Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2014., 17:00   #1
Zašto Bog ne ubije Sotonu?

Zašto bog koji je ubio tolike ljude ne ubije i sotonu, nego se sa njim nateže već tisućljećima?
I je li sotona stvarno tako loš?

Što mislite, tko je veći ubojica (prema Bibliji); Bog ili Sotona? Prema kršćanskoj predaji, Bog je Apsolutno Dobro, dok je Sotona apsolutno zlo. Stoga biste mogli pomisliti da se njihovi postupci također odražavaju u Bibliji. Međutim, pogledajmo na popis umorstava i genocida koja je počinio Bog u odnosu na Đavla.

Piše u bibliji da je bog ubio oko 2 400 000 ljudi a sotona je ubio samo deset: Srušio je kuću na Jobovu djecu, nakon što mu je Bog dao Svoju suglasnost da to učini (radi oklade da vidi hoće li prokleti Boga zbog svih nedaća koje će ga zadesiti).

Zadnje uređivanje Ivan Ahilej : 01.03.2014. at 18:00.
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 17:25   #2
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Zašto bog koji je ubio tolike ljude ne ubije i sotonu, nego se sa njim nateže već tisućljećima?
I je li sotona stvarno tako loš?

Što mislite, tko je veći ubojica (prema Bibliji); Bog ili Sotona? Prema kršćanskoj predaji, Bog je Apsolutno Dobro, dok je Sotona apsolutno zlo. Stoga biste mogli pomisliti da se njihovi postupci također odražavaju u Bibliji. Međutim, pogledajmo na popis umorstava i genocida koja je počinio Bog u odnosu na Đavla.

Piše u bibliji da je bog ubio oko 2 400 000 ljudi a sotona je ubio samo deset: Srušio je kuću na Jobovu djecu, nakon što mu je Bog dao Svoju suglasnost da to učini (radi oklade da vidi hoće li prokleti Boga zbog svih nedaća koje će ga zadesiti).

Što mislite, tko je veći ubojica (prema Bibliji); Bog ili Sotona? Prema kršćanskoj predaji, Bog je Apsolutno Dobro, dok je Sotona apsolutno zlo. Stoga biste mogli pomisliti da se njihovi postupci također odražavaju u Bibliji. Međutim, pogledajmo na popis umorstava i genocida koja je počinio Bog u odnosu na Đavla.
Pitanje ti nema smisla jer ni vječni Bog a ni Sotona NISU osobe.

Dakle nemaš KOGA okriviti.

Zato je Isus i UZEO sve grijehe svijeta (od postanka svijeta do samoga kraja), na sebe. Jer je On sudac i Gospodar svega. Eto ukratko.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 17:30   #3
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Zato je Isus i UZEO sve grijehe svijeta (od postanka svijeta do samoga kraja), na sebe.
Zašto onda svećenici naplaćuju otkup grijeha i zašto ljudi ispovijedaju svoje grijehe kad ih je Isus već uzeo?
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 19:18   #4
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Zašto onda svećenici naplaćuju otkup grijeha i zašto ljudi ispovijedaju svoje grijehe kad ih je Isus već uzeo?
I ono najvažnije, zašto ispaštamo radi svojih grijeha, ako nas je Isus već otkupio od istih?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 01:04   #5
Nece ga jos ubiti jer nakon 1000 godina treba biti pusten iz bezdana da iskusa savrsene ljude i nakon toga ce biti unisten i on i oni koji ce ga slijediti.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 02:07   #6
Sotonu ubijaš sam ,Bogom u sebi!
Bog nije ubojica pa da ga okrivljuješ za milijone mrtvih.
Zašto se pozivati na nešto (bibliju) u što sam ne vjeruješ?
Ne možeš sve vjernike trpati u isti koš!
ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 21:44   #7
Kad je poslao potop,sve ljude je ubio a ostavio Nou ,ženu mu,sinove i njihove supruge,poslije je priznao grešku i rekao da više to neće napraviti.

