Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2015., 12:58   #21
Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post

a komplikacije se mogu ukinuti, ako ti u bilokojem sljedećem nalazu tvoja dr ne napiše MIROVANJE i ab. im., kad taj nalaz nosiš socijalcu za doznake, on ih ti više neće dati. tak su meni rekli. ako se smiri stanje s krvarenjem i općenito, žena se može vratiti na posao.
tocno.
ovo je prije par godina bilo nezamislivo - nikog nisu vracali na posao s komplikacija, a sad je drugacije. mora se na svaki nalaz napisati dijagnoza i preporuka za mirovanje, inace si na milosti i nemilosti socijalca i komisije koja mu dolazi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:36   #22
Ja sam za oplodnju isla kod privatne doktorice i sve do potvrde trudnoce sam isla kod nje, a onda sam presla kod svoje drzavne koja mi je prije toga samo izdavala uputnice za sve sto je trebalo od pretraga i sl.
Privatna ne vodi trudnocu tako da sam u milosti i nemilosti drzavne gin.
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 15:21   #23
Prije dvije godine sam na prvom pregledu ginekologinji objasnila težinu posla kojim se bavim, puno stajanja, puno kretanja...stresa koliko hočeš, trudnoću smo dugo čekali, a imala sam već i 33 godine pa je time strah bio još i veći...
Rekla mi je da mi bez obzira na sve to ne može dati bolovanje, da imaju velike kontrole i tako...
Nakon tjedan dana sam prokrvarila, odmah na hitnu i tamo mi gin. prepiše terapiju duphastone, mirovanje i kaže u mojoj situaciji nikako ne preporuča posao, kao što je tu netko napisao svako krvarenje u trudnoći se smatra prijetečim pobačajem
Sutradan nazovem svoju gin., objasnim situaciju i veli mi ona odmah, e sad kad ste prokrvarila imam vam na temelju čega otvoriti bolovanje
Pitam se koliko trudnoća završi kobno jer se ne daje bolovanje bez obzira na prijeteće rizike uvjetovane poslom, a kad se "valjani" razlozi pojave često bude prekasno
Nakon tjedan dana bolovanja i strogog mirovanja sam imala kontrolu kod gin., nakon čega sam bila baš jako prokrvarila, završila opet na hitnoj i tamo mi je dr. napomanuo da mirovanje znači ležanje, da je sjedeči položaj za trudnoču gori od stajanja, da je bolje malo lagano prošetati, a ne sjediti tako da se ne zavaravajte da je uredski posao baš bezopasan
Tako da mi nikako nije jasna ova situacija gdi uz preporuku mirovanja žena ne dobije bolovanje, pobogu na kojem se to radnom mjestu može mirovati
Kad mi je polovicom trudnoće rečeno da više ne moram tako strogo mirovati, da hematoma nema više, nisam se baš nakon svega mogla opustiti, pa sam manje-više mirovala do kraja i hvala Bogu moja priča ima happy end od srca se nadam se da če tako i vaše... samo se borite za svoja prava, znam nekoliko kolegica koje su ugrozile trudnoću zbog birokracije, a opet ima i onih kako je ovdje rečeno kojima je bolovanje otvoreno odmah i bez potrebe, a na štetu onih kojima stvarno treba...
Giovanna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 15:33   #24
ancy e sad ne znam kako to ide sa mpo doktorima, tj. jesu li oni "ginekolozi" u tom smislu - vidim da kažeš da ti ne vodi trudnoću pa koliko sam shvatila, njen angažman prestaje s potvrdom trudnoće, ne?
ali to ne znači da ne možeš otići nekom drugom priv. ginekologu na pregled i da te on vodi nadalje, osim ako ti nije zbog novaca...
ja sam išla neko vrijeme kod soc. na uobičajene preglede (prije t), onda sam se ipak odlučila ići privatno. tako sve obavljam kod njih i nastavila sam trudnoću voditi kod svoje privatne gin, a soc. mi piše uputnice - u principu njega ni ne vidim. komuniciram samo sa sestrom.

joj, znam da sam napisala bolno očiti post, ali možda ne znaš da je tvoje pravo ići kod doktora kojeg želiš, pogotovo privatnika... onda tvoj socijalni nema više veze s tobom osim, kao i do sada, za uputnice i to na osnovu nalaza tvog privatnika (čak i socijalnog možeš promjeniti, ali to ne znam točno kako ide). ako znaš, sori, my bad...

