Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2014., 10:56   #261
Red face

Quote:
MammaLina kaže: Pogledaj post
Ako nesto ne trazis i ne pokusas neces to ni dobiti.
Uglavnom..ako ga i uspijes dobiti to uglavnom bude dogovoren i induciran porod u vrijeme termina kojeg ti je doktorica odredila.
Ako slucajno beba urani dogovor otpada..u svakom slucaju zelim ti srecu :-)
Ali ni porod bez epiduralne nije nesto strasno..meni je prvi porod ostao u lijepom sjecanju a za mjesec dana dolazi i druga bebica..tako da samo hrabro! :-)
I meni je drugi...zato sam i istraumirana...i za nekih dvadeset dana... Ma, ne da mi se onda oko toga ništa ni pokušavati, i tako nisam načisto s tim da to želim mada me nervira nemogućnost izbora. Po tome bih praktično trebala dogovoriti kada da beba izađe, a iskreno mi se ne dopada takav način vođenja trudnoće.
tanja2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 21:31   #262
Jel se plača u Os rodilištu ako želiš da neko bude s tobom na porodu i koliko? Ili se mora imat onaj papir sa tečaja??
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 23:27   #263
Quote:
Doña Barbara kaže: Pogledaj post
Jel se plača u Os rodilištu ako želiš da neko bude s tobom na porodu i koliko? Ili se mora imat onaj papir sa tečaja??
samo moras imati papir na kojem pise da je ta osoba bila na trudnickom tecaju (uglavnom se radi o partneru rodilje, ne znam jel' moze i netko drugi),
__________________
Pile moje, pače moje malo...
ljx is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 20:33   #264
Quote:
ljx kaže: Pogledaj post
samo moras imati papir na kojem pise da je ta osoba bila na trudnickom tecaju (uglavnom se radi o partneru rodilje, ne znam jel' moze i netko drugi),
Ok, hvala!
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 21:13   #265
je, al se taj papir placa 400 kn bar smo mi toliko platili prvi put na tecaju, ali moze se iskoristiti i za druge porode, i ne mora biti isti partner, iako su i mama i tata upisani u njega
Svilena78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 21:30   #266
Imam jedno pitanje u vezi carskog...jel te oni uspavaju totalno, ili ti daju onu injekciju u leđa pa da si budna al ne osjetiš da te režu i to? I jel ima kakve veze ako si prvorotka ili??
Frendica mi rekla da su njoj drugi CR tako radili, a prvi su je uspavali...sad me zanima jel mi to možemo same pitat, i jel se neće odma poizbuljivat ako samo pitam??
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 21:31   #267
Imam jedno pitanje u vezi carskog...jel te oni uspavaju totalno, ili ti daju onu injekciju u leđa pa da si budna al ne osjetiš da te režu i to? I jel ima kakve veze ako si prvorotka ili??
Frendica mi rekla da su njoj drugi CR tako radili, a prvi su je uspavali...sad me zanima jel mi to možemo same pitat, i jel se neće odma poizbuljivat ako samo pitam??
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 14:55   #268
Quote:
Doña Barbara kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje u vezi carskog...jel te oni uspavaju totalno, ili ti daju onu injekciju u leđa pa da si budna al ne osjetiš da te režu i to? I jel ima kakve veze ako si prvorotka ili??
Frendica mi rekla da su njoj drugi CR tako radili, a prvi su je uspavali...sad me zanima jel mi to možemo same pitat, i jel se neće odma poizbuljivat ako samo pitam??
S obzirom da mi se mali u 35 tjednu okrenio na zadak..(srecom vratio se u pravi polozaj..)..sve sam ispitala u vezi carskoga..jer me strah rezanja k'o vraga..
Inace mozes birati hoces li opcu ili spinalnu anesteziju.
Opcu ti preporucuju ako si panicar ili ako vide da te je strah rezanja dok si budna tako da ne bi doslo do povisenja tlaka i komplikacija.
Inace sve koje su rodile spinalnom,tj lokalnom anestezijom kazu da je puno bolje nego kada te moraju buditi i onda ti onako osamucenoj daju bebu..a i meni je ljepse kada bebu odmah vidis
MammaLina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 16:29   #269
Quote:
MammaLina kaže: Pogledaj post
S obzirom da mi se mali u 35 tjednu okrenio na zadak..(srecom vratio se u pravi polozaj..)..sve sam ispitala u vezi carskoga..jer me strah rezanja k'o vraga..
Inace mozes birati hoces li opcu ili spinalnu anesteziju.
Opcu ti preporucuju ako si panicar ili ako vide da te je strah rezanja dok si budna tako da ne bi doslo do povisenja tlaka i komplikacija.
Inace sve koje su rodile spinalnom,tj lokalnom anestezijom kazu da je puno bolje nego kada te moraju buditi i onda ti onako osamucenoj daju bebu..a i meni je ljepse kada bebu odmah vidis
U redu, hvala puno! To me zanimalo, jel se može birat..tj.jel oni pitaju. Jer frendica mi je pričala da je ona prvog malog rodika da su je potpuno uspavali, a drugog sa tom spinalnom i da ga je odmah vidjela, a to mi je bitno...htjela bih vidjeti bebu odmah, a ne kad ga oni srede i sve....hvala
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 17:41   #270
Da i ja napisem svoje iskustvo od prije 8 dana

