Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2008., 21:34   #201
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
koliko aspekata imaš 9 trigona,trigoni su dobri aspekti
ja imam mars kvadrat ascedent i uran opozicija ascedent
da,ali ti trigoni nisu trigoni sa asc-om,nego između planeta.
mislim da sam u tvojoj karti vidjela da imaš sunce u konjukciji sa jupiterom,kada to imaš,ne trebaju ti nikakvi trigoni.

evo što imam sa ac-om: sekstil uran,trigon sunce,4 kvadrata:venera,mars,merkur,pluton.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:11   #202
a nemam sunce u konjukciji jupiterom ,znam da je to odličan aspekt
imam trigone Sun Trine Uranus ,Sun Trine Neptune ,Mars Trine Saturn
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:24   #203
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
a nemam sunce u konjukciji jupiterom ,znam da je to odličan aspekt
imam trigone Sun Trine Uranus ,Sun Trine Neptune ,Mars Trine Saturn
onda sam te zamijenila sa nekim.

sve bih dala za ovaj tvoj trigon sunca i neptuna(imaju ga najbolji glazbenici).

inače,bolje ti je imati što manje aspekata,jer preveliki broj aspekata zna zbunjivati vlasnika.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 07:24   #204
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
mislim da sam u tvojoj karti vidjela da imaš sunce u konjukciji sa jupiterom,kada to imaš,ne trebaju ti nikakvi trigoni.
Oh, ovo moram da prokomentarisem.

Imam ja famoznu konjukciju Sunce Jupiter.... i to u desetom polju. Pa sad na prvi pogled, mozes ocekivati da sam slavna i bogata no nista od toga

Evo primera kako jedan aspekt sam za sebe ne znaci nista.

Konkretno, Sunce - Jupiter u konjukciji znaci "kraljevsko drzanje", dobar utisak koji covek ostavlja svojom pojavom bez obzira na sve, i sa ovim aspektom uvek moras biti primecen, bar vezano za polje u kojem se nalazi.

No, meni je ovaj aspekt zadao strasne glavobolje. Kad mi je najteze, kad najmanje imam para ili kad sam bolesna kao pseto - ljudima je tesko da u to poveruju, jer svojom pojavom ne uspevam da pratim pravo stanje. To "drzanje" je tako, urodjeno i dobro je samo ako si i rodjen u okruzenju gde se podrazumeva. U suprotnom nailazi se na veliko nerazumevanje okoline, ljudi su jednostavno ubedjeni da si uvek pun ko brod, da ti je dobro....

Istina je da ovaj aspekt donosi SANSE za bogatstvo, uspeh itd., ali ako je Jupiter u horoskopu tako postavljen da "gaji principe i ideale" onda cela prica ili pada u vodu ili se moze obistiniti ako se sve kockice poklope (a na to se moze cekati nekad i ceo zivot)...

Sorry za off ali morala sam da napisem jer uvek i ja slusam "joj, blago tebi vidi Sunce i Jupiter"...
__________________
Moj horoskop
Asteri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 11:02   #205
Quote:
ray ban kaže:
mislim da sam u tvojoj karti vidjela da imaš sunce u konjukciji sa jupiterom,kada to imaš,ne trebaju ti nikakvi trigoni.
ja imam sunce u konjunkciji s jupiterom i negdje 9 trigona, čak i onaj famozni veliki trigon i kao trebao bi mi život biti bajka, al da mi nešto tak super ide, baš i nije, ništa bolje nego drugim ljudima.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 11:33   #206
a ne znam.
znam nekoliko ljudi sa konjukcijom sunca i jupitera,i imaju više sreće nego ostali ljudi.
npr.jedna cura s tim aspektom nađe 2000 kn na ulici...
najviše što sam ja našla su 2 kn
znam još dosta primjera.

možda ste sretne a da toga niste svjesne?

jer ja sa svojih 9 trigona moram priznati da imam više sreće od nekoga kome u karti prevladavaju napeti aspekti.
pogotovo u poljima u kojima se te planete nalaze.

