Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2007., 23:39   #1
Kako postati policajac - skupna tema

jel zna neko nešto o tome? npr. kad se ide na testiranje, što se sve nalazi na tome testiranju?
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 08:32   #2
policijska skola

ajde curo moja ostavi se fantazija. pametni ljudi tamo ne idu. uvati se neke druge skole i fakulteta. za taj posao moras biti bestija ako ga mislis raditi posteno i casno i nikad neces napredovati, a ako ne zavuci ces se u neku kancelariju i biti eminentni strucnjak. takvih je nasa policija puna. inace ta skola nije u funkciji nego tecaj od 9 mjeseci. sve mozes naci na mupovim stranicama. tecaj mozes pohadjati poslije zavrsene srednje skole u civilstvu.
rma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 16:06   #3
postoji škola za to??
AustinPowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 22:26   #4
znam ja sve o tome,al mene zanima dal je neko bio tamo i da mi pobliže kaže nešto o tome..
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 20:34   #5
Draga ana04, ti bi htjela biti policajka. Vjerojatno pitaš za srednju stručnu spremu- nakon završene civilne četverogodišnje škole - gledaju se ocjene, prijaviš se na natječaj, ako prođeš prijamni, izatim liječnički upadaš. Više nema redovne škole koja je inače bila samo za muške, a sada svi idu na tečaj, uglavnom osim tjelesnog- samoobrane i borilačkih imaš stručne predmete, kazneno, procesno, zakon o policiji, kriminalistika, komunikologija i sl., variraju s vremenom nazivi predmeta.

E da, na prijemnom imaš provjeru tjelesnih sposobnosti, nekada je slično nekomu poligonu sa preprekama, a nekada zna biti neke norme iz trčanja, skakanja u dalj, i dr. vježbi- ali uglavnom su ti to obuhvatili s poligonima koji će vjerojatno i biti.

Prati kada izlazi natječaj, završenu srednju 4godišnju školu i ocjene oko 4-5, i prijavi se.
Toma77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 20:49   #6
Uostalom, donekle se slažem sa rma- osim ovoga da nećeš moći napredovati- može se, bez brige ali nećeš imati privatnog života ako to hoćeš. Zato oprezno sa željama. iiiii moj savjet, završi neki fax, i s pravnim, ekonomski i sl. faxom možeš raditi u muriji pa kada završiš ak te ne prođe želja za policijom opet imaš opciju za upad.

ZAPAMTI: to nije posao već način života, pusti serije na TV-u, mlaćenje prazne slame. CSI smijeh- LA ima 90% neriješenih ubojstava.
Toma77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:34   #7
Quote:
Toma77 kaže: Pogledaj post
Uostalom, donekle se slažem sa rma- osim ovoga da nećeš moći napredovati- može se, bez brige ali nećeš imati privatnog života ako to hoćeš. Zato oprezno sa željama. iiiii moj savjet, završi neki fax, i s pravnim, ekonomski i sl. faxom možeš raditi u muriji pa kada završiš ak te ne prođe želja za policijom opet imaš opciju za upad.

