Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 09:30   #2401
Quote:
f.gibbs kaže: Pogledaj post
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izet...cima/171214122

Izetbegović: Ne vidim razlog da se Čović približava Dodiku, to ide na nerve Bošnjacima
Slabo cijene "benefit"!
Nezahvalnici!
Srbima treba Mladen Bosić !!!
Valjda će naći slična i Hrvata!
Kako, tiii ,,,cijene benefite!?
__________________
Cili është roli i shtetit të thellë ballkanik në projektin NWO?
union grozni is offline  
Old 15.12.2017., 19:06   #2402
Quote:
f.gibbs kaže: Pogledaj post
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izet...cima/171214122

Izetbegović: Ne vidim razlog da se Čović približava Dodiku, to ide na nerve Bošnjacima
Pokusavati surađivati i kakva takva suradnja predstavnika Hrvata i Srba je nuzna, bez obzira na sve ono tesko sto opterecuje međusobne odnose. Ne moze se dovijeka biti u rovovima.
Nazalost tesko je ocekivati da se toj suradnji pridruzi predstavnik treceg konstitutivnog narod Bosnjaka. Velikobošnjačkoj hegemonistickoj politici su za početak neprihvatljivi Hrvati kao bilo kakav politički faktor u BiH.
Cilj bošnjačke politike je od Federacije napraviti svojevrstan Bošnjakistan u kojem bi Hrvati i svi drugi nebošnjaci bili svedeni na status nacionalne manjine, a onda će se okrenuti ka pokoravanju RS-a,i eliminiranju Srba kao politickog faktora u BiH. Sve u cilju pretvaranja BiH u bosnjacku drzavu (ili sto veceg dijela, ako vec ne bude moglo od cijele BiH).
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 15.12.2017., 19:57   #2403
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Pokusavati surađivati i kakva takva suradnja predstavnika Hrvata i Srba je nuzna, bez obzira na sve ono tesko sto opterecuje međusobne odnose. Ne moze se dovijeka biti u rovovima.
Nazalost tesko je ocekivati da se toj suradnji pridruzi predstavnik treceg konstitutivnog narod Bosnjaka. Velikobošnjačkoj hegemonistickoj politici su za početak neprihvatljivi Hrvati kao bilo kakav politički faktor u BiH.
Cilj bošnjačke politike je od Federacije napraviti svojevrstan Bošnjakistan u kojem bi Hrvati i svi drugi nebošnjaci bili svedeni na status nacionalne manjine, a onda će se okrenuti ka pokoravanju RS-a,i eliminiranju Srba kao politickog faktora u BiH. Sve u cilju pretvaranja BiH u bosnjacku drzavu (ili sto veceg dijela, ako vec ne bude moglo od cijele BiH).
normalno
godinama izto zrbi,hrvati i mzlimani ze dogovore bakir promjeni plocu da izpadne igrac a bijeda nema za gace

tako je i rat poceo kad je babo alija povuko potpi a mirovnog porazuma jer u mu obecali šerijatku boznu
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 15.12.2017., 20:36   #2404
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nakon što prijeđu granicu, svi Bošnjaci postaju anacionalni Bosanci, vraća se nepostojano a, a ISIL malo tko spominje
Svi iz BiH kad pređu preko grane postaju Bosanci odnosno Hercegovci. Jbga, kad nam se ne može u jednom nam jedinoj...

Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Pokusavati surađivati i kakva takva suradnja predstavnika Hrvata i Srba je nuzna, bez obzira na sve ono tesko sto opterecuje međusobne odnose. Ne moze se dovijeka biti u rovovima.
Čekaj samo da prođu blagdani, pa ćeš vidjeti kako Alija Jr. surađuje sa svojim nacionalističkim haverima.

Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Nazalost tesko je ocekivati da se toj suradnji pridruzi predstavnik treceg konstitutivnog narod Bosnjaka. Velikobošnjačkoj hegemonistickoj politici su za početak neprihvatljivi Hrvati kao bilo kakav politički faktor u BiH.
Cilj bošnjačke politike je od Federacije napraviti svojevrstan Bošnjakistan u kojem bi Hrvati i svi drugi nebošnjaci bili svedeni na status nacionalne manjine, a onda će se okrenuti ka pokoravanju RS-a,i eliminiranju Srba kao politickog faktora u BiH. Sve u cilju pretvaranja BiH u bosnjacku drzavu (ili sto veceg dijela, ako vec ne bude moglo od cijele BiH).
Eki to! Već dvajes' i kusur godina se upinju a nikako da dohakaju nit' hadezeu nit' Miletovim lopinama...

