Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2010., 23:45   #41
Svaki astrolog mora imati astrološko znanje (poznavanje materije) baš kao što svaki stručnjak u određenom području mora dobro poznavati zakonitosti tog svog područja. To je osnova svega (i ne ulazi u kategoriju ovog što dolje napisah).
Quote:
Ne = intuicija
Što se tiče pitanja - mislim da dosta zabune postoji i oko toga što različiti ljudi različite stvari podrazumjevaju pod intuicijom.


Jedna od najjasnijih definicija intuicije kaže da je intuicija suptilna sposobnost neposrednog shvaćanja - sposobnost osobe za stjecanjem znanja bez jasnog upletanja ili shvaćanja procesa. To je ono što se u duhovnoj literaturi naziva sposobnost direktnog uvida.


Dakle, (uz gore navedeno - potrebno znanje astrologije) do uvida se može doći logičkim putem (Merkur) ali i putem intuicije (Neptun). Pa je tako i kod astrologa.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 01:51   #42
pa mislim da spoj serije 3, 11 i 12 neophodne za astrologa govori dovoljno, odnosno intuicija i serija 12. Astrolog bez intuicije je Uran bez Neptuna, dakle Uran-pilot,informatičar,električar...

kako kaže Fish: Jedna od najjasnijih definicija intuicije kaže da je intuicija suptilna sposobnost neposrednog shvaćanja - sposobnost osobe za stjecanjem znanja bez jasnog upletanja ili shvaćanja procesa. To je ono što se u duhovnoj literaturi naziva sposobnost direktnog uvida.

- možda riječ intuicija nije najbolja...koja bi opisala šta to predstavlja taj Neptun kod astrologa Urana...
Primjer, za usporedbu kriptografija/šifriranje, izvedenica iz grčkog pridjeva κρυπτός kriptós "skriven"....šifriranje znači skrivanje podataka...i dešifriranje...Neptun...
...to je ono što astrolozi rade...čitaju šifre...simbole, oznake....dešifriraju simbole...iza kojih se nalazi značenje. Kao što u kriptografiji postoji ključ koji omogućava dešifriranje, tako u astrologiji postoji kod-skup stavki koji nešto opisuje....
I sve je to simbolizam Neptuna.
Primjer Morzeova abeceda, gdje točka i povlaka (.-) predstavljaju slovo A, tako u astrološkoj abecedi oznaka Mo predstavlja riječi majka, žena, dom..itd...
Poanta je u Neptunu - i otkrivanju značenja šifri jer Neptun je skriveno....tajna...Sposobnost snalaženja u simbolima ili šiframa - diskutabilno, kad je astrologija u pitanju...jer nije dovoljno nabubat simbole i njihova značenja napamet...kao što možeš nabubat Morzeovu abecedu....potrebno je imati i...? Ne znam da li je intuicija prava riječ. Intuicija-direktan uvid...pa može i tako...Pogledaš u horoskop...i u moru tih simbola pogled ti se zaustavi baš na određenom mjestu...i priča krene...
đjotir viđa - tako to zovu indijski astrolozi...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 02:01   #43
Quote:
Dakle, (uz gore navedeno - potrebno znanje astrologije) do uvida se može doći logičkim putem (Merkur) ali i putem intuicije (Neptun).
E pa ja imam Me i Ne na istom stupnju, zato je meni teško razdvojiti jedno od drugoga.

Pa Mo na Asc. So i Ve u Škorpionu, a Pl u trigonu s Mo i sekstilu Me/Ne.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 02:20   #44
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
E pa ja imam Me i Ne na istom stupnju, zato je meni teško razdvojiti jedno od drugoga.

Pa Mo na Asc. So i Ve u Škorpionu, a Pl u trigonu s Mo i sekstilu Me/Ne.
astrolog je ustvari Me/Ur/Ne....direktan uvid je prije spoj Mekura s Uranom, dok odnos Merkura i Neptuna...bukvalno znači čitanje(Me) šifri (Neptun)...
Šta znači biti intuitivan - dobiti spoznaju o nečem iracionalnim putem. Simboli u natalnoj karti, njihov raspored, neka konfiguracija koliko god imaju školsko racionalno objašnjenje, odnosno njihovo objašnjenje možeš potražiti u nekom udžbeniku, s druge strane mogu te na nešto asocirati svojim izgledom, oblikom i na osnovu toga izvedeš zaključak.
Black pantere....na čemu se temelji tvoj intuitivan zaključak. Primjer, postavim ti pitanje, vezano za neku natalnu kartu...npr.što studira a osoba? Kako dolaziš do tog odgovora?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 12:24   #45
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
astrolog je ustvari Me/Ur/Ne....direktan uvid je prije spoj Mekura s Uranom, dok odnos Merkura i Neptuna...bukvalno znači čitanje(Me) šifri (Neptun)...
Šta znači biti intuitivan - dobiti spoznaju o nečem iracionalnim putem. Simboli u natalnoj karti, njihov raspored, neka konfiguracija koliko god imaju školsko racionalno objašnjenje, odnosno njihovo objašnjenje možeš potražiti u nekom udžbeniku, s druge strane mogu te na nešto asocirati svojim izgledom, oblikom i na osnovu toga izvedeš zaključak.
Black pantere....na čemu se temelji tvoj intuitivan zaključak. Primjer, postavim ti pitanje, vezano za neku natalnu kartu...npr.što studira a osoba? Kako dolaziš do tog odgovora?