EDIT: proučila sam si one aspekte sa asc-om i moram reći da tu stvarno ima istine.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:07   #207
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
onda sam te zamijenila sa nekim.

sve bih dala za ovaj tvoj trigon sunca i neptuna(imaju ga najbolji glazbenici).

inače,bolje ti je imati što manje aspekata,jer preveliki broj aspekata zna zbunjivati vlasnika.
nebi se sa ovime slozila, jer i nedostatak aspekata nije bas povoljan..
__________________
nikad ne raspravljaj sa budalom, ljudi mozda nece uociti razliku
aleksandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:21   #208
Quote:
aleksandra kaže: Pogledaj post
nebi se sa ovime slozila, jer i nedostatak aspekata nije bas povoljan..
zašto?
ja ih imam jako puno i to me izluđuje.
znam da puno aspekata pokazuje talente(ali od silne svestranosti i željom da se baviš sa puno toga istovremeno,jednostavno izludiš ili si pod stresom,pa onda padneš u depresiju zbog tog stresa).

npr.moj brat ima malo aspekata,ali je puno sretniji od mene(nije toliko hiperaktivan,jako je lijen,i ništa ga ne zanima).
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 01:39   #209
malo sam pručavala karte i vidim da mama,sestrai ja imamo neptun u sekstilu s plutonom
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 14:31   #210
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
malo sam pručavala karte i vidim da mama,sestrai ja imamo neptun u sekstilu s plutonom
I ja također skupa sa cijelom mojom obitelji Inače ovo je 'generacijski aspekt', Neptun i Pluton u sekstilu su bili od 1944 - 2000. Taj aspekt u natalnoj nema prevelik utjecaj ukoliko Neptun ili Pluton nisu značajno smješteni na način da predstavljaju vladare Sunca, Mjeseca, Asc, ili ih aspektiraju, ili su smješteni na Asc ili Mc...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 15:01   #211
da meni je neptun ac, pluton mc zato se to tako i izražava, inače - ne mora značiti ništa.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 15:53   #212
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
I ja također skupa sa cijelom mojom obitelji Inače ovo je 'generacijski aspekt', Neptun i Pluton u sekstilu su bili od 1944 - 2000. Taj aspekt u natalnoj nema prevelik utjecaj ukoliko Neptun ili Pluton nisu značajno smješteni na način da predstavljaju vladare Sunca, Mjeseca, Asc, ili ih aspektiraju, ili su smješteni na Asc ili Mc...
sad san vidila da ga ima i moj otac ako mi je točan sat
ja imam sunce u seksitlu s plutonom ,i mjesec u kvadrat s plutonom tako da meni možda i ima neki utjecaj
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 12:01   #213
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
sad san vidila da ga ima i moj otac ako mi je točan sat
ja imam sunce u seksitlu s plutonom ,i mjesec u kvadrat s plutonom tako da meni možda i ima neki utjecaj
Dobro došla u 'Klub Plutonaca'
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:37   #214
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Radi se o aspektu gdje osoba nema prirodnu potrebu za stvaranjem ikakvih granica, pretpostavljajući da će se svemir već za to nekako pobrinuti.

On u sebi sadrži upozorenje da se osoba treba zauzeti za osjećaje, pročistiti vlastite želje i kultivirati um njegovanjem dobrog ukusa.
Imam natalnu Ve 90 Ju i doista se niti malo ne vidim u ovom opisu. Eh, kad bi se bar svemir pobrinuo za bilo što

