Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2009., 15:15   #21
halo dersette... lijep uvod o Vesti
meni je Vesta u Strijelcu (4.kuća) u konjunkciji sa Uranom, Merkurom (i ne znam da li uzimaš u obzir - sad sam ih sve ubacila - Juno, Lilith) i kvadrat na AC i opozicija na MC ? iako sam pročitala pisala si već malo o aspektima sa Uranom i AC-om

Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
...dok recimo, kod osoba koje imaju Vestu u opoziciji s Ac-om, fokus je na svima samo ne na njima samima, ili nisu kadre samostalno usmjeriti energiju na ono što rade, nego im je uvijek potreban netko drugi(što kod tebe nije slučaj). Isto tako, ono područje gdje ulažeš najviše mentalne energije(što sam ti prethodno rastumačila) ne dolazi u sukob, tj nije oprečno tvom karakteru(koji je prikazan znakom Ascedanta)...
ako se kvadrat na AC ponaša slično kao opozicija, onda u ovom dijelu fokusiranja na druge ima fakat istine (AC djevica), ali mi ne treba nitko da se usmjerim, valjda zbog Marsa na AC-u

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 10.01.2010. at 11:01. Reason: quote
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 16:18   #22
Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
halo dersette... lijep uvod o Vesti
meni je Vesta u Strijelcu (4.kuća) u konjunkciji sa Uranom, Merkurom (i ne znam da li uzimaš u obzir - sad sam ih sve ubacila - Juno, Lilith) i kvadrat na AC i opozicija na MC ? iako sam pročitala pisala si već malo o aspektima sa Uranom i AC-om

ako se kvadrat na AC ponaša slično kao opozicija, onda u ovom dijelu fokusiranja na druge ima fakat istine (AC djevica), ali mi ne treba nitko da se usmjerim, valjda zbog Marsa na AC-u
kod tebe je nešto drugo u pitanju...nema puno veze sa ovim što sam tumačila 12. kući...
ajd postavi svoju natalnu ovdje....teško mi je povezivati kada ju nemam cijelu pred očima.....
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 16:20   #23
Voljela bih i da mi manaus odg. na pitanje a 12. kuća prokomentira
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 17:16   #24
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ako sam ovo dobro istumačila mogu pokušati i s vašom Vestom...
Nemam nikakvih saznanja o Vesti?

Sta mislis o Vesti na osmom stepenu Blizanaca u prvoj kuci?
U egzaktnom T-kvadratu sa Venerom iz Riba Neptunom ii Strijelca.

(joj da mi je naci u karti bilo sto sto ne napada tu jadnu Veneru )
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 19:20   #25
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Vesta u Lavu ti daje sposobnost da najproduktivnije iskoristiš energiju u nečem što uključuje kreativnost, originalnost i daje ti mogućnost da "zasjaš". S obzirom da je u trećoj kući, riječ je o verbalnoj ekspresiji. Kada komuniciraš ili pišeš, ulažeš dosta koncentracije u to, i očekuješ da drugi to primjete, odnosno voliš taj osjećaj. Kreativnost ima za tebe veliko duhovno značenje, i takav oblik ekspresije sebe(jer se radi o Lavu) strastveno izražavaš...Ovo može značiti i da ljubav izražavaš s jednakom dozom entuzijazma, izravno i snažno, a kada ne dobiješ isto za uzvrat, možeš postati pomalo arogantna.
Kroz komunikaciju s drugima ti kontinuirano i predano tragaš za novim spoznajama-učiš. Ako je Merkur loše aspektiran, ova Vesta te "pritišće" da jasno definiraš svoje misli, te ih objasniš sebi i drugima. S obzirom na veliki fokus na komunikaciju, pisanje, i sl. ponekad bi bilo dobrod a staneš i odmoriš se, kako bi "napunila baterije".
U sekstilu s ascedantom, ti daje sposobnost da "krećeš od sebe" , tražiš odgovore i rješenja u sebi, kada razmišljaš i komuniciraš...dok recimo, kod osoba koje imaju Vestu u opoziciji s Ac-om, fokus je na svima samo ne na njima samima, ili nisu kadre samostalno usmjeriti energiju na ono što rade, nego im je uvijek potreban netko drugi(što kod tebe nije slučaj). Isto tako, ono područje gdje ulažeš najviše mentalne energije(što sam ti prethodno rastumačila) ne dolazi u sukob, tj nije oprečno tvom karakteru(koji je prikazan znakom Ascedanta)...
U trigonu s Neptunom, kada izražavaš svoj stav o nečemu ili slušaš nečiji, pišeš o nečemu ili čitaš nečiji tekst, kadra si si vrlo dobro to predočiti tj vizualizirati(Neptun). S Neptunom u 6.(kreativan posao), Vestom u trećoj(snažna mentalna koncentracija) i Lavu(kreativna ekspresija) i dobrom aspektu između ta dva tijela, imaš izraženi talent za pisanje, rekla bih i živjeti od njega, ali neznam ostatak natalne. Uglavnom imati ćeš koristi od toga sigurno-kakve neznam.
... puno toga je istina - kreativnost, verbalni oblik izražavanja, pisanje i vizualizacija u poslu.
Meni je vladar Lava - Sunce u 12., a s obzirom da je Vesta u Lavu, mislim da se sve opisano preusmjerava upravo u tom smjeru - prema 12. kući.

Hvala na tumačenju.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 21:29   #26
Mislim da sa snagom Veste i njenim fokusom možemo riješiti problematiku znakova, kuća i planeta koje aspektira...
Evo, pada mi baš na pamet to tvoje Sunce u 12., koje ne dolazi do izražaja... tvoje Sunce(jer je ono vladar Veste) može doći do izražaja kroz fokus energije(Vesta) na kreativno(Lav) verbalno izražavanje(treća kuća), vizualizacijom(aspekt s Neptunom) istaknuto baš kroz sam rad i posao(šesta kuća), a sve to je u skladu sa samim tvojim karakterom(aspekt s Ac).....
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 21:36   #27
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Mislim da sa snagom Veste i njenim fokusom možemo riješiti problematiku znakova, kuća i planeta koje aspektira...
Evo, pada mi baš na pamet to tvoje Sunce u 12., koje ne dolazi do izražaja... tvoje Sunce(jer je ono vladar Veste) može doći do izražaja kroz fokus energije(Vesta) na kreativno(Lav) verbalno izražavanje(treća kuća), vizualizacijom(aspekt s Neptunom) istaknuto baš kroz sam rad i posao(šesta kuća), a sve to je u skladu sa samim tvojim karakterom(aspekt s Ac).....
.
... znaš, meni zapravo godi da se moje So ( ja ) ne prepoznaje, ne vidi, ne otkriva, tada mogu stvoriti najviše. Ono što mi je potrebno da se vidi je upravo moj rad, stvaralaštvo, kreativnost i da to traje u vremenu. Nije mi bitno da se čuje za moju osobnost ( So ) već za plod te osobnosti ( 05. kuća ). No, Vesta bi sigurno mogla pomoći, a nadam se da će, nakon Saturnova povratka i Neptun iz 06. koji radi trigon sa Vestom u Lavu biti od pomoći.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 22:50   #28
Držim ti fige
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 23:36   #29
Vesta mi je u strijelcu a moja natalna je odavno tu:

http://i41.tinypic.com/20u25gk.gif
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.