Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2017., 10:13   #41
Pa da! To je suplja prica.... samo pricaju a niko nista,apsolutno nista,ne poduzima da bi to tako i bilo!!! Djece je puno a vrtica malo....da im j stalo,kao sto nije,predskola bi se odrzavala u skoli kao sto j nekad tako i bilo,a ne u vrticu
Nasli bi nacina...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:56   #42
Zar predškolci nemaju prednost pri upisu u vrtić?
Kod nas je barem tako.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 23:20   #43
Iskreno,nemam pojma...nije nam bilo napeto da ide pa nisam nit trazila...i uci i socijalizira se na druge nacine...nit malo ne zaostaje za ovima,cak ovi predskolci u vrticima zaostaju za njom...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 15:03   #44
zna li tko svježe informacije - da li vrtići u Zg inzistiraju na dolascima u malu školu i da li je bilo problema kod upisa u školu ako se nije išlo redovito u predškolu ? moja mala tek navršila 6g- već piše, čita, dobro socijalizirana ... ne bih da mi tamo stalno bude bolesna...
Hvala !!
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 16:25   #45
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
zna li tko svježe informacije - da li vrtići u Zg inzistiraju na dolascima u malu školu i da li je bilo problema kod upisa u školu ako se nije išlo redovito u predškolu ? moja mala tek navršila 6g- već piše, čita, dobro socijalizirana ... ne bih da mi tamo stalno bude bolesna...
Hvala !!
Pa je li išla u vrtić? Zašto bi baš u maloj školi bila stalno bolesna? Ako tako gledamo, mogla bi u prvom razredu biti stalno bolesna?

Nije moje iskustvo,ali jednoj kolegici su tete "prijetile" da neće moći klinac dobiti onu neku potvrdu na kraju da je dijete prošlo malu školu ako će previše izbivat (mali je bio často bolestan). Ne znam na kraju što je bilo s time niti ima li ta potvrda uopće na išta utjecaj.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:01   #46
pa u tome je problem što je u vrtiću bila non stop bolesna, ali non stop. od kad imamo tetu čuvalicu - niti jednom! što se tiče nekih vještina - mala je već školarka, tako da nam za to ne trebaju tete iz vrtića
hvala na tvom iskustvu. ima li još netko informacije iz prve ruke...stvarno su tako rigirozni oko toga? da su nam barem tako rigorozni oko nekih drugih stvari u državi
Ja sam čula da na kraju u školi niti ne traže tu potvrdu.

ps naravno kad krene u školu da ćemo se boriti sa boleštinama, ali to se MORA proći i nema nam druge.
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:07   #47
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post

ps naravno kad krene u školu da ćemo se boriti sa boleštinama, ali to se MORA proći i nema nam druge.
mislis da je pametnije cesto izostajati s nastave nego odraditi tu predskolu s povremenim virozama?

nazalost, mislim da ne kontroliraju potvrde o odradjenoj predskoli bas prerevno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:07   #48
Pa moraju dijete upisati u skolu, zavrsilo malu skolu ili ne
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:41   #49
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
pa u tome je problem što je u vrtiću bila non stop bolesna, ali non stop. od kad imamo tetu čuvalicu - niti jednom! što se tiče nekih vještina - mala je već školarka, tako da nam za to ne trebaju tete iz vrtića
hvala na tvom iskustvu. ima li još netko informacije iz prve ruke...stvarno su tako rigirozni oko toga? da su nam barem tako rigorozni oko nekih drugih stvari u državi
Ja sam čula da na kraju u školi niti ne traže tu potvrdu.

ps naravno kad krene u školu da ćemo se boriti sa boleštinama, ali to se MORA proći i nema nam druge.
Ne znam zašto bi dijete bilo non stop bolesno?

Tamo idu starija djeca i neće ih roditelji bolesne slati.
Nije to vrtić pa da ih majke našopaju lijekovima i pošalju tetama jer jadne ne smiju izostati s posla.

