Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2009., 11:16   #21
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Ako ovi zalisci (ventili) ne funkcioniraju dobro onda krv ne ide samo prema srcu već se dio vraća u niži dio vene izazivajući logično njezino proširenje, nepravilnosti u zidu vene itd.
Drugim riječima "istrošena krv" se ne uspije u cijelom svom volumenu odaslati na napajanje svježim kisikom (vitalnost), nego jedan njen dio zaostaje i vraća se.
Mislim da nije loše da osoba vježba neki položaj kao što je stoj na glavi ili svijeću, ako joj to dopušta zdravstveno stanje
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:22   #22
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Mislim da nije loše da osoba vježba neki položaj kao što je stoj na glavi ili svijeću, ako joj to dopušta zdravstveno stanje
Misliš na yogu?
To isto treba procijeniti ovisno o konstituciji i tipu osobe.
Nije yoga za svakog .

Vezano uz proširene vene, oni koji imaju tendenciju ka yogi, trebali bi u tom slučaju raditi one vježbe koje "masiraju" prvenstveno korijensku tj. prvu čaku.

Pretpostavljam da misliš kako bi svijeća pomogla slijevanju krvi prema srcu što je u redu način razmišljanja i fiziološki može pomoći, ali taj položaj će prvenstveno djelovati na 7. čakru.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:38   #23
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Misliš na yogu?
To isto treba procijeniti ovisno o konstituciji i tipu osobe.
Nije yoga za svakog .

Vezano uz proširene vene, oni koji imaju tendenciju ka yogi, trebali bi u tom slučaju raditi one vježbe koje "masiraju" prvenstveno korijensku tj. prvu čaku.

Pretpostavljam da misliš kako bi svijeća pomogla slijevanju krvi prema srcu što je u redu način razmišljanja i fiziološki može pomoći, ali taj položaj će prvenstveno djelovati na 7. čakru.
Slažem se da yoga nije za svakoga, posebice ako osoba nije zdrava. Da, mislio sam da se vene rasterete i da sva krv iscuri iz njih u potpunosti, a i srce također da se malo odmori. Kao što si navela sva krv će završiti u našem mozgu, što će povoljno djelovati na naše zdravlje
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:56   #24
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Naravno. Ovisi kakva je osoba. Ponekad je običan operativan zahvat dovoljan da ukloni neke probleme i to je to.
Ne moraju svi odmah krenuti kopati po holizmu, alternativi i dubljim uzrocima
Pa i meni je liječnik rekao da pomoći može jedino operacija, ali ja ne bi.

Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
No, kada se radi o "nasljednim kroničnim bolestima" bez na prvi pogled vidljivog vanjskog uzroka, obično se radi i o nasljeđenom obrascu ponašanja kroz generacije pa se to onda očituje i kao "kronična bolest".
Nitko u mojoj obitelji nije imao proširene vene, a ako pod "nasljeđenim obrascom ponašanja" misliš na pretilost i nedovoljno kretanje, ni to ne stoji jer ja imam 45 kg a visina mi je 165 cm.


Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Proširene vene na taj način ukazuju obično na oslabljenu volju za životom, sukladno time smanjenu vitalnost i bezvoljnost.
Osoba nije "tu", može biti konstantno umorna, opterećena strahovima, osjećati se samo, zapostavljeno i kao da za nju nitko ne mari.
Drugim riječima, nije dovoljno "uzemljena" i ne osjeća "pripadnost" niti "podršku" da bi u potpunosti uživala u životu i ostvarivala svoje ciljeve.
Ja jesam često umorna ali to je zbog anemiji i Hashimotovog tiroiditisa.

Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Kao prirodna pomoć ublažavanju simptoma kod proširenih vena se koristi kesten i njegovi pripravci u obliku obloga ili masti.
Redovito kretanje također pomaže.
Uz to mora se pronaći i dublji uzrok "zastoja" i vraćanja "stare" krvi bez želje za njenom potpunom revitalizacijom.
Krećem se ja dovoljno, a idem i u teretanu, a doma vježbam jogu, "sviječu" radim u kombinaciji s "ribom", radi štitnjače.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:58   #25
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Vezano uz proširene vene, oni koji imaju tendenciju ka yogi, trebali bi u tom slučaju raditi one vježbe koje "masiraju" prvenstveno korijensku tj. prvu čaku.
A kakve su to vježbe koje "masiraju" prvu čakru?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:47   #26
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pa i meni je liječnik rekao da pomoći može jedino operacija, ali ja ne bi.



