Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2003., 21:04   #421
Quote:
Aganor kaže:
*Zar jos lupetas po forumu ?
de si agi kuco stara.
Slafk0 is offline  
Old 27.03.2003., 21:10   #422
Quote:
Jango Fett kaže:
Ja sam pokušao biti što "demokratičniji" što sam mogao, ali imam svoje granice, a ti mi čini se zamjeraš što nisam zbog tebe, slafka i legiona (da, samo zbog vas trojice) prešao preko svojih granica. Pa jedino što bi svi dobili je moj ban, a vi bi nastavili dalje propovjedati o tome kakav bi forum trebao biti, i nikad ne biste bili zadovoljni, osim ako se administratori, vlasnici foruma, ne priklone vašim željama. Kako taj princip svi shvaćaju a vi ili ne želite shvatiti ili ne možete?
meni je sve to jasno. a jedino što me smeta, a i zbog čega sam popušio i bananu u krajnjoj liniji, su dvostruka pravila i privilegije. dvostruka pravila koja prakticiraju neki modovi, a i admin vienna. te privilegije koje neki (aganor) imaju od istih, samo zato "jer je doktor i ako ne čitate uvrede koje vam piše ima nekaj za reć". a zakaj on piše te uvrede, ako ne da ih oni kojima su upućene pročitaju i osjete se povrijeđenima?
ah ja, naravno da se nemamo ni pravo bunit, a ni branit.
Slafk0 is offline  
Old 27.03.2003., 21:22   #423
Sad si malo reklamiram budući forum, ali neka-koliko sam vremena i truda ovdje ostavio mislim da imam na to pravo. Uostalom po vašem to i onako nemože funkcionirati-bumo vidli.
Jango-stalno govoriš o nekom vlasništvu, o nekim autoritetima, o nekim dozvolama s više instance, o tome kako demokratični forum nebi mogao funcionirati bla, bla, bla......
U vašem mentalnom sklopu gdje postoje nedodirljivi Autoriteti i oni koji ih slušaju, a ko ih ne sluša dobije ban-to naravno nije moguče.
Onda buš se čudil kad ti velim da najvjerovatnije na mom forumu koji je tek u izradi i pregovorima te utvrđivanju pravila, DEMOKRATSKIH PRAVILA, ja nebudem administrator-nego obićni član. To je fora-vlasnik-a običan član.
To mora da vam je strašno. Jednom prilikom kad mi se bude dalo napisati ću pravila koja budu tamo vrijedila-bez imalo straha da mi neko odavde ukrade ideju-jer bi to automatski značilo da ostaju bez "Vlasti". Jedino čega se "bojim" je da dobijem ban kad dečki skuže da im totalno kvarim koncepciju i rušim teoriju KAKO SVI FORUMU FUNKCIONIRAJU PO PRINCIPU KAO I MONITOROV.
Uostalom, napisao sam nešto detaljnije o tome u par postova na Frajerskom-zadnja stranica. Pa odi i vidi. I onda mi reci kaj misliš.

Velmice-ko to vidi? Pa svi osim tebe, Luce i Vienne.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 27.03.2003., 21:42   #424
Jango, ne soli mi pamet o vlasnickim odnosima. Ja i te kako dobro znam kako oni funkioniraju. Uostalom, trebali bi pitati vlasnika foruma sto on misli o tome, pa onda tek lupati okolo.

Nigdje nisam rekao da su forumasi vlasnici foruma, ali forum ne bi egzistirao bez tih istih forumasa. Radi se naime o obostranoj koristi, forumasi dobiju mjesto za druzenje i razgovor, vlasnici zaradu od prometa i reklama.

Medjutim, ako neki od administratora ili vlasnika cini nesto sto se forumasima ne dopada, onda forumasi odlaze negdje drugo. Ne mislim da bi sada moj odlazak toliko trenutno stetio forumu, niti bi ko plakao za mnom, ali bi svakako stetilo da ode deset, dvadeset, pedeset posto forumasa...

Nastavi li se sa nejednakim tretmanom, dvostrukim mjerilima, nametanjem, zapovijedanjem, samovoljom i ko zna cime vec ne, ljudi ce poceti odlaziti. Gdje? Tamo gdje toga nema, recimo konkurenciji.