Pa zato i sotonu ne želi ubiti
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 14:34   #8
Quote:
morski vuk kaže: Pogledaj post
Kad je poslao potop,sve ljude je ubio a ostavio Nou ,ženu mu,sinove i njihove supruge,poslije je priznao grešku i rekao da više to neće napraviti.
Pa zato i sotonu ne želi ubiti
Ah, onda dobro. Ja mislio da je bog savršen, ali ako se zabuni tu i tamo onda sve ovo ima smisla
bolid74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 16:27   #9
Pošto je Bog trojedan ,Otac očito ima strožji stav,dok Isus blaži,a Otac je dao svu vlast Isusu da upravlja
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 18:59   #10
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Zašto bog koji je ubio tolike ljude ne ubije i sotonu, nego se sa njim nateže već tisućljećima?
I je li sotona stvarno tako loš?

Što mislite, tko je veći ubojica (prema Bibliji); Bog ili Sotona? Prema kršćanskoj predaji, Bog je Apsolutno Dobro, dok je Sotona apsolutno zlo. Stoga biste mogli pomisliti da se njihovi postupci također odražavaju u Bibliji. Međutim, pogledajmo na popis umorstava i genocida koja je počinio Bog u odnosu na Đavla.

Piše u bibliji da je bog ubio oko 2 400 000 ljudi a sotona je ubio samo deset: Srušio je kuću na Jobovu djecu, nakon što mu je Bog dao Svoju suglasnost da to učini (radi oklade da vidi hoće li prokleti Boga zbog svih nedaća koje će ga zadesiti).
Bog stvara nove živote.
On nikad nije uništio ni jedan život. Svatko tko je ikad dobio život,nikad nije prestao postojati ni egzistirati...samo svatko bira gdje će provesti vječnost.
Sa Bogom,za što nas je i stvorio ili sa Luciferom i njegovom ekipom,što je naš slobodan izbor.

Shodno tome Bog nikad nikoga nije ubio,samo mu je promijenio način postojanja.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 21:20   #11
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Shodno tome Bog nikad nikoga nije ubio,samo mu je promijenio način postojanja.
Kao niti "ubojica". On je samo poslao žrtvu na drugo mjesto....
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 21:50   #12
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kao niti "ubojica". On je samo poslao žrtvu na drugo mjesto....
U šeol...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 22:41   #13
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
U šeol...
Mali ispravak, koga Bog ukloni taj ide u Gehenu.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 09:42   #14
Nadam se da će biti ok da zalijepim veči dio Kur'anskih citata kako bi prikazao dva cjelovita kazivanja, a tiče se Sotone (Lucifera). Prvo se odnosi na to do kada mu je dozvoljeno da zavodi ljude, a drugi se odnosi na Dan Sudnji kada ga ljudi budu optuživali za svoje izbore...
Kad je melekima (anđelima) Gospodar tvoj rekao: "Stvoriću čovjeka od ilovače, pa kad mu savršen oblik dam u život u nj udahnem, vi mu se poklonite!" meleki su se, svi do posljednjeg, zajedno poklonili osim Iblisa (Lucifera); on se uzoholio i postao nevjernik. "O Iblisu!" – rekao je On – "šta te navelo da se ne pokloniš onome koga sam sobom stvorio? Jesi li se uzoholio ili misliš da si uzvišen?" "Bolji sam od njega" – rekao je on – "mene si stvorio od vatre a njega od ilovače." "E, izlazi onda iz Dženneta!" – reče On – "proklet da si! Moje prokletstvo će te do Sudnjeg dana pratiti!" "Gospodaru moj" – reče on – "daj mi vremena do Dana kada će oni oživljeni biti!" "Dajem ti" – reče On – "do Dana već određenog." "E tako mi dostojanstva Tvoga" – reče – "sigurno ću ih sve na stranputicu navesti, osim Tvojih među njima robova iskrenih!" "Istinom se kunem i istinu govorim" – reče Allah – "sigurno ću sa svima, tobom i onima koji se budu poveli za tobom, Džehennem napuniti!" Kur'an, Sad 38:71-85
I izići će svi pred Allaha, pa će oni koji su bili tlačeni reći glavešinama svojim: "Mi smo bili vaše pristalice, možete li nam imalo Allahovu kaznu olakšati?" – "Da je nas Allah uputio" – odgovoriće oni – "i mi bismo bili vas uputili. Žalili se mi ili trpjeli, svejedno nam je, spasa nam više neće biti." I kada bude sve riješeno, šejtan će reći: "Allah vam je prâvō obećanje dao, a ja sam svoja obećanja iznevjerio; ali, ja nisam nikakve vlasti nad vama imao, samo sam vas pozivao i vi ste mi se odazivali; zato ne korite mene, već sami sebe, niti ja mogu vama pomoći niti vi možete pomoći meni. Ja nemam ništa s tim što ste me prije smatrali Njemu ravnim." Nevjernike sigurno čeka bolna patnja. Kur'an, Ibrahim 14:21-22
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Nece ga jos ubiti jer nakon 1000 godina treba biti pusten iz bezdana da iskusa savrsene ljude i nakon toga ce biti unisten i on i oni koji ce ga slijediti.
Sotona (Lucifer) đavo, šejtan... nije u bezdanu i nije zarobljen. Po ovom podvučenom dijelu, najviše mi nalikuje na antikrista (dedžala) koji će zbog "čuda" koja će činiti moći prevariti ljude da povjeruju kako se radi o bogu.
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 09:58   #15
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kao niti "ubojica". On je samo poslao žrtvu na drugo mjesto....
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
U šeol...
Tako je...I zato Isus kaže:»Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo, ali duše ne mogu ubiti. Bojte se više onoga koji može i dušu i tijelo pogubiti u paklu.«
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 12:54   #16
Sotona jos nije u bezdanu. Bit ce bacen u njega kad dojde Harmagedon i unistenje ovog sotoninog svijeta. Kad ljudi postanu savrseni nakon toga u tisucgodisnjem kristovom kraljevstvu bit ce pustrn nakon 1000 godina da ih iskusa i one koji budu uskrsli i mnogi ce pasti jer pisano je bilo ih je kao pjeska morskoga- onih koji su slijedili sotonu.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 14:23   #17
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
...
Sotona (Lucifer) đavo, šejtan... nije u bezdanu i nije zarobljen. Po ovom podvučenom dijelu, najviše mi nalikuje na antikrista (dedžala) koji će zbog "čuda" koja će činiti moći prevariti ljude da povjeruju kako se radi o bogu.
nije možda u bezdanu al izgleda su se luciferovi demoni odavno povukli blizu bezdana tj. središta zemlje.

