Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 19:21   #681
Pa tko tebi brani da radas kuci,stvarno ne shvacam.trebala bi prestat napadat osobe koje misle da im je u bolnici rodit sigurnije,jer tebe nitko ne naganja sibom da radas gdje ti ne pase. A sto se tice vrijedanja,ne mislim ti vracat,nego lijepo ugodna vecer i pozdravi :-)
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:26   #682
Nefertiti, ali nigdje nisam ni rekla da ne može doći do komplikacija, ne znam otkud takav zaključak. Pa eto navedeni su slučajevi u statistici (ako si pročitala) u kojima je bilo potrebno obaviti transfer rodilje u bolnicu i carski rez itd.
Ne tvrdim niti to da je porod kod kuće potpuno siguran, nego jednako siguran onom u bolnici u slučaju niskorizičnih trudnoća, dovoljne blizine bolnice i uz primalju.
Čudno mi je i to što ste se uhvatile mog možebitnog poroda doma kad nijednom nisam spomenula da ću roditi kući niti bi to bilo moguće jer živim u Hrvatskoj, tako da i s time možete prestati. I daleko od toga da želim da svi ili itko rađa kod kuće ali bilo bi lijepo kad bi imali izbor kao i u ostalim dijelovima Europe.

Postoji mogućnost komplikacija i kod epiduralne pa je svejedno stvar osobnog izbora, postoji mogućnost komplikacija samim time što smo trudni ili letimo avionom ili vozimo autom ili smo platili elektivni carski u privatnoj klinici ili plivamo u oceanu ili.... nabroji dalje.

Stvar je u tome da se informiramo, odvažemo rizike, odlučimo i preuzmemo odgovornost za tu odluku.
Nadam se da si sad razumjela što želim reći.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 13:00   #683
Quote:
Yehane kaže: Pogledaj post
Svaka svemu čast, al ja se nikad ne bih odlučila na porod kod kuće. Da je to sve tako super, bezopasno i idealno, sigurno ne bismo ni došli do rađanja u bolnicama, nego bi žene stoljećima nastavile rađati doma. I pritom bi se i dalje (u puno većoj mjeri nego u bolnicama, sigurna sam!) dešavalo sve što se već dešavalo, jel...
Na stranu što su hrvatska rodilišta sranje na kvadrat po svim pitanjima; ali to je već problem naše beskorisne države, a ne postupka rađanja u medicinskoj ustanovi kao takvog.
Slazem se od a do z!
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 13:06   #684
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
Nisam. Žena mi je po hitnom postupku završila na carskom rezu. Jer se školska trudnoća zakomplicirala.
Najduljih 2 sata mog života. Za rutinski postupak koji traje pol sata - 45minuta.

Uopće ne želim znati što bi se desilo da nismo bili u bolnici.


Nope. Došli u bolnicu, sve krenulo po špagici. I onda najednom krš i lom.
Jedine papire koje smo potpisali (između trudova) s bili za anesteziju
Porod, da je išao svojom dinamikom, bi završio kobno. Mislim, i to je prirodno, ali bi izbjegao, hvala na pitanju...


Bingo.
Što je sa onima kada trebaju? Isto tako kao što je sve bilo OK kod tebe na porodu je moglo sve otići kvragu...
Opet ponavljam - sve je to divno lijepo i krasno. U teoriji i na papiru (što se mene tiče). Mene je osobno iskustvo naučilo da nije baš sve to tako pinky...
Nadam se da ti nećeš na vlastitoj koži to naučiti...
E to je to,kako se naglo ponekad problem desi,ne daj boze nikome.meni se sestri isto mala omotala doslovno u izgonu 2 puta pupcanom,oko vrata,izasla modra.a dotad sve savrseno uredno,trudnoca i porod.
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 15:04   #685
Porod kod kuce

Pozdrav cure,

Sestrq mi je spomenula da kod nas postoji opcija poroda kod kuce. Meni osobno je to najbolja varijanta jer sam doma i sve je mirno bez stresa, dodje babica koja pazi na porod i da sve bude kako treba.

Znate li mozda nekoga tko je rodio doma ili je neka od vas , i kakva su tocno iskustva ?

Htjela sam porod u vodi ali u zagrebu nema, samo privatno a to mi je jako skupo .
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 16:56   #686
Nisam sigurna da je to kod nas još uvijek legalizirano. Ali možda možeš razmisliti o nekoj drugoj varijanti kao što je Rijeka napr ako imaš gdje biti u vrijeme termina,iako mislim da i to treba unaprijed dogovoriti i rezervirati...
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 13:07   #687
Porod doma nije nelegalan ali jeste asistencija primalje.
Pa tako žene u Hr rađaju doma uz babice iz Austrije najčešće. Ima i jedna u Srbiji koja radi i van svoje lokacije.
Mogu ti preporučiti stranicu mati.rs na kojoj ima nekoliko priča i o kućnom porodu.
Koji si tt? Kako tvoj partner gleda na ideju? To je jako bitno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 16:45   #688
U Hrvatskoj ne možeš roditi doma uz potporu primalje koja u slučaju da se nešto zakomplicira može nazvati bolnicu, javiti da dolazite i objasniti stanje tako da budu spremni. Naravno, možeš imati sreće pa da sve prođe bez ikakvih komplikacija, a može se dogoditi i da ti, dijete ili oboje umrete jer se primalji nije riskirala radna dozvola i zatvor pa nije nakon kompliciranja situacije postupila jednako kako bi postupila u državi u kojoj je to legalno i uređeno.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 16:48   #689
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj ne možeš roditi doma uz potporu primalje koja u slučaju da se nešto zakomplicira može nazvati bolnicu, javiti da dolazite i objasniti stanje tako da budu spremni. Naravno, možeš imati sreće pa da sve prođe bez ikakvih komplikacija, a može se dogoditi i da ti, dijete ili oboje umrete jer se primalji nije riskirala radna dozvola i zatvor pa nije nakon kompliciranja situacije postupila jednako kako bi postupila u državi u kojoj je to legalno i uređeno.
đizs, ovo stvarno nisam znala.. Al logično je.

