Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 02.04.2006., 10:17   #1
Etažiranje

U mojoj zgradi sprema se etažirane. Kao suvlasnik, dobio sam za potpisati Suglasnost, u kojoj stoji (između ostalog) da sam suglasan da se:

- vlasništvo mog posebnog dijela nekretnine i ostalih posebnih dijelova uspostavi na temelju ove Suglasnosti, koja je tehnički preduvjet, a koji će biti zaključen sukladno Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima
.......
- u tom pravcu omogući stručnim službama Zavoda za stanovanje, odn. stručnim radnicima istog premjer svih prostorija moga posebnog dijela nekretnine.

(Ima još točaka, ali nisu nejasne kao ove)

A što mi je nejasno:

S obzirom da je moje vlasništvo nad stanom upisano u Zemljišne knjige i za to imam Izvadak / vlasnički list, gdje piše kvadratura moga stana, nejasno mi je sljedeće:

1) Zašto bi se vlasništvo mog posebnog dijela (ako sam dobro shvatio čitajući navedeni zakon - to je stan) ponovo uspostavljalo, ako je već uspostavljeno (Izvadak iz zemljišne knjige - vlasnički list)

2) Zašto bi se radio premjer mog posebnog tijela (stana), kao je to već ranije utvrđeno i upisano u Zemljišne knjige

S obzirom da su mi te dvije točke Suglasnosti nejasne, molim za pojašnjenje, jer ne želim potpisati nešto što mi nije u potpunosti jasno.

Puno hvala!
DJ_SOS_ is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.