ZAPAMTI: to nije posao već način života, pusti serije na TV-u, mlaćenje prazne slame. CSI smijeh- LA ima 90% neriješenih ubojstava.
onaj ko 4 godina, a po noveme 5, grije stolicu da bi pravo završio u roku neće pojurit u policiju
csi ne govori o policiji to bi prije bio nypd
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 06:28   #8
ana to je sad puno lakse nego prije ali poslusaj sto ti je toma rekao zavrsi neki dobar faks pa ako si dalje zainteresirana probaj, ali s vremenom ako si mlada razvit ce ti se druge ambicije. faks je ljudi danas nabitniji. diploma u ruke i mozes birati posao tu ili cak van granica lijepe nase. za policiju ces uvijek imati vremena pogotovo sa diplomom recimo pravnika ili ekonomskog, psihologije ili slicnog faksa
rma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 10:10   #9
zasto svi pametuju,a nitko ne da zeni odgovor.mozda ona ne zeli ici na faks,ili nema uvjeta.ne mogu svakom mama i tata placat faksove.
i mene zanima ista stvar,pa ako netko ima jos nesto korisno za reci o tome ja bih bio zahvalan.
dakle kad otprilike pocinje taj tecaj,u kojem roku bi nas mogli obavijestiti o rezultatima,da li je istina da radis kao vjezbenik i za vrijeme tecaja,da li mi ide staz,i kojika je kadetska naknada koju dobivamo za vrijeme pohadanja tecaja..btw cuo sam da se trazi plivanje u toj provjeri motorickih sposobnosti.kaj bas moras biti superman da prodes poligon,ili ono u srednjoj formi?
minotaurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 07:45   #10
Quote:
minotaurus kaže: Pogledaj post
zasto svi pametuju,a nitko ne da zeni odgovor.mozda ona ne zeli ici na faks,ili nema uvjeta.ne mogu svakom mama i tata placat faksove.
i mene zanima ista stvar,pa ako netko ima jos nesto korisno za reci o tome ja bih bio zahvalan.
dakle kad otprilike pocinje taj tecaj,u kojem roku bi nas mogli obavijestiti o rezultatima,da li je istina da radis kao vjezbenik i za vrijeme tecaja,da li mi ide staz,i kojika je kadetska naknada koju dobivamo za vrijeme pohadanja tecaja..btw cuo sam da se trazi plivanje u toj provjeri motorickih sposobnosti.kaj bas moras biti superman da prodes poligon,ili ono u srednjoj formi?
toma je vec odgovorio na pitanje sto se tice provjera za upad na tecaj. ide placa i staz. placa je umanjena, mislim da se dobija oko 2500-3000kn. tecaj pocinje kad mup raspise na natejaca (prati na mupovovj stranici) onda se moras kvalificirati odnosno proci sve testove kao npr. psihicke i motoricke sposopbnosti i svakako opce znanje. za plivanje ne znam ali vjerojatno je pozeljno da si plivac i ne trebas biti supermen ali nekih 2-3 mjeseca prije da se malo ficki pripremis(trcanje, poligon sklekovi, trbusnjaci, zgibovi na precki i sl.). Cuo sam da je bilo oko 1500 kandidata aprimilo je samo 300. No ako izrazis zelju da ces raditi u Istri ili Dubrovniku upadas sto posto jer tamo je manjak policajaca. Najvise ih je sad na tecaju iz slavonije pa moglo bi im se desiti da zavrse u ta dva podrucja.
rma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 11:52   #11
Quote:
rma kaže: Pogledaj post
ana to je sad puno lakse nego prije ali poslusaj sto ti je toma rekao zavrsi neki dobar faks pa ako si dalje zainteresirana probaj, ali s vremenom ako si mlada razvit ce ti se druge ambicije. faks je ljudi danas nabitniji. diploma u ruke i mozes birati posao tu ili cak van granica lijepe nase. za policiju ces uvijek imati vremena pogotovo sa diplomom recimo pravnika ili ekonomskog, psihologije ili slicnog faksa
ljudi ja sam sada u osnovnoj i zanima me na koje se područje srednje treba ići da bi postao policajac ili postoji policijska škola odmah pa ne trebaš u srednju molim da odgovorite i kaj se treba išći u višu policijsku jer bi i tamo radu pls odgovorite mi????????????????????'
Profić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 07:46   #12
...evo i topica za mene...
od 100% sada sam na 45% da idem na fax i ostatak da idem u MUP...
koliko sam čuo uvijet je regulirana vojna obveza i vozački ispit...
 
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:22   #13
natječaj je bio otvoren u prvom mjesecu, prijave su primali petnaest dana od objave u narodnim novinama (natječaji se uvijek objavljuju u nn pa ih tamo potražite), nemojte se previše nadat kad predate papire jer veza za upis mora biti marsovska
owen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 21:41   #14
natjecaj vise ne traje,mozda bude nagodinu,prosli je bio prije godinu dana.
minotaurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 09:31   #15
Quote:
minotaurus kaže: Pogledaj post
natjecaj vise ne traje,mozda bude nagodinu,prosli je bio prije godinu dana.
NARODNE NOVINE BROJ 8 od 22.1.2007.
(112)
Na temelju članka 45. stavka 1. Zakona o držav­nim službenicima (Narodne novine br. 92/05), ministar unutarnjih poslova raspisuje