A što se samokontrole tiče - ne kažem da nikad nisam burno reagirala, al sam oličenje čelične volje, al, primjerice odrekla sam se slatkog (sve osim voća) na 2 godine samo da vidim dal mogu znam, postoje i drugi aspekti koji mogu "neutralizirati" ovaj, no morala sam prokomentirati
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 21:52   #215
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Imam natalnu Ve 90 Ju i doista se niti malo ne vidim u ovom opisu. Eh, kad bi se bar svemir pobrinuo za bilo što
Ovaj aspekt govori i o tome da osoba koliko god dobivala može osjećati da ne "dobiva dovoljno" zato jer su joj apetiti na neki način preuveličani. Ono što je ključno kod tog aspekta je "opuštenost" koja ga prati, "opuštenost" koja može proizvesti lakomislenost, ali i moralnu "krizu" usljed taštine: osoba voli (Venera) nešto što moral, etika, uvjerenje, dostojanstvo ili zakon (Jupiter-istina) ne dopušta (kvadrat). Kako je kod tebe ovaj aspekt vezan uz zemlju (Venera) trebala bi voditi računa o tome da ne "prodaš moral za praktično, zemaljsko…materijalno", ono....ovo je i pomalo snobistički aspekt.
Quote:
A što se samokontrole tiče - ne kažem da nikad nisam burno reagirala, al sam oličenje čelične volje, al, primjerice odrekla sam se slatkog (sve osim voća) na 2 godine samo da vidim dal mogu znam, postoje i drugi aspekti koji mogu "neutralizirati" ovaj, no morala sam prokomentirati
Da, koliko sam vidjela ovo je kod tebe jedini neskladni aspekt Venere (vladar znaka i ASC). A prima konjukciju Marsa i trigon Saturna (zemlja) što daje veću dozu postojanosti i još k tom sekstil na Mjesec. Tako da je tvoja Venera skladno ukomponirana.


A što se tiče burnog reagiranja, to bi bilo više riječima nego djelima (Merkur opozicija Uran) iako su kod tebe osjećajčići prilično vrući (Venera konjukcija Mars).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 22:45   #216
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovaj aspekt govori i o tome da osoba koliko god dobivala može osjećati da ne "dobiva dovoljno" zato jer su joj apetiti na neki način preuveličani.
Možda se mogu naći u ovome. Da pokušam laički i vrlo površno povezati Ve 90 Ju (12 i 4 kuća) i to na roditeljima/rođacima(precima). Ovdje "glad" nije za materijalnim, već za emotivnim prihvaćanjem. Od malena se osjećam suvišna u svakoj obiteljskoj (užoj i široj) problematici,kao da se jednostavno se ne uklapam. I prihvaćam da su mi tu apetiti "preuveličani", možda sam gledala previše filmova i pročitala knjiga u kojima su obitelji kao jedno biće, dok je za mene u mojoj sve skriveno.
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 12:33   #217
a mjesec kva jupiter?
zanimaju me i ovi tzv aspekti zdravlja,inkonjukcije
ja imam mjesec inkonjukcija neptun i
venera inkonjukcija pluton?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 18:47   #218
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Dobro došla u 'Klub Plutonaca'
Hehehvala

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Kontakt između Mjeseca i Plutona slično je položaju Mjeseca u Škorpionu. Važno je gdje je pluton u kući gdje vlada, jer to govori otkuda dolaze problemi.
Ako je pluton u 5.kući u škorpionu?(mjesec mi je u 3. ulavu)

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.07.2008. at 19:27. Reason: spajanje postova
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 18:37   #219
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Možda se mogu naći u ovome. Da pokušam laički i vrlo površno povezati Ve 90 Ju (12 i 4 kuća) i to na roditeljima/rođacima(precima). Ovdje "glad" nije za materijalnim, već za emotivnim prihvaćanjem. Od malena se osjećam suvišna u svakoj obiteljskoj (užoj i široj) problematici,kao da se jednostavno se ne uklapam. I prihvaćam da su mi tu apetiti "preuveličani", možda sam gledala previše filmova i pročitala knjiga u kojima su obitelji kao jedno biće, dok je za mene u mojoj sve skriveno.
Mislim da to nije od ovog aspekta. Ta problematika da se jednostavno "ne uklapaš" bi bila prije vezana uz Uran i napete aspekte koje radi u tvojoj karti.