Iskreno, citajuci razne forume strasno sam se bojala potoda u KBO.
Vjerujte mi, porod je bio prekrasno iskustvo! Apsolutno svi su bili jako profesionalni, ljubazni, dragi... Dolje na ctg-u radi divna sestra Pavica, bez obzira na guzvu, uvijek nasmijana i susretljiva.
U radjaoni opet svi dobri... Ocekivala sam neke vjestice koje ce se derat na mene... Nisam ih dobila..
Iskreno, sve trudove sam presutila, nisam vikala, jedino kad je krenulo ih je muz pozvao i dva puta su dosle i rekle da sam prvorotkinja i da sigurno jos ne ide, ali kad smo ih pozvali treci put sve su dosle i moj sin se rodio za minut!
Rezana sam, osjetila sam nesto kao led dolje i bilo je gotovo. Za sivanje mi je dana anestezija i ni to nisam osjetila...
Lezala sam na 3 katu, apsolutno sve pohvale za sestre za nas i za sestre za bebe... Znaci, cijelu noc obilaze nas, pitaju, pokazu ako nesto ne ide...

Nakon 4 dana pusteni smo kuci i mogu vam samo reci da se ne bojite...
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 13:05   #271
maloprije sam vidjela ovo i nije mi svejedno. Iduci tjedan trebam krenuti u ambulantu na ctg,a brine me gdje oni onda smjestaju rodilje koje su lezale na 4.katu? Zna netko nesto vise?
Aurora1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 21:23   #272
Pozdrav curke,

eto da podijelim i ja svoje iskustvo sa KBO-om.

Dakle, svi su ljubazni manje više i profesionalni, odgovaraju na pitanja, pristojni su i nema ni govora o nekim bezobraznim babicama i šta ti ja znam, barem ih ja nisam srela. Prema meni svi fini. Također pohvale sestri Pavici koja radi trenutno u trudničkoj ambulanti, izuzetno strpljiva i ljubazna, vidi se da žena voli svoj posao.

E sad, druga je priča što sam ja bila na dripu 8 sati i što mi je porod bio agonija, ali sam slušala upute doktorice i primalje i savjete o disanju pa mi je to dosta olakšalo. Imala sam tu nesreću da sam rezana, ali još i popucala u tri smjera i iznutra, i onda mi je još dva tjedna nakon poroda pukla rana od epiziotomije pa sam se s tim z.ajebavala, ali prošlo je i to. Gotovo pa prošlo.

Također, sestre na 1. katu rodilišta gdje sam ležala su divne. One za bebe malo manje, ali opet ništa posebno da bih mogla reći da mi se netko zamjerio.

Dakle, osječko rodilište nije zona sumraka i ne treba se bojati ići tamo roditi, treba se bojati poroda doduše


