Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Pogledaj rezultate ankete: Gdje bi trebala sjedit pratnja kumova?
Zajedno s kumovima za stolom mladenaca 396 92.09%
Sa strane s roditeljima 8 1.86%
Sa strane bez roditelja 17 3.95%
Ma kakva pratnja, s mladencima trebaju sjedit roditelji 9 2.09%
Glasovatelji: 430. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2007., 21:50   #1
Gdje bi trebala sjediti pratnja kumova?

Evo doslo je do dileme i zesce rasprave, pa rekoh da pitam sta svekoliko pucanstvo ove grupe misli o tome... pa stoga i mala anketica... eventualno mozete u reply stavit i objasnjenje...

pozdrav
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:05   #2
A gdje bi trebala sjediti pratnja kumova?
Ako dođu u svatove kao pratnja kumovima, onda bi bio red da i sjede gdje sjede i ti kojima su u pratnji.

Tako je naš kum, sa svojom pratnjom, sjedio zajedno s nama mladencima za stolom. Kuma je udata, pa je kak' je i red, njen muž sjedio s njom za našim stolom.
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:09   #3
Definitivno za stolom mladenaca!
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:10   #4
meni je sasvim normalno da pratnja kumova sjedi za stolom sa mladencima...a i u salama je tako predvidjeno, organizatori stavljaju stolice za pratnje uz kumove
Killer Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:15   #5
Quote:
Killer Whale kaže: Pogledaj post
meni je sasvim normalno da pratnja kumova sjedi za stolom sa mladencima...a i u salama je tako predvidjeno, organizatori stavljaju stolice za pratnje uz kumove
ne da je normalno nego je nenormalno da kum sjedi kraj mladenaca, a njegova cura/zena/decko whatever sjedi negdje na sedmom stolu s tko zna kim.
Imoen is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:23   #6
Na apsolutno svim svadbama na kojima sam bila (a bilo ih je poprilično) je pratnja od kumova sjedila s njima zajedno za stolom mladenaca. Jedino ako kum/kuma nisu imali pratnju, sjedili su sami. Nikad nisam vidjela da su sjedili odvojeno, to mi je iskreno totalno bezveze.
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:25   #7
meni je sasvim normalno da pratnja s kojom nismo tako dobri ili ih ne znamo da sjede negdje sa strane ako ne sjede ni roditelji s nama. Ipak su roditelji vazniji od pratnje od kumova, a ako oni vec ne sjede s nama onda nije fer da sjedi ni pratnja...eto...
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:31   #8
Quote:
lunalu kaže: Pogledaj post
meni je sasvim normalno da pratnja s kojom nismo tako dobri ili ih ne znamo da sjede negdje sa strane ako ne sjede ni roditelji s nama. Ipak su roditelji vazniji od pratnje od kumova, a ako oni vec ne sjede s nama onda nije fer da sjedi ni pratnja...eto...
Poštujem tvoje mišljenje, ali kako bi se osjećala da te frendica pozove za kumu, ti pristaneš, dođeš sa dečkom ili suprugom i onda on nije kraj tebe to veče nego negdje za nekim 10. stolom u sali. Meni osobno bi to bilo apsolutno bezveze. a i podrazumijevam da ako nekoga zovete za kuma / kumu, s tom osobom ste toliko dobri da nema šanse da ne poznajete njegovu curu/dečka ili nedajbože supružnika
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:32   #9
Quote:
lunalu kaže: Pogledaj post
meni je sasvim normalno da pratnja s kojom nismo tako dobri ili ih ne znamo da sjede negdje sa strane ako ne sjede ni roditelji s nama. Ipak su roditelji vazniji od pratnje od kumova, a ako oni vec ne sjede s nama onda nije fer da sjedi ni pratnja...eto...
Pa ima i to logike ali iskreno, bilo bi mi malo tužno vidjet da mi kuma sjedi ko siroče sama a dečko/muž/pratnja joj na drugom kraju restorana, isto sam, pa makar se možda s pratnjom toliko ne poznamo... Čisto bi mi bilo žao kume...
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:33   #10
Mislim da pratnja treba sjediti sa kumovima. E a sad pitanje. Jel bed da kuma dođe bez pratnje? Mislim da ću umrijeti ako cijelu večer budem gledala praznu stolicu. Da si nabavim nekog frajera, ha?
karamela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:37   #11
Quote:
monique kaže: Pogledaj post
Poštujem tvoje mišljenje, ali kako bi se osjećala da te frendica pozove za kumu, ti pristaneš, dođeš sa dečkom ili suprugom i onda on nije kraj tebe to veče nego negdje za nekim 10. stolom u sali. Meni osobno bi to bilo apsolutno bezveze. a i podrazumijevam da ako nekoga zovete za kuma / kumu, s tom osobom ste toliko dobri da nema šanse da ne poznajete njegovu curu/dečka ili nedajbože supružnika

Ne mozes tvrdit da nekog moramo poznavat zato jer je pratnja od kuma...A kako bi se ja trebala osjecat kad vidim roditelje dalje od nas za nekim drugim stolom dok s nama sjedi nepoznata osoba? A roditelji sjede za drugim stolom iz nekih drugih razloga, sad ovdje nebitnih...Zar nije jednostavnije da su kumovi samo s nama i onda nikome ne trebamo nista objasnjavat?
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:41   #12
Quote:
karamela8 kaže: Pogledaj post
Mislim da pratnja treba sjediti sa kumovima. E a sad pitanje. Jel bed da kuma dođe bez pratnje? Mislim da ću umrijeti ako cijelu večer budem gledala praznu stolicu. Da si nabavim nekog frajera, ha?
Nije to takav bed, moja prijateljica je imala kumu bez pratnje ali to nju nije smetalo da bude najveselija na svadbi (nakon mladenaca, naravno ). A jednom sam svog dragog posudila njegovoj dobroj frendici jer je njoj bio bed biti kuma bez pratnje, tako da ti je i to jedna opcija. Ako nemaš nekog dobrog frenda, možemo se dogovoriti
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:45   #13
Hehe...iznajmljuješ?
Ma imam frendova, nije problem. Samo što nisu komadi...
Htjela sam mladenki organizirati djevojačku sa striperom ali ona nešta kenjka, neće ga. Dragi pretjerano ljubomoran. Da stripera dofuram kao pratnju i otplešem im tamo koji plesić s njim...hehe to bi bilo zanimljivo za vidjeti.
karamela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 23:08   #14
moja pratnja je sjedila pored mene, za stolom s mladencima, sto mi je i jedina logicna opcija.....pa zato i je pratnja
clem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 23:11   #15
Quote:
clem kaže: Pogledaj post
moja pratnja je sjedila pored mene, za stolom s mladencima, sto mi je i jedina logicna opcija.....pa zato i je pratnja
A gdje su sjedili roditelji od maldenaca?
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 23:16   #16
Quote:
lunalu kaže: Pogledaj post
Ne mozes tvrdit da nekog moramo poznavat zato jer je pratnja od kuma...A kako bi se ja trebala osjecat kad vidim roditelje dalje od nas za nekim drugim stolom dok s nama sjedi nepoznata osoba? A roditelji sjede za drugim stolom iz nekih drugih razloga, sad ovdje nebitnih...Zar nije jednostavnije da su kumovi samo s nama i onda nikome ne trebamo nista objasnjavat?
Na svim svadbama na kojima sam bila, a bilo ih je stvarno puno, su roditelji sjedili odvojeno od mladenaca, ali cisto zato jer su sjedili s ljudima s kojima su htjeli pricati i provesti vecer. Ako ces ih bas toliko zeljeti za svojim stolom, onda ces napravit mjesta i za njih (roditelje).
Meni, koliko god tolerantna bila, ne bi palo napamet ici na svadbu sa svojim deckom, a da sjedim za n-tim stolom od njega. Bila ja kuma ili on kum ili nijedno od nas dvoje.
Imoen is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 23:27   #17
Quote:
lunalu kaže: Pogledaj post
A gdje su sjedili roditelji od maldenaca?
za prvim stolovima sa svake strane, kao i obično.

mislim da se roditelji ne bi baš ludo zabavili s mladencima za stolom, bolje je da sjede sa svojim prijateljima i rodbinom, a osim toga nisu prikovani za stolice pa uvijek mogu prošetati do mladenaca, kao i obratno.

ali ako postoji velika obostrana želja da roditelji i mladenci budu za istim stolom, sigurno to možeš dogovoriti sa šefom sale.
clem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 23:52   #18
Quote:
lunalu kaže: Pogledaj post
Ne mozes tvrdit da nekog moramo poznavat zato jer je pratnja od kuma...A kako bi se ja trebala osjecat kad vidim roditelje dalje od nas za nekim drugim stolom dok s nama sjedi nepoznata osoba? A roditelji sjede za drugim stolom iz nekih drugih razloga, sad ovdje nebitnih...Zar nije jednostavnije da su kumovi samo s nama i onda nikome ne trebamo nista objasnjavat?
ma gle, ništa ja ne tvrdim tebi osobno, samo iznosim svoje mišljenje. ono što je ovdje očito je da bi ti željela roditelje za svojim stolom i tu ti apsolutno nitko niti može niti želi prigovoriti, a i na tebi je da se oko takvih stvari dogovoriš s dragim. samo ti predlažem da pokušate pri tom ne povrijediti i kumove nađite neko zadovoljavajuće kompromisno rješenje
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 23:55   #19
Za nasim stolom cemo svi skupa sjedit.. mi, roditelji, kumovi + pratnja.....
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 23:58   #20
Quote:
monique kaže: Pogledaj post
ma gle, ništa ja ne tvrdim tebi osobno, samo iznosim svoje mišljenje. ono što je ovdje očito je da bi ti željela roditelje za svojim stolom i tu ti apsolutno nitko niti može niti želi prigovoriti, a i na tebi je da se oko takvih stvari dogovoriš s dragim. samo ti predlažem da pokušate pri tom ne povrijediti i kumove nađite neko zadovoljavajuće kompromisno rješenje
Znam da samo iznosis misljenje..ali krivo i shvatila, uopce ne zelim da roditelji sjede s nama, to pise gore u postu...Rekla sam samo da ako vec ne sjede s nama da onda ni pratnja koja nam nij ejako bliska, mislim na onu pratnju od kumova isto ne bi da sjede za stolom od mladenaca.Samo usporedbe radi sam navela da kad roditelji ne sjede s nama, da onda ni pratnja od kumova koju ne znamo dovoljno dobro isto ne bi trebala sjedit s nama...moje misljenje....
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.