Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 19:27   #41
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Bok.
Oprostite moderatori ako postoji tema uistinu nisam našla nigdje pa ako je moguće spojite ju.

Zanima me ako kupim rabljeni klavir (ne pianino. klavir)
kako ga prenijeti?
tko se time bavi i kolika bi cijena okvirno bila?

jel se može to ikako prenijeti iz jednog stana u drugi tako da npr. više osoba nosi ili se mora kroz prozor sve vršiti ?
Mislim da se time bave tvrtke za selidbe, ali treba naći neke kvalitetnije koji imaju tapecirane kamione i pažljivo osoblje!

Pokušaj ove: http://www.zagreb-dean.hr/onama.html

Čuo sam da sele ambasade i diplomate, stilski namještaj itd.!

Sretno!
BassMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 19:32   #42
Quote:
BassMan kaže: Pogledaj post
Mislim da se time bave tvrtke za selidbe, ali treba naći neke kvalitetnije koji imaju tapecirane kamione i pažljivo osoblje!

Pokušaj ove: http://www.zagreb-dean.hr/onama.html

Čuo sam da sele ambasade i diplomate, stilski namještaj itd.!

Sretno!
joj. puno hvala.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 12:35   #43
Naravno - dobiješ ga obligatno u 1.srednje, imaš jedan sat tjedno.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 12:48   #44
Quote:
harmonikash kaže: Pogledaj post
E hwala prijatelju inace mislim svirati klasiku,zabavnu pa i poneke narodnjake sto da ne.
Klavir nije za narodnjake.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 14:18   #45
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Klavir nije za narodnjake.
Chuj klavir nije za narodnjake a klavijature qme to ti je isto



harmonikash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 15:24   #46
Daj ne trkeljaj ajde.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 21:13   #47
Quote:
Rajčica kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!

Imam doma koncertni klavir iz 1873.
Nije korišten (dakle nije uštimavan) već cca 12 godina, a osim neuštimanosti par tipki ne radi...

Zanima me tko se bavi restauracijom i koliko bi to moglo koštati?
Klavirkord Pavlinić,091 254 32 83
Klavir je vrlo vjerovatno politiran šelak politurom,malo ljudi u Hrvatskoj to radi kvalitetno.
Pratite link do videa na Youtube da bi vidjeli film na kom je prikazana restauracija klavira za muzikološki institut R Slovenije.
http://www.youtube.com/watch?v=7JgW7zm1eX8

Pozdrav!
kashika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 10:01   #48
Jel ima tko informaciju da li u zagrebu postoji neki dućan koji otkupljuje koncertne klavire? Imam stari klavir, star 100 godina, bečka mehanika. Očuvan, novo lakiran, u izvrsnom stanju. Vjerujem da bih mogla dobiti dobre novce za njega, zato ga ne bih prodala bilo kome.
Anyone?
Hvala unaprijed.
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 13:45   #49
Quote:
Cahla kaže: Pogledaj post
Jel ima tko informaciju da li u zagrebu postoji neki dućan koji otkupljuje koncertne klavire? Imam stari klavir, star 100 godina, bečka mehanika. Očuvan, novo lakiran, u izvrsnom stanju. Vjerujem da bih mogla dobiti dobre novce za njega, zato ga ne bih prodala bilo kome.
Anyone?
Hvala unaprijed.
Novolakiran , daj, molim te, napiši s čim je lakiran.
__________________
Duobus litigantibus tertius gaudet
Dashiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 11:27   #50
Ne kužim tko vam je lakirao klavir? Je li redovno štiman?
Znam za Ilinića u Zvonimirovoj da je otkupljivao klavire, ima i u Mokričkoj jedna ozbiljna firma, mislim da je to Kovačićek, vjerojatno ih ima još. Kontaktiraj ih i pitaj bi li pogledali klavir.
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 23:21   #51
Quote:
Cahla kaže: Pogledaj post
Jel ima tko informaciju da li u zagrebu postoji neki dućan koji otkupljuje koncertne klavire? Imam stari klavir, star 100 godina, bečka mehanika. Očuvan, novo lakiran, u izvrsnom stanju. Vjerujem da bih mogla dobiti dobre novce za njega, zato ga ne bih prodala bilo kome.
Anyone?
Hvala unaprijed.
Koliko novaca tražite za svoj klavir?
music80s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 23:05   #52
Klavir za početnike

