Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2014., 18:04   #561
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Jesi li ikad čitao životopis nekog sveca ili se pitao zašto je taj proglašen svetim?

Citat za tebe iz Filipljana 3:
"Naša je pak domovina na nebesima"
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Trolaš.
U Bibiliji ne stoji nikakav naziv "domovina".
"For our conversation is in heaven; from whence also we look for the Saviour, the Lord Jesus Christ:"

πολίτευμα = politeuma
  • the administration of civil affairs or of a commonwealth
  • the constitution of a commonwealth, form of government and the laws by which it is administered
  • a state, commonwealth
  • the commonwealth of citizens
politeuma
Web definitions
A polity is a state or one of its subordinate civil authorities, such as a province, prefecture, county, municipality, city, or district. It is generally understood to mean a geographic area with a corresponding government. Thomas Hobbes considered bodies politic in this sense in Leviathan. ...
Strong's Exhaustive Concordance
citizenship, community, conversation.
From politeuomai; a community, i.e. (abstractly) citizenship (figuratively) -- conversation.

see GREEK politeuomai

Forms and Transliterations
πολιτευμα πολίτευμα politeuma políteuma
Quote:
signifies "the condition, or life, of a citizen, citizenship;" it is said of the heavenly status of believers, Phl 3:20, "our citizenship (AV, "conversation") is in Heaven." The RV marg. gives the alternative meaning, "commonwealth," i.e., community.
See COMMONWEALTH, FREEDOM.
Note: Politeuo, Phl 1:27, signifies "to be a polites" (see No. 1), and is used in the Middle Voice, signifying, metaphorically, conduct characteristic of heavenly "citizenship," RV, "let your manner of life (AV, "conversation") be worthy (marg., "behave as citizens worthily") of the Gospel of Christ." In Act 23:1 it is translated "I have lived."
See CONVERSATION, LIVE.
Figurativno: razgovor ?



Quote:
For our conversation is in heaven; from whence also we look for the Saviour, the Lord Jesus Christ:
© Info
NKJV
Drag to re-order
For our citizenship is in heaven, from which we also eagerly wait for the Savior, the Lord Jesus Christ,
© Info
NLT
Drag to re-order
But we are citizens of heaven, where the Lord Jesus Christ lives. And we are eagerly waiting for him to return as our Savior.
© Info
NIV
Drag to re-order
But our citizenship is in heaven. And we eagerly await a Savior from there, the Lord Jesus Christ,
© Info
ESV
Drag to re-order
But our citizenship is in heaven, and from it we await a Savior, the Lord Jesus Christ,
© Info
RVR60
Drag to re-order
Mas nuestra ciudadanía está en los cielos, de donde también esperamos al Salvador, al Señor Jesucristo;
© Info
NASB
Drag to re-order
For our fncitizenship is in heaven, from which also we eagerly wait for a Savior, the Lord Jesus Christ;
© Info
RSV
Drag to re-order
But our commonwealth is in heaven, and from it we await a Savior, the Lord Jesus Christ,
© Info
ASV
Drag to re-order
For our citizenship is in heaven; whence also we wait for a Saviour, the Lord Jesus Christ:
© Info
YLT
Drag to re-order
For our citizenship is in the heavens, whence also a Saviour we await -- the Lord Jesus Christ --
© Info
DBY
Drag to re-order
for *our* commonwealth has its existence in the heavens, from which also we await the Lord Jesus Christ as Saviour,
© Info
WEB
Drag to re-order
For our conversation is in heaven; from whence also we look for the Savior, the Lord Jesus Christ:
© Info
HNV
Drag to re-order
For our citizenship is in heaven, from where we also wait for a Savior, the Lord Yeshua the Messiah;
© Info
VUL
Drag to re-order
nostra autem conversatio in caelis est unde etiam salvatorem expectamus Dominum Iesum Christum
© Info
MGNT
Drag to re-order
ἡμῶν γὰρ τὸ πολίτευμα ἐν οὐρανοῖς ὑπάρχει ἐξ οὗ καὶ σωτῆρα ἀπεκδεχόμεθα κύριον Ἰησοῦν Χριστόν
© Info
TR
Drag to re-order
ἡμῶν γὰρ τὸ πολίτευμα ἐν οὐρανοῖς ὑπάρχει ἐξ οὗ καὶ σωτῆρα ἀπεκδεχόμεθα κύριον Ἰησοῦν Χριστόν
© Info