Zar više nije svima jasno da su na vlasti isti političari kod sva tri naroda koji istu spiku imaju i za istim foteljama trajno žude?!?
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 15.12.2017., 21:24   #2405
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Svi iz BiH kad pređu preko grane postaju Bosanci odnosno Hercegovci. Jbga, kad nam se ne može u jednom nam jedinoj...



Čekaj samo da prođu blagdani, pa ćeš vidjeti kako Alija Jr. surađuje sa svojim nacionalističkim haverima.
Ne razumijem sto tocno zelis reci?
Bakir je jedan od najvecih nacionalista u BiH.


Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Eki to! Već dvajes' i kusur godina se upinju a nikako da dohakaju nit' hadezeu nit' Miletovim lopinama...

Zar više nije svima jasno da su na vlasti isti političari kod sva tri naroda koji istu spiku imaju i za istim foteljama trajno žude?!?
Nisam rekao da je velikobosnjacka politika uspjesna, samo sto im je cilj. Otprilike cilj im je jedna drzava, jedan narod, a u SDA verziji jos k tome ide i jedan vođa iz klana Izetbegovica.
Ostala 2 naroda pobrisati i obespravit.
Jedini koji se bore za multietnicku decentraliziranu drzavu 3 ravnopravna naroda su Hrvati.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 15.12.2017., 22:56   #2406
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Svi iz BiH kad pređu preko grane postaju Bosanci odnosno Hercegovci. Jbga, kad nam se ne može u jednom nam jedinoj...
To tako vidi mali Vik iz Sarajeva ili?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Old 15.12.2017., 23:39   #2407
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Svi iz BiH kad pređu preko grane postaju Bosanci odnosno Hercegovci. Jbga, kad nam se ne može u jednom nam jedinoj...
To se desi kad predjes jednu granicu. Kad kad se predju jos 2-3 granice svi postaju jugovici.
tihobl is offline  
Old 16.12.2017., 12:13   #2408
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Svi iz BiH kad pređu preko grane postaju Bosanci odnosno Hercegovci. Jbga, kad nam se ne može u jednom nam jedinoj...



Čekaj samo da prođu blagdani, pa ćeš vidjeti kako Alija Jr. surađuje sa svojim nacionalističkim haverima.



Eki to! Već dvajes' i kusur godina se upinju a nikako da dohakaju nit' hadezeu nit' Miletovim lopinama...

Zar više nije svima jasno da su na vlasti isti političari kod sva tri naroda koji istu spiku imaju i za istim foteljama trajno žude?!?
Oni koji ne vole Dodika i Čoviću,jedinu dvojicu ozbiljnih bh političara koji rade na tome da ovi prostori postanu bolje mjesto za život svih stanovnika,sigurno ne vole ni Bosnu i Hercgovinu.Drugim riječima,ne možeš biti za BiH ako nisi i za Dodika i Čovića.Bar je takvo moje mišljenje ha ja
Pućko is offline  
Old 16.12.2017., 13:05   #2409
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Oni koji ne vole Dodika i Čoviću,jedinu dvojicu ozbiljnih bh političara koji rade na tome da ovi prostori postanu bolje mjesto za život svih stanovnika,sigurno ne vole ni Bosnu i Hercgovinu.Drugim riječima,ne možeš biti za BiH ako nisi i za Dodika i Čovića.Bar je takvo moje mišljenje ha ja


Upravo tako. Najbolji partner Čoviću jeste knjaz iz Laktaša, koji neki dan veli da presudu Evropskog suda za ljudska prava, u slučaju Sejdić - Finci, ne treba provoditi.