Dakle, da skratim priču, čisto gušta i ljubavi radi željela bih naučiti svirati klavir. Kao klinka sam naime išla na poduku i jednu godinu solfeggia pa se uvjeravam da neke teoretske osnove imam duboko duboko duboko u memoriji i da je sviranje kao vožnja bicikla. Nakon 10-15 godina glazbene apstinencije prilično sam sigurna da vozim katastrofalno loše do nikako

Vezano uz to, trebam dva savijeta

1) je li mi pametnije uzeti privatnu poduku ili upisati neku školu/tečaj (primaju li uopće škole osim RA matore od 20+ ?)
2) kako pretpostavljam da mi treba sviralo za vježbanje, a divan echt piano ne dolazi u obzir zbog studentskog standarda, zanima me što biste preporučili početniku entuzijastu? Jer kad vidim sve sintiće, klavijature, električne piane i ostala tipkala koja ne razlikujem nemam pojma što čemu služi i što bi meni bilo od pomoći
tonaipol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 23:50   #53
Sa koliko novca raspolažeš,koliko si spremna dati?

Pazi,ako kupiš neki skupi klavir a ne bude ti išlo ili koji slučajem odustaneš od toga-tebi to neće biti klavir nego samo skupa igračka.
Moj savjet ti je da kupiš neki Električni (digitalni) Piano... Kawai,Hemingway.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 20:20   #54
Eh, pa u tom jest problem, ne bih klavir sigurno odmah kupovala, a i financije su ograničene, ja bih sad nešto oko 2000 ako ima išta iole solidno, za početak. Ali kako se ne kužim u to, ne znam uopće što da gledam i kako se kreću cijene inače nisam toliko besava i neupućena, ali ovdje zbilja nemam pojma otkud i kako krenuti, ja bih samo svirala i učila zato iznimno cijenim svaki trud uložen u odgovaranje na moje upite
tonaipol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 20:49   #55
Ja bih ti preporučio da se malo strpiš i uštediš još nešto novca i da kupiš Hemingway DP201 (dobiješ i Sustain pedalu).
Košta ti nekih 3200 kn sa popustom. Link

Imao sam priliku svirati na njemu kod frendice koja predaje glazbenu nastavu u osnovnoj školi,za te novce i kategoriju je odličan-Kvalitetan zvuk i akcija tipki.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 22:13   #56
e to je već izvedivo hvala na pomoći
tonaipol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 23:06   #57
You're wellcome!

Ako se odlučiš za taj Piano,javi jesi zadovolj(e)na
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 15:05   #58
pitanje u vezi prodaje klavira

interesuje me koliko mogu otprilike da trazim za polukoncertni klavir Keresztély Sándor, star oko 100 god., sa tipkama nalepljenim slonovacom, u solidnom stanju?
jankodj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 20:03   #59
U svakom slučaju, ako želiš naučiti neke osnovne klavirske tehnike (a ne samo sviranje pjesama tipa bratec martin), traži neštos teškim tipkama-ne sintić.
peaceworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 20:41   #60
ja učim svirati klavir (okej, sviram sintesajzer, jer nemam desetke tisuća kuna na one prave marke). učim se sam, neko predznanje imam, klasičan sam slučaj; u srednjoj školi učio svirati, onda napravio pauzu od kojih desetak godina, pa sada sve ispočetka. no, ono što ja tražim su note za početnike. jednu sjajnu stranicu na internetu sam našao; http://www.take-a-piano-sheet-music-...beginners.html iz koje sam poskidao praktički sve što se može za vježbanje klavira. prvi razred sam već praktički savladao.
zanima me ima li još ovaKvih web stranica sa besplatnom literaturom, vježbama za klavir?
kikec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.