JAVNI NATJEČAJ
za prijam u državnu službu na neodređeno vrijeme u Ministarstvo unutarnjih poslova
– policijski službenik – vježbenik srednje struč­ne spreme
1. Policijska uprava brodsko-posavska – 15 izvršitelja
2. Policijska uprava dubrovačko-neretvanska – 85 izvršitelja
3. Policijska uprava istarska – 75 izvršitelja
4. Policijska uprava karlovačka – 15 izvrši­telja
5. Policijska uprava krapinsko-zagorska – 5 izvršitelja
6. Policijska uprava ličko-senjska – 25 izvrši­telja
7. Policijska uprava međimurska – 10 izvrši­telja
8. Policijska uprava osječko-baranjska – 15 izvršitelja
9. Policijska uprava primorsko-goranska – 30 izvršitelja
10. Policijska uprava sisačko-moslavačka – 15 izvršitelja
11. Policijska uprava splitsko-dalmatinska –60 izvršitelja
12. Policijska uprava šibensko-kninska – 15 izvršitelja
13. Policijska uprava varaždinska – 5 izvršitelja
14. Policijska uprava virovitičko-podravska – 5 izvršitelja
15. Policijska uprava vukovarsko-srijemska – 10 izvršitelja
16. Policijska uprava zadarska – 15 izvršite­lja
17. Policijska uprava zagrebačka – 200 izvršitelja.
Opis poslova: obavlja poslove propisane Zako­nom o policiji, a koji su u okviru njegove struč­ne spreme i odnose se na: zaštitu života, prava, sigurnosti i nepovredivosti osobe; zaštitu imovine; sprječavanje i otkrivanje kaznenih djela, prijestupa i prekršaja; traganje za počiniteljima kaznenih djela, prijestupa i prekršaja i njihovo dovođenje nadležnim tijelima; nadzor i upravljanje cestovnim prometom; poslovi sa strancima na temelju zakona; nadzor i osi­guranje državne granice te druge poslove od­ređene zakonom.
Uz opće uvjete utvrđene člankom 48. Zakona o državnim službenicima, kandidat koji se prima u policiju mora ispunjavati i uvjete iz članka 80. Zakona o policiji (Narodne novine broj: 129/00) i to sljedeće uvjete:
– imati završenu srednju školu u četverogodišnjem trajanju,
– biti mlađi od 25 godina
– imati uređenu vojnu obvezu (za muškarce)
– imati posebnu psihičku, fizičku i zdravstvenu sposobnost koju utvrđuje ovlaštena zdravstvena ustanova u Zagrebu
– biti dostojni za obavljanje policijskih poslova
– vozački ispit B kategorije – prednost (nije uvjet).
Vježbenici se primaju u državnu službu uz obvezni probni rad (vježbenički staž) od 12 mjeseci.Vježbenici koji zadovolje na probnom radu dužni su najkasnije u roku od šest mjeseci od isteka probnog rada položiti državni struč­ni ispit.
Za trajanja probnog rada vježbenici su dužni završiti program srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje policajac u trajanju od 12 mjeseci, kojeg izvodi Policijska škola u sastavu Policijske akademije, sukladno odred­bi članka 27. Zakona o srednjem školstvu (Narodne novine broj: 69/03 – pročišćeni tekst i 81/05).Prava i obveze polaznika programa srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje policajac uredit će se posebnim Ugovorom koji će polaznik sklopiti s Ministarstvom unu­tarnjih poslova.
Po isteku probnog rada policijski službenici su dužni ostati u službi u Ministarstvu unutarnjih poslova 5 godina od završetka probnog rada (vježbeničkog staža).
Za kandidate koji ispunjavaju formalne uv­jete natječaja provest će se testiranje radi pro­vjere znanja i sposobnosti u Policijskoj aka­demiji.
Kandidat koji se ne odazove pozivu za testiranje, smatrat će se da je povukao prijavu na javni natječaj.
Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.
Ako kandidat ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, dužan je priložiti rješenje ili potvrdu o priznatom statusu.
Dostojnost za obavljanje policijskih poslova utvrđuje se sigurnosnom provjerom koju obavlja nadležno policijsko tijelo.
U državnu službu ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članka 49. naprijed navedenog Zakona.
Kandidati koji se natječu u više policijskih uprava, podnose jednu prijavu na natječaj u kojoj su obvezni navesti policijske uprave za koje se natječu.
Uz prijavu na natječaj (obrazac prijave može se naći na web stranicama MUP-a ili u policij­skim postajama), kandidati su dužni priložiti:
– preslik svjedodžbe svih razreda srednje škole i završnog ispita ili mature
– preslik rodnog lista
– preslik domovnice
– uvjerenje o uređenoj vojnoj obvezi (origi­nal)
– potvrdu o prebivalištu (original)
– original uvjerenja da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak i da nije osuđen za kaznena djela iz članka 49. točka a) Zakona o državnim službenicima
– dokaz o položenome vozačkom ispitu B ka­tegorije.
Plaća radnih mjesta za koja se vrši prijam pro­pisana je člankom 85., 86. i 87. Zakona o policiji (Narodne novine broj 129/00), člankom 110. Zakona o državnim službenicima i namještenicima (Narodne novine broj 27/01) i Uredbom o plaćama policijskih službenika (Narodne novine broj 39/01, 42/01 (ispravak), 122/03, 21/04 i 187/04). Podaci o plaći radnih mjesta za koje se vrši prijam nalaze se na web stranicama Narodnih novina (www.nn.hr).
Prijave na natječaj podnose se u roku od 15 danaod objave u Narodnim novinama na adresu: Ministarstvo unutarnjih poslova, Uprava prav­nih i kadrovskih poslova, Zagreb, Ulica grada Vukovara 33, s naznakom: »Za natječaj«.
Zakašnjele prijave neće se razmatrati, a na nepotpune prijave primjenjivat će se odred­be Zakona o općem upravnom postupku o uklanjanju nedostataka u podnesku.
O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.

