Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Pogledaj rezultate ankete: Koje žarulje su vam bolje?
Sa žarnom niti, svjetlost od novih je smeće 235 71.43%
Bez žarne niti, napokon imamo "energo-eko" žarulje 94 28.57%
Glasovatelji: 329. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2014., 17:25   #541
Ja sam kupio 10tak ledica na ebayu i pokazale su se kao teško smeće. Svjetlost je očajna, ili mrtvački hladna, ili još gore mrtvački hladna s žutim premazom, ne svjetle toplo, već žuto. Uz to svjetle totalno loše i usmjereno (4 ledice od 11w u lusteru iznad glave, a ispod ne možeš pisat na laptopu jer ne vidiš tipke). Neke su krepale nakon par dana (blinkaju kao strobo), neke nakon par mjeseci. Ipak vrag mi ne da mira pa razmišljam o tome da pokušam s brand name ledicama. :/ Iako ne vidim kako bi mogli riješit navedene probleme, osim pregaranja. Ona osram najskuplja ima ogroman delay što me užasno nervira (klikneš prekidač a ona se upali za sekundu dvije).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:24   #542
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio 10tak ledica na ebayu i pokazale su se kao teško smeće. Svjetlost je očajna, ili mrtvački hladna, ili još gore mrtvački hladna s žutim premazom, ne svjetle toplo, već žuto. Uz to svjetle totalno loše i usmjereno (4 ledice od 11w u lusteru iznad glave, a ispod ne možeš pisat na laptopu jer ne vidiš tipke). Neke su krepale nakon par dana (blinkaju kao strobo), neke nakon par mjeseci. Ipak vrag mi ne da mira pa razmišljam o tome da pokušam s brand name ledicama. :/ Iako ne vidim kako bi mogli riješit navedene probleme, osim pregaranja. Ona osram najskuplja ima ogroman delay što me užasno nervira (klikneš prekidač a ona se upali za sekundu dvije).
Takve ne bi kupio ni ja. Na ovdasnjem trzistu se nudi petogodisnja garancija, tako da je povrat investicije siguran. Postoji i nesto sto se zove "customer satisfaction" garancija. Takve zarulje, koje imaju lose svjetlo, ili se pale sa zakasnjenjem, mogao bi vratiti nazad s obrazlozenjem da su lose kvalitete. Osim toga, postoje i izlozbeni primjerci u trgovinama gdje se na licu mjesta mozes uvjeriti u kvalitetu svjetla.
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.