Dalje, u svojim postovima sam trazio i jos uvijek trazim da se svi tretiraju isto. To se ovdje ne cini. Ne cini administracija, ne cine moderatori. Mislis da se to obicnim forumasima svidja? Ja ne mislim, zato i negodujem. Danas negodujem ja, slafko ili neki peti, a negodovacu dok me ne banaju ili dok se takve stvari ne prestanu dogadjati. Ili dok ne bude nekog novog foruma na kojemu takvih stvari jednostavno nema.

Koliko protesta ima protiv Vienne i njegovog rada, cudi me da je on jos uvijek administrator ovdje. I da, koliko znam, on ovdje nije vlasnik, pa da se ponasa kao vlasnik. On je ovdje da sluzi vlasniku, da mu zaradjuje novac, da glumi glavnu i odgovorni pendrek. Zauzvrat je dobio vlast (mozda i naknadu) koju toliko voli da je spreman pozibacivati svakoga odavde dok ne bude po njegovom.

Jedino je diktatom u stanju odrzavati kakvu takvu strukturu vlasti, jedino je banovim u stanju sprijeciti da losa rijec o njemu dodje do onih kojima on odgovara za forum, vlasnicima.

A vlasnik, Anderlon nece trpiti da ljudi odlaze. Ne zbog admina, ne zbog moderatora. Zato razumijem da si slijepo odan Vienni i njegovim zapovijedima, jer samo tako ti mozes opstati u ovoj strukturi.

Samo ne zaboravi, bez forumasa, zadovljnih forumasa, nece biti dobrog foruma.

Quote:
by Jango
To sve tako vrijedi, i sad ti meni reci po kojoj logici bi nekoliko ljudi poput tebe, slafka i legiona imala tu moć i važnost da cijeli sustav preokrenu u neki neizvedivi demokratski državni sustav?
Ponovo se bavis izvrtanjem rijeci. Ja cu ti samo ponoviti sto sam rekao ranije. Biranje znaci da svi imaju pravo da biraju i da budu birani. Niko ne moze zabraniti da nekome dam svoj glas. Taj neko moze ne racunati moj glas, ali time samo pokazuje da diskriminacija postoji. A to je dobro, nije li?

Kakva je onda razlika izmedju, "ti imas pravo glasati za toga i toga" i "ulaz dozvoljen samo ustasama"? Ja tu ne vidim mnogo razlike. A ti?
Ame®icano is offline  
Old 27.03.2003., 22:04   #425
Quote:
Legion kaže:
Velmice-ko to vidi? Pa svi osim tebe, Luce i Vienne.
Nemoj me zvati Velmice, time nećeš postati ni zreliji ni pametniji.

Ja ne znam što drugi vide, znam da ja vidim da je Znanost u prilično dobrom stanju.

Zato sam te pitala gdje se vidi da je Znanost propala, no ti si se, kao obično, sakrio iza neodređenih fraza i nisi ništa rekao.
VelmaX is offline  
Old 27.03.2003., 22:07   #426
Cuj te deca. Posto se tu jako govorka o bananju razlicitih osoba ima jedan prijedlog.

Slafka se odbanira a aganora ostavi tu. I onda fino imamo trial period od dva tjedna. Pa ko pokaze da je civiliziran i da moze ok ko ne bude banan i rijesen problem.

I prije nego sto se okomite na mene da imam razlicita pravila da objasnim. Slafko mi je dobar i zao mi je da je baniran i zato se zalazem da se to makne. Isto tako znate sta mislim o Aganoru ali ipak mislim da mu treba dati jednu zadnju sansu pa nek vidi sta hoce sa njom.

Je li ovo ok sa ekipom ili mislite i po tome pljuvat (da znam da li da uopce ometam admina ili ne).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 27.03.2003., 22:23   #427
Quote:
AxMi-24 kaže:
I kako ide sam sebe??? Nisam primjetio da si se bas nesto javio??? Sem toga niko nikada nije reko da ce biti demokratski izbori. Jer da jesu ja bi bio sada mod na software i OR pa nisam ko sto se vidi. A i (tu se ponosim sobom) se nisam onda posavadjo sa svima sto nisam ispo. Jer na kraju krajeva dalk0o mi je bitnije postat ovdje i zezat se sa ostalima nego ko ce biti mod. Ko da je to tolika zabava. Sad moram svethreadove citat. buhu jadan ja

Ajde smirite malo i dajte nam sansu da dovedemo red. A sto se tice psovki necu te editirat ali bi mogo misliti malo na to da nije bas dobro psovat i traziti brisanje istih u istom postu
covjek nije mislio samo na znanost.
 
