Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2010., 00:30   #1101
prvo pozdrav svima,posto sam nov i imam pitanje u vezi sa prodajom dionica,tj. odabirom brokera?!nikada do sad nisam trgovao dionicama i nisam nikada imao posla sa brokerima,pa me zanima koji su najsigurniji i najpovoljniji u vezi sa provizijom?imam dionice HT-a,koje sam kupio preko HPB-a i do sad sam samo uzimao dividendu i nikada nisam ni pokusao da prodam ih!sada razmisljam o tome(znam da su strasno pale,to pratim povremeno),ali nisam nimalo upucen kako i sta!zvao sam SDA ili po novome SKDD i receno mi je da prvo nadjem brokera,sve registrujem,pa se tek onda kod njih sredjuje prodaja!pitao sam koja bi brokerska kuca bila najbolja,ali su rekli da nije uredu da oni preporucuju nekoga i da to ne rade!zato molim za pomoc,koga odbrati,kakva je sigurnost u vezi prodaje i kako ide provizija?jer ipak meni kao laiku u ovom "poslu" nije svejedno da neko na nevidjeno upravlja mojim novcem,a da ne znam ni ko je,ni sta,ni kako izgleda!hvala unapred,nadam se da nisam smorio!
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 09:53   #1102
Pozdrav svima,

molio bih ima li itko iskustva sa www.manninternational.com brokerskom kućom?
hvala!!
Dinkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 17:37   #1103
Kongres, ajd molim te pročitaj bar par stranica ove teme, i 1-2 stranice Pitanja za početnike (od početka) pa ponovno pitaj. Nitko ti ne odgovara jer se iz tvog pitanja vidi da nemaš blage veze, što nije grijeh, ali i da nisi slova ovdje pročitao, što se već malo zamjera
Dinkan, sumnjam da netko ima iskustva sa tom kućom. Gdje si njih našao? Daj nam malo podataka
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:00   #1104
bilokoje nisi bas upravu,sto se tice ovoga da nisam procitao nista!jesam procitao koju stranu,ali vidim da ima dosta kuca koje se spominju!vidim da su se pojavile i neke koje sad imaju proviziju 0,25 samo,ostale 0,30,0,40,pa sam zato trazio pomoc i pitao koja je najpovoljnija,ali da je sigurno sve!ipak mi je svejedno zbog novaca!nisam hteo mnogo pametovat,pa mi je lakse bilo da mi jednostavno neko napise koja i kako i sta mi preporucuje,nego da sam istrazujem!da je nesto u vezi kladjenja ili online poker i casina,tu mogu pomoci,ali u ovome sam laik,sto sam i sam rekao!
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:04   #1105
Nemoj se odmah ljutiti
Agram i Complete line, koji su 0,4% i 0,6%, ima dosta ljudi ovdje, i zadovoljni su. Ovo za 0,25% smo čuli nedavno, ali mislim da nitko nije njihov klijent - nije baš ni jednostavno promijeniti brokera, ne da ti se.
Međutim, nemaš se tu šta bojati, sve je zakonski i pod nadzorom, nitko te neće prevariti.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:19   #1106
ma ne ljutim se naravno,pa nisam bas toliki seronja,nego sam isao od pocetka citao,pa mi se nije vise dalo,a u stvari u zadnjih nekoliko pise sve,posto su isto ljudi pitali,pa se najcesce spominje agram ko sto i ti rece!sad me ti ispravi,ali nisam li na prethodnim stranicama video da je kod agrama 0,30?
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:25   #1107
Cjenik Agrama
Jel to problem pronaći na netu?
S 0,4% počinješ, a kasnije ti ovisi o prometu.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:31   #1108
hvala,hvala!nego jos jedno pitanje samoosto imam racun u HPB-u,pa sam se pitao kolika je kod njih provizija(ako zna neko) i da li je bolje trgovati preko banaka,hpb,zaba,pbz ili ove kuce kao agram,complete line...?
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:32   #1109
Zasada definitivno preko brokerskih kuća, banke imaju visoke provizije.
Nije ti to komplicirano - dobiješ broj računa brokera i novac mu prebacuješ internet bankarstvom
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:04   #1110
@bilokoje: thx na odgovoru. naime oni su mene nasli negdje u "bazi", iako se ja uopće ne bavim trgovinom dionicama nego trgovinom lakih metala, ali ajde dobro, lik je ponudio povlastenu informaciju za BIDU dionicu kao cin dobre volje za potencijalnog novog klijenta i bla bla bla, da ne duljim, blago receno vrlo mi je to sumnjivo bilo odmah ali sam ga pustio da mi prezentira sve to skupa da vidim cijelu tu spiku do kraja, nadalje nisam uspio naci vise informacija o toj kuci guglajuci niti znam gdje i kako provjeriti brokersku agenciju (ova je u tokiju, japan), pa sam postavio upit ovdje.
ne bih htio nista zakljucivati bez argumenata (iako je moj dojam ocito da se radi o prevari), ali mislim da bi bilo ok da upozorim na oprez sa njima iako ponavljam ja ne znam kako provjeriti brokersku kucu i sve to skupa. ako sam u krivu molim da me netko ispravi i ja se u tom slucaju ispricavam vama i toj kuci na laznoj "uzbuni". eto tolko, ako dodjem do jos kakvih saznanja, javim...
Dinkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:34   #1111
E, kad nam daš detalje onda sve znamo. Evo uključi se u ovu temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=543678
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 12:08   #1112
Trebalo bi i produžiti radno vrijeme burze , pa bi svima bilo bolje . Ipak 6 sati rada burze je malo . Likvidnost bi se povećala , a da se ZSE zatvara u 17 sati , čak sam uvjeren da bi i Crobi bio veći za 10-tak postotaka .Trebalo bi se više oglašavati i upoznavati ljude ,što je to burza i što su dionice ,malo educirati narod , barem osnove trgovanja , jer prosječan Hrvat nema pojma , kako to sve funkcionira. Najžalosnije je i da osobni bankari , i zaposlenici u bankama imaju oskudno znanje o tome . Ukratko ... brokerske kuće i banke bi trebali uložiti više truda oko animiranja potencijalnih klijenata (ovako mi djeluju kao da rade u ilegali ) za razliku od recimo kamatara (koji rade protuzakonito ) a siguran sam da svi mi znamo barem 2-3 kamatara u svom gradu .
qwertuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 20:00   #1113
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Nemoj se odmah ljutiti
Agram i Complete line, koji su 0,4% i 0,6%, ima dosta ljudi ovdje, i zadovoljni su. Ovo za 0,25% smo čuli nedavno, ali mislim da nitko nije njihov klijent - nije baš ni jednostavno promijeniti brokera, ne da ti se.
Međutim, nemaš se tu šta bojati, sve je zakonski i pod nadzorom, nitko te neće prevariti.
Gledam da se registriram kod Agram brokera, trebao bi samo povremeno 1-2 puta godišnje kupiti ili prodati neke dionice nije to ni neka velika cifra 10k-20k kn tako da mi njihovih 0,4% provizije odgovara.

