Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2004., 22:03   #1
Motorika - pitanja i odgovori


Moja beba ima 8 i 1/2 mjeseci. Nema nikakve volje za puzanjem ali zato strašno želi stajati i biti na nogama. Probali smo ga stavljati u hocalicu i to mu se jako sviđa (po 1/2 sata dnevno).
Kakva su vaša iskustava sa hodalicama budući da su svi u posljednje vrijeme podijeljenog mišljenja oko njih, ustavi više protiv nego za.
Da li je rano da stoji na nogama u ovo vrijeme budući da tako jako želi?

dms

Zadnje uređivanje mandy : 28.10.2010. at 12:35.
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 22:12   #2
Nije rano da stoji,moj je izrazio zelju za stajanjem kada je imao samo 3 mjeseca sto je naravno prerano pa smo mu rekli da priceka jos koji mjesec na ispunjenje zelje
Sada mu je 6 i obozava stajati, ne pokazuje zelju za puzanjem.
Hodalica-mi je ne planiramo koristiti.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 23:43   #3
Ako se moze sam ustati drzeci se za nesto - nije mu prerano. Ako ga vi dizete, onda je.

Hodalice po statistikama skrive vise nezgoda i ozljeda kod djece nego slijedeca 4 razloga na listi zajedno i stvarno su nepotrebne. Dijete ce prohodati kad bude spremno i bez hodalice.

Ne puze sve bebe, ima ih koje tu fazu posve zaobidju.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 00:20   #4
Ja sam isto cula da hodalice bas i nisu OK. Mi ih isto ne planiramo koristiti. Cini mi se da dijete ipak vrlo brzo samostalno prohoda i bez nje, samo ako je spremno.
masta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 05:37   #5
Glavni razlog protiv je sigurnost djeteta. I treba podesiti visinu hodalice za djete.
Neka djeca uopce ne zele u hodalicu, dok neka su jako stetna u njima.
A normalno da ce prohodati bez nje ili s njom.
__________________
Leti ko lisce sto vir ga vije ...
Emma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 09:27   #6
moj junior prohodao bez hodalice, malena isto, sada usavršava penjanje a hoda tek 2 mjeseca, hodalice po meni su okej, ako misliš imati stalno nadzor nad djetetom, budući da se s njima stvarno svakakve nezgode dešavaju,ali s njima ili bez njih kad dijete naumi hodati, ma