Nitko u mojoj obitelji nije imao proširene vene, a ako pod "nasljeđenim obrascom ponašanja" misliš na pretilost i nedovoljno kretanje, ni to ne stoji jer ja imam 45 kg a visina mi je 165 cm.
Ne radi se o nasljeđivanju proširenih vena, pretilosti ili nekih drugih "fizičkih karakteristika", nego o nasljeđivanju ili preuzimanju određenih obrazaca ponašanja koji se manifestiraju na vidljivom nivou kao pretilost ili proširene vene ili anemija ili bog te pita kaj.

A simptomi mogu obuhvaćati (kada se radi o proširenim venama) osjećaj "nepripadanja", "izgubljenosti", bezvoljnosti, nedostatka motiva i vitalnosti, nedovoljne "uzemljenosti" (osoba luta mislima i opterećena je brigama i strahom oko svojih financija, sigurnosti, a istovremeno nema snage da išta promijeni po tom pitanju) što se onda na fizičkom nivou može manifestirati kao proširena vena.
To su naravno samo simptomi, ne moraju biti svi prisutni, a uzrok je vrlo individualan.

Tjelesni poremećaji samo odražavaju unutarnje koliko god to čudno zvučalo.
A ljudi sami o sebi često puta imaju prilično iskrivljenu sliku jer si ili ne žele priznati, ili jednostavno nemaju pristupa i mogućnosti vidjeti što su to još "preuzeli" na sebe od obitelji s obzirom da im nedostaje informacija i uvida.
Jedino i ono prvo što vide je fizička manifestacija u obliku tegobe.

Quote:
Ja jesam često umorna ali to je zbog anemiji i Hashimotovog tiroiditisa.
A zašto si anemična i zašto imaš Hashimotov tiroiditis?
Čisto informacije radi, anemija je također fizička manifestacija gore nabrojanih emotivnih simptoma. Uz to se još mogu javiti i hemoroidi, bolovi u donjem dijelu leđa, slaba cirkulacija, artritis.
A tiroiditis govori o tome da se osoba ne može jasno izraziti u onome što je - bilo da se radi o osjećajnim potrebama ili vlastitom mišljenju.
Ukratko, s obzirom na kombinaciju kod tebe, ovako odkativno moglo bi se zaključiti da osoba s tvojim fizičkim simptomima posjeduje nemogućnosti jasnog izražavanja svojih stavova i osjećaja, što rezultira manjkom samopouzdanja, pa se osoba osjeća samo i zanemareno, "kao Pale sam na svijetu", a vanjski svijet nije mjesto u koji bi rado pošla.
Naravno, ovo je samo općeniti primjer za koji su mi poslužile tvoje fizičke boljke, a ne tvrdnja da se kod tebe o tome radi.

Quote:
Krećem se ja dovoljno, a idem i u teretanu, a doma vježbam jogu, "sviječu" radim u kombinaciji s "ribom", radi štitnjače.
Jako dobro. To ti samo može pomoći, a ne odmoći. Keep doing!
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:49   #27
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A kakve su to vježbe koje "masiraju" prvu čakru?
Najbolje da pitaš nekog tko radi yogu, a možeš i ukucati u svemogući internet pa pogledati filmski prikaz. Vjerujem da ti kao nekome tko prakticira yogu to neće biti problem pronaći .
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 13:28   #28
@ Dragonfly: hvala
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 16:27   #29
Nema na čemu
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 18:26   #30
[QUOTE=Dragonfly;21643462]
. . . Patofiziološki "proširene vene" gotovo su uvijek izazvane oštećenjem zalistaka vena koji kontroliraju tok krvi od periferije ka srcu i plućima gdje krv dobije kisik i preko arterija se vraća u tkiva. Osnovni uzrok pojavi proširenih vena je valvularna insuficijencija, tj. nepotpuno zatvaranje valvula (unutarnjih ventila) zbog čega se krv zbog gravitacije vraća u niže dijelove tijela dovodeći do vidljivih komplikacija u obliku varikoziteta, otežane cirkulacije, otvaranja rana.
Ako ovi zalisci (ventili) ne funkcioniraju dobro onda krv ne ide samo prema srcu već se, kao što je spomenuto, dio vraća u niži dio vene izazivajući logično njezino proširenje.