Zadnje uređivanje Nepoznati : 10.04.2014. at 18:09.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 18:35   #562
Quote:
armagedon1 kaže: Pogledaj post
Dali ih ti poznajes? Vi koji tvrdite da je Isus prvo cudo bozije, a nigdje u Bibliji takvo sto ne stoji.zovete se krscanima a niste to
.
Otkud ti znaš što mi jesmo ili nismo? Neki možda jesu, neki možda nisu.
A ti, jesi li ili nisi, reci, ovako kad druge prozivaš na red a da se zapitamo kolko opće o redu znaš i u kojem si redu ti sam.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 22:27   #563
Junia jesi li ti nanovorodena? ako da kako sr to desilo?
lurkers is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 23:04   #564
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Ako kršćani mogu moliti jedni za druge onda nije točno da molitva za drugog i od drugog omalovažava vjeru u Kristovu moć da nas čuje i bez posrednika. Zašto se moliti jedni za druge kad nas Bog čuje i bez toga, štoviše, zna što nam treba i prije nego što pitamo. Zašto NZ podupire i odobrava takvu praksu?
Tebi je problem nešto drugo, ti ne vjeruješ da su umrli sveti živi na Nebu s Kristom, jel tako?
Vjerujem da su u Nebu,o tome govori Otkrivenje 6,9-11, Otkrivenje 7 glava kao i Otkrivenje 8,3-4 gdje se govori da sudjeluju u Bogoslužju.Oni se mole i za nas koji smo još živi,ali mi se njima ne trebamo moliti jer su oni praktično pokojni.I to meni nije nikakav problem.Problem je onima kojima Krist nije dovoljan pa im trebaju sveci kao posrednici.
Izaija 18,19 kaže : "Dakako,narod mora pitati svoje "bogove" i za žive se u mrtvih raspitivati".Cijeli kontekst govori o tome da se duhovi i mrtvi ne smiju zazivati,pri ovome su "duhovi" duhovna bića,vjerovatno zli anđeli,a ne pokojnici,2 Korinćanima 11,14.
O početku štovanja mrtvih i izradi kipa pokojnika kojemu se mole govori Mudrost 14,12-21,a to nije ništa drugo nego idolopoklonstvo.
Da,ja vjerujem da su pravednici uskrsnuli,ali po Božjem kriteriju,a ne ljudskom i crkvenom jer oni nemaju pravo određivati tko će kuda ići jer Bog sudi,a ne ljudi i Crkva,a da su uskrsli i uzašli,kaže Matej 27,52-53,Efežanima 4,8.
Mi živi se trebamo moliti jedni za druge,to nas i Krist uči,a moliti se treba Bogu po Kristu a ne po bilo kome drugome.

Ivan 16,23 : "Zaista,zaista,kažem vam,ako što zamolite od Oca u moje ime,dat će vam."

Ivan 16,25 : "Ne kažem vam da ću ja moliti za vas,jer vas sam Otac ljubi,budući da ste vi mene ljubili i vjerovali da sam izašao od Boga."

Kao što vidiš,sam Krist kaže da ne znači da će se on moliti za nas,nego da se mi moramo moliti u njegovo ime,a tako ga priznajemo za posrednika i spasitelja.Moliti se nekome svecu da se moli za nas je nepriznavanje dostatnosti Kristove žrtve za naš spas i time ga guramo u drugi plan.
Kada je Abraham urgirao kod Boga da poštedi Sodomu,Bog je rekao da će ju poštedjeti ako nađe u njoj toliko i toliko pravednih.Ali nije našao nikog pa je zato uništio taj grad.Spasio je jedino Lota i obitelj,ali ne i cijeli grad.Dakle,Bog nije rekao,karikiram,ok,Abrahame,poštedjet ću Sodomu jer se ti moliš za nju,nego je rekao da će ju poštedjeti ako nađe deset pravednih.Nije ih našao i -BUM!

