Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Pogledaj rezultate ankete: Trebaju li srednje škole biti obavezne?
Da 36 83.72%
Ne 7 16.28%
Glasovatelji: 43. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2014., 10:01   #1
Srednje škole bi trebale biti obavezne

Pozdrav,dakle za manje od mjesec dana se održava državno natjecanje iz debate na tezu(temu):SŠ bi trebale biti obavezne.To mi je dalo ideju da pokrenem raspravu na forumu,zašto da,a zašto ne uvođenju obavezne srednje škole.Molim vas,argumentirajte,slobodno iznesite svoja iskustva i razmišljana.Hvala!
crypto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 13:36   #2
Srednja škola bi trebala biti obvezna jer se u večini škola nauči i razmišljat i ponašat, nije sve u ocjenama i gradivu, već i načinu na koji je to gradivo savladano.
Tiimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 20:06   #3
trebale bi biti obvezne, ali bi se država istovremeno trebala pobrinuti da se osigura da bi školovanje djece u srednjim školama bilo što povoljnije. Naime, mnogo, mnooogo učenika putuje busom, vlakom.. do škole i moje je mišljenje da bi im se to trebalo u potpunosti platiti, te isto tako omogućiti, ako ne besplatne, onda barem udžbenike koji se mogu downloadati s interneta.
Pedes'tri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 21:15   #4
Taman kad sam vidio temu odlucih napisati ovo sto je forumas iznad mene napisao.

Srednja skola mora biti obavezna, no drzava se u to mora ukljuciti maksimalno. Nema svako mjesto srednju skolu i mnogi putuju, bivsi kolega iz razreda je svaki dan putovao sat i 10 minuta vlakom da bi dosao u grad, a onda jos 20tak minuta hoda je imao do skole. Njegova mjesecna karta je kostala 900 kuna, pola mu je placala drzava a pola on. Ima 2 sestre od kojih je jedna isla takodjer u isti grad u skolu a druga je tek trebala krenuti, sad zamisli 1350kn samo za prijevoz mjesecno za njih troje. Gdje je tu jos barem po 10 kuna da nesto pojedu ili nedaj boze odu na pice sa drustvom?

Uz to, knjige besplatno svima. Ne svake godine nove nego da se prebacuju na sljedeci narastaj, ujedno pratiti stanje knjiga, ne moze netko predati kupusaru uceniku koji treba tu knjigu dobiti, takve stvari definitivno naplatiti. Dobio si besplatno, od tebe se ocekuje da u dobro stanju proslijedis dalje. No za to treba neka drzavna kontrola kvalitete knjiga, jer sam i sam imao knjige koje sam placao po 150 kuna a one se nakon mjesec do dva dana pocele raspadati, jedan list ispadne ispadaju svi. Valjda postoje neki standardi kako se knjige prave. Po meni su definitivno najgore one sa masnim listovima, one se najvise raspadaju.


Pratiti trziste svake godine i odlucivati o upisnoj kvoti, jer ako je ove godine zavrsilo 1000 ucenika u citavoj RH za tajnicu, nema potrebe dalje jer se sigurno nece otvoriti kompanija i ureda u tolikom broju da je potrebna jos jedna generacija tog smijera.