Gledajući aspekt ne bi se reklo da "nisi voljena od porodice" (Jupiter u 4. polju). Prije bi bilo da su te i malo razmazili (tatina ljubimica?). A apetiti su "preuveličani" em zbog općenito naglašenog bika u natalnoj karti, ali i Jupitera u lavu. No kako je težište planeta u 12. polju (van kontrole svijesti) radi se o problemima koje individua teško priznaje i uopće vidi. 12. polje je polje podsvijesnog djelovanja, pa se učenje ovog aspekta odvija postupnim razvojem svijesti.

Dakle, u užem fokusu radi se o dvije stvari: jedna je "preuveličavanje" vezano uz Venera/Jupiter aspekt, a druga što je osobi s Merkur/Uran opozicijom teško bilo što "dokazati", rijetko na dubljem nivou prihvaća savjete drugih.

Postoji značajna doza mimolaženja između onog što osoba misli o sebi i slike o sebi koju projektira.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 20:11   #220
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


Gledajući aspekt ne bi se reklo da "nisi voljena od porodice" (Jupiter u 4. polju). Prije bi bilo da su te i malo razmazili (tatina ljubimica?). A apetiti su "preuveličani" em zbog općenito naglašenog bika u natalnoj karti, ali i Jupitera u lavu. No kako je težište planeta u 12. polju (van kontrole svijesti) radi se o problemima koje individua teško priznaje i uopće vidi. 12. polje je polje podsvijesnog djelovanja, pa se učenje ovog aspekta odvija postupnim razvojem svijesti.

Dakle, u užem fokusu radi se o dvije stvari: jedna je "preuveličavanje" vezano uz Venera/Jupiter aspekt, a druga što je osobi s Merkur/Uran opozicijom teško bilo što "dokazati", rijetko na dubljem nivou prihvaća savjete drugih.

Postoji značajna doza mimolaženja između onog što osoba misli o sebi i slike o sebi koju projektira.
Tatina ljubimica nema šanse. Nikakve. Jedino ako se batinjanje djeteta smatra izrazom velike ljubavi...Moji roditelji imaju zajedničkog ljubimca - brata.

Gle, nitko normalan, osim onih jadnih Fritzlovih iz Austrije i njima sličnih ne misli da ga njegova obitelj ne voli, možda su kod mene apetiti "preuveličani", al da te ne vrijeđaju na dnevnoj bazi, da djetinjstvo ne pamtiš po masnicama i modricama od prevelikih "izraza ljubavi", da ti ne šuškaju iza leđa i pitaju se "Bože, na koga li je" i sl., mislim da su razumne želje Sad ja to ovako, al eto, malkice je situacija crnja, pa sam se uznemirila na ovaj dio da sam tatina ljubimica Išli bi oni i u pakao zbog mene, samo se njihov način pokazivanja ljubavi umnogome razlikuje od normalnog, a kamoli onog koji može razmaziti dijete.

Zaključak jest logičan, Jupiter u 4, kući, međutim niti imam dom u kojem se OSJEĆAM voljenom i gdje pripadam dušom, niti imam "sreće" sa nekretninama, niti autoritativnog oca koji je jaka figura u mom životu (radio je u inozemstvu veliki dio mog djetinjstva, zapravo sam ga tek počela upoznavati). Volim ga, voli i on mene, al na čudan i pomalo otužan način to pokazuje

Ono što imam je ogromna potreba sačuvati intimu svog doma. Mada se bikovi generalno smatraju dobrim domaćinima, osobama koje rade zabave i pozivaju društvo u kuću, ja svoj dom čuvam kao kornjača volim druženja al najviše kad sam gost

Nažalost, ta prenatrpana 12 kuća je od djetinjstva vrlo aktivna, da je bar ostala skrivena i podsvjesna.


Al ovo zadnje, o razmimoilažnju onog što mislim o sebi i slike koju projektiram-tu ima istine. Savjete ne prihvaćam, istina. Niti, kad ih dajem, očekujem da će drugi postupati sukladno njima, čovijek ipak najviše uči na svojim greškama (šteta al šta ćeš).

Hvala , Fish
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.