Samo bih jos voljela podsijetiti,da ta ista intuicija se vise odnosi na nas same.Dakle kad covjek ima aspekte koji bi ukazivali na intuiciju,oni malo mogu pomoci kad nam dode potpuni stranac.
Po mom misljenju,jak,čvrst merkur je nuzan preduvjet za astrologiju,uran takoder,a intuicija-neptun,je nesto sto se vise odnosi na nas! Uostalom,sam neptun je i planet zablude,tako da nemojmo to zaboraviti...a merkur0neptun je kombinacija koja bi nam cak i mogla otezati cisto merkurovsko pristupanje i znanje astrologiji,jer je otezano razlucivanje mentalnog(merkur) od intuitivnog(neptun) jer se oni jako(konjukcija) isprepleću...
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 12:37   #46
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
E pa ja imam Me i Ne na istom stupnju, zato je meni teško razdvojiti jedno od drugoga.

Pa Mo na Asc. So i Ve u Škorpionu, a Pl u trigonu s Mo i sekstilu Me/Ne.
Panterice,tek sad kad si navela neke svoje aspekte,shvacam zasto ti je intuicija toliko bitna i zasto si toliko o njoj pisala.Ali,koliko mi razumijemo tebe,pokusaj i ti nas,koji imamo drugacijeg merkura...meni je neptun u 1.kuci u sextilu s plutonom koji mi je u konjukciji sa merkurom,suncem i saturnom sve u 10.kuci.A vladar i 12.kuce i Asc mi je strijelac-vladar jupiter u domicilu u 12.kuci u konjukciji sa uranom.Zbog tog urana gledam na psihologiju i astrologiju drugacije i nije mi nuzna intuicija-iako je zbog neptuna u 1.kuci svakako imam,plus jos jak skorpion plus jos mjesec u raku u 7.kuci...Dakle,kao sto mozes vidjeti,intuicija mi je vazna,ali ju ne koristim u astrologiji(iako rijec "koristiti" nije ni pravi izraz,jer na intuiciju na mozemo utjecati-ona nam ili nesto govori ili ne),osim kad samoj gledam neke tranzite-npr. bila sam u dilemi s necim izmedu 2 varijante i intuicija mi je stalno govorila za jednu varijantu,i onda sam pogledala solar i skuzila da je intuicija bila u pravu.Dakle,to je situacija kada je intuicija "odradila" svoje,ali za mene,za ikog drugog mi nista ne govori dok god se to ne tice i mene.A kako kod astroloskih konzultacija,covjeka uglavnom vidimo prvi put i nije nam dio zivota u nekom signifantnom smislu,intuicije ni nema-tada bar meni ostaju samo merkur i uran.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 15:23   #47
Razumijem
Ma gle, vodila sam ja te borbe oko stvarnosti i nstvarnosti nečega. Moj problem Me i Ne zna biti da nekad nešto ne znam objasniti na jasan način i znala sam imati blokade kada sam se trebala izraziti. Sigurno već pogađaš, bilo je zbog toga problema u školi i s učenjem. Ajme što mi je teško nešto pamtiti ako nije dubok interes za to i ako se to iz nekog razloga meni ne poklapa u glavi. Bubanje definicija mi je smrtna presuda