Old 27.03.2003., 22:27   #428
meni je rečeno da čekam...

a kad čekam, sjedim na panju s panjem.
Slafk0 is offline  
Old 27.03.2003., 22:31   #429
Je li u redu sa "ekipom" nije me briga. Ti si i sam upoznat sa njegovim sranjima od ranije, pa mi je cudno da ga uopste branis.

Sto se mene osobno tice, nema smisla Aganora ostaviti ovdje, a ne dati mu da posta na Politici. Ako ga vec ne trpi tamo, zasto da ga ja trpim ovdje. A imajuci u vidu da je uzrokovao mnogo sranja, kao i slafkov jucerasnji ban, onda je zasluzio da malo odmori od ovog foruma, upravo kako je po adminovom misljenju zasluzio i slafko.

On je vec propustio mnogo sansi, zasto da mu se da jos jedna? Pa jos jedna? Do kada? Dva mjeseca sranja vam nisu bila dovoljna, pa zelite jos? Kako god hocete, vas izbor.
Ame®icano is offline  
Old 27.03.2003., 22:37   #430
Quote:
by Ax-Mi
Ajde smirite malo i dajte nam sansu da dovedemo red. A sto se tice psovki necu te editirat ali bi mogo misliti malo na to da nije bas dobro psovat i traziti brisanje istih u istom postu
Zasto ljudima ne kazes istinu o pravom razlogu ne brisanja uvreda? Kakav je to izgovor da slafko razmisli sto je dobro, a sto ne? Slafko je zbog bana, cini mi se dobro shvatio sto je ucinio i zasto je kaznjen. A ti bar budi iskren pa reci da uvrede neces brisati jer ne smijes od Vienne. Zato ti preporucujem da procitas pravila foruma Znanost. Moze?
Ame®icano is offline  
Old 27.03.2003., 22:42   #431
Quote:
Ame®icano kaže:
Zasto ljudima ne kazes istinu o pravom razlogu ne brisanja uvreda? Kakav je to izgovor da slafko razmisli sto je dobro, a sto ne? Slafko je zbog bana, cini mi se dobro shvatio sto je ucinio i zasto je kaznjen. A ti bar budi iskren pa reci da uvrede neces brisati jer ne smijes od Vienne. Zato ti preporucujem da procitas pravila foruma Znanost. Moze?
Kuzim Lucu puno bolje sada.

To sto je vienna reko da nepobrisemo slafkove psovke nam veze ja ih i nisam mislio brisat jer tada nisam ni bio mod. A ni sada kad jesam nemislim pretjerivat sa time. Jer jednostavno dozvoljavam da se neko nanjupa jako i onda psuje ali isto tako ocekujem da se taj nakon upozorenja smiri.

A ako ti zelis dokazat da samo slijepo slusam viennu morat ces se malo vise potruditi. Jer jako malo ljudi mene moze natjerati da ih i blizu tako slusam (tj samo jedna )
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 27.03.2003., 22:43   #432
Quote:
Ame®icano kaže:
Je li u redu sa "ekipom" nije me briga. Ti si i sam upoznat sa njegovim sranjima od ranije, pa mi je cudno da ga uopste branis.

Sto se mene osobno tice, nema smisla Aganora ostaviti ovdje, a ne dati mu da posta na Politici. Ako ga vec ne trpi tamo, zasto da ga ja trpim ovdje. A imajuci u vidu da je uzrokovao mnogo sranja, kao i slafkov jucerasnji ban, onda je zasluzio da malo odmori od ovog foruma, upravo kako je po adminovom misljenju zasluzio i slafko.

