali koliko sam čula, samo zbog toga što ih je teže čistiti, tj. teško je četkicom i ostalim alatkama manevrirati tamo otraga, pa ostaje više smeća, pa se više kvare.
Ispravite me ako nisam u pravu.
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 22:16   #75
Meni je jedan umnjak krivo rastao a tek je djelomično izbio. Bio je okomito usađen na šesticu.

Stomatolog mi je preporučio da ga čim prije vadim jer zbog položaja on neće moći liječiti karijes na njemu, a zub će s vremenom oboljeti i istrunuti a onda će zahvat vađenja biti puno gori zbog infekcija i natečenosti desni.

Zato sam hrabro otišao oralnom kirurgu.

Da bi ga oralni kirurg izvadio, dao mi je dvije injekcije u desni. Kada je napravio rez sklaperom po desnima krv je špricnula po njegovoj maski. Zatim je uzeo brusilicu i počeo piliti i rezati umnjak. Kada ga je prepilio uzeo je kliješta i počeo čupati dijelove umnjaka van. Medicinska sestra mi je svom snagom morala držati vilicu i glavu. Kada je zahvat bio gotov dobio sam vatu da se zaustavi krvarenje. Tijekom postupka nije me previše boljelo te sam iz ordinacije otišao sa smiješkom na licu.

Nakon 2 -3 sata popustile su injekcije i počela je patnja kakvu nisam u životu doživio.
4 dana sam gutao tablete za bolove i ležao u krevetu s povišenom temperaturom. Jedva sam gutao i cijela vilica i lijeva strana lica su mi natekli.
Uglavnom... pušiona do jaja

nikome ne bih poželio isto, ali preporučam da se nepravili umnjaci vade čim prije jer ako korijen takvog umnjaka zahvati karijes patnja koju ćeš morati proći je nenadjebiva
__________________
There is surely nothing other than the single purpose of the moment.
kreho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 01:19   #76
Quote:
kreho kaže:
...



ps: daj mi jos samo reci, ak si iz zgba, gdje si isao na vadjenje?

Zadnje uređivanje Leda : 17.09.2005. at 02:13.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 09:47   #77
Quote:
Leda kaže:

ps: daj mi jos samo reci, ak si iz zgba, gdje si isao na vadjenje?
nisam iz zg.
na operaciju sam išao u Koprivnicu i to samo zato jer mi oralni kirurg iz mojeg grada to nije htio raditi jer kao "vi sada nemate problema". A ono, trebao sam doći s upaljenom čeljusti i bolovima? Prevencija je bolje rješenje.
Pretpostavljam da u zg ima puno više izbora kamo otići vaditi zub.
__________________
There is surely nothing other than the single purpose of the moment.
kreho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 14:21   #78
Quote:
kreho kaže:
...
Zato sam hrabro otišao oralnom kirurgu.



....
nikome ne bih poželio isto, ali preporučam da se nepravili umnjaci vade čim prije jer ako korijen takvog umnjaka zahvati karijes patnja koju ćeš morati proći je nenadjebiva
Nakon ove priče, ne znam baš dal bi se uputila na vađenje...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 21:45   #79
Meni rastu, ali ja se nedam. Neću ih vadit, makar mi se svi zubi iskrivili.

Moja sestra je vadila jednog pred par mjeseci - nit ju je boljelo, nit je krvarila, jela je čokolino prvi dan, a poslije sve normalno. Samo se prva 2 dana nije mogla smijati i jako otvarati usta - valjda je inekcija bila prejaka? Njoj je sve dobro prošlo. Ali opet, tko mi garantira da ja neću slinit 10 dana i krvarit i jest čokolino koje, btw, ne volim? Fuj.
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 12:14   #80
Quote:
kreho kaže:
...
Zašto si morao ovo napisati tri dana prije nego što ja idem vaditi krivi umnjak? A dan nakon toga ispit na faksu. Bit će gadno.
yoh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.