Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2012., 12:27   #1
VBAC - vaginalni porod nakon carskog reza

Ja se ispričavam ako ova tema negdje postoji, al koliko sam pretraživala...nisam je našla. Dakle, tema bi bila o vaginalnom porodu nakon carskog reza. Meni se osobno dogodio prvi carski, a drugi vaginalni, i to s vrlo malom razlikom.
znam da sam bila jako zabrinuta, em ruptura, em oće li mi dat drip, em šta kad dođem u rodilište, di će me smjestit
od velike pomoći bi mi bilo da sam negdje pročitala koga je moguće poslati na VBAC, koga ne i zašto, kome ne i kako to sve skupa izgleda kad se stigne u rodilište.
dakle, žene...iskustva?

__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 14:49   #2
i mene baš zanimaju iskustva, prvo sam rodila na carski, a sad sam opet trudna pa me zanima kak ću i šta ću
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 15:32   #3
evo ja ću opisat svoje iskustvo VBAC-a.
Ostala sam trudna devet mjeseci nakon što sam rodila prvo dijete carskim rezom.
Moja socijalna ginićka me ogadila na pasja kola, obeshrabrila i praktički mi rekla da ne samo šta neću roditi vaginalno, nego uopće. ruptura maternice, svašta nešto. tako da sam ja lipo skupila prnje i otišla u doktora koji mi je radio carski prvi put...da ne duljim, trudnoća je bila uredna, prebacila sam pet dana od termina
rodila sam svoje drugo dijete vaginalnim putem, i to sam dobila i gel i drip, bez obzira što sam x puta pročitala kako se to ne radi nakon carskog.
jedino što mi nisu htjeli dati epiduralnu.
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 23:17   #4
Podižem temu, ima li kakvih friskih iskustava? Ja sam u 31 tjednu, prošlo je 4 ipo godine od carskog pa me zanimaju vaša iskustva s vbac
lucy-split is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 23:15   #5
moja razlika CR i VBAC-a je bila 23 mjeseca...

inducirani porod s dripom i prokidanjem vodenjaka...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 09:50   #6
A koje su vam indikacije za cr bile da ste drugi put uspjele vaginalno? Sve bi dala da ne moram cr. Nije bio los, ali ja bas zelim normalan porod. Meni je trudnoca bila uredna, rodila u terminu, bio cr jer je pukao vodenjak i curio mekonijum, a nakon toga 10 sati dripa i tri doze epiduralne gdje zadnju vise nisam osjecala, nisam se otvarala vise od 6cm. Zaprimljena sa 3cm. Vitalni znaci od obje ok. Indikacija je mozda bila sprecavanje infekcije od mekonijuma. Nakraju je zakljucak da mi uska zdjelica i da bi beba mozda prosla da se nekako ekstra namjestila. Stim da je bila 2800g. Neznam sto ocekivati sad ali bojim se da nisam stvorena za vaginalni porod :-(
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 12:03   #7
Meni je beba bila na zadak pa sam išla na carski, ali igrom slučaja sam noć prije dogovorenog carskog imala i trudove i pukao vodenjak,... Za sada je beba bila okrenuta kako treba, u ponedjeljak mi je pregled pa ćemo vidjet. Voljela bi roditi vaginalno, ali koliko sam citala taj porod bi trebao biti bez dripa, bez epiduralne i općenito bez forsiranja i sad mi slabo kad vidim da oni to ignoriraju
lucy-split is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 23:03   #8
kod mene je indikacija bila pad bebinih otkucaja srca....jer je imala 4 puta pupčanu oko vrata i svaki trud ga je gušio....

a što se tiče dripa i svega - nitko se nije puno obazirao na to da je prethodno bio CR.

samo mi je dr priznao...dok me šivao...da je puno teže roditi vaginalno nakon carskog..laički rečeno...da je prva trudnoća ojačala mišiće a oni porodom nisu razrađeni tj korišteni....i da su mišići sad puno jači i da beba ide teže van...i obično takvi pšorodi duže i traju....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 23:22   #9
I nisu neke utješne informacije
lucy-split is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 16:22   #10
Quote:
lucy-split kaže: Pogledaj post
I nisu neke utješne informacije
mene su poslali na VBAC, međutim, nije išlo. Splitska bolnica, 4god.4mj. iza prvog carskog. Ugl, primljena sam u 7h s laganim krvarenjem i trudovima, al se nisam otvarala. trudovi stali jedno vrijeme, ja zacementirana. poslali me na odjel ležat, iako sam pitala mogu li doma, ne, radi predstrožnosti i prvog carskog. Ugl, popodne mi je pukla plodna voda, tj. polagano je curila. Onda sam dobila laganu temperaturu, izvadili su mi krv, rekli da je crp visok, dali antibiotik intravenozno. i natrag u sobu, u 18h, nakon pregleda isti dan, šalju me u rađaonu, klistir, tuširanje i rađaona. ležanje, ctg, gledanje jesam otvorena. Dr. (zaboravila sam joj ime, u Vukovićevom je timu inače, plavokosa, ko arijevka izgleda, kose zavezane u strogi rep, ne nasmijana) me ručno otvorila jedan cm. Ako tad nisam vrištala, neću nikad. Sestra u boxu je pitala hoće li mi dati drip, onda je ona sablažnjeno rekla ne, zaboga, prvi je put bio carski.
rekli su da mi maternica ne prepoznaje znakove poroda, da se zato ne otvaram, usprkos curećoj plodnoj vodi i trudovima, da padaju otkucaji bebina srca i da moram na carski. to je bilo u 21.15, dovela je šefa službe te večeri (Vulića) da amenuje cr i to je bilo to. Iskreno, jedva sam dočekala. u 22h rođena moja druga princeza, uzela sam spinalnu, anesteziolog Mate Perković (predivan), ništa nisam osjetila, a odmah sam je vidjela. I babica, mlada cura, Ana Gudelj, isto predivna, odmah je donijela k meni, i držala uze moje lice sigurno 15min, stavila na mene dok su me šivali i onda kasnije odveli na intenzivnu.