Kao i uvijek medicina se bavi samo posljedicama pa joj zbog toga vjerojatno nisu poznate osnovne stvari. Dobro kažeš da "ako ovi zalisci ne funkcioniraju dobro onda krv ne ide . . ." ali nije točno što kažeš da "Patofiziološki " proširene vene" gotovo su uvijek izazvane oštećenjem zalistaka vena . . ." i nije točno da se " dio vraća u niži dio vene izazivajući logično njezino proširenje". Kad se krv ne vrača prema srcu već imamo proširene vene.
Nisu zalisci oštečeni. Glavni razlog svih problema je kolesterol u venama. Zalisci (zaklopke, ventili) funkciniraju normalno sve dok se na venama ne počnu taložiti naslage koje smanjuju protok krvi. Da bi žila zadovoljila normalnu cirkulaciju, ona fizički poveća svoj promjer. I tako se to dalje ponavlja sve dok zaklopka ne postane premala za taj povećani otvor vene a dalje je stvar poznata. Valjda je sada jasno što treba liječiti da riješimo tegobe s proširenim venama.
Samo da napomenem da se i ti problemi mogu najjednostavnije, najbrže i najdjelotvornije riješiti terapijama bioenergijom po metodi Z. D. bez velikog teoretiziranja i filozofiranja.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 21:55   #31
Quote:
vjekos30 kaže: Pogledaj post
. . . Glavni razlog svih problema je kolesterol u venama. Zalisci (zaklopke, ventili) funkciniraju normalno sve dok se na venama ne počnu taložiti naslage koje smanjuju protok krvi. Da bi žila zadovoljila normalnu cirkulaciju, ona fizički poveća svoj promjer. I tako se to dalje ponavlja sve dok zaklopka ne postane premala za taj povećani otvor vene a dalje je stvar poznata.
Čekaj, otkud onda mene proširene vene, ja u krvi kolesterola imam daleko ispod norme?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 10:46   #32
Quote:
vjekos30 kaže: Pogledaj post
ali nije točno što kažeš da "Patofiziološki " proširene vene" gotovo su uvijek izazvane oštećenjem zalistaka vena . . ." i nije točno da se " dio vraća u niži dio vene izazivajući logično njezino proširenje". Kad se krv ne vrača prema srcu već imamo proširene vene.
Nisu zalisci oštečeni. Glavni razlog svih problema je kolesterol u venama. Zalisci (zaklopke, ventili) funkciniraju normalno sve dok se na venama ne počnu taložiti naslage koje smanjuju protok krvi.
Pa moram ti proturječitit.
Venski zalisci na nogama "drže krv" da se zbog gravitacije ne vraća prema dolje, već sretno otputuje do srca da bi ponovo "udahnula" i njihova nefunkcionalnost tj. promjena u građi je ključna kod proširenja vena.

Kolesterol u venama može biti samo jedan od razloga, ali ne i jedini.
Imaš ljude s proširenim venama kojima je krvna slika perfektna.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 13:11   #33
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Pa moram ti proturječitit.
Venski zalisci na nogama "drže krv" da se zbog gravitacije ne vraća prema dolje, već sretno otputuje do srca da bi ponovo "udahnula" i njihova nefunkcionalnost tj. promjena u građi je ključna kod proširenja vena.

Kolesterol u venama može biti samo jedan od razloga, ali ne i jedini.
Imaš ljude s proširenim venama kojima je krvna slika perfektna.

Nisi baš nešto proturječio. Pa lijepo sam rekao da je kolesterol u venama glavni razlog, što onda znači da nije i jedini. To je ujedno odgovor i Begemotici.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 16:03   #34
Jasno ko dan. Proširene vene su samo posljedica visokog krvnog tlaka.
Krvni tlak između ostaloga regulira nadbubrežna žlijezda, koja sjedi na bubregu. Očisti bubreg od kamenaca i tlak će se normalizirat jer kamenci neće vršit pritisak na žlijezdu. Tako će proć visoki tlak i hemoroidi, koji su isto tako samo proširene vene.