I još ovo,Djela 4,11-12 kažu da nema drugog imena osim Kristovog,po kojem smo spašeni.
Zaključak: ja vjerujem da su sveti u Nebu,poštujem njihov primjer,ali im se ne molim da urgiraju za mene ili bilo koga,kad imam jednoga spasitelja po kojem upućujem molitve Bogu-Krista.
I tko kaže da su u Nebu baš oni koje je Crkva proglasila,ne mislim pri tome samo na RKC.
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 16:08   #565
Quote:
micantorban kaže: Pogledaj post
Vjerujem da su u Nebu,o tome govori Otkrivenje 6,9-11, Otkrivenje 7 glava kao i Otkrivenje 8,3-4 gdje se govori da sudjeluju u Bogoslužju.Oni se mole i za nas koji smo još živi,ali mi se njima ne trebamo moliti jer su oni praktično pokojni.
Ako su živi, na Nebu i mole za nas u čemu je problem što mi njih molimo da mole za nas?

Quote:
I to meni nije nikakav problem.Problem je onima kojima Krist nije dovoljan pa im trebaju sveci kao posrednici.
Molitve nikad previše.


Quote:
Izaija 18,19 kaže : "Dakako,narod mora pitati svoje "bogove" i za žive se u mrtvih raspitivati".Cijeli kontekst govori o tome da se duhovi i mrtvi ne smiju zazivati,pri ovome su "duhovi" duhovna bića,vjerovatno zli anđeli,a ne pokojnici,2 Korinćanima 11,14.
O početku štovanja mrtvih i izradi kipa pokojnika kojemu se mole govori Mudrost 14,12-21,a to nije ništa drugo nego idolopoklonstvo.
Da,ja vjerujem da su pravednici uskrsnuli,ali po Božjem kriteriju,a ne ljudskom i crkvenom jer oni nemaju pravo određivati tko će kuda ići jer Bog sudi,a ne ljudi i Crkva,a da su uskrsli i uzašli,kaže Matej 27,52-53,Efežanima 4,8.
Mi živi se trebamo moliti jedni za druge,to nas i Krist uči,a moliti se treba Bogu po Kristu a ne po bilo kome drugome.
To je sasvim drugačija praksa. Zazivanje mrtvih (gdje su ti mrtvi i što čine) nije isto što i molitva svetima na Nebu (jedna zajednica u Kristu) da mole za nas. Izjednačavanje mrtvih sa živima u Kristu je obezvrjeđivanje svega što je Krist učinio i što su oni koji su umrli u vjeri vjerovali.


Quote:
Ivan 16,23 : "Zaista,zaista,kažem vam,ako što zamolite od Oca u moje ime,dat će vam."

Ivan 16,25 : "Ne kažem vam da ću ja moliti za vas,jer vas sam Otac ljubi,budući da ste vi mene ljubili i vjerovali da sam izašao od Boga."

Kao što vidiš,sam Krist kaže da ne znači da će se on moliti za nas,nego da se mi moramo moliti u njegovo ime,a tako ga priznajemo za posrednika i spasitelja.Moliti se nekome svecu da se moli za nas je nepriznavanje dostatnosti Kristove žrtve za naš spas i time ga guramo u drugi plan.
Da, pa opet kršćani mole jedni za druge, kako oni na zemlji, tako i oni na Nebu. I to je stara kršćanska praksa. Grafiti s katakombi sv. Sebastiana nose natpis "Sveti Petre i Pavle, molite za nas".



Quote:
I još ovo,Djela 4,11-12 kažu da nema drugog imena osim Kristovog,po kojem smo spašeni.
Zaključak: ja vjerujem da su sveti u Nebu,poštujem njihov primjer,ali im se ne molim da urgiraju za mene ili bilo koga,kad imam jednoga spasitelja po kojem upućujem molitve Bogu-Krista.
I tko kaže da su u Nebu baš oni koje je Crkva proglasila,ne mislim pri tome samo na RKC.
Treba razlikovati posredničke molitve svecima za zagovor i posredničke uloge Krista koja je spasiteljska i otkupiteljska. Sva zabuna dolazi od nerazlikovanja pojmova i vjerovanja.
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 16:10   #566
Quote:
lurkers kaže: Pogledaj post
Junia jesi li ti nanovorodena? ako da kako sr to desilo?
Nemam namjeru biti tema rasprave po ovakvim forumima.
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 17:53   #567
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Ako su živi, na Nebu i mole za nas u čemu je problem što mi njih molimo da mole za nas?



Molitve nikad previše.




To je sasvim drugačija praksa. Zazivanje mrtvih (gdje su ti mrtvi i što čine) nije isto što i molitva svetima na Nebu (jedna zajednica u Kristu) da mole za nas. Izjednačavanje mrtvih sa živima u Kristu je obezvrjeđivanje svega što je Krist učinio i što su oni koji su umrli u vjeri vjerovali.




