Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2014., 21:12   #2121
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Ajde ti malo čitaj što ja pišem. Ovo nije moja logika, već tvoja.
Doprinesi nečim suvislim ovoj temi.
Ne braco, to je tvoja logika, jer ako ti ja kažen da si slobodan donositi odluke za sebe, ti shvatiš da imaš slobodu silovati druge.
Od starta tvrdin da ova tema uopće nije suvisla i da je to samo mlačenje prazne slame, šta san uz tvoju pomoć svakako i dokaza.

Hvala još jednom
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 21:48   #2122
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Da Bog egzistira to dokazuje covjekovo slijepo crijevo,
koje je Bozja emanacija.

Svi ga ljudi imaju, samo se kod nekog upali, a kod nekog ne.
Slijepo crijevo je materijalni dokaz nefunkcionlne etape evolucije,prživjelo bespotrbno,a i nestaće.
Međutim,Savjest čovjekova je u domenu duhovnog svijeta,Božjeg svijeta,bitan elemenat duhovnog života,a nekadzna i satrati čovjeka,opterećenog i nehotićno znatnim grijehom.
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 22:01   #2123
evo mene zanima,kako vjerovati u nešto /Boga/ gledajući svu nepravdu u svijetu, oko sebe.....

jednostavno,učili su me da jeneki od smrtnih grijehova ( neumjerenost u jelu i piću, oholost...) a svećenici i viši "dužnosnici crkeve to isto rade ", ok, i oni su samo ljudi...ali gdje je tu Bog, gdje on nešto tu vidi,unosi pravdu ili nešto treće..

gdje ej ono, da u stvarnom svijetu, dobri pošteni ljudi najgore,uvjerljivo najgore,prolaze.....

gledajući neke stvari, zaključih da ljudi kamenog srca žive jako dugo, pa gledaš ljude koji su pobili desetke ljudi, činili tolika nedjela...

gdje je tu nešto u što ja da vjerujem?
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 23:14   #2124
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
evo mene zanima,kako vjerovati u nešto /Boga/ gledajući svu nepravdu u svijetu, oko sebe.....

jednostavno,učili su me da jeneki od smrtnih grijehova ( neumjerenost u jelu i piću, oholost...) a svećenici i viši "dužnosnici crkeve to isto rade ", ok, i oni su samo ljudi...ali gdje je tu Bog, gdje on nešto tu vidi,unosi pravdu ili nešto treće..

gdje ej ono, da u stvarnom svijetu, dobri pošteni ljudi najgore,uvjerljivo najgore,prolaze.....

gledajući neke stvari, zaključih da ljudi kamenog srca žive jako dugo, pa gledaš ljude koji su pobili desetke ljudi, činili tolika nedjela...

gdje je tu nešto u što ja da vjerujem?
Na znam da li znaš ali više od pola Židova su Ateisti.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 23:16   #2125
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Slijepo crijevo je materijalni dokaz nefunkcionlne etape evolucije,prživjelo bespotrbno,a i nestaće.
Međutim,Savjest čovjekova je u domenu duhovnog svijeta,Božjeg svijeta,bitan elemenat duhovnog života,a nekadzna i satrati čovjeka,opterećenog i nehotićno znatnim grijehom.
Religija je upravo poput slijepa crijeva i mogla bi i nestati u budućnosti kao neučinkovita.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 23:51   #2126
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
evo mene zanima,kako vjerovati u nešto /Boga/ gledajući svu nepravdu u svijetu, oko sebe.....

jednostavno,učili su me da jeneki od smrtnih grijehova ( neumjerenost u jelu i piću, oholost...) a svećenici i viši "dužnosnici crkeve to isto rade ", ok, i oni su samo ljudi...ali gdje je tu Bog, gdje on nešto tu vidi,unosi pravdu ili nešto treće..

gdje ej ono, da u stvarnom svijetu, dobri pošteni ljudi najgore,uvjerljivo najgore,prolaze.....

gledajući neke stvari, zaključih da ljudi kamenog srca žive jako dugo, pa gledaš ljude koji su pobili desetke ljudi, činili tolika nedjela...