Saradonija, odgovor je astrološki dolazim do odgovora, ako se može doći do njega jer ne možeš kod svakog jasno i glasno znati što studira. Niti mislim da astrologija treba to pogađati. Ako se može iz horoskopa to zaključiti dobro, ako ne opet dobro. Prije svega mi je bitno pogledati kakve osoba ima sklonosti i interese, te čime bi se mogla i trebala baviti.
Inače, ono tvoje tumačenje o obrazovanju u natalnoj mi se jako sviđa, no je li kod svih moguće baš tako precizno opisati cjelokupno školovanje?
Uglavnom, tu intuicija malo pomaže, bitni su baš astrološki čimbenici.
Negdje sam opisala to kako koristim intuiciju, pa smo na kraju konstatirali da je to zapravo filing koji svaki astrolog razvije.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 16:31   #48
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
pa mislim da spoj serije 3, 11 i 12 neophodne za astrologa govori dovoljno, odnosno intuicija i serija 12. Astrolog bez intuicije je Uran bez Neptuna, dakle Uran-pilot,informatičar,električar...

kako kaže Fish: Jedna od najjasnijih definicija intuicije kaže da je intuicija suptilna sposobnost neposrednog shvaćanja - sposobnost osobe za stjecanjem znanja bez jasnog upletanja ili shvaćanja procesa. To je ono što se u duhovnoj literaturi naziva sposobnost direktnog uvida.

- možda riječ intuicija nije najbolja...koja bi opisala šta to predstavlja taj Neptun kod astrologa Urana...
Primjer, za usporedbu kriptografija/šifriranje, izvedenica iz grčkog pridjeva κρυπτός kriptós "skriven"....šifriranje znači skrivanje podataka...i dešifriranje...Neptun...
...to je ono što astrolozi rade...čitaju šifre...simbole, oznake....dešifriraju simbole...iza kojih se nalazi značenje. Kao što u kriptografiji postoji ključ koji omogućava dešifriranje, tako u astrologiji postoji kod-skup stavki koji nešto opisuje....
I sve je to simbolizam Neptuna.
Primjer Morzeova abeceda, gdje točka i povlaka (.-) predstavljaju slovo A, tako u astrološkoj abecedi oznaka Mo predstavlja riječi majka, žena, dom..itd...
Poanta je u Neptunu - i otkrivanju značenja šifri jer Neptun je skriveno....tajna...Sposobnost snalaženja u simbolima ili šiframa - diskutabilno, kad je astrologija u pitanju...jer nije dovoljno nabubat simbole i njihova značenja napamet...kao što možeš nabubat Morzeovu abecedu....potrebno je imati i...? Ne znam da li je intuicija prava riječ. Intuicija-direktan uvid...pa može i tako...Pogledaš u horoskop...i u moru tih simbola pogled ti se zaustavi baš na određenom mjestu...i priča krene...
đjotir viđa - tako to zovu indijski astrolozi...
Upravo to...s Merkur/Uran možeš dobiti uvid u obliku "mentalnog bljeska" - tkz. genijalne ideje, a s Merkur/Neptun možeš dobiti uvid u obliku slike ili recimo odmah vidiš što stoji iza nekog simbola (njegovo "dublje" značenje).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 17:49   #49
Imam trigon Merkura i Urana, sekstil Merkura i Neptuna, ali mislim da moj Merkur u Škorpionu uvijek i u običnom životu donosi zavrzlame tipa što je ona u stvari htjela s tom rečenicom reči, što je dakle mislila ili rekla a nije mislila itd.
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 21:47   #50
Quote:
ion321 kaže: Pogledaj post
Imam trigon Merkura i Urana, sekstil Merkura i Neptuna, ali mislim da moj Merkur u Škorpionu uvijek i u običnom životu donosi zavrzlame tipa što je ona u stvari htjela s tom rečenicom reči, što je dakle mislila ili rekla a nije mislila itd.
To sto si opisala,prije bih rekla da je tipicna skorpionska sumnjičavost,nego intuicija.Da nemas mozda jos i djevicu u horoskopu kad volis analizirati?
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 15:59   #51
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
Razumijem
Ma gle, vodila sam ja te borbe oko stvarnosti i nstvarnosti nečega. Moj problem Me i Ne zna biti da nekad nešto ne znam objasniti na jasan način i znala sam imati blokade kada sam se trebala izraziti. Sigurno već pogađaš, bilo je zbog toga problema u školi i s učenjem. Ajme što mi je teško nešto pamtiti ako nije dubok interes za to i ako se to iz nekog razloga meni ne poklapa u glavi. Bubanje definicija mi je smrtna presuda