ne znam što bi još mogla napraviti da se čuvaš sad dok si na početku, možda ako imaš još godišnjeg od prošle godine pa to iskoristi ako se ne možeš izvući...
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 16:13   #25
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
tocno.
ovo je prije par godina bilo nezamislivo - nikog nisu vracali na posao s komplikacija, a sad je drugacije. mora se na svaki nalaz napisati dijagnoza i preporuka za mirovanje, inace si na milosti i nemilosti socijalca i komisije koja mu dolazi.
a što onda biva s prosjekom plaće za izračun naknade? budeš 2 mjeseca na komplikacijama, i kada moraš vaditi novi prosjek plaće, ta 2 mjeseca ti poslodavac piše kao 0 kn, i ubiju ti prosjek plaće za preko 30%...
ili su nešto promijenili po tom pitanju?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 17:00   #26
ne znam sto bude sa prosjekom place.
pretpostavljam da te zakinu bez pardona.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 17:25   #27
pas mater!
prije 4 godine je meni propao cijeli godišnji, jer sam na komplikacije morala mjesec dana prije godišnjeg, a da sam ih zatvarala pa na godišnji, pa ponovno otvarala, taj mjesec bi mi ušao u novi prosjek plaće s 0 kn i cijeli prosjek bi mi bio 1000 kn manji. a sad zamisli da si 2 mjeseca na komplikacijama, onda te pošalju nazad na posao na još par mjeseci, i lijepo zbog toga primaš 3000 umjesto 5000 kn porodiljne naknade prvih 6 mjeseci.
a znam dosta žena koje su se htjele nakon prvog tromjesečja vratiti na posao, obično zbog plaće osjetno više od naknade za komplikacije, ali bi time izgubile toliku svotu na porodiljnoj naknadi da im se jednostavno nije isplatilo.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 17:33   #28
ne, definitivno se ne isplati vracati s komplikacija na posao.
ali recimo ako ti gin otvori komplikacije samo na prekomjerno povracanje, lako se moze dogoditi da te komisija vrati na posao nakon 90 dana (ili koliko se vec najvise moze dati dana bolovanja na tu sifru).
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 17:49   #29
dobro, kad sam se brinula prije 4 godine da me ne bi vratili s komplikacija, doktorica mi je rekla da na dijagnozu prijetećeg pobačaja još nije čula da su ikoga vratili na posao - nitko ne želi riskirati pa vratiti PRAVI prijeteći pobačaj (kakav je bio moj) na posao, i onda nositi nečije dijete na savjesti, pa onda svaku dijagnozu prijetećeg pobačaja puštaju na miru - bile su njezine riječi,
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 06:52   #30
Nije me pitala za posao ni sl.
Ja sam ju pitala nakon drugog pregleda, znaci sa cca 13tt
Kod mene je bila rizicna t, a npr kolegica je bila trudna isto kao i ja bez ikakvih komplikacija pa je isto isla kad i ja na bo.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 09:00   #31
Na komplikacijama od 6tj.,zbog vrste posla.
Mucnine imala do nekih 14.tj. kasnije nista.
kako bi se reklo skolska trudnoca,ne kajem se ni sekunde sto sam od starta na bolovanju.Nemam se kome i cemu busati u prsa i dokazivati da sam zena majka kraljica.
Koristim svoje pravo mirovanja,a radit i naraditi se stignem do penzije.Jesam li ja "invalid" trudnica?
Cisto me zaboli za tudja misljenja,uzivam u svakom danu svoje trudnoce jer to je sad i ko zna kad opet,i dal cu ikad vise.
Trebam li osjecati sram jer sam zdrava a na bolovanju?
Pa ako Vidosevic moze imati polarne medvjede u podrumu zasto ja ne bi "iskoristila" godinu dana?

Nase prababe su radile do zadnjeg dana,ne znam dal ih je itko cijenio vise zbog toga.
A to sto doktori seruckaju za otvaranje bolovanje,karton pod ruke i ajmo dalje.
Trudnoca nije bolest,vec stanje,u kojem treba uzivati
__________________
Ponekad te i krivi vlak može odvesti na pravu stanicu.
mrvica-maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 10:03   #32
Quote:
mrvica-maky kaže: Pogledaj post

A to sto doktori seruckaju za otvaranje bolovanje,karton pod ruke i ajmo dalje.
e kad bi to bar bilo tako jednostavno...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.