Mislim kad tad treba steć imunitet....bolje da to odradi dok ne ide u školu. Može se dogodit da je u školi svaka piz.... pokosi.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:52   #50
ima istine što kažete, ali kad se sjetim hrpetine boleština iz vrtića i sada bez ikakve viroze 2 godine. Mala bez viroza kao i mi ostali, sad me frka poslati u gradski vrtić gdje ima svega - u zdravstvu sam pa sam dobro upućena... što se tiče teta i nekakve njihove velike uloge u osposobljavanju djeteta za bilo što - ne vjerujem u to. ako sam ne obaviš posao sigurno ti neće pomoći 1-2 tete na 30 djece koje su pred penziju.

ali to je moje mišljenje i hvala bogu da imamo mogućnosti tako raditi jer ipak velika većina ne može.
koliko mi je poznato tek pred koju godinu je predškola postala "obavezna" ali navodno se to ne provjerava niti na tome inzistiraju. pa rekoh da se raspitam i da vidim koji nam je izbor

ako uopće ne idemo u predškolu i ne daju nam potvrdu - dijete ne može upisati 1. razred? pa kaj nije osnovna škola ustavna obveza ?

zašto smatrate da je predškola toliko bitna - mala tek navršila 6g. - piše, čita mala i velika slova, počela natucati engleski, crta, trenira tenis u grupi, odlična u društvu. ne znam kaj bi u toj dobi još trebala znati. mislim da je i ovo previše...
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:57   #51
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
ima istine što kažete, ali kad se sjetim boleština iz vrtića i sada bez ikakve viroze 2 godine. Mala bez viroza kao i mi ostali, sad me frka poslati u gradski vrtić gdje ima svega - u zdravstvu sam pa sam dobro upućena...
ne daj boze veceg zla od vrtickih viroza.

ne mogu vjerovati sto citam sve cesce.
dakle, panican strah od vrtickih bolestina i nikakva svijest o tome sto u prvom razredu znaci cesto izostajanje ako dijete tek tad pocne "odradjivati" tipicne djecje boljke.:klap:

vrtic/predskola je po meni neophodna stavka u svim segmentima socijalizacije djece, osamostaljivanju i navikavanju na snalazenje u raznim situacijama gdje nema roditelja ili babe da drze svijecu 24 sata na dan i paze da se ne zamazu, ne padnu, brisu guzicu, hodaju za djetetom sa zlicom i dodaju casu vode svaki put kad je dijete zedno.
ne namjeravam dalje elaborirati, zna se na sto mislim.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:05   #52
Veliko je znanje u tebe pa se nema smisla raspravljati.

Molim iskustva oko provjere djece da li idu u predškolu i koliko se na tome inzistira pri upisu u 1. razred. Hvala
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:25   #53
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
Veliko je znanje u tebe pa se nema smisla raspravljati.

Molim iskustva oko provjere djece da li idu u predškolu i koliko se na tome inzistira pri upisu u 1. razred. Hvala
Mi smo morali donesti potvrdu o zavrsenoj predskoli ali nisamo i Zg.

Sent from my F3111 using Tapatalk
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:41   #54
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
Veliko je znanje u tebe pa se nema smisla raspravljati.
apsolutno.
u skolstvu sam pa sam dobro upucena, da te parafraziram.


kakvo iskustvo hoces?
raspitaj se u doticnom vrticu i doticnoj skoli, a ne na forumu. nije svugdje isto.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:47   #55
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
Veliko je znanje u tebe pa se nema smisla raspravljati.

Molim iskustva oko provjere djece da li idu u predškolu i koliko se na tome inzistira pri upisu u 1. razred. Hvala
mi nismo nosili ništa niti nas je itko o tome išta pitao. doduše, moja je išla redovno u vrtić i u sklopu vrtića su svaki dan radili tu malu školicu, pa možda zato.
ne vidim što bi ti itko išta prijetio? ak ju nećeš voditi, nemoj ju voditi. osnovna škola je obavezna i ne mogu je ne upisati.
a ovdje se pričalo da je mala škola obavezna, ali da u biti nitko ne šalje nikakve službene dopise i pozive ili opomene doma što bi napravili da recimo ne upišeš dijete u školu. tako da, očito i nije baš tako obavezna.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 23:34   #56
To me zanima ako me počnu zezati i zivkati - da li mogu ja ili dijete imati probleme zbog toga što ne ide u predškolu. Ni meni nema logike da mi netko zbog toga prijeti ili da mi onemoguće djetetu odlazak u OŠ, koja je BTW po ustavu obvezna. Pogotovo što se radi o eksperimentu i banalnoj stvari koja je postala "obavezna" tek prije nekoliko godina (od 2014.)...

