Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2004., 16:09   #1
Razredni/popravni ispiti

pozdrav svima!
dok mnogi brinu sta ce upisat nakon zavrsene srednje mene brine kako cu zavrsiti 4. razred. zanima me koliko razrednih ispita mogu polagati na kraju 4. godine (opća gimnazija)
eto toliko. hvala unaprijed
uzivajte mi i nemojte napravit glupost kao sto su *neki* to napravili!
 
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 18:47   #2
valjda možeš polagati razredni ispit iz svih predmeta..
zapravo, razredni ispit je kad polažeš sve predmete, a predmetni kad polažeš samo neke.

sad, ovisi o tvojem razlogu zašto to polažeš, nemam pojma...
hopeless is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 20:20   #3
da, imas pravo, krivo sam pitao. tj. hmmm... mozda i ima nade da se slijedece godine ne mucim jos...
 
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 20:23   #4
Quote:
ToCo kaže:
da, imas pravo, krivo sam pitao. tj. hmmm... mozda i ima nade da se slijedece godine ne mucim jos...
paaa, ima nade, možeš ne ići do kraja godine u školu i onda moraš na razredni.
hopeless is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 20:40   #5
nekak mi se čini da ciljaš na popravne? 3 popravna smiješ najviše. ako ne misliš to, izvinite me
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 00:26   #6
Sta nije 2 max, treci i padas
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 00:47   #7
da..i meni se čini...? barem je tako u općoj u Pazinu
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 09:21   #8
umm.. da, da.. zabunila sam se. 2 najviše
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 15:24   #9
Na razredni ispit mozes ici iz svih predmeta ako imas vise od oko 180 izostanaka u godini ( i opravdano i neopravdano ). Razredni bude prije prvih popravnih i ja mislim da u jednom danu mozes imati najvise tri ispita(ispiti su pred komisijom). NIje bas zabavno....sretno
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 15:39   #10
Quote:
simba kaže:
Na razredni ispit mozes ici iz svih predmeta ako imas vise od oko 180 izostanaka u godini ( i opravdano i neopravdano ).
haha sto je sad ovo? ja sam imala oko 220 izostanaka (njet, nije bila u pitanju nikakva bolest ) ~ od toga mozda 6-7 neopravdanih ~ pa nikakvi razredbeni nisu bili na vidiku. jel to samo ako hoces?

neki prof. su se prijetili (predmeti s malom satnicom tipa likovni, glazbeni) ako izostanes ne znam s koliko % nastave (a tu se radi o nekoliko sati samo), da ce slati na tako sto... i blabla... naravno da se to nije dogodilo... ipak smo bili maturanti, a tada nalupas vise izostanaka nego u prve 3 godine zajedno... inace su kod nas razrednici cesto bili prisiljeni pravdati izostanke cisto da na kraju ne bude katastrofalna statistika. ono, "ti si bio kod zubara, ti si isao na pregled za vojsku i sl. ako itko pita..."
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 16:32   #11
Quote:
Crimson Petal kaže: Pogledaj post
haha sto je sad ovo? ja sam imala oko 220 izostanaka (njet, nije bila u pitanju nikakva bolest ) ~ od toga mozda 6-7 neopravdanih ~ pa nikakvi razredbeni nisu bili na vidiku. jel to samo ako hoces?

Jedno znači možeš a drugo moraš. Svaka škola ima svoj statut i otprilike ti je u statutu da ako si izostao 20-25% nastave s nekog predmeta nastavnik iz tog predmeta te može ali ne mora poslati na razredni ispit. Sve ovisi o tome koliko je nastavnik lijen i koliko si ti svojim ponašanjem izazivao sudbinu. To s razrednim ispitima je ples po napetoj žici. Dok držiš ravnotežu super. Izgubiš li ju samo sekundu - pljus! Zato samo najveći umjetnici mogu dobro proći kod pretjeranog izazivanja posljedica. To da je dobro ići na razredne ispite ti je lutrija - jedno je ići na razredne, a drugo pak položiti ih i ne pljusnuti razred.