On je vec propustio mnogo sansi, zasto da mu se da jos jedna? Pa jos jedna? Do kada? Dva mjeseca sranja vam nisu bila dovoljna, pa zelite jos? Kako god hocete, vas izbor.
Do sada nisam bio mod. A i zato sto je do sada uvijek bilo onih koji su psovali nazad a ne zelim da ih se zbana (toliko o objektivnosti moda )

Ovo je misljeno da svako pokaze da li moze civilizirano se ponasat ili ne. Ili se smatra da je odustajanje od psovanja i vrijedjanja na 2 tjedna prevelika zrtva??
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 27.03.2003., 22:54   #433
Ja mislim da je ban na politici ipak malo drugačija stvar nego na Znanosti... ili Roditeljima i djeci npr.

Na politici vladaju drugačiji atmosferski uvjeti - zapaljivi i eksplozivni.
Tamo je puno lakše izazvati opći urnebes.

Ovdje dolaze ljudi koji imaju razvijeniju kulturu dijaloga i ne ulaze u diskusiju radi nadmudrivanja već s ciljem razmjene informacija i slično. Tako da jedan Aganor može dignuti tlak i iritirati, no ne može nikoga tko se nije došao svađati pretvoriti u raspomamljenog osvetnika.

Ja inače nisam baš oduševljena bilo čijim bananjem, osim kad se radi o nekom tko isključivo spama forum.
VelmaX is offline  
Old 27.03.2003., 22:58   #434
Quote:
AxMi-24 kaže:
Kuzim Lucu puno bolje sada.
Da, ipak si ti eksperimentalac.
VelmaX is offline  
Old 27.03.2003., 22:59   #435
Quote:
by Ax-Mi
Kuzim Lucu puno bolje sada.
Naravno da kuzis. Dok se nisi poceo uvrtati poput nje, nije bilo problema, a evo i zasto.

Quote:
by Ax-Mi
To sto je vienna reko da nepobrisemo slafkove psovke nam veze ja ih i nisam mislio brisat jer tada nisam ni bio mod.
OK, kazes da nisi bio mod.

Quote:
bu slafko 21:54
PIČKA TI MATERINA GLUPA PEDOFILU RETARDIRANI JEBO TI PAS MATER KRETENČINO GLUPA ODI U ***** KOJI SI TI JEBENI KRETEN UGUŠIO SE DABOGDA U VLASTITIM SRANJIMA
Quote:
by Vienna 21:54
Od sada su Jango i AxMi moderatori Znanosti.
Oba posta su bila u istoj minuti. Znaci da kada si saznao za psovke, tada si znao i da si postao moderator.

Quote:
by Vienna 22:25
Jango i AxMi, slafkov post nemojte brisati do sutra navecer!
Ax-Mi, kada kazes "necu brisati" onda znaci da imas izbora izmedju hocu i necu. U ovom slucaju, ne radi se hoces li brisati ili ne, nego da ne smijes izbrisati jer nemas izbora.

Zasto je toliko tesko reci otvoreno da ne smijete brisati topike jer je Vienna reako da ne brisete, a ne traziti kojekakve razloge sa strane. Posto poznajemo Viennin sistem rada, zar mislite da bi vam ko zamjerio sto ne smijete brisati uvrede? Ja ne bih, ali to nije razlog da okolo ljudima mazete oci kako postove ne brisete nekom "svojom voljom".

Da imate izbora, uvrede bi davno bilo izbrisane.
Ame®icano is offline  
Old 27.03.2003., 23:12   #436
Quote:
Ame®icano kaže:
Zasto ljudima ne kazes istinu...
Quote:
Ame®icano kaže:
Zasto je toliko tesko reci otvoreno...
Quote:
Ame®icano kaže:
...to nije razlog da okolo ljudima mazete oci...
A zašto tebe treba brinuti je li neko otvoren ili zatvoren?

Jesi li ti ispovjednik, policajac ili nešto slično?

Ovakve stvari, sadržaj nečije svijesti, nije moguće precizno odrediti i ovo što ti pokušavaš, natjerati ljude da priznaju nešto što si ti sebi zacrtao kao istinu - to je prava psihička tortura.

(Zbog koje su već padale moderatorske ostavke. )
VelmaX is offline  
Old 27.03.2003., 23:55   #437
Quote:
VelmaX kaže:
Nemoj me zvati Velmice, time nećeš postati ni zreliji ni pametniji.