Eto, to je Čovićev pajdaš sa kojim ćemo svi skupa u Evropu.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 16.12.2017., 13:38   #2410
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Oni koji ne vole Dodika i Čoviću,jedinu dvojicu ozbiljnih bh političara koji rade na tome da ovi prostori postanu bolje mjesto za život svih stanovnika,sigurno ne vole ni Bosnu i Hercgovinu.Drugim riječima,ne možeš biti za BiH ako nisi i za Dodika i Čovića.Bar je takvo moje mišljenje ha ja
Svakako, ne mozes rusit ustavni pravni poredak BiH i onda istom sebe proglasavati BiH patrijotom, ne mozes se zalagati za obespravljivanje i brisanje cijelog naroda ili naroda u duhu fasizma i sam sebe nazivati antifasistom.
Mislim mozes sve to samo ako si bosnjacki politicar.
Multietnicna drzava, 3 uistinu ravnopravna naroda je najveca nocna mora velikobosnjackih politicara.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 16.12.2017., 14:44   #2411
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Svakako, ne mozes rusit ustavni pravni poredak BiH i onda istom sebe proglasavati BiH patrijotom, ne mozes se zalagati za obespravljivanje i brisanje cijelog naroda ili naroda u duhu fasizma i sam sebe nazivati antifasistom.
Mislim mozes sve to samo ako si bosnjacki politicar.
Multietnicna drzava, 3 uistinu ravnopravna naroda je najveca nocna mora velikobosnjackih politicara.
Vec sto puta je napisano da oni jedan drugome pune glasacke kutije na jeftin i primitivan nacin upravo kako "odgovara" populaciji kojoj jedna za drugom odumiru mozdane celije od teskih toksina koji se serviraju.
Igranjem sa stabilnoscu zemlje sve druge vazne stvaru su daleko iza horizonta sto krmcima naravno odgovara.
Druga apsurdna stvar je "savez" covic dodik... nastao "prirodno" u tom paklu. Sta ima "prirodnije" za dodika od saveza sa potomstvom onih koji su mu babe, djedove, strine, tetke ganjali po kozari 42 i bastine to kao borbu za slobodu? Dali ima ista normalnije covicu nego pobocnistvo dodiku, caru RS na cijoj teritoriji u bos posavini vise nema hrvata?
Ako ikakvog "saveza" u nacionalnom smislu u bh treba biti onda je to savez srba i muslimana, nekakav sporazum koji bi izlisnim ucinio bilo kakvo medjusobno nepovjerenje. To bi omogucilo da konacno isplivaju na povrsinu i ZIVOTNE IDEJE na vecini teritorije bh. Pri tom bibilo moguce istinski razgovarati i omoguciti hrvatima da imaju svoj entitet i da istinski budu zasticeni da jednostavno ZELE ostati na svojoj zemlji. Ostanak u zemlji je prioritet broj jedan.
"Mirna bosna" bi uveliko doprinjela stabilnosti u citavoj regiji....eto tako nekako.
Morten is offline  
Old 16.12.2017., 15:16   #2412
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post


Upravo tako. Najbolji partner Čoviću jeste knjaz iz Laktaša, koji neki dan veli da presudu Evropskog suda za ljudska prava, u slučaju Sejdić - Finci, ne treba provoditi.