Ugl, ako imaš vezu, probaj sredit, ovo je KB Firule, ne virujem ja njima ništa!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 21:21   #11
Ti si mi bila izvor informacija i prije prvog poroda i sve je super prošlo s dogovorenim carskim sutra imam pregled pa ću više znati...a tvoji porodi su baš priče za sebe
lucy-split is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:33   #12
Quote:
lucy-split kaže: Pogledaj post
Ti si mi bila izvor informacija i prije prvog poroda i sve je super prošlo s dogovorenim carskim sutra imam pregled pa ću više znati...a tvoji porodi su baš priče za sebe
javi šta su ti rekli, držim fige da prođe onako kako ti želiš, iako kako vidimo, na Firulama je lutrija za pogodit. Chica boniti dali drip i ostalo, ova meni ni čut za to.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 15:59   #13
Quote:
lucy-split kaže: Pogledaj post
Podižem temu, ima li kakvih friskih iskustava? Ja sam u 31 tjednu, prošlo je 4 ipo godine od carskog pa me zanimaju vaša iskustva s vbac
Lucy, javi kak je prošlo, ja sam 21+, a prošlo 5 godina od carskog (s tim da na carskom nije djelovala anestezija), svaki ginekolog mi kaže drugačije.
__________________
04.06.2010 stigla naša princeza
jaca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 18:43   #14
Ja taman s kontrole, moj sin me za sada riješio dilema, opet zadak, u 31 tjednu sam. Isto je bilo u prvoj trudnoći i nikad se nije okrenuO. PLan mi je ako na idućoj kontroli bude isto odmah dogovoriti carski kao i zadnji put
lucy-split is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 19:48   #15
evo ja rodila prije 6 godina na carski zbog zatka.. prije tjedan dana puko vodenjak, došla nakon 5 sati na sveti duh, nisam dobila svoje trudove pa su mi dali drip.. tolko o tome.. rodila vaginalno..
__________________
Gdje ima sumnje, nema sumnje!
ywana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:51   #16
Nisu neke utjesne vijesti. Ali izgleda da "moze proci" vaginalni i drip nakon prvog poroda carskim. Ali sve mi se cini da ce mi predloziti, samo ovaj put dogovoreni cr. Tesko mi shvatiti da mi anatomija zdjelice nije predvidena za porod a trudnoce besprijekorne...
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2021., 19:05   #17
Dižem temu.... Zanima me kakvo je stanje u praksi u zagrebačkim rodilištima danas? Ja sam naime imala carski i naravno, ne bi htjela ponoviti to iskustvo. Tim više što mi je stvarno bila želja roditi vaginalno.



Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2021., 16:36   #18
nemam osobno iskustvo, samo sam dobila takav dojam iz priča mojih prijateljica i/ili poznanica.

mislim da su na Svetom Duhu najviše otvoreni za opciju VBAC pa ako to želiš, ideš tamo.

čini mi se da su u Vinogradskoj skloniji opciji "jednom carski, uvijek carski" pa ako netko baš želi carski tipa 8 godina od prethodnog carskog, najbolje da ide u Vinogradsku.

svakako će svi dati preporuku ovisno o stanju reza, tijeku trudnoće i nekim drugim indikacijama, ali mi se čini da su na SD najviše za VBAC ako je sve ok.

imam i dvije prijateljice koje su prošle VBAC, obje na Svetom Duhu. jednoj je prošlo 2 godine i 2 mjeseca od carskog i u Vinogradskoj su rekli da je prošlo premalo vremena i da je to opet za carski. otišla je na SD i rodila vaginalno. sve je prošlo dobro i ima super iskustvo poroda i svega.

drugoj su prošle 3 i pol godine, rodila je na SD. porod i sve je prošlo dobro, ali ona sama kaže da joj nakon tog vaginalnog poroda oporavak nije bio ništa lakši nego nakon carskog.

ja nemam iskustvo VBAC, samo iskustvo 2 vaginalna poroda i trećeg carskog pod spinalnom anestezijom i isto kažem da mi je oporavak nakon carskog i nakon prvog poroda tu negdje, nije mi ništa lakše bilo tada nakon vaginalnog na kojem sam dosta rezana i izgubila jako puno krvi. svaki porod i oporavak je priča za sebe.
unatoč tome, opet bi, zbog svih rizika, uvijek izabrala vaginalni porod prije carskog, ako bi postojala mogućnost izbora.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2021., 16:57   #19
Jojo21 puno ti hvala na iscrpnom odgovoru. Ja sam tek rodila i od doktora sam dobila naputak da čekam 12 mj prije nego krenemo raditi na drugoj bebi. S obzirom da imam godina, def ne bi htjela predugo čekati.

P. S. Nisam mislia da je oporavak od vaginalnog nužno lakši, nego je meni carski jako loše psihički sjeo, da se tako izrazim. Ali to je za drugu temu.

Zanima me i kakvo je stanje na Merkuru po tom pitanju pa ako netko zna bila bi zahvalna da se javi

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 08:51   #20
Jesu li vam izazivali trudove ako ste išli na vaginalni porod nakon carskog?
Jesu li forsirali prirodni porod unatoč prethodnom carskom?

Rečeno mi je ako dobijem trudove, pokušat će se da rodim prirodno.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.