kao što nam je pojasnio jedan od demona u časnom kuranu (sura 72 džini), oni nadobudni demoni koji bi se pokušali popet do zvjezdica dobili bi zvijezdu padalicu u glavu i sigurno bi im prisjeo pokušaj prisluškivanja anđela i bijega sa zemlje.

ja mislim da ubitačna zvjezda padalica ne bi onesposobila samo jednog vatrenog demona već kao kad opali grom struja bi stresla mnoge demone u blizini a vjerojatno bi anđeli u zvjezdu padalicu ubacili i kakav svjetlosni virus pa su se oni pametniji demoni odavno odlučili povuć u morske dubine i još dublje u zemljina njedra gdje su sigurni od zvijezda padalica i svjetlom zaraženih demona.

poneki nadobudni demon i danas znamo izleti i opsjedne kojeg allahovog roba i udijeli mu epilepsiju al ostali se u strahu od zvjezda padalica srećom prave kao da ne postoje.

problem može nastat ako lucifer i njegovi pali anđeli skuže da zaustavljanjem kretanja zemljine tečne jezgre mogu uništit magnetsko polje i sredit život na zemlji.

ako se demoni odluče na taj očajnički pokušaj nadam se da u tom slučaju jahve može spustit svoju konjanicu na vrijeme i preselit demone i nevjernike na pravo mjesto koje im je već pripremio.

Zadnje uređivanje ursamajor : 04.03.2014. at 15:17.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 15:39   #18
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Sotona jos nije u bezdanu. Bit ce bacen u njega kad dojde Harmagedon i unistenje ovog sotoninog svijeta. Kad ljudi postanu savrseni nakon toga u tisucgodisnjem kristovom kraljevstvu bit ce pustrn nakon 1000 godina da ih iskusa i one koji budu uskrsli i mnogi ce pasti jer pisano je bilo ih je kao pjeska morskoga- onih koji su slijedili sotonu.
Ček malo, ako će ljudi biti savršeni i bezgrešni čemu onda Jahvina potreba za dodatnim iskušavanjem tih ljudi. Onda to znači da i ti koji uskrsnu i budu u tisućgodišnjem kraljevstvu neće bit baš savršeni. Možda mnogo savršeniji od nas, ali daleko će biti od savršenosti. To mi baš nikako ne ide u glavu. Čemu dodatne kušnje???
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.