Saradonija, odgovor je astrološki dolazim do odgovora, ako se može doći do njega jer ne možeš kod svakog jasno i glasno znati što studira. Niti mislim da astrologija treba to pogađati. Ako se može iz horoskopa to zaključiti dobro, ako ne opet dobro. Prije svega mi je bitno pogledati kakve osoba ima sklonosti i interese, te čime bi se mogla i trebala baviti.
Inače, ono tvoje tumačenje o obrazovanju u natalnoj mi se jako sviđa, no je li kod svih moguće baš tako precizno opisati cjelokupno školovanje?
Uglavnom, tu intuicija malo pomaže, bitni su baš astrološki čimbenici.
Negdje sam opisala to kako koristim intuiciju, pa smo na kraju konstatirali da je to zapravo filing koji svaki astrolog razvije.
mogu da se složim sa time. u zadnjih nekoliko nedelja proučavam radove od Dupora koji su mi preporučeni. I piše jasno u sekciji kako se vidi talenat za astrologa, da i sam Dupor navodi značajke inuticije koje jasno treba da se vide kod kvalitetnog astrologa. Kako vidim on je bio dosta uvažen astrolog, jer su ga mnogi ovde pomenuli, tako da mislim da svaka struka, ama baš svaka mora imati i kreativnosti pa ako hoćete i intuicije.
Kosta_111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:11   #52
Quote:
Kosta_111 kaže: Pogledaj post
mogu da se složim sa time. u zadnjih nekoliko nedelja proučavam radove od Dupora koji su mi preporučeni. I piše jasno u sekciji kako se vidi talenat za astrologa, da i sam Dupor navodi značajke inuticije koje jasno treba da se vide kod kvalitetnog astrologa. Kako vidim on je bio dosta uvažen astrolog, jer su ga mnogi ovde pomenuli, tako da mislim da svaka struka, ama baš svaka mora imati i kreativnosti pa ako hoćete i intuicije.
baš krenuh da napišem nešto u tom stilu...
smatram da svaka osoba treba razvijati svoju intuiciju.osobno,gotovo da išta zaključujem logički.prvenstveno feeling,tek kasnije se logika uključuje(mjesec 0 merkur 0 kiron 0 mc u biku).
ono što ljudi govore,pokazuju itd.meni nije važno toliko jer zaključujem po onom što osjećam da iz njih izvire.još nisam pogriješila.griješim ako idem protiv intuicije.
moj prvi mentor,moja majka,učila me da prvo koristim intuiciju kad vidim određeni simbol.nije mi bilo teško,upravo suprotno!nije me zasula knjižurinama,već me poticala da razvijam ono što nam je svima prirodno dano...da ne odem u off-želim reći da kad god vidim nečiju kartu prvenstveno vidim slike,sve se povezuje ili rastresa ili sužava ili što god,ali prvo su uvidi koji nemaju veze s logikom.zato mi se često događa da gledajući nečiju kartu prvo vidim ono što osoba nastoji sakriti,potisnuti,strahove,snove,tabu želje,komplexe,...a to nije drugome ugodno pa često okolo naokolo pokušavam doći do toga što osobi treba saopćiti.ponekad i kad saopćim ljudi prvo kažu ma neee.ili zato što ne vjeruju da to vidim ili zato što ne žele da to itko zna ili zato što su jako potisnuli.
ljudi su strašno zakržljali s intuicijom,a nažalost i dosta astrologa.bez te intuicije su prosječni astrolozi,imaju znanje koje svatko može naučiti i više manje upotrebljavati.oni ljudi za koje sam vidjela da su vrsni u tome imaju i jaku intuciju.
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 10:53   #53
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
To sto si opisala,prije bih rekla da je tipicna skorpionska sumnjičavost,nego intuicija.Da nemas mozda jos i djevicu u horoskopu kad volis analizirati?
Naravno da imam Djevicu u horoskopu, valjda je svatko ima?!A gdje je tvoj Merkur kad postavljaš pitanja ravno s Marsa?
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 14:53   #54
Quote:
ion321 kaže: Pogledaj post
Naravno da imam Djevicu u horoskopu, valjda je svatko ima?!A gdje je tvoj Merkur kad postavljaš pitanja ravno s Marsa?
Mislila sam planete u djevici...moj merkur je opisan u jednom od gornjih postova...bitno da se razumijemo!
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 20:53   #55
Bilo bi poželjno da astrolog ima intuiciju pogotovo u svom poslu,ali smatram da nije dobro da se hvali time,cilj mu trebaju biti astrološke prognoze a ne intuicija mada je poželjno da ima u svom radu intuiciju ali prvensveno kao neku malu pomoć u svom radu.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 15:32   #56
Johanes Kepler, jedan od prvih poznatih astrologa, verovatno bi ostao samo izuzetan astronom sa svojim jakim Jarcem, da nije imao Neptuna u konjukciji sa Ascedentom.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.