na razredni ispit se može izaći iz svih predmeta. Kako ćeš ih ti položiti u kratkom roku od 15-ak dana to je posve drugi par rukava. Jer razredni moraju biti gotovi prije popravnih, a onda se ide na popravne... Kojih po zakonu smiješ imati 2 inače se šalje učenika na ponavljanje razreda.Što maturantu baš i ne treba.
neopitroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 10:11   #12
cuj ovisi koja je praksa skole...prije dvije godine u 18. imnaziji iz mog zazreda je cura koja je imala 90 opravdanih isla na razredni iz svega....
na razredni mozes ici ako izostanes cetvorotjedni fond sati ( dakle u gimnaziji :ako sa likovnog izostanes 4 puta u godini)- ja itostala pet i isla sam na razredni
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 13:19   #13
Quote:
simba kaže:
NIje bas zabavno....
ma da?
meni je bilo super.
meni je to bilo bolje nego sad ići u školu i normalno odgovarati.
hopeless is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 23:16   #14
Quote:
simba kaže:
cura koja je imala 90 opravdanih isla na razredni iz svega


Quote:
simba kaže:
ja itostala pet i isla sam na razredni


a ja se pitala gdje ja zivim. prolazila sam s 5, ali se pitam jel bih kod vas uopce prosla. katastrofa.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 11:24   #15
190 ...pobjegla mi je jedinica....
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 12:40   #16
ja mislim da ideš na razredni ako izostaneš sa 1/3 nastave nekog predmeta
Kya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 13:24   #17
kod mene ides na predmetni kad izostanes 7 puta neke kao likovni, glazbeni.. dakle sedmotjedni fond sati..
al to sve ovisi o dobroj volji profesora.. neki te nece poslat ni sa puuno vise.. valjda procijene jesu li ti razlozi izostanaka stvarno bili opravdani..
link. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 15:08   #18
Quote:
link. kaže: Pogledaj post
kod mene ides na predmetni kad izostanes 7 puta neke kao likovni, glazbeni.. dakle sedmotjedni fond sati..
al to sve ovisi o dobroj volji profesora.. neki te nece poslat ni sa puuno vise.. valjda procijene jesu li ti razlozi izostanaka stvarno bili opravdani..
1. nije razredni, već predmetni ispit, falija san!
2. kod ove profesorice nije bitno je li opravdano ili neopravdano (meni je sve opravdano!)
Profa je malo luda, al uspio sam to sredit!
blade_8699 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 15:22   #19
Quote:
blade_8699 kaže: Pogledaj post
2. kod ove profesorice nije bitno je li opravdano ili neopravdano (meni je sve opravdano!)
Profa je malo luda, al uspio sam to sredit!
Pa i nije bitno je l` opravdano ili ne. Bitno da je izostanak.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 16:43   #20
Quote:
blade_8699 kaže: Pogledaj post
2. kod ove profesorice nije bitno je li opravdano ili neopravdano (meni je sve opravdano!)
Profa je malo luda, al uspio sam to sredit!

Tvoja profesorica nije luda nego se drži statuta i zakona. U statutu te nitko ne pita jesu li izostanci opravdani ili su neopravdani. Gleda se samo broj izostanaka i prema statutu škole je procijenjeno koliki je maksimum da si mogao izostai sa nastave a da si mogao biti redovno i objektivno ocijenjen. Iznad toga se šalje na razredne. To što svi profesori ne šalju to ne znači da su oni jako pametni a da je tvoja profesorica luda. Naprotiv, ponekad se pitam jesmo li svi mi ostali koji ne šaljemo baš uvijek na razredne ludi. Jer da to napravimo svaki put kada nam je zakon propisao da vidiš kako bi učenici redovitije dolazili na nastavu. A onda bi pobrali i objektivnije ocjene i onda bi škola možda i imala smisla. Ovako, nema ništa smisla a oni koji redovno vise na nastavi ispadaju budale i profesori koji se drže pravilnika ludi. Sve izokrenuto naopako!
neopitroid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.