Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2013., 16:54   #1
Prijeoperacijska priprema bolesnika - pretrage i pregledi

Bok svima,
Nisam naisla na zajednicku temu o uputama prije operacije.
Kako je nase bolnicko osoblje dosta sturo,imam dosta upitnika nad glavom. Jos je gora situacija sto dobivam razlicite informacije,a datum se blizi...
Primjerice kada da odem napraviti pretrage krvi,urina,srca i pluca ako mi je operacija 21.03? Je li 10 dana prije prerano?

Koliko se uopce cekaju nalazi u domu zdravlja?

Hvala svima
ProdajaOdjeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 19:57   #2
Quote:
ProdajaOdjeće kaže: Pogledaj post
Bok svima,
Nisam naisla na zajednicku temu o uputama prije operacije.
Kako je nase bolnicko osoblje dosta sturo,imam dosta upitnika nad glavom. Jos je gora situacija sto dobivam razlicite informacije,a datum se blizi...
Primjerice kada da odem napraviti pretrage krvi,urina,srca i pluca ako mi je operacija 21.03? Je li 10 dana prije prerano?

Koliko se uopce cekaju nalazi u domu zdravlja?

Hvala svima
Nije prerano, no bojim se da ćeš za srce morati malo požurivati stvari jer se čeka na pregled.Ja sam imala sreću pa su me primili preko reda jer su imali rupu, no to je bilo prije centralnog naručivanja, tak da neznam kak je sad. Nalaz RTG pluća je gotov najčešće za dan dva, zavisno kad ga napiše radiolog, srce isto tako, ako je kardiolog tamo, napiše ga odmah. Što se krvi i urina tiče, nalaz je gotov sutradan.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 20:56   #3
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nije prerano, no bojim se da ćeš za srce morati malo požurivati stvari jer se čeka na pregled.Ja sam imala sreću pa su me primili preko reda jer su imali rupu, no to je bilo prije centralnog naručivanja, tak da neznam kak je sad. Nalaz RTG pluća je gotov najčešće za dan dva, zavisno kad ga napiše radiolog, srce isto tako, ako je kardiolog tamo, napiše ga odmah. Što se krvi i urina tiče, nalaz je gotov sutradan.
Hvala,sutra krecem u borbu s pretragama
A vezano za ekg i uzv, rekla mi je doktorica opce prakse da se ne narucuje za takve preglede nego se dode ujutro i ceka. Nadam se da nije pogrijesila.
ProdajaOdjeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 17:05   #4
Quote:
ProdajaOdjeće kaže: Pogledaj post
Bok svima,
Nisam naisla na zajednicku temu o uputama prije operacije.
Kako je nase bolnicko osoblje dosta sturo,imam dosta upitnika nad glavom. Jos je gora situacija sto dobivam razlicite informacije,a datum se blizi...
Primjerice kada da odem napraviti pretrage krvi,urina,srca i pluca ako mi je operacija 21.03? Je li 10 dana prije prerano?
Koliko se uopce cekaju nalazi u domu zdravlja?
Hvala svima
Nema vam tu što bolničko osoblje objašnjavati ,imate svog LOM.
10 dana nije prerano,u principu nalazi su gotovi isti dan

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nije prerano, no bojim se da ćeš za srce morati malo požurivati stvari jer se čeka na pregled.Ja sam imala sreću pa su me primili preko reda jer su imali rupu, no to je bilo prije centralnog naručivanja, tak da neznam kak je sad. Nalaz RTG pluća je gotov najčešće za dan dva, zavisno kad ga napiše radiolog, srce isto tako, ako je kardiolog tamo, napiše ga odmah. Što se krvi i urina tiče, nalaz je gotov sutradan.
On misli na RTG SRCA i pluća ,to je jednoteisto.