U sustinu tu ima jako puno posla ako se zeli kvalitetno to odraditi, no opet za to treba malo volje, novaca i najvaznije kompetentnih ljudi koji ce znat odradit svoj posao.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 23:01   #5
Ja sam za obavezno (a uz to naravno ide i besplatno i prema potrebama financijski potpomognuto) školovanje za sve do prvog stečenog zvanja. Nema potrebe da obavezna srednja škola bude 3- ili 4-godišnja ako se neke kvalifikacije s kojima čovjek može zarađivati svoj kruh mogu steći i u manje, ali za one koji žele ići u 3- ili 4-godišnju, treba biti potpomognuto do kraja.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 20:51   #6
Naravno da treba biti obavezna. Ionako smo glupa nacija, to je minimum minimuma.
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 20:30   #7
Dakle završilo je državno natjecanje iz debate (na kojem sam sudjelovala) tj ono navedeno u mom prvom postu na ovu temu.Imala sam čast upoznati Mislava, čovjeka koji codi debatni klub u petoj i petnaestoj zagrebačkoj gimnaziji, i počela sam razmišljati o ovoj temi na drukčiji način.Da definiram,srednjom školom svi bi bili pametni a što je sa jeftinom radnom snagom na kojo se većina tvornica koje pokreću razvijene države zasniva?Svi bi zahtjevali više,dolazilo bi do nereda.Također ako bi svi imali završenu srednju školu za veću kompetetivnost na tržištu bio bi potreban fakultet itd.Naravno svatko ima svoje mišljenje i odlučila sam postaviti ovaj post samo da se zapitate ili promjenite mišljenje o ovoj temi kao što
crypto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 20:40   #8
Quote:
crypto kaže: Pogledaj post
Dakle završilo je državno natjecanje iz debate (na kojem sam sudjelovala) tj ono navedeno u mom prvom postu na ovu temu.Imala sam čast upoznati Mislava, čovjeka koji codi debatni klub u petoj i petnaestoj zagrebačkoj gimnaziji, i počela sam razmišljati o ovoj temi na drukčiji način.Da definiram,srednjom školom svi bi bili pametni a što je sa jeftinom radnom snagom na kojo se većina tvornica koje pokreću razvijene države zasniva?Svi bi zahtjevali više,dolazilo bi do nereda.Također ako bi svi imali završenu srednju školu za veću kompetetivnost na tržištu bio bi potreban fakultet itd.Naravno svatko ima svoje mišljenje i odlučila sam postaviti ovaj post samo da se zapitate ili promjenite mišljenje o ovoj temi kao što
Ne brini, u ovoj zemlji ce uvijek biti vise sirotinje i neobrazovanih, za to ce se pobrinuti kc d.o.o. i desnica

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 22:07   #9
Mislim da bi trebalo bit više poslova koji se mogu raditi bez srednje škole.

Kod uvođenja srednje škole valja napomenuti da bi ona morala biti dostupna svima i to besplatno. Kao što se u manjim mjestima ucenici osnovnih škola besplatno prevoze do najblize skole istu bi privilegiju trebali imati i srednjoskolci. Dakle kome god treba prijevoz mora biti dostupan i besplatan. Ipak problem je nemogucnost organiziranja nastave na svim lokacijama pa bi onima koji nisu u mogucnosti putovati trebao biti dostupan dom a onima sa nizim primanjima i besplatan. I to je ok i trebalo bi biti tako i sada kad srednja nije obavezna.

Međutim po meni je najveci problem specifičnost srednjih škola. Ja ne vidim smisla da nekoga tko zeli bit električar ali nema dovoljno bodova silimo da se školuje za komercijalistu. To je bacanje novca. Treba biti omogućeno pa ako želi nek slobodno ide ali ako ne želi da ga nitko ne prisiljava. Također, trebalo bi olakšati kasnije stjecanje kvalifikacija jer ipak mnogi u tim godinama ili pogriješe izborom ili nisu svjesni važnosti znanja pa ih izgube pravo školovanja i sl.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 22:20   #10
Besplatno i obavezno srednjoškolsko obrazovanje nije prvi puta spomenuto za Jovanovićeva mandata. Još kad je bivši HDZ – ov Dragan Primorac bio ministar obrazovanja najavljivan je ovaj korak, međutim zbog navodnog velikog broja učenika koji odlaze iz srednje škole o ovom se koraku nije pretjerano razmišljalo. Međutim Jovanović tvrdi da napuštanje hrvatskog srednjoškolskog sistema uopće nije masovno, štoviše najniže je u Europi, prenosi Novi List.

- U Hrvatskoj takozvano 'osipanje' iznosi svega dva posto, a cilj zemalja EU je da se izlazak učenika iz srednjoškolskog obrazovanja spusti ispod 10 posto, objasnio je ministar. Ovo je samo još jedan od argumenata za uvođenje obvezne srednje škole. Osim toga u hrvatskom Ustavu stoji da je obrazovanje obavezno do prve kvalifikacije, što znači da bi i srednja škola trebala biti obavezna.
Treba li srednja škola biti obvezna za sve?
Da - 67,78%
Ne - 25,93%
Svejedno mi je - 6,3%
Ukupno glasova: 270


http://www.srednja.hr/Novosti/Hrvats...bavezna-za-sve

treba jer nema posla za mlade 15godišnje probisvjete, nema ni za starije a kamoli za djecu.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.