Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2007., 13:22   #401
Znam znam, izvozat ce me po raznim doktorima i pretragama, ali ja vec imam povijest bolesti od endokrinologa, a sljedeca kontrola kod njega mi je za nekoliko mjeseci. Ako mi tiroksin i poslije minoksidil 2% nisu vratili kosu u normalno stanje, ima li neki razlog da me sprecava u koristenju 5%-tnog minoksidila?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 16:31   #402
Plantur 39

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Nego, jucer sam prebrojala vlasi kad sam prala kosu - izgubila sam ih 148 I to samo tijekom pranja, a jos mi ih je otpalo od cesljanja i samo od sebe. Sad me zanima moze li doktorica opce prakse dati recept za minoksidil. Ocito mi 2%-tni nije dovoljan
Ako imaš preko 40 godina probaj sa Planturom 39. Ne treba ti recept i pomaže...
www.plantur39.com
Papalina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 17:06   #403
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Znam znam, izvozat ce me po raznim doktorima i pretragama, ali ja vec imam povijest bolesti od endokrinologa, a sljedeca kontrola kod njega mi je za nekoliko mjeseci. Ako mi tiroksin i poslije minoksidil 2% nisu vratili kosu u normalno stanje, ima li neki razlog da me sprecava u koristenju 5%-tnog minoksidila?

Prošla sam sve to i kužim te potpuno. Sve je gubljenje vremena. Prošla sam milijun pretraga, milijun nalaza je bilo ok i rekli su mi da mi nije ništa. A kosa mi je i dalje padala. Onda sam odlučila investirati u privatnu dermatologicu, pa iako mi ni ona nije napravila čudo po pitanju dijagnoze, dala mi je minoxidil, što je bio pametan potez od nekog doktora nakon jako dugo vremena.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 18:47   #404
Quote:
Papalina123 kaže: Pogledaj post
Ako imaš preko 40 godina probaj sa Planturom 39. Ne treba ti recept i pomaže...
www.plantur39.com
Mladja sam (dosta). Nije da bi me to sto sam mladja sprijecilo u koristenju, ali zasad postoje svega 2 tvari koje dokazano pomazu, pa ne bih vise bacala lovu na skupu kozmetiku.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 18:49   #405
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Prošla sam sve to i kužim te potpuno. Sve je gubljenje vremena. Prošla sam milijun pretraga, milijun nalaza je bilo ok i rekli su mi da mi nije ništa. A kosa mi je i dalje padala. Onda sam odlučila investirati u privatnu dermatologicu, pa iako mi ni ona nije napravila čudo po pitanju dijagnoze, dala mi je minoxidil, što je bio pametan potez od nekog doktora nakon jako dugo vremena.
Ja cu ipak pokusati preko HZZO-a, frend ima ok dermatologinju, samo znam da ce me i ona slati na sve moguce pretrage. Ceka se 2 mjeseca, u medjuvremenu cu koristiti 2%-tni.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 19:58   #406
Ja sam stvarno koristila puno toga radi svoje jadne kose koja me napuštala u velikom broju.
Od 2% Minoxidila mi je toliko počela opadati da je to bilo strašno, a i nakon prestanka korištenja istog dugo je trebalo da se stanje smiri. Odnosno, padala je sve dok nisam uzela ampule protiv opadanja kose O'raising. Već nakon dva nanošenja mi je stanje zadovoljavajuće- padne tu i tamo koja vlas, ali ne onako strahovito kao ranije. Koristim i njihov šampon iz iste linije i masku za jačanje. Kosa mi je krasna, nadam se da će se onaj gubitak s vremenom vratiti.
Sličan učinak imale su i Vichy ampule, ali su duplo skuplje od O'raisinga.
Ostale ampule i losiono koje sam koristila:
Lazartique mi je bio razočarenje- skup ko vrag, a ono ništa.
Phyto- jako dobro, ali skupo.
Shisiedo- koliko se sjećam, ništa od toga, bacila sam ga napola potrošenog.
Afrodita- losion protiv starenja i opadanja kose- u njihovom dučanu kod Dolca- nije loš, možda nekome bude bolje djelovao nego meni.
Ima toga još, ali se u ovom trenutku ne mogu sjetiti.
Da, još i ovo- ricinusovo uilje. Mazala sam kosu svaku večer kroz tri mjeseca i prala ujutro prije posla i kosa mi je bila jaka i gusta (prije pet godina). Sada sam ponovno počela isti postupak. Vidjet ćemo...
Sretno svima!
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:26   #407
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Mladja sam (dosta). Nije da bi me to sto sam mladja sprijecilo u koristenju, ali zasad postoje svega 2 tvari koje dokazano pomazu, pa ne bih vise bacala lovu na skupu kozmetiku.
Postoje tek 2 službena lijeka,ali više tvari koje dokazano djeluju:kombinacija eteričnih ulja,equol,sabal palma (kod muškaraca naravno),dutasterid (lijek za povaćanu prostatu sličan finasteridu,ali potentniji-službeno nije odobren za ćelavost,ali djeluje).
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:49   #408
phyto daj neki savjet, vidis da ima puno cura koje se muce s tim
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 17:14   #409
Na koji način djeluju eterična ulja? Prvi put čujem to i skeptična sam prema takvom rješenju.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 17:15   #410
meni su za lice pomogla vjerujem da bi i za vlasiste napravila isto
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 18:09   #411
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Na koji način djeluju eterična ulja? Prvi put čujem to i skeptična sam prema takvom rješenju.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez
Primarni način djelovanja je poboljšanje cirkulacije-tako djeluje i minoksidil (u ovom slučaju za to su zaslužni timijan i ružmarin-arterijska cirkulacija,a cedar je zaslužan za vensku i limfnu cirkulaciju),mnoga eterična ulja djeluju protuupalno i regenerativno (ovdje je to lavanda),a neka i seboregulatorno i antimikrobno (ovo je bitno npr. kod ispadanja zbog seboreičnog dermatitisa i hiperseboreje).
Eterična ulja su efikasnija kod žena no kod muškaraca jer nemaju djelovanje na DHT (barem do sada nije otkriveno) i neće mnogo pomoći kod androgene alopecije.Mogu biti samo adjuvantna terapija.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 19:21   #412
Molim za pomoć:
Mom frendu jako opada kosa...
Koristi ampule i šampon od Vichy-ja...no ne primjećuje neko poboljšanje.
Ćitanjem o dotičnom problemu naišao je na ampule
http://www.crescina.com/
Probao tko?

