Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2007., 14:25   #21
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
ma nisi, zapadna isto racuna kuce prema znakovima, 12 znakova, 12 kuca, 5. je kuca lava. samo postoje razliciti sistemi racunanja kuca u natalu itd. po jednom sistemu su sve kuce jednake velicine. po placidusu nisu. al nije bitno, jel to kod vas isto kuca lava, ako je ista simbolika onda smo konacno arivali (stigli do rjesenja )

medjutim, eto jos jednog zajeba, ako je to ono sto ja mislim, djotis, onda su vama razliciti planeti malefici i benefici od nasih pa opet, kako da gledam prosle zivote? jesam li ja onda sa suncem u 5. bila neka princeza i svi su me htjeli, ili nisam i zasto sad niko nece da me zeni?
Princezo.Pa ako idemo da je prva kuća Ovan onda je peta Lav dakako.
To sa petom kućom je samo jedan mali dio priće o prošlom životu naravno.
To je samo onaj dio priće koji govori o tome kakvu si karmu zaslužila u priošlom životu i kada se upali u karti taj planet onda ćeš po onoj narodnoj kako si sijao tako ćeš i žeti uživati dobre ili loše plodove.
A to što se tiće tvoje ženidbe može biti puno razloga za to.
Pogledaj gdje ti je mars,kakva ti je 7 kuća za poćetak itd.
Ako ti je sunce jako u 5 kući i ako je vladarstvo dobro i još neke stvari ne bi ti trebalo biti loše u tom periodu kada se planet upali u karti.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 21:58   #22
Quote:
fug kaže: Pogledaj post

Tj. zanima me kako se prošli život iščitava na natalnoj karti, što se promatra...
Mene je moja teta učila Da se u 4. promatraju uvijeti uvijeti i mjesto prošlog života, u 12. tvoje ponašanje, zanimanje, karakteristike, mjesečevi čvorovi govore koju lekciju nosiš iz prošlog života i sada bi trebala svladati...
Nemojte vi meni sad ništa kontra, tako moja teta kaže
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 22:08   #23
Quote:
Dajana7 kaže: Pogledaj post
Mene je moja teta učila Da se u 4. promatraju uvijeti uvijeti i mjesto prošlog života, u 12. tvoje ponašanje, zanimanje, karakteristike, mjesečevi čvorovi govore koju lekciju nosiš iz prošlog života i sada bi trebala svladati...
Nemojte vi meni sad ništa kontra, tako moja teta kaže
Zna teta šta priča, tako bih i ja gledao. 4. zbog prirodnog vladara koji je Mjesec a koji simbolizira naše korijene 12. zbog transcedentalnog značenja te kuće.

Uz sve to dodao bih i neizbježnog Saturna i Chirona. Chiron koji bi označavao naša bolna mjesta koja smo trpili u prošlom životu i koje vučemo u ovom životu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 12:29   #24
E, a što bi rekao o fortuni?

Zaboravih spomenti da mnogi gledaju još i na znak u 4. jer nam on pokazuje koliko smo dugo čekali na novi život. Vatreni znakovi se najbrže reinkarniraju, pa zračni, vodeni i na kraju zemljani.
Znači ovan je najbrži, a bikić najsporiji.
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 14:32   #25
Quote:
Dajana7 kaže: Pogledaj post
E, a što bi rekao o fortuni?

Zaboravih spomenti da mnogi gledaju još i na znak u 4. jer nam on pokazuje koliko smo dugo čekali na novi život. Vatreni znakovi se najbrže reinkarniraju, pa zračni, vodeni i na kraju zemljani.
Znači ovan je najbrži, a bikić najsporiji.
Nikad nisam točku fortune upotrebljavao u analizi.

Pa da, mislio sam na 4. kuću u svakom obliku tj. koje su planete u 4., koji je znak na vrhu 4. i gdje se nalazi vladar 4. kuće.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 14:41   #26
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zna teta šta priča, tako bih i ja gledao. 4. zbog prirodnog vladara koji je Mjesec a koji simbolizira naše korijene 12. zbog transcedentalnog značenja te kuće.

Uz sve to dodao bih i neizbježnog Saturna i Chirona. Chiron koji bi označavao naša bolna mjesta koja smo trpili u prošlom životu i koje vučemo u ovom životu.
baphi kako bi objasnio chiron u 10 kući u Ovnu?
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 18:38   #27
Quote:
jehoshua kaže: Pogledaj post
baphi kako bi objasnio chiron u 10 kući u Ovnu?
Pa tumacenja su prilicno jednostavna, uzmes kucu u kojoj se nalazi i protumacis. Na primjer 10. kuća predstavlja našu karijeru i samim time našu interakciju sa okolinom u cilju postizanja naša karijere. Znači da na tom području nosimo bolove u prošlosti npr. da smo bili žrtveni jarac u slučaju propasti nekog velikog posla ili da su nam suradnici zabili nož u leđa i tako nas pustili samog dok je brod tonuo i prebacili krivnju na tebe. To može dovesti do neobjašnjivog straha od preuzimanja odgovornosti ili vođenja veće skupine ljudi. Naravno, to je bio primjer samo jednog aspekta a kako bi dobili uvid u širu sliku onda bi morali gledati da li i ostatak horoskopa podupire tu tvrdnju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 22:51   #28
[QUOTE=fish 1968;7206389]Stephen Arroyo - Astrologija, karma i transformacija