Eto, to je Čovićev pajdaš sa kojim ćemo svi skupa u Evropu.
A sta bi ti napravio u bh? Kako bi ti uvjerio "saveznike" da ti vjeruju?
Morten is offline  
Old 16.12.2017., 15:30   #2413
Sta je, kud si uteko?
Morten is offline  
Old 16.12.2017., 19:49   #2414
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Vec sto puta je napisano da oni jedan drugome pune glasacke kutije na jeftin i primitivan nacin upravo kako "odgovara" populaciji kojoj jedna za drugom odumiru mozdane celije od teskih toksina koji se serviraju.
Igranjem sa stabilnoscu zemlje sve druge vazne stvaru su daleko iza horizonta sto krmcima naravno odgovara.
Druga apsurdna stvar je "savez" covic dodik... nastao "prirodno" u tom paklu. Sta ima "prirodnije" za dodika od saveza sa potomstvom onih koji su mu babe, djedove, strine, tetke ganjali po kozari 42 i bastine to kao borbu za slobodu? Dali ima ista normalnije covicu nego pobocnistvo dodiku, caru RS na cijoj teritoriji u bos posavini vise nema hrvata?
Ako ikakvog "saveza" u nacionalnom smislu u bh treba biti onda je to savez srba i muslimana, nekakav sporazum koji bi izlisnim ucinio bilo kakvo medjusobno nepovjerenje. To bi omogucilo da konacno isplivaju na povrsinu i ZIVOTNE IDEJE na vecini teritorije bh. Pri tom bibilo moguce istinski razgovarati i omoguciti hrvatima da imaju svoj entitet i da istinski budu zasticeni da jednostavno ZELE ostati na svojoj zemlji. Ostanak u zemlji je prioritet broj jedan.
"Mirna bosna" bi uveliko doprinjela stabilnosti u citavoj regiji....eto tako nekako.
Standardno prodavanje magle kad se razotkrije velikobosnjacka politika, onda krene kako su svi lopovi i pljackaju svaki svoj narod.
Među bosnjackim narodom je itekako prihvacena i to vecinski prihvacena sovinisticka teza da oni imaju nekakva veca prava u BiH nego druga 2 naroda. To je cinjenica, to cak niti ne kriju.
Kako ce se itko dogovorit sa bosnjackom politikom kad ista nije spremna prihvatit Hrvate i Srbe kao ravnopravne politicke faktore u BiH? Svaki potez od izbornog zakona na dalje govori kako bosnjacka politika tezi tome bosnjackoj hegemoniji nad BiH. Postoji li ijedna bosnjacka stranka koja se iskreno zalaze za ravnopravnost sva 3 konstitutivna naroda?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 17.12.2017., 00:18   #2415
Cujem na vijestima da je sud u Sarajevu oslobodio neke muslimane iz Gorazda koji su pobili pun autobus civila. Nevini su jer su ih pobili zabunom.
Ja da prodjem kroz crveno zabunom ostao bi bez vozacke. Toliko o pravosudju kojeg nam je reformisala MZ.

A sto se tice sejdic-finci, Dodik je dobro rekao. Krajnje vrijeme da im se kaze "ko vas jebe, sto se niste puskom izborili za svoje mjesto u dejtonskom sporazumu. Dodike je rekao sto je imao, a ja mogu samo ponoviti covicevo: "ja nemam nista da dodam", a ovi multnietnicari ako im je stalo neka Sejdica kandiduju umjesto Bakira, A Fincija umjesto Radonjcica.
tihobl is offline  
Old 17.12.2017., 08:29   #2416
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Cujem na vijestima da je sud u Sarajevu oslobodio neke muslimane iz Gorazda koji su pobili pun autobus civila. Nevini su jer su ih pobili zabunom.
Ja da prodjem kroz crveno zabunom ostao bi bez vozacke. Toliko o pravosudju kojeg nam je reformisala MZ.
Vazno je naglasiti da su prestali pucat kad su vidili da se radi o civilima.


U vezi Sejdic-Finci...antijevrejska i antiromska politika je velika kocka...sirem svijetu izgleda kao nesta lose iz proslosti...
SnakeHandler is offline  
Old 17.12.2017., 13:17   #2417
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Vazno je naglasiti da su prestali pucat kad su vidili da se radi o civilima.


U vezi Sejdic-Finci...antijevrejska i antiromska politika je velika kocka...sirem svijetu izgleda kao nesta lose iz proslosti...
Mene zanima kako je ovaj slucaj zataskan u BiH i sirem svijetu? Mogu mislit da je netko morao bjezat iz Banja Luke ili Mostara koliko bi se danas pricalo o tome, dijelile bi se nagrade nazvane po Lejli od raznih bosnjackih samoprozvanih demokrata i centara za mir i demokraciju.
Ova mlada novinarka je nakon bijega iz Sarajeva (u strahu za svoj zivot od islamista) na zapadu je dobila azil. Morala je bjezati iz Sarajeva samo zato sto je izrazila svoje misljenje na vlastitom facebook profilu. Iako je proslo preko godinu dana, dosad nitko nije odgovarao za prijetnje.

Lejla Colak Moment: What My Experience With Islam Tells Me About "Islamophobia"
https://www.youtube.com/watch?v=QnOLsYnxnAo

Lejla Čolak: ISPOVIJEST
https://www.youtube.com/watch?v=H5CYucx-z4E

Kad smo kod antisemitizma, isti buja u Sarajevu. Nazvali osnovnu skolu po nacistu i apologeti Hitlera, a kad Izrael sluzbeno prigovori, skolski odbor napise pismo u kojem spominju "lose jevrejske osobine" (doslovno su to napisali) a sve u vezi knjizevnih uradaka kojim je doticni po kojem je skola nazvana opravdavao i likovao nad sudbinom onih koji po njemu imaju takve osobine, u sustini nad holokaustom?
http://ba.n1info.com/a223144/Vijesti...i-Izraela.html