Da, pa opet kršćani mole jedni za druge, kako oni na zemlji, tako i oni na Nebu. I to je stara kršćanska praksa. Grafiti s katakombi sv. Sebastiana nose natpis "Sveti Petre i Pavle, molite za nas".





Treba razlikovati posredničke molitve svecima za zagovor i posredničke uloge Krista koja je spasiteljska i otkupiteljska. Sva zabuna dolazi od nerazlikovanja pojmova i vjerovanja.
Ok,ti se moli.I vjeruj u to.
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 15:47   #568
Quote:
Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Je li Mojsije znao za Isusa?
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 23:11   #569
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Katolička skraćena verzija dekaloga je razumljivija današnjem dobu i ne mijenja ništa u originalu.
Itekako mijenja original prve božje zapovjedi.

A i piše u biblijskim tekstovima, da se tekstu niti što dodaje, niti što oduzima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 01:43   #570
RKC je promijenila 10 Bozjih zapovijedi!

Svatko tko kaze da RKC nije izmijenila 10 Bozjih zapovijedi, laze! Jer svatko tko je isao u RKC od malih nogu je morao nauciti poput papige 7 ovih, 5 onih, pa tako i 10 Bozjih Zapovijedi, ali to nisu one koje su napisane na Mojsijevim plocama, vec kao sto rece autor ove teme 1 je pretvorena u 2 je, a jedna je dakle izbacena.
Ignorirana je: "i ne pravi lika ni nalicja nicega sto je na nebu ili na zemlji, ne klanjaj se tome niti tome sluzi"
A u dvije je pretvorena zadnja: ne pozeli tudjeg zenidbenog druga, te ne pozeli nikakve tudje stvari. U engl, je to samo jedna, kao i u Bibliji: do not covet!

Razlog zasto su to ucinili je jasan, ta crkva vrvi od idolopoklonstva, slika i kipova i "svetih moci" i nikakvih opravdavanjem i objasnjavanjem ne moze nitko pobiti ovu cinjenicu!!
No ima u RKC u jos toga, ta cijela crkva se zasniva na krivim temeljima, to je vise starozavjetna crkva, negoli novozavjetna! Ona nije krscanska crkva, negoli otpadnicka! Malo vise o tome sam napisala na temi: zasto ima sve manje vjernika u RKC u...pa se necu ponavljati.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 13:56   #571
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Itekako mijenja original prve božje zapovjedi.

A i piše u biblijskim tekstovima, da se tekstu niti što dodaje, niti što oduzima.
Ne mijenja se ništa,jer u Bibliji i dalje sve stoji u originalu. Niti se dodalo,niti oduzelo.

Na satu vjeronauka se ne prečitava Biblija već se tumači.

Naravno,ako Biblija kaže da je Bog jedan i da se nema drugih bogova,onda u skraćenoj verziji nema potrebe naglasavati i sve ostale idole i ljudske rukotvorine kojima se ljudi klanjaju.

Za tebe su problematični kipovi Isusa i Marije,a za Katolike su oni bitni koliko i slika na zidu u kući ili osobna u džepu,međutim u Crkvi se zna da se najveći idol nalazi u istom džepu gje je i osobna.

Ljudi toj rukotvorini daju božansku moć,deklarirali se ono ateisti ili teisti bilo koje vrste.

Nadalje,nadam se da nisi često poželio tuđeg vola ili magarca,jer mi smo na vjeronauku to posadašnjili sa autom ili kamionom npr.

Nekako mi se čini da mnogima bježi bit stvari.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 15:07   #572
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Za tebe su problematični kipovi Isusa i Marije,a za Katolike su oni bitni koliko i slika na zidu u kući ili osobna u džepu,međutim u Crkvi se zna da se najveći idol nalazi u istom džepu gje je i osobna.
S kime ili čime čovjek može usporediti Boga, pa da njegovu sliku nosi u novčaniku pored osobne?
Ne piše li već u prvim Božjim zapovijedima da je nemoguće takvo što?!