Quote:
ProdajaOdjeće kaže: Pogledaj post
Hvala,sutra krecem u borbu s pretragama
A vezano za ekg i uzv, rekla mi je doktorica opce prakse da se ne narucuje za takve preglede nego se dode ujutro i ceka. Nadam se da nije pogrijesila.
Zašto i čega UZ?
Za RTG i EKG se nenaručuju.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 18:16   #5
Friško iskustvo, za Zagreb:

- krv u labosu od doma zdravlja u kojem ti je liječnik obiteljske medicine, to ide isti dan preko interne uputnice, nalazi sutradan
- još jedna pretraga krvi u Petrovoj, u Zavodu za transfuzijsku medicinu (koagulogram) - isti dan kad dođeš vade krv, a nalaz je gotov za par dana
- RTG srca i pluća u Domu zdravlja u Laginjinoj, bilo je isti dan napravljeno ali imali su rupu. Slučajno smo otišli baš tamo, ima još mjesta gdje to možeš napraviti. Po nalaz smo došli naknadno, nije gotov isti dan, ali sve unutar 3-4 dana čini mi se
- EKG u Srčanoj stanici u Draškovićevoj, tamo je išlo naručivanje prvo i to na šalteru, ali čekanje nije dugo, možda tjedan dana. Možda je lakše da ih prvo nazoveš pa vidi što će tebi reći.

Ako ti ne stignu napraviti EKG ili ako nalaz ne bude svjež, to mogu ponoviti u bolnici prije operacije same. Isto vrijedi i za pretrage krvi, one trebaju biti oko tjedan dana stare.
Rendgenska slika srca i pluća vrijedi do 6 mjeseci.

Tako je bilo u slučaju u mojoj užoj obitelji, slijedili smo upute liječnika.
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 18:18   #6
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
N

On misli na RTG SRCA i pluća ,to je jednoteisto.


Ja sam mislila na EKG i to se inače čekalo kad sam ja išla na operaciju, no mene su progurali jer je netko bio odustao. Imala sam sreću. Išla sam u Srčanu stanicu u Siget.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 18:50   #7
Quote:
Honey Dorian kaže: Pogledaj post
Friško iskustvo, za Zagreb:

- krv u labosu od doma zdravlja u kojem ti je liječnik obiteljske medicine, to ide isti dan preko interne uputnice, nalazi sutradan
- još jedna pretraga krvi u Petrovoj, u Zavodu za transfuzijsku medicinu (koagulogram) - isti dan kad dođeš vade krv, a nalaz je gotov za par dana

- RTG srca i pluća u Domu zdravlja u Laginjinoj, bilo je isti dan napravljeno ali imali su rupu. Slučajno smo otišli baš tamo, ima još mjesta gdje to možeš napraviti. Po nalaz smo došli naknadno, nije gotov isti dan, ali sve unutar 3-4 dana čini mi se
- EKG u Srčanoj stanici u Draškovićevoj, tamo je išlo naručivanje prvo i to na šalteru, ali čekanje nije dugo, možda tjedan dana. Možda je lakše da ih prvo nazoveš pa vidi što će tebi reći.

Ako ti ne stignu napraviti EKG ili ako nalaz ne bude svjež, to mogu ponoviti u bolnici prije operacije same. Isto vrijedi i za pretrage krvi, one trebaju biti oko tjedan dana stare.
Rendgenska slika srca i pluća vrijedi do 6 mjeseci.

Tako je bilo u slučaju u mojoj užoj obitelji, slijedili smo upute liječnika.
Inače to sve može na jednu uputnicu,i sve se može na jednom mjestu napraviti-bolnica.
I koagulacijske pretrage isto se mogu u svakoj bolnici napraviti,ako LOM neće pisati opću biokem. pisati na crvenu up.
Isto što se tiće RTG s/p imam pov. inf. da se u Šaringradskoj i Plućnoj nečeka,sad neznam dali se što promjenilo.

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila na EKG i to se inače čekalo kad sam ja išla na operaciju, no mene su progurali jer je netko bio odustao. Imala sam sreću. Išla sam u Srčanu stanicu u Siget.
U nekim bolnicama se nenaručuje.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.