uf, meni je bila komplicirana, osjecala sam se glupo jer nis ne razumijem dok sam je iscitavala.. mislim, mozda jesam glupka-tupka pa je za ocekivat.., ali inace dojam- dobra
lamshanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 01:24   #29
Koliko ja znam, 12.kuca je prva iz proslog zivota, 1. sadasnja iz natala je druga iz proslog, 2. je 3. itd.
whattheshta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 13:33   #30
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa tumacenja su prilicno jednostavna, uzmes kucu u kojoj se nalazi i protumacis. Na primjer 10. kuća predstavlja našu karijeru i samim time našu interakciju sa okolinom u cilju postizanja naša karijere. Znači da na tom području nosimo bolove u prošlosti npr. da smo bili žrtveni jarac u slučaju propasti nekog velikog posla ili da su nam suradnici zabili nož u leđa i tako nas pustili samog dok je brod tonuo i prebacili krivnju na tebe. To može dovesti do neobjašnjivog straha od preuzimanja odgovornosti ili vođenja veće skupine ljudi. Naravno, to je bio primjer samo jednog aspekta a kako bi dobili uvid u širu sliku onda bi morali gledati da li i ostatak horoskopa podupire tu tvrdnju.
podupire baphi, podupire... 12. kuća je puna...
i hvala na odgovoru
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 22:15   #31
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zna teta šta priča, tako bih i ja gledao. 4. zbog prirodnog vladara koji je Mjesec a koji simbolizira naše korijene 12. zbog transcedentalnog značenja te kuće.

Uz sve to dodao bih i neizbježnog Saturna i Chirona. Chiron koji bi označavao naša bolna mjesta koja smo trpili u prošlom životu i koje vučemo u ovom životu.
i plutona bi ja tu dodala, ne znam koje tocno znacenje ima ali mislim da slicno sa juznim mjesecevim, da se oni savrseno nadopunjuju u toj prici iz proslog zivota
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 22:28   #32
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Princezo.Pa ako idemo da je prva kuća Ovan onda je peta Lav dakako.
To sa petom kućom je samo jedan mali dio priće o prošlom životu naravno.
To je samo onaj dio priće koji govori o tome kakvu si karmu zaslužila u priošlom životu i kada se upali u karti taj planet onda ćeš po onoj narodnoj kako si sijao tako ćeš i žeti uživati dobre ili loše plodove.
A to što se tiće tvoje ženidbe može biti puno razloga za to.
Pogledaj gdje ti je mars,kakva ti je 7 kuća za poćetak itd.
Ako ti je sunce jako u 5 kući i ako je vladarstvo dobro i još neke stvari ne bi ti trebalo biti loše u tom periodu kada se planet upali u karti.
nista meni nije bez losih aspekata kao i vecini pretpostavljam. ali iz iskustva su mi tranziti preko sunca najzabavniji i najmanje bolni, onako ih muski prihvatim. u 7. saturn, mars isto, ne trebamo uopce dalje o tome, ako se ja udam svaka ce se udat jos mi je vladar 7. mjesec u konjukciji s juznim mjesecevim cvorom (u fucking 6. ) i tranziti preko te konjukcije su mi stvarno potresni. ponavljam, ako se ja udam, svaka ce se. a dicu ne bi imala bez braka pa nis ni od toga.... a znam sto sam bila u inkarnaciji prije ove i stvarno sam bila jako dobar roditelj. a brak mi je bio katastrofa
al nisam samo ja bila kriva, zasto je to tako tesko
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 23:48   #33
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
E onda u tom slućaju gledaš gdje je otišao vladar te pete kuće,ako se dobro smjestio i sve je ostalo ok,aspekti,snaga itd.onda ćeš u tom periodu života proživljavati ljepe trenutke ako je kontra onda manja ljepe.

Ali da samo naglasim što prije nisam, to je peta kuća po Đotišu,ne znam kako po zapadnom sistemu razvrstavaju kuće.

Znaći to bi bio neki nastavak priće iz prošlosti.
reklo bi se da si strucan... `Ajde za pocetak pokusaj da mi objasnis razliku izmedju petog polja u Djotisu i petog polja u zapadnoj astrologiji... ili vec u nekoj drugoj grani astrologije... Da li uopste poznajes razlike?
novosadjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 11:43   #34
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
i plutona bi ja tu dodala, ne znam koje tocno znacenje ima ali mislim da slicno sa juznim mjesecevim, da se oni savrseno nadopunjuju u toj prici iz proslog zivota
Plutona ne gledam, eventualno ako se radi o nekakvoj karmi na nivou naroda ili zemlje življenja.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 13:14   #35
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
To bi ti bila tzv.Indijska Astrologija.
U njoj je jedan znak jedna kuća.
A pošto ne znam kako zapadna raćuna kuće onda postoji mogućnost da kod njih peta po Đotišu ne bude peta.
Valjda nisam zakomplicirao ponovo.
kumar, a si ti cul za ashwini mudru?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 12:47   #36
Prošli životi!

Hallo whattheshta,

Mislim, da si malo pobrkala:

12.kuća je prošli život
1.kuća je ovaj život
2.kuća je slijedeći život.

Ja sam bila na Regresiji, i imala sam 3 prošla života. Kuda ona dva spadaju, neznam.

Božena
__________________
Juntos hasta el fin del mondo!
bojana274 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 20:01   #37
meni su te sve tri kuce prazne
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 01:54   #38
Nisu, samo ti nije naglašen neki aspekt posebno vjerojatno.
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 14:06   #39
Quote:
kisha kaže: Pogledaj post
Nisu, samo ti nije naglašen neki aspekt posebno vjerojatno.
kako nisu?
ma jesu, posve su prazne... imam planete samo u cetiri kuce, sve ostalo prazno
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2020., 15:35   #40
Zanima me može li se iz vlastite natalne karte vidjeti koji smo bili horoskopski znak u prošlom životu/životima?
Isprike ako ovo pitanje nije dobro formulirano. Hvala!
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.