Možda ti misliš na onu "Isus je Bog, imajmo njegovu sliku u džepu"?
Ako je tako, a onda opet pitanja:
Kako znaš da je na toj slici Isus? Isusa uglavnom oslikavaju kao bijelca, često puta kao skandinavca, izrazito bijele kože i plavih pramenova kose. Nije li to čudno obzirom da su Židovi drugačije genske strukture? Ako pak kažete "nije nam bitno kako je izgledao, on se nama prikazuje kroz bezbrojne fotografije", heh tek to je onda čudno.
Ravno je onom da u novčaniku imaš fotku žene koja nije tvoja supruga ili da imaš fotku jednog frenda al na fotki je ustvari neka deseta osoba.
Svakako nisu stvari za zbližavanje nit u emocionalnom nit u vjerskom motivu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 17:06   #573
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
S kime ili čime čovjek može usporediti Boga, pa da njegovu sliku nosi u novčaniku pored osobne?
Ne piše li već u prvim Božjim zapovijedima da je nemoguće takvo što?!

Možda ti misliš na onu "Isus je Bog, imajmo njegovu sliku u džepu"?
Ako je tako, a onda opet pitanja:
Kako znaš da je na toj slici Isus? Isusa uglavnom oslikavaju kao bijelca, često puta kao skandinavca, izrazito bijele kože i plavih pramenova kose. Nije li to čudno obzirom da su Židovi drugačije genske strukture? Ako pak kažete "nije nam bitno kako je izgledao, on se nama prikazuje kroz bezbrojne fotografije", heh tek to je onda čudno.
Ravno je onom da u novčaniku imaš fotku žene koja nije tvoja supruga ili da imaš fotku jednog frenda al na fotki je ustvari neka deseta osoba.
Svakako nisu stvari za zbližavanje nit u emocionalnom nit u vjerskom motivu.
Neznam kako u JS,ali u stvarnosti postoje mnoga ukazanja i Isusa i Marije,pa tako njihov lik nije i neka tajna.
Isto tako imaš torinsko platno,iz kojeg proizlaze mnoge slike Isusa Krista još tamo iz vremena Bizanta...A to što mu svi daju karakteristike svoje rase je OK.Zašto ne?

Uostalom,uzmi sebe i tvojih pedestak godina,pa složi svoje fotografije od rođenja pa svakih sedam godina.
Pa reci na kojoj slici ličiš na samu sebe?

Slika je doista relativna stvar,za razliku od osobe koju predstavlja.Osoba nije samo vizualni izgled...osoba je duhovna stvarnost.

Činjenica je kad bismo se sastali negdje u realnosti znajući tko smo po nickovima,više bismo znali jedni o drugima,nego da se sastanemo stvarnim imenima,a da neznamo da smo ovi nickovi.
Zašto?
Zato jer naša osobnost i pisanje izlazi iz onoga što jesmo,a ne iz izgleda.
A jesmo živa duša,zar ne?
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 17:26   #574
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Neznam kako u JS,ali u stvarnosti postoje mnoga ukazanja i Isusa i Marije,pa tako njihov lik nije i neka tajna.
Isto tako imaš torinsko platno,iz kojeg proizlaze mnoge slike Isusa Krista još tamo iz vremena Bizanta...A to što mu svi daju karakteristike svoje rase je OK.Zašto ne?
Uostalom,uzmi sebe i tvojih pedestak godina,pa složi svoje fotografije od rođenja pa svakih sedam godina.
Pa reci na kojoj slici ličiš na samu sebe?
Slika je doista relativna stvar,za razliku od osobe koju predstavlja.Osoba nije samo vizualni izgled...osoba je duhovna stvarnost.
Činjenica je kad bismo se sastali negdje u realnosti znajući tko smo po nickovima,više bismo znali jedni o drugima,nego da se sastanemo stvarnim imenima,a da neznamo da smo ovi nickovi.
Zašto?
Zato jer naša osobnost i pisanje izlazi iz onoga što jesmo,a ne iz izgleda.
A jesmo živa duša,zar ne?
Ja ću zamalo pa stotu i stvarno, nakon ovolkog životnog vijeka, ne, ne nosim ničiju sliku u novčaniku. Sve su one urezane u moju memoriju, hvala Bogu pa me memorija služi da mi nije uskratila tu radost. Pa ipak, kako sam rekla, nema slike kojom se može usporediti Boga. Kada bi bila ta neka nazovi fotka, to bi značilo da Bog nije onaj koji jeste nego je onaj kakvim smo si ga mi autosugestivno predočili.