Zadnje uređivanje maya0101 : 30.09.2017. at 23:45.
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:02   #57
Predskola za djecu koja ne idu u vrtic sigurno nije banalna stvar jer ima puno slucajeva gdje se pokazalo da djeca koja nisu isla u vrtic imaju velikih problema i zaostaju puno spram djece koja su isla u vrtic i tesko im je nadoknaditi tu razliku u prvom razredu.
Zasto je to tek uvedeno nedavno - vjerojatno zbog opcenite nebrige drustva i institucija za djecu.

Ti ces sad naravno naci x primjera u kojima djeca nisu imala problema, izignorirati ove koja jesu, jer si vec zakljucila da je predskola glupost koju tvoje savrseno zdravo i napredno dijete ne treba i sve u svemu diskusija je totalno uzaludna.

Ukratko - kako drzavu ionako nije sustinski briga za tvoje dijete (vec je tu "brigu" svela na mrtvo slovo na papiru) i vrlo vjerojatno ti se nece nis desiti ak nece ic u predskolu. Drago mi je da svakim svojim postom jasno iskazujes samo brigu da slucajno TI nemas problema zbog propustene predskole tvog djeteta i da si taaaako sigurna u svoje pedagoske i ine sposobnosti da naprosto znas da tvoje dijete nema nis korisnog iz svega toga nauciti vec samo moze pobrat neku groznu bolestinu
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:18   #58
A te grozne boleštine kojih se svi tako panično boje onda poberu u školi i izostaju sa nastave. Ne kontam ja tu logiku. Bit će da je stvar u lovi, vrtić se ipak plaća dok škola ne.

Evo ja imam friški primjer u široj familiji. Šta će dijete ići u vrtić i šta će oni davati lovu za vrtić kad ionako 2 tjedna nije u vrtiću jer je bolesno i ispisaše, ne jednom već 2 puta, dijete iz vrtića zbog toga. I tak, počela škola. Koliko ono traje, 3 tjedna? Eno nedavno skoro završili na hitnoj, dijete imalo temperaturu preko 40.


I da, odgovor na pitanje. Može se upisati u školu i bez predškole, očito da državu boli briga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 10:18   #59
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
To me zanima ako me počnu zezati i zivkati - da li mogu ja ili dijete imati probleme zbog toga što ne ide u predškolu. Ni meni nema logike da mi netko zbog toga prijeti ili da mi onemoguće djetetu odlazak u OŠ, koja je BTW po ustavu obvezna. Pogotovo što se radi o eksperimentu i banalnoj stvari koja je postala "obavezna" tek prije nekoliko godina (od 2014.)...
upisat ces dijete u skolu, vrlo vjerojatno te nece zvat (ono sto znam iz dva izdvojena zgb slucaja, zvali su mame koje imaju status bandic-odgajatelice, a dijete je vec bilo upisano u vrtic, pa ispisano kad je mama dobila status, jer ne moze vrtic i to. al mislim da je to vise bilo na nivou provjere dal su zainteresirni, da oslobode mjesto.

a sto se tice bolestina koji se bojis,zasto mislis da ce ih u skoli izbjec? pa to je isto kolektiv, od 20+ djece? isto kruze svi moguci virusi, bakterije, a i usi se rado sele i gnjezde po njihovim glavama
jedino sto moras pisat ispricnice i odradjivat gradivo doma.
cak i ako znas pisat i citat.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:13   #60
ma ne mislim da će boleštine izostati u školi ali škola je obavezna, i nema nam druge Ali mišljenje da će dijete "ojačati" bezbrojnim virozama i bakt. infekcijama u vrtiću i da će dijete onda biti super zdravo u školi je toliko besmislena sa medicinskog aspekta da je suludo uopće u tu raspravu ulaziti. Znam da sam vam upravo izrekla bogohulnu izjavu, ali je - tako.

Ok, znači ne bi trebalo biti nekakvih posljedica oko upisa djeteta u 1. razred ako ne idemo. To me zanimalo i hvala na pomoći. Ako još netko ima svježih informacija o tome - molim napisati.

PS Molila bih bez ovih medicinskih diskusija i prosvjetne vrijednosti male škole. I ne, ne mislim da imam super-duper dijete koje sve zna pa joj ništa drugo nije potrebno sem mene
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.