Ja ne znam što drugi vide, znam da ja vidim da je Znanost u prilično dobrom stanju.

Zato sam te pitala gdje se vidi da je Znanost propala, no ti si se, kao obično, sakrio iza neodređenih fraza i nisi ništa rekao.
Velmice , normalno da misliš da je ova znanost u dobrom stanju, KAD NA STAROJ ZNANOSTI NIKAD NISI NI BILA. I NE PRODAJ MI ONE FORE KAO SVE SAM ČITALA AL NISAM POSTALA. Je je, sigurno.

Pročitaj nekadašnju znanost, pa pročitaj sadašnju pa kad to obaviš javi mi se.
Uostalom nisam ja jedini koji to vidi. Pitaj Janga npr. da nebi bilo da se pozvam na neku kakti "ekipu". U krajnoj liniji pitaj Ulixa zakaj je otišao-a takvog fizičara više nebute ovdje imali. Očeš da ti dam njegov e-mail?
Ak je tebi ovo neodređena fraza onda svakak čast. Kaj hočeš konkretnije? Da ti idem podastirati teme i diskusije na znanosti nekad i sada. A to buš si bome morala sama napraviti Velmice.

No ak je neko zaslužio ban sa politike, taj je bome zaslužil i sa znanosti-baš zato kaj Velmica (gle, gle, bar se u jednoj rečenici slažemo) veli: Ovdje dolaze ljudi koji imaju razvijeniju kulturu dijaloga i ne ulaze u diskusiju radi nadmudrivanja već s ciljem razmjene informacija i slično.
Kaj aganor ima razvijenu kulturu diskutiranja? Ka on ima uopće ikakvu kulturu razvijenu? On se čak niti ne nadmudruje, već liječi svoje intelektualne komplekse, napadnajem svih oko sebe.

Nadalje kažeš: Tako da jedan Aganor može dignuti tlak i iritirati, no ne može nikoga tko se nije došao svađati pretvoriti u raspomamljenog osvetnika.
Ali kad neko diže tlak i ide svima na kitu mjesecima, i kad samo sere i sere i sere i vrijeđa-kaj se onda čudiš da se neko pretvori u anđela osvetnika? Uostalom da ste ga sredile kad ste mogle i trebale nebi niko ni postajao "anđeo osvetnik". Super logiku imaš-nije kriv onaj koji napda, psuje, vrijeđa i provocira, nego je glavni krivac onaj koji mu nakon neznam kolko uvreda vrati. Odlično.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 28.03.2003., 00:17   #438
Quote:
Legion kaže:
Velmice , normalno da misliš da je ova znanost u dobrom stanju, KAD NA STAROJ ZNANOSTI NIKAD NISI NI BILA. I NE PRODAJ MI ONE FORE KAO SVE SAM ČITALA AL NISAM POSTALA. Je je, sigurno.
Budući da me i dalje nazivaš Velmice, čini mi se da se osjećaš prilično ugroženo pa ti treba takva vrsta "utjehe".

No dobro, tvoj problem.

Ali reci mi, molim te, otkud ti znaš što sam ja čitala bilo kad i bilo gdje? Jesi li vidovit? Ili samo ne shvaćaš razliku između znati i pretpostavljati?

Ne samo da sam postala na staroj, već i na prastaroj Znanosti, koju ti nisi ni vidio jer si došao kasnije.

Problem je, izgleda, u tome, što ti misliš da se stara Znanost sastojala od jednog topica - onog kojeg si ti pokrenuo, a svi koji nisu tamo postali, za tebe, jednog od najnovijih članova na Znanosti, nisu ni postojali.

Nisam ni ja tebe baš puno viđala po Znanosti, očito ne dijelimo iste interese. Mene zanimaju matematika i fizika, a to je tebi predosadno.

Prije sam ti rekla da razmisliš o svojim postupcima, a sada zaista vjerujem da je to uzaludan savjet.
VelmaX is offline  
Old 28.03.2003., 00:56   #439
Rekao sam već prije: ajd sad svi pajkiti. Ovako se može dovijeka, ali nećemo, jel tak?


CLOSED
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.