Isto tako, i naši nickovi zapravo ne govore o nama (osim govore neupućenim slučajnim prolaznicima).
Na koncu, kad sve zbrojiš, ne bi li i nama samima bilo uvredljivo da smo živjeli prije recimo 2 tisuće godina a ovi danas nas prikazuju skroz drugačijima? Neznam kako ti il drugi, al ja bi ih pitala "što je vama ljudima, pa to nisam ja".

E sad, kako je u Js, to moraš pitat njih. Sve što ja znam je to da !0 Božjih zapovijedi nije nešto s čime ljudi smiju manipulirati kako im već dođe po volji.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 19:55   #575
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Neznam kako u JS,ali u stvarnosti postoje mnoga ukazanja i Isusa i Marije,pa tako njihov lik nije i neka tajna.
Isto tako imaš torinsko platno,iz kojeg proizlaze mnoge slike Isusa Krista još tamo iz vremena Bizanta...A to što mu svi daju karakteristike svoje rase je OK.Zašto ne?

Uostalom,uzmi sebe i tvojih pedestak godina,pa složi svoje fotografije od rođenja pa svakih sedam godina.
Pa reci na kojoj slici ličiš na samu sebe?

Slika je doista relativna stvar,za razliku od osobe koju predstavlja.Osoba nije samo vizualni izgled...osoba je duhovna stvarnost.

Činjenica je kad bismo se sastali negdje u realnosti znajući tko smo po nickovima,više bismo znali jedni o drugima,nego da se sastanemo stvarnim imenima,a da neznamo da smo ovi nickovi.
Zašto?
Zato jer naša osobnost i pisanje izlazi iz onoga što jesmo,a ne iz izgleda.
A jesmo živa duša,zar ne?
Ukazanja nisu garant ničega,dapače mogu biti garant oboljenja jer haluciniranje je ozbiljna stvar kažu sasvremeni doktori.
Jedan je rekao da mu se bog ukazao i rekao mu da makne susjeda jer je on djavo i ovaj ga maknuo.Psiha je čudna kod ljudi i ne treba vjerovati ljudskim senzacijama,mnogo je po mome mišljenje pokušati razumijeti suštinu ili višu bit,tim se ništa ne gubi a ovisnost o vanjskim senzacijama stvara neku vrstu idopoklonstva.Mislim da katolici su upravo najviše skloniji idolpoklonstvu od drugih upravo radi tih senzacija čula nekih njihovih pripadnika.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 12:01   #576
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ukazanja nisu garant ničega,dapače mogu biti garant oboljenja jer haluciniranje je ozbiljna stvar kažu sasvremeni doktori.
Jedan je rekao da mu se bog ukazao i rekao mu da makne susjeda jer je on djavo i ovaj ga maknuo.Psiha je čudna kod ljudi i ne treba vjerovati ljudskim senzacijama,mnogo je po mome mišljenje pokušati razumijeti suštinu ili višu bit,tim se ništa ne gubi a ovisnost o vanjskim senzacijama stvara neku vrstu idopoklonstva.Mislim da katolici su upravo najviše skloniji idolpoklonstvu od drugih upravo radi tih senzacija čula nekih njihovih pripadnika.
Zar suvremeni doktori na psihijatriji išta znaju?
Proguglaj malo pa ćeš vidjeti da psihići ne priznaju ništa van materijalne stvarnosti.Zato samo i prčkaju po čovjekovoj kemiji raznim tabletama.U biti bez ikakvog izlječenja.Eventualno zatupe svijest,ali ne izliječe nikoga.

Činjenica je da bi po psihijatrima sve likove iz Biblije trebalo zatvoriti u ludnice na duže vrijeme...
Da ti ne govorim o više manje svin svecima koji su živjeli do danas.Sve do jedan psiho slučaj.Zar ne?

Meni je upravo smiješno da neko vjeruje kako Bog postoji,a cijela njegova komunikacija sa nama bi bila ili isključivo Biblija kao neki pradavni tekst ili neki drugi spis.
Po tome bi i Homerova Odiseja bila isto tako Božja Riječ,samo zato što je nastala prije par tisuća godina.

Poanta postojanja Boga je zapravo u njegovoj stalnoj komunikaciji sa čovjekom.Da li kroz ukazanje Marije ili kojeg od anđela ili kojeg sveca ili direktno,zapravo je svejedno.Činjenica da kad toga nebi bilo,biblijski Bog bi zapravo ispao lažac.A čovjek prepušten sam sebi i svom umovanju.
Ali nije tako...
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.