Zasad ništa ne možeš kod nas je to još uvijek nažalost ilegalno.
Što nema kada u Rijeci?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 17:17   #690
[QUOTE=Cahla;548959

Znate li mozda nekoga tko je rodio doma ili je neka od vas , i kakva su tocno iskustva

Jesi uspjela organizirati porod kod kuce? Znam da je to bilo prije dvije godine ali me zanimaju iskustva.
nikky55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 19:30   #691
[QUOTE=nikky55;67851595][QUOTE=Cahla;548959



Znate li mozda nekoga tko je rodio doma ili je neka od vas , i kakva su tocno iskustva



Jesi uspjela organizirati porod kod kuce? Znam da je to bilo prije dvije godine ali me zanimaju iskustva.[/QUOTE]



Ima ih puno koje su rodile kod kuće. Ne znam da li ti je još uvek zanimljiva tema? Postoji i grupa na fb gde se mogu naći korisne informacije i podrška.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 23:07   #692
Dizem temu. Ima li svjezih iskustava poroda kod kuce?Plusevi/minusi?
Prvi porod bio bez komplikacija i ako bude sve u redu tokom trudnoce drugi bi voljela obaviti doma.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 23:14   #693
Jel ti blizu bolnica? ja sam isto imala prirodan, brz i lak prvi porod u Hr. S drugim je isto sve teklo prekrasno do izgona; pri izgonu su bebi poceli padat otkucaji, a meni rast skupa s tlakom, izgon je trajao pola sata i na kraju sam jedva rodila uz pomoc vakuuma okruzena hrpom doktora i sestara, mislim da nam je hitni carski opasno visio nad glavom.
Pupcana je bila dvaput omotana oko vrata.
Eto, cisto zbog takvih stvari ja osobno ne bih doma osim ako je bolnica bas jako blizu a u babicu imas apsolutno povjerenje. isto ne zivim u Hr i trudnocu i porod su mi vodile babice, mogla sam birat hocu li roditi doma ili u bolnici, ali sam odabrala bolnicu. I obzirom na ishod, drago mi je da jesam.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 09:17   #694
Svaka cast zenama koje ovako radjaju. Ja sam preveliki panicar za to i ne bih. Oba puta zavrsila na hitnim carskim rezovima gdje su u pitanju bile doslovce sekunde, kamoli da se jos vozim do bolnice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 16:03   #695
La_Luna nadam se da je na kraju sve bilo ok. Moj je isto imao pupcanu oko vrata, al je svejedno izletio ko iz topa.
Blizu sam bolnice, mogu i prosetati do nje al ovdje te ionako ne primaju dok trudovi nisu na minutu, ili ako je voda otisla 24 h nakon puknuca vodenjaka.
Ja sam prakticki dosla na izgon, pa se mislim da sad i to obavim doma.
Zapravo me vise strah nepotrebnih zahvata prilikom bolnickog porodaja nego ovoga

Nisam se jos detaljno posvetila tome, al dosadasnje studije u Danskoj, Norveskoj i Nizozemskoj nisu pokazale znacajnu razliku u ishodu assisted homebirth vs. bolnica kod niskorizicnih drugorotkinja, iako je u Dk i No jos uvijek premali broj slucajeva da bi se to uzimalo zdravo za gotovo, no u Nizozemskoj se cak 20% poroda obavi kuci.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 16:43   #696
Je, sve je bilo super i prije i nakon izgona, samo je tih pol sata bilo onak... Pakleno
Kad sam cula vakuum mark mi je pao na oci jer znam samo za kojekakve komplikacije, ali srecom, stvarno je sve bilo super. 24 h kasnije smo bili doma.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2020., 01:22   #697
Šokiran sam da država otimlje djecu onih koji rode doma..mislim znam u kojoj državi živim , ali me svaki put neugodno iznenadi..
ako ovo nije teoror institucija nad nemoćnim ljudima....
https://hrvatska-danas.com/2020/09/0...eli-u-bolnicu/
mladi penzioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2020., 09:40   #698
Ma šta vas tu ima iznenađivati.....u Hr nije dozvoljeno rađati doma; bez ikakvog nadzora medicinskog osoblja; i to je tak. I uopće, šta su odlazili u bolnicu, zakaj bi sada oni ikamo i upisivali djete kada ne vjeruju ni doktorima ni ikome. Nek žive tako kako im se hoće onda, i neka ne traže pomoć drugih institucija. To se veli : hebala bi se a da joj ne uđe. Ili očeš živjeti u kolektivu i prema nekim regulama kolektiva ili ne želiš. Nema malo ovo malo ono.

I piše da je dijete privremeno oduzeto od roditelja; vjerojatno dok ne ustvrde da su relativno čisti u glavi.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2020., 11:05   #699
Pa oni su rekli da dijete neće voditi doktorima uopće - došli su u bolnicu samo da ga prijave u matični ured

Tako da, ja isto stavljam dobrobit djeteta prije svega. Oni će ga liječiti alternativnim metodama
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2020., 13:11   #700
Samo da nisu tražili upis vjerojatno bi ih strpali kasnije u zatvor..umjesto da ljudima pomognu oni ih teroriziraju i otimlju djecu. To su fašističke metode.
A sigurno im otimlju dijete da ga mogu kriomice cijepiti što opet neće tražiti pristanak..dijete će doživjeti doživotne traume radi odvajanja od roditelja.
mladi penzioner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.