gdje je tu nešto u što ja da vjerujem?
Moras vjerovati da je Barca jedina istina i samo njihove suvenire i karte moras uzimati, jer ako budes navijao za Real, Bayern, Celzi ili jos gore ne budes navijao niti za ikoga, e tad si nahebo, ima da goris tamo negdje, tamo negdje, tamo negdje, tamo negdje, nekad.....
__________________
“Kada je jedna osoba zaluđena, to se zove ludilo. A kada mnogo ljudi pati od zaluđenosti, to se naziva religija.” Robert M. Pirsig
gringo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 05:33   #2127
Nego, sto i sedma je stranica je već na ovoj temi, a dokaza još uvijek nula.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 23:57   #2128
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Nego, sto i sedma je stranica je već na ovoj temi, a dokaza još uvijek nula.
postoji dokaz kako se može diskutirati o temi iz naslova i... to je uglavnom to
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 00:15   #2129
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Nego, sto i sedma je stranica je već na ovoj temi, a dokaza još uvijek nula.
Sve upise na 107 stranica si pročitao ?
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 11:38   #2130
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
evo mene zanima,kako vjerovati u nešto /Boga/ gledajući svu nepravdu u svijetu, oko sebe.....

jednostavno,učili su me da jeneki od smrtnih grijehova ( neumjerenost u jelu i piću, oholost...) a svećenici i viši "dužnosnici crkeve to isto rade ", ok, i oni su samo ljudi...ali gdje je tu Bog, gdje on nešto tu vidi,unosi pravdu ili nešto treće..

gdje ej ono, da u stvarnom svijetu, dobri pošteni ljudi najgore,uvjerljivo najgore,prolaze.....

gledajući neke stvari, zaključih da ljudi kamenog srca žive jako dugo, pa gledaš ljude koji su pobili desetke ljudi, činili tolika nedjela...

gdje je tu nešto u što ja da vjerujem?
Previše generaliziraš da bi se od ovoga moglo nešto sustavno napraviti. Suzi malo problematiku.
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Nego, sto i sedma je stranica je već na ovoj temi, a dokaza još uvijek nula.
Ja sam ponudio par argumenata, nitko ih nije uspješno oborio, na temelju kojih možemo zaključiti da nije iracionalan onaj koji bi, na temelju istih, vjerovao da Bog postoji.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 13:35   #2131
svaki otkucaj našega srca i svaki udisaj zraka što udišemo
vrlo je jasan dokaz da Bog koji sve stvori itekako postoji.
Dah života koji nam je darovao na dar tako često zaboravljamo.

Zadnje uređivanje batela : 21.04.2014. at 13:36. Reason: greška
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 16:52   #2132
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
svaki otkucaj našega srca i svaki udisaj zraka što udišemo
vrlo je jasan dokaz da Bog koji sve stvori itekako postoji.
Dah života koji nam je darovao na dar tako često zaboravljamo.
koji je dokaz za podebljano?
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 20:57   #2133
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
koji je dokaz za podebljano?
Moj život je dokaz da postoji Stvoritelj sviju nas.
Ovaj život sam dobio na dar,darovao mi ga je besplatno.
Bog nas Stvoritelj je darivatelj života i nema ništa drugo osim toga.

Život ljudi uzimaju zdravo za gotovo kao da je to nešto
ništa specijalno.
Svaki normalan čovijek če se zapitati odkuda taj dar života?
Odgovor leži u prvom stihu biblije.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 04:32   #2134
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Moj život je dokaz da postoji Stvoritelj sviju nas.
Ovaj život sam dobio na dar,darovao mi ga je besplatno.
Bog nas Stvoritelj je darivatelj života i nema ništa drugo osim toga.

Život ljudi uzimaju zdravo za gotovo kao da je to nešto
ništa specijalno.
Svaki normalan čovijek če se zapitati odkuda taj dar života?
Odgovor leži u prvom stihu biblije.
Ja ti mogu reci odakle ti taj dar. Od tvojih roditelja. Roditelji daruju život, ne bog. Da bog daruje život nebi bilo potrebe za razmnožavanjem.
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 09:00   #2135
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Nego, sto i sedma je stranica je već na ovoj temi, a dokaza još uvijek nula.
Ovisi kakve dokaze trebaš...i kakve očekuješ ?
Bog nije strip junak i ne dolazi kao Supermen.

Meni je dovoljno vidjeti ljepotu prirode, ljudsku anatomiju, čudo stanice i atoma, čudo čovjeka, čudo leptira da shvatim koliko je Stvoritelj prisutan i mudar.
Uz to sam fest zatucana jer ne vjerujem da je iz ničega nastalo sve....slučajno eksplozijom, bez razloga i sve se to samoorganiziralo u takav savršen sklad.Čovjek misli da sve može a ne može stvoriti osnovnu stanicu..kamon.Zato mi to ne drži vodu. No way.
Naša znanost ne stvara ona samo otkriva kako je stvaranje nastalo i to koristi.No zapravo ništa novo, veličanstveno, revolucionarno ne stvara.