Ministarstvo unutarnjih poslova


Vi koji planirate upis na Akademiju pratite sve oglase što ih stavlja Ministarstvo unutarnjih poslova, jer u državi nedostaje puno policije na papiru, tako da su po ovom natječaju kandidati odmah zaposleni uz probni rok od 12 mj. u kojima moraju s uspijehom završiti policijsku akademiju koja također traje 12mj.
owen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 07:55   #16
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
...evo i topica za mene...
od 100% sada sam na 45% da idem na fax i ostatak da idem u MUP...
koliko sam čuo uvijet je regulirana vojna obveza i vozački ispit...
Evo sam bas sada bio na mup stranicama i objavili su natjecaj za 170 vjezbenika sa visom i visokom strucnom spremom. E sto je tu sad problem? Policija ce njih primiti i umjesto da krenu kao najobicniji policajci ili inspektori njima(poglavito onima sa jakim vezama) daju visoko rangirana (rukovodeca) mjesta. Zamislite sad sto ti ljudi mogu bez pravog iskustva. Zakljucak: ovisi sve od covjeka do covjeka. Ako dodjes s faksom u policiju nemas iskustva ali ga trebas steci ili studirati dok radis i stices iskustvo. Po meni oboje ima dobru i losu stranu ali kao sto sam rekao sve ovisi od covjeka do covjeka. Neki odma zaglume velike pandure a neki zbilja zele nauciti posao.
rma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:07   #17
Quote:
rma kaže: Pogledaj post
Evo sam bas sada bio na mup stranicama i objavili su natjecaj za 170 vjezbenika sa visom i visokom strucnom spremom. E sto je tu sad problem? Policija ce njih primiti i umjesto da krenu kao najobicniji policajci ili inspektori njima(poglavito onima sa jakim vezama) daju visoko rangirana (rukovodeca) mjesta. Zamislite sad sto ti ljudi mogu bez pravog iskustva. Zakljucak: ovisi sve od covjeka do covjeka. Ako dodjes s faksom u policiju nemas iskustva ali ga trebas steci ili studirati dok radis i stices iskustvo. Po meni oboje ima dobru i losu stranu ali kao sto sam rekao sve ovisi od covjeka do covjeka. Neki odma zaglume velike pandure a neki zbilja zele nauciti posao.
zbog takvih se događaju sranja
 
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 03:34   #18
E u tome je najveci problem jer takvi ubijaju volju u pravim policajcima za rad i ubijaju njihov motiv. Pogotovo kad takvi napreduju jako brzo u policijskoj sluzbi. Zamislite kad dobijete sefa koji ne zna nista o poslu i jos se pravi pametan, e kako se osjecaju njegovi podredjeni. To je jedan od vecih problema u policiji jer "vezeri" dobijaju dobra radna mjesta a pravi radnici uvijek ostaju na nivou sljakera jer moraju pravdati rezulatate "vezera" koji se sepure s tudjim rezultatima. E sad mi je zao ljudi koji su se prikljucili policiji jer zele nesto napraviti dobroga za razliku od onih koji gledaju samo svoju korist(a takvih je previse). Ti decki koji su sljakeri i kad rijese neki slucaj sretni su kao mala djeca. To trebate vidjeti, da im je najveca satisfakcija kad rijese slucaj. Tim deckima nisu bitni novci ni sefovsko radno mjesto ali im treba pokazati postovanje, a dobivaju jako malo i toga. Uostalom mislim da je tako u vecini drzavnih sluzbi.
rma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 01:11   #19
Quote:
rma kaže: Pogledaj post
To je jedan od vecih problema u policiji jer "vezeri" dobijaju dobra radna mjesta a pravi radnici uvijek ostaju na nivou sljakera jer moraju pravdati rezulatate "vezera" koji se sepure s tudjim rezultatima.
Znači, misliš da onaj koji je došao preko veze nema nikakve šanse da ujedno bude i dobar radnik??

Mislim, nažalost vremena su takva da se manje-više sve radi preko veze, radna mjesta u državnim službama i jesu preko veze, pa nije vrag da nitko od njih nije dobar radnik?!

Ja ne mogu naći posao u struci (pravo) već duže vrijeme, očajna sam, pa ne bih se bunila da mi netko sredi posao. A da ga dobijem tako, trudila bi se na tom poslu možda i više baš da pokažem da sam ga ipak i zaslužila.

Mislim, ne mogu vjerovati da to pišem, ali vremena postaju krizna... Posla, ljudi, posla dajte...
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 19:33   #20
MUP - vježbenici

Mup je raspisao natječaj za prijam službenika VŠS i VSS spreme, pa da čujem vaša iskustva...

Kako izgleda testiranje?
ekonomist007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.