I ovo je proslo ispod radara i to nitko vise ne spominje.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 17.12.2017., 14:34   #2418
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako je ovaj slucaj zataskan u BiH i sirem svijetu? Mogu mislit da je netko morao bjezat iz Banja Luke ili Mostara koliko bi se danas pricalo o tome, dijelile bi se nagrade nazvane po Lejli od raznih bosnjackih samoprozvanih demokrata i centara za mir i demokraciju.
Zataskani ili izgubljeni u moru 40 000 mrtvih civila?

Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Ova mlada novinarka je nakon bijega iz Sarajeva (u strahu za svoj zivot od islamista) na zapadu je dobila azil. Morala je bjezati iz Sarajeva samo zato sto je izrazila svoje misljenje na vlastitom facebook profilu. Iako je proslo preko godinu dana, dosad nitko nije odgovarao za prijetnje.

Lejla Colak Moment: What My Experience With Islam Tells Me About "Islamophobia"
https://www.youtube.com/watch?v=QnOLsYnxnAo

Lejla Čolak: ISPOVIJEST
https://www.youtube.com/watch?v=H5CYucx-z4E
Ona misli o Islamu isto kao i ja, ali ja javno to ne bi smio rec, hrabrija je od mene


Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post

Kad smo kod antisemitizma, isti buja u Sarajevu. Nazvali osnovnu skolu po nacistu i apologeti Hitlera, a kad Izrael sluzbeno prigovori, skolski odbor napise pismo u kojem spominju "lose jevrejske osobine" (doslovno su to napisali) a sve u vezi knjizevnih uradaka kojim je doticni po kojem je skola nazvana opravdavao i likovao nad sudbinom onih koji po njemu imaju takve osobine, u sustini nad holokaustom?
http://ba.n1info.com/a223144/Vijesti...i-Izraela.html

I ovo je proslo ispod radara i to nitko vise ne spominje.

Nadam se da ce se jednog dana ponovo preimenovati
SnakeHandler is offline  
Old 17.12.2017., 14:43   #2419
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Standardno prodavanje magle kad se razotkrije velikobosnjacka politika, onda krene kako su svi lopovi i pljackaju svaki svoj narod.
Među bosnjackim narodom je itekako prihvacena i to vecinski prihvacena sovinisticka teza da oni imaju nekakva veca prava u BiH nego druga 2 naroda. To je cinjenica, to cak niti ne kriju.
Kako ce se itko dogovorit sa bosnjackom politikom kad ista nije spremna prihvatit Hrvate i Srbe kao ravnopravne politicke faktore u BiH? Svaki potez od izbornog zakona na dalje govori kako bosnjacka politika tezi tome bosnjackoj hegemoniji nad BiH. Postoji li ijedna bosnjacka stranka koja se iskreno zalaze za ravnopravnost sva 3 konstitutivna naroda?
Koja magla, to je tako. Sto se tice naroda, sve mogu povjerovati, sve je moguce. Daj.mi medije godinu dana i svi ce slusati mocarta i tvrditi da ne mogu bez njega u novi dan...toliko o narodu kao argumentu. Zato mi je i "odgovorio" spirit. On je dio naroda. On je za gradjansku bh kao moja pokojna baba sto je expert za visu matematiku. Znam ja tu supljanu, uvalim ti "gradjanski" pa nemos drugo ispast nego ustasa ili cetnik. Uostalom ne razlikujete se mnogo, samo sto su oni sad malo jaci.
Kako se boriti protiv takve pokvarenosti? Jedino "dosljednom gradjanstinom" a za tu borbu nemamo vitezove niti mi niti vi pa ce se nastaviti u istom ritmu.
Morten is offline  
Old 17.12.2017., 18:15   #2420
Prosvjed "podrške" Palestini u Sarajevu s klasičnim islamističkim porukama: Down with Israel, Intifada samobrana i ostalim porukama podrške od sarajevskih islamista.

http://hms.ba/prosvjed-u-sarajevu-je...rad-palestine/

Skup organizirali islamističke organizacije: Mladi muslimani, Egipatska Unija u Bosni, AKOS, Palestinska zajednica u BiH.
zrimo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.