A da me Stvoritelj ljubi, da postoji dovoljno mi je što je onaj savršen Nazrećanin spremno pristao da žrtvuje sebe:Vidi Oče koliko im vjerujem unatoč svemu, koliko ih ljubim, koliko su unatoč svemu vrijedni mojeg i tvojeg Milosrđa....da ću za njih dati život.
Mudro netko reče :..Bog je svuda samo ga ljudi ne mogu prepoznati.

Roditelji daruju život ? Iskru života na zemlji isključivo daruju roditelji ?
Idem se samoubit.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 10:59   #2136
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu reci odakle ti taj dar. Od tvojih roditelja. Roditelji daruju život, ne bog. Da bog daruje život nebi bilo potrebe za razmnožavanjem.
A sto je nastalo prije? Kokos ili jaje?
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:54   #2137
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
A sto je nastalo prije? Kokos ili jaje?
Jaje.
bolid74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 15:48   #2138
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu reci odakle ti taj dar. Od tvojih roditelja. Roditelji daruju život, ne bog. Da bog daruje život nebi bilo potrebe za razmnožavanjem.
Neznam dali se šališ ili ozbiljno pitaš??
Iz spermića se tokom 9 mjeseci oblikuješ u čovijeka.To se događa u tijelu majke a da ona ni svjesna nije,čovijeka u tijelu žene oblikuje Bog a ne žena koja je trudna.
Kada se rodiš i rasteš do svoje negdje 18 godine ,taj rast ti daje Bog a ne tvoji roditelji.Silu rasta daje ti Bog.
Oči s kojima vidiš,uši kojima čuješ i druga osjetila darovao ti je Stvoritelj a ne tvoji roditelji.Bog odlučuje očeš biti nizak rastom ili visok a ne tvoji roditelji...itd itd

Shvati da dar života daruje samo jedan jedini!!
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 16:18   #2139
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ovisi kakve dokaze trebaš...i kakve očekuješ ?
Bog nije strip junak i ne dolazi kao Supermen.

Meni je dovoljno vidjeti ljepotu prirode, ljudsku anatomiju, čudo stanice i atoma, čudo čovjeka, čudo leptira da shvatim koliko je Stvoritelj prisutan i mudar.
Uz to sam fest zatucana jer ne vjerujem da je iz ničega nastalo sve....slučajno eksplozijom, bez razloga i sve se to samoorganiziralo u takav savršen sklad.Čovjek misli da sve može a ne može stvoriti osnovnu stanicu..kamon.Zato mi to ne drži vodu. No way.
Naša znanost ne stvara ona samo otkriva kako je stvaranje nastalo i to koristi.No zapravo ništa novo, veličanstveno, revolucionarno ne stvara.


A da me Stvoritelj ljubi, da postoji dovoljno mi je što je onaj savršen Nazrećanin spremno pristao da žrtvuje sebe:Vidi Oče koliko im vjerujem unatoč svemu, koliko ih ljubim, koliko su unatoč svemu vrijedni mojeg i tvojeg Milosrđa....da ću za njih dati život.
Mudro netko reče :..Bog je svuda samo ga ljudi ne mogu prepoznati.

Roditelji daruju život ? Iskru života na zemlji isključivo daruju roditelji ?
Idem se samoubit.
Kada bi otišao od neku od bolnica djece sa posebnim potrebama ili pak na onkologiju, onda bi rekao kao papa Benedikt VI : čini mi se da Bog spava !

Iskru života često daruju roditelji. Ali i Bog. Onda kada pukne kondom
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 16:55   #2140
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Neznam dali se šališ ili ozbiljno pitaš??
Iz spermića se tokom 9 mjeseci oblikuješ u čovijeka.To se događa u tijelu majke a da ona ni svjesna nije,čovijeka u tijelu žene oblikuje Bog a ne žena koja je trudna.
Kada se rodiš i rasteš do svoje negdje 18 godine ,taj rast ti daje Bog a ne tvoji roditelji.Silu rasta daje ti Bog.
Oči s kojima vidiš,uši kojima čuješ i druga osjetila darovao ti je Stvoritelj a ne tvoji roditelji.Bog odlučuje očeš biti nizak rastom ili visok a ne tvoji roditelji...itd itd

Shvati da dar života daruje samo jedan jedini!!
Znači, teorija je da da Bog intervenira u svako ljudsko biće i određuje jel će imati zelene ili plave oči, biti nizak ili visok, imati problema sa zadahom iz ustiju, imati ravna stopala ili debele ruke
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.