Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2017., 19:04   #1
Vi ili ti sa šefom?

U zadnje vrijeme idem po razgovorima za posao i nalazim se u situaciji da ne znam dali govoriti vi ili ti potencijalnom šefu.

Komunikacija preko mailova je često jako casual sa "hej, Laki001" i "bok, Laki001" i to su uglavnom poslovi vezani za digitalni marketing gdje je onako dosta casual sve, kako mi se čini, i na tim razgovorima je dosta opuštena atmosfera pa imam osječaj da sam možda uštogljen što govorim vi, a u drugu ruku mi je ipak nekako čudno reći ti šefu.

Ja imam 28, oni su negdje u srednjim ili kasnim 30ima obično... ne znam, pomozite.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 19:11   #2
Ja bih na "vi", osim ako bi isti izricito zahtijevao da budemo na "ti".
hellagoodgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 22:23   #3
da, dok ti oni ne kažu "možemo i na ti", govori vi, nikako prvi
runaway88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 23:00   #4
Ok, znači vi. A pretpostavljam da se uglvanom šefu obrača imenom, ne gospodine taj i taj?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 23:25   #5
prvo čekaj odobrenje, nemoj na svoju ruku ići na ti ili se obraćat imenom, pogotovo na razgovorima za posao, tu se tek upoznajete i bez obzira kakva je atmosfera, ipak treba pazit na poštovanje sugovornika, pogotovo budućih poslodavaca, oni će reći ako možeš

ovo gospodine, gospođo itd. izbjegavaj, samo oslovljavaj na vi
runaway88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 20:03   #6
Quote:
runaway88 kaže: Pogledaj post
prvo čekaj odobrenje, nemoj na svoju ruku ići na ti ili se obraćat imenom, pogotovo na razgovorima za posao, tu se tek upoznajete i bez obzira kakva je atmosfera, ipak treba pazit na poštovanje sugovornika, pogotovo budućih poslodavaca, oni će reći ako možeš

ovo gospodine, gospođo itd. izbjegavaj, samo oslovljavaj na vi
e upravo tako, postovanje prije svega jedino ako sef veli slobodno me oslovi sa ti....
ja sam imala sefa /direktora koji je mladi od mene sigurno 15 god i nisam mu nikada rekla ti, mada neke moje kolegice su bile sa njim na ti ali meni je to bilo skroz nepristojno
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.