Sretno svim budućim mamicama
chokopralina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 10:18   #273
Da..slazem se da nase rodiliste,barem sto se tice osoblja i nije zona sumraka. Nego..vise sam ostala sokirana uvjetima,cistacice koje ne peru wc svaki dan,plahta nemaju i inzistiraju da ostanu ciste..ali kako?? Svaka zena prvi dan strasno krvari..ja sam rekla svojima da mi donesu od kuce jer su bile prestrasne..da ne pisem i poderane. No dobro..kakvi su im uvjeti jos su i vrlo ljubazni. Rodila sam u 1. mjesecu..bila sam jedan dan na drugome katu..sestre su ljubazne,zapravo ih niti ne vidis dok te ne zovu..a to je samo na ctg..koji zvuci jezivo! Cijelo vrijeme trudova sam mogla setati hodnikom te je i moj muz mogao biti sa mnom.. Na drugom katu sve pustaju u svako doba dana. Imala sam srece sto je porod bio brz i sto su babica i dr. bile jaaako ljubazne (ne znam jel' to zato sto je mm bio uz mene) Njega je najvise sokirala cinjenica da nedostaje osoblja..u isto vrijeme sam radala ja i jos tri zene..a dvije babice je bilo pa su trcale od jedne do druge te vikale da se strpe dok ne porode jednu od nas..prestrasno! Na trecem katu su isto svi ljubazni..osim jedne sestre za bebe koja je strasno bahata.. No,sve u svemu moze se prezivjeti. Ja sam nakon poroda ubrzo ostala trudna tako da u 1 mjesecu eto mene opet tamo..ali vise ne biram krevet do prozora jer kada pada kisa bude poplava ;-) :-) :-D
MammaLina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:51   #274
Da li ima netko novija iskusta iz osjeckog rodilista da podijeli... skoro 3 godine nitko nije pisao
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:49   #275
Iva_na Da li ima netko novija iskusta iz osjeckog rodilista da podijeli... skoro 3 godine nitko nije pisao

Iva_na ja sam bila prije mjesc dana, na 1. katu... Nažalost, nisam bila tamo radi poroda već na kiretaži jer mi se plod prestao razvijati. Ono što ti mogu reći je da na koja god sam vrata ušla ili koja god sestra i/ili doktor su bili prisutni, svi su bili puni razumijevanja i izuzetno ljubazni. Bitno je da budeš što je moguće više smirena i da ih doista slušaš... Meni je anesteziologinja jako pomogla jer sam je slušala sve za vrijeme operacije, kako da dišem i sl. Ako ti nešto nihe jasno pitaj jer inače će pretpostaviti da sve znaš. Na svako moje pitanje oni su lijepo odgovorili. Malo ih je i moraju biti na 100 strana, ali stvarno imam samo pozitivna iskustva u KBC Osijek.
milivanili1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:44   #276
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
Da li ima netko novija iskusta iz osjeckog rodilista da podijeli... skoro 3 godine nitko nije pisao
Baš sam i ja htjela pokrenut temu. Evo, prije par dana je prijateljica rodila, mene to čeka u lipnju. Ugl, nije više neka novost, ali epiduralna napokon stigla na odjel, anesteziolog je stalno na raspolaganju, naravno, ako ste kandidat s prethodno napravljenim pretragama (vrlo su brze i jednostavne). Ona je imala super iskustvo, došla je u prazno rodilište, a i sama je medicinske struke pa se malo drugačije možda i pazilo na nju. I dalje se vrlo progresivno forsa dojenje na odjelu i nema puno predaha mamama nakon poroda...Ima nekih mlađih liječnika čijih se imena ne sjećam.. Ugl, eto, ako tko ima iskustvo iz prve ruke, neka podijeli...
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:43   #277
Može li netko napisati kakva su iskustva s njihovog tečaja za trudnice? Gdje je bolje ići u dom zdravlja ili kbc?
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 08:40   #278
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
Može li netko napisati kakva su iskustva s njihovog tečaja za trudnice? Gdje je bolje ići u dom zdravlja ili kbc?
Ja sam bila u kbc-u, prijateljica u Domu zdravlja. Možda je prednost kbc-a što te provedu kroz odjel, barem su to radili kada sam ja išla. No frendica kaže da je u Domu zdravlja bila neka krasna sestra koja je super jednostavno i bez nekih nafuravanja objasnila sve o dojenju i njezi bebe poslije. Nisam sigurna ide li se iz Doma z u Bizovac gdje smo mi imali dio vježbi. Makar, svigdje je isti princip, koliko sam shvatila, platiš i dobiješ papir, a ideš koliko i na što te volja.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 14:09   #279
Suprug i ja smo išli na tečaj trudnički prije prvog poroda, jel se mora za svaki ići ponovno ili vrijedi potvrda od tada? Sjetite me pliz, mislim da su rekli da vrijedi
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 20:43   #280
Evo i ja da se prikljucim za tecaj. Tamam mislim sad u 11 mjesecu ici.
Više sam bila da idem u bolnicu zbog tog obilaska, ali me bizovac malo odbija. Neda mi se tamo voziti tako da sam vidjela da slijedeći tjedan pocinje u domu zdravlja pa tamo planiram ici onda. Iako muz zbog posla nece moci 2 puta doci, nadam se da cemo dobiti potvrdu. Ipak plaćamo to
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.