Nije da neznam.. Hvala bogu imao sam i tlak, i hemiće i vene. Radi čišćenje bubrega i sve će proć.
Suzdržavanje od ove ili one hrane ne pomaže, moraš izbacit kamence van.
Možda ti ih još nisu dijagnosticirali, ali ako imaš tlak, imaš i kamence. Inače, kamenci se ne vide na rendgenu dok na njima nije kalcifikat, a za to treba nekoliko godina.
Eto, dijagnozu imaš, rješenje imaš.. Kad se očistiš, piški u bocu pa ćeš vidit da mi teorija stoji, provjerio sam ju na sebi. PS. nakon 2-3 tjedna napravi pauzu da ti ne crknu bubrezi.

Izbjegavaj homogenizirane masne kiseline (mlijeko) jer ti to izgrebe žile iznutra ko čelična četka, pa se na to lako lovi kolestrol pa se žile začepe. postoje ljudi koji imaju kolestrola za ubit slona, a žile su im u redu, jer su iznutra glatke.. Kolesterol se lovi jer se ima za što ulovit.

Zadnje uređivanje sinkpink : 08.10.2009. at 16:09.
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 16:14   #35
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A kakve su to vježbe koje "masiraju" prvu čakru?
Svaka energetska vježba "masira" prvu čakru jer je ona prva na putu kundalini šakti. Radi bilo kakvu meditaciju, opuštanje, pa čak i plivanje ili opuštanje bilo koje vrste i čakre će se pokrenuti. Radi to često i nastavit će se pokretati..
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 12:46   #36
Ja odmah zaspim pri svakom pokušaju opuštanja ili meditaciji, pretpostavljam da to onda ne može se smatrati energetskom vježbom?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 12:49   #37
BTW, ja imam niski krvni tlak.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 21:47   #38
Za proširene vene

Postoje nekakvi dodatci prehrani koji su se pokazali dobri kod moje mame i pomažu za proširene vene, radi se o Calivita preparatima na biljnoj bazi, možeš si pogledati malo na netu o tome www.multi-vitamini.com/.../vene-otecene.../ konkretno ona koristi Vein Care kremu, a nedavno si je nabavila i Vein Protex, kaže da joj je dosta lakše...
MamboNo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 19:32   #39
Quote:
sinkpink kaže: Pogledaj post
Jasno ko dan. Proširene vene su samo posljedica visokog krvnog tlaka.
Krvni tlak između ostaloga regulira nadbubrežna žlijezda, koja sjedi na bubregu. Očisti bubreg od kamenaca i tlak će se normalizirat jer kamenci neće vršit pritisak na žlijezdu. Tako će proć visoki tlak i hemoroidi, koji su isto tako samo proširene vene.

Nije da neznam.. Hvala bogu imao sam i tlak, i hemiće i vene. Radi čišćenje bubrega i sve će proć.
Suzdržavanje od ove ili one hrane ne pomaže, moraš izbacit kamence van.
Možda ti ih još nisu dijagnosticirali, ali ako imaš tlak, imaš i kamence. Inače, kamenci se ne vide na rendgenu dok na njima nije kalcifikat, a za to treba nekoliko godina.
Eto, dijagnozu imaš, rješenje imaš.. Kad se očistiš, piški u bocu pa ćeš vidit da mi teorija stoji, provjerio sam ju na sebi. PS. nakon 2-3 tjedna napravi pauzu da ti ne crknu bubrezi.

Izbjegavaj homogenizirane masne kiseline (mlijeko) jer ti to izgrebe žile iznutra ko čelična četka, pa se na to lako lovi kolestrol pa se žile začepe. postoje ljudi koji imaju kolestrola za ubit slona, a žile su im u redu, jer su iznutra glatke.. Kolesterol se lovi jer se ima za što ulovit.

Isuse bože
Ne znam otkud da počnem
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 18:45   #40
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Na temi o MMSu imas post od Neno0801, koji je prenio iskustva s uspjesnim tretiranjem prosirenih vena MMSom. Pa, ako ti se da, pogledaj temu o MMSu i Nenin post, a ako te sto dalje zanima, pitaj Nenu, sto su radili, kako je to izgledalo i kada su rezultati bili vidljivi. Ja osobno ne znam nista o prosirenim venama (tj. lijecenju istih), ni zasto nastaju.
Dali netko zna o kojem postu ALan_SP priča? izgleda da su i Neno i Alan 'suspendirani' pa ih nemogu kontaktirat..
morvenn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.