Unaprijed hvala
duchessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 00:01   #413
Quote:
naranđica kaže: Pogledaj post
[edit] Side effects
As a drug to combat hair loss, the most common side effect is itchy scalp.

There have been cases of allergic reactions to minoxidil or the non-active ingredient propylene glycol which is found in some forms of the topical version, such as Rogaine. Large amounts of minoxidil can cause hypotension, and it has been found that using petroleum jelly or tretinoin on the scalp with minoxidil can cause too much of the drug absorption by the scalp, as can using the drug on sunburned scalps.

If a person uses minoxidil to stop hair loss for a length of time and then stops taking the drug, hair loss will occur again.

Other side effects include:

acne on the area where it is being used as a topical solution
headaches and/or lightheadedness
very low blood pressure
irregular or fast heart beat
blurred vision
chest pain

All the side effects in the above list except for acne may be an indicator that too much of the drug is being used.

It has also been found that the drug can be passed from a mother to a child via breast milk.

/wikipedia/
Jel mi se čini, ili se nitko nije osvrnuo na ovaj post?
U zadnje vrijeme mi se od gore navedenog pojavljuju lagani prištići (ako se to može tako nazvati) na vlasištu + svrbež + iznenadna lupanja srca. Od zadnjeg sam se naravno isprepadala i pripisala stresu, a ne i Vichy (Dercos) i Ducray (Anastim) ampulama i šamponima koje paralelno korisim. Jel moguće da kao i gore navedeni Minoxidil, imaju iste simptome??
Ovo paralelno korištenje mi naravno nije nitko prepisao, već sama sebi nadajući se bolji ili bržim rezultatima. Pa onda svaki dan nanosim jedno od navedenog, uh. Bit će da sam se zeznula
Uglavnom, da ubrzam, od najgušće i najduže kose, spala na prekrivanje prorijeđenosti prebacivanjem kose s jedne na drugu stranu. Opadanje nisam shvaćala ozbiljno sve dok mi frizerka proljetos nije komentirala kako mi se kosa prorijedila, budući mi je i prije i sada kosa opadala tako da je uvijek bilo svuda, od tepiha, kreveta, kupaone..u neograničenim količinama. Od tada se prepala, i krenula sa šamoponima, čičkovim uljima, pa navedenim ampulama, bila i kod dermatologa i trihologa to je interno ime za dermatologa koji se bavi vlasištem. To je bilo u 9tom mj. preporučila mi Ducray kojem sam ja biserka dodala i Vichy ampule. S obzirom na gore navedene simptome ( i nikakve rezultate - mada ih nije logično ni očekivati nakon 2 mj, prema trihologu, treba min.6mj.), više ih se ne usudim stavljati.
Jel još netko osjetio slične simptome?
Koji vam je plan za dalje?
Da, u toj ambulanti za trihologiju su mi preporučili i Cink. Pitala sam za B vitamin, i kao ne treba?!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 00:06   #414
i da dodam.. nisam farbala kosu (inače stavljam pramenove) još od proljeća i ne trebam ni reći koliki mi je izrast
A ne usudim se ništa agresivno dodatno stavljati da ne zakompliciram još više..
so anybody.. da nasavim s Dcray-om bez Vichy-a ili da lagano sve to bacim u smeće. Nikako mi se ne sviđa to lupanje srca. Mada, tko zna, možda nije od toga?!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 00:18   #415
pitaj na prirodnoj mozda ti etericna ulja pomognu

jesi vadila krv?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 00:31   #416
krv vadila prije ljeta, sve savršeno.
A "prirodna" - to je neki zasebni topic?
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:35   #417
Zašto kosa više opada kad je prljava?
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:09   #418
netko je pisao da se začepe folikuli pa ,kosa ne može disat,ma ne znam piše negdje tu...
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 13:05   #419
Ili nam se samo čini kako više padne prljave kose, zato kaj svoj dio padanja kosa odradi i prilikom pranja, pa, kad je čista, nema baš puno toga za ispasti?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 15:26   #420
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Ili nam se samo čini kako više padne prljave kose, zato kaj svoj dio padanja kosa odradi i prilikom pranja, pa, kad je čista, nema baš puno toga za ispasti?
slažem se s gore navedenim
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.