Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2009., 12:02   #41
hvala ti puno na odgovoru!
samo jos trebam dodati da se nisam dobro izjasnio on je odbio uraditi biopsiju zato sto nije imao vremena!jbg znam za zdravlje se mora imati vremena! ali bila mu je predlozena hospitalizacija na nekih 14 dana,pa je radi toga to sve odbio,ali namjerava sada nakon nove godine da to sve izvrsi!!!

jos jednom hvala
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 21:34   #42
Quote:
tnt_tunja kaže: Pogledaj post
hvala ti puno na odgovoru!
samo jos trebam dodati da se nisam dobro izjasnio on je odbio uraditi biopsiju zato sto nije imao vremena!jbg znam za zdravlje se mora imati vremena! ali bila mu je predlozena hospitalizacija na nekih 14 dana,pa je radi toga to sve odbio,ali namjerava sada nakon nove godine da to sve izvrsi!!!

jos jednom hvala
Tvoj tata ima glomerulonefritis tj. bubrežnu insuficijenciju i zato mora na biopsiju bubrega da se utvrdi točan razlog insuficijencije,
Imaš temu glomerulonefritis na kojoj mi iznosimo svoje probleme sa bubrezima, saznati možeš sve o biopsiji na koju ću i sama ja morati, kao i svi mi na glomerulonefritisu.
Svaka insuficijencija vodi ka dijalizi ali se dosta dobro drži pod lkontrolom sa visokim dozama kortikosteroida putem infuzije ili oralno ovisi o nađenom stanju.
Ma najbolje da odeš na navedenu temu gdje ima dosta toga napisano o bolesti, liječenju i uspješnom liječenju pojedinih od nas.
Drži se nije dobro ali nije ni tako strašno ako je u pitanju još dobro vrijeme kada se toga masa može uraditi prije dijalize.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 23:12   #43
Jedan bubreg

Imam tumor (dobrocudni) na bubregu i izgleda da ce mi morati izvaditi bubreg. Rekli su mi da se s jednim bubregom najnormalnije zivi samo treba vise paziti. Moze li mi netko reci sto to znaci, na sto se treba paziti?
cat_garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 23:18   #44
moj kolega s posla je imao istu situaciju, ali s obzirom da je zbog tumora jedan bubreg skoro potpuno izgubio svoju funkciju onda ni kada su mu odstranili bubreg nije bilo neke razlike. odnosno, najnormalnije je živio, nije uzimao nikakve lijekove, malo više je pazio na prehranu i to je to.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 23:43   #45
moja šogorica ima jedan bubreg i to je saznala tek sa jedno 30 godina, jednostavno se tak rodila s jednim. normalno je živjela i prije i sada kad zna da ima samo jedan.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 09:48   #46
moj prijatelj ima jedan bubreg, rođen je sa dva ali jedan je bio velik kao 2 pa su jedan izvadili... i potpuno normalno živi već 22 godine
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 15:42   #47
Ljudi mogu kvalitetno i dobro živjeti s jednim bubregom. Recimo, donori koji doniraju 1 bubreg clanu svoje obitelji. Ne bi bilo zgorega 2 x godišnje raditi laboratorijske pretrage urina.
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 18:46   #48
Bubreg ima milijun nefrona, a dva bubrega 2 milijuna (osnovna građevna jedinica
bubrega). Čovjeku je za dobar život potrebno svega
milijun nefrona, pa je zapravo taj drugi "bespotreban".
Tako da se nemaš čega bojat, sve su okolnosti na tvojoj strani...
Ako te tješi, reći ću i da je bubreg organ koji najčešće doniraju živi donori, i
danas odstanit bubreg nije neka naučna fanstasika.
Puno sreće, i zdravlja najviše u ovom momentu!
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 00:42   #49
ali svakako pokušat izbjeći bolesti kao što su hipertenzija i šećerna bolest.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 08:31   #50
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ali svakako pokušat izbjeći bolesti kao što su hipertenzija i šećerna bolest.
Iliti nemoj jesti ni slano, ni slatko :-)
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 18:27   #51
ne nužno, ali eto može i tako
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 03:40   #52
Dobrocudan tumor na bubregu je uzasno rijedak. 97 posto tumora je zlocudno. Moj muz je upravo imao operaciju, izvadjen mu je bubreg i iako je profesor i CT nalaz ukazivao na rak srecom nije nego je bio dobrocudan.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:40   #53
Kod mene je nakon biopsije tumora ispalo da je ipak bio rak, a po nalazima prije rekli su da je dobrocudno. Koliki mi je sok bilo vadenje bubrega mozda i bolje da prije nisam znala da je to jos i rak...
Pozdrav od nas dvoje - mene i (jednog) bubrega
cat_garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:22   #54
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ali svakako pokušat izbjeći bolesti kao što su hipertenzija i šećerna bolest.

Još DM kako-tako ali hipertenziju je malo teže svojevoljno izbjeći - 90% su esencijalne, znači bez poznatog uzroka.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:52   #55
Quote:
cat_garfield kaže: Pogledaj post
Kod mene je nakon biopsije tumora ispalo da je ipak bio rak, a po nalazima prije rekli su da je dobrocudno. Koliki mi je sok bilo vadenje bubrega mozda i bolje da prije nisam znala da je to jos i rak...
Pozdrav od nas dvoje - mene i (jednog) bubrega
Nažalost, tumor bubrega je u velikoj većini slučajeva maliciozan. Nadam se da je prepoznat i odstranjen na vrijeme i da će sve biti u redu. Sretno!

Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Još DM kako-tako ali hipertenziju je malo teže svojevoljno izbjeći - 90% su esencijalne, znači bez poznatog uzroka.
Malo se nezgodno izrazio. Teško će izbjeći hipertenziju, ali zato je može na vrijeme "uloviti" i držati pod kontrolom.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 18:35   #56
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Nažalost, tumor bubrega je u velikoj većini slučajeva maliciozan. Nadam se da je prepoznat i odstranjen na vrijeme i da će sve biti u redu. Sretno!



Malo se nezgodno izrazio. Teško će izbjeći hipertenziju, ali zato je može na vrijeme "uloviti" i držati pod kontrolom.
Tnx! Nije metastazirao, bio je u ranoj fazi... Za par mjeseci idem na kontrolu kod onkologa i nadam se najboljem
cat_garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 21:41   #57
Dedi su izvadili bubreg!

Deda je prije 2-3 godine imao malo slabiji sudar i zgnjecio je bubreg, danas se operirao, trebali su mu nest zašiti kod bubrega ali nisu mogli, pa su ga izvadili, trenutacno je u šok sobi, kako će to završiti, prije je operirao bruh i sljepo crijevo, najviše me strah zato što se operirao na kosovu, a tata mu govorio da ode u njemacku ili negdje di su bolji doktori, trenutacno sam u depri i jako se bojim da mu se nest ne dogodi! Tko ima takvih iskustva, deda mi ima 65 godina.
__________________
"Ako vas žena pobjeđuje u tenisu, promijenite sport. Ako vas žena pobjeđuje u boksu, promijenite ženu."
lukinaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 23:22   #58
Quote:
lukinaj kaže: Pogledaj post
Deda je prije 2-3 godine imao malo slabiji sudar i zgnjecio je bubreg, danas se operirao, trebali su mu nest zašiti kod bubrega ali nisu mogli, pa su ga izvadili, trenutacno je u šok sobi, kako će to završiti, prije je operirao bruh i sljepo crijevo, najviše me strah zato što se operirao na kosovu, a tata mu govorio da ode u njemacku ili negdje di su bolji doktori, trenutacno sam u depri i jako se bojim da mu se nest ne dogodi! Tko ima takvih iskustva, deda mi ima 65 godina.
Ljudi najnormalnije mogu živjeti s jednim bubregom, a operacija vađenja bubrega se može čak izvesti ambulantno u sterilnim uvjetima.
Mislim da nema mjesta strahu i da su liječnici na Kosovu dovoljno kompetentni vršiti takve zahvate, kao i bilo gdje na svijetu. Dapače, zbog posebnog satatusa u međunarodnoj zajednici i humanitarne pomoći, ne bih se iznenadila da imaju čak i bolju dostupnu tehniku i lijekove, od okolnih zemalja npr.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 23:44   #59
Operacija vađenja bubrega u ambulantnim uvjetima je suluda stvar osim ako nisi primoran to učiniti, a onda se isto može reći za većinu operacija. Međutim, sada se treba osigurati dobro cijeljenje rane bez infekcije, te dobar poslijeoperacijski oporavak. Ako nema nekih većih smetnji sa srcem i plućima, trebao bi se oporaviti uredno, a onda kasnije živjeti isto tako dobro, uz dodatne mjere opreza.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 23:54   #60
prije ove operacije, jako je fizicki bio umoran, rekli su mu da je imao neku bolest na bubregu(imenovali su je, ali se ne sjecam koje) ali da je sve uklonjeno. Nemogu spavat od straha. Hvala vam
__________________
"Ako vas žena pobjeđuje u tenisu, promijenite sport. Ako vas žena pobjeđuje u boksu, promijenite ženu."
lukinaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.