Samo me zanima da li imam još kakvih obaveza prema njima (naknade, članarine...) ili mi samo tako stoji račun kod njih?

Hvala
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 20:15   #1114
Ako ćeš kupovat/prodavat dionice 1-2 puta godišnje, kaj te briga oće li ti biti provizija 0,3% ili 0,4%?
Nemaš nikakvih naknada/članirine/obveze prometa prema njima, naknada ti je 0,4% od svake transakcije (ako budeš pravio veliki promet smanjit će ti se na 0,3%) i to je to. Prst u uvo, komad kruva u brudet i pivaj.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 20:18   #1115
Quote:
qwertuz kaže: Pogledaj post
Trebalo bi i produžiti radno vrijeme burze , pa bi svima bilo bolje .
Da rade duže tek bi onda pokrepali od dosade.

Što je reko shef jednom, sve dionice bi trebali prebaciti u onaj režim trgovanja u 13h, svi se posložit na bid/ask pa kome što prođe, to obavimo za sekund i mirni smo cili dan.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 20:51   #1116
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Ako ćeš kupovat/prodavat dionice 1-2 puta godišnje, kaj te briga oće li ti biti provizija 0,3% ili 0,4%?
Nemaš nikakvih naknada/članirine/obveze prometa prema njima, naknada ti je 0,4% od svake transakcije (ako budeš pravio veliki promet smanjit će ti se na 0,3%) i to je to. Prst u uvo, komad kruva u brudet i pivaj.
Hvala na odgovoru to me samo zanimalo, da se ne obvežem pa da moram plaćati nekakvu mjesečnu ili godišnju naknadu.

BTW, Jel' im dobra web aplikacija za internet trgovanje?
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:21   #1117
Nemam račun kod Agrama, ali vrlo su slični CL-u, sve je jako pregledno. I sve štima, nemaš se čega bojati.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:26   #1118
Kod Agram brokera možeš se logirati kao testni korisnik pa sam vidjeti kako izgleda web aplikacija

user: testtest
pass: test

__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:28   #1119
Kod Agrama su znale zaštekat stranice ove godine i to baš kad je bila ''vuna''.
__________________
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better." S. Beckett
agricola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:29   #1120
Quote:
ul7 kaže: Pogledaj post
Je li jeftinije trgovat u usa s usa brokerima nego s nasima?
U principu da! Jeftinije je i trgovati na NYSE nego na ZSE ako si ozbiljniji ulagac. Postoji mnoštvo kvalitetnih online discount brokera s fiksnim cijenama no jedini problem je što ne posluju svi s ulagačima iz Hrvatske. Znaci bez obzira na volumen transakcije, platis proviziju $3-$10 ovisno o brokeru. Postoje neke iznimke kada se placa nesto vise za penny stocks (dionice ispod $1), ali u pravilu je uvijek fiksno. Dok s druge strane hrvatske brokerske kuce naplacuju proviziju po velicini transakcije 0,3%-0,6% za online trgovanje. Telefonsko zadavanje naloga jos je i skuplje. Uz to, HR brokerske kuce koje posluju na stranim tržištima imaju i minimalnu proviziju preko $40.

Procedura za otvaranje brokerskog racuna kod USA brokera je sljedeca.
- Online registracija
- Faksiranje ili mailanje kopije putovnice te brokerskog ugovora i W-8BEN poreznog obrasca za nerezidente koji se skinu s njihove stranice
- Slanje novaca deviznom doznakom (bez ograničenja na €3.000, novci sjedaju za 2 radna dana)
- Let the games begin

Nakon toga potrebno je samo prvotno ulaganje prijaviti HNB-u

Za ostale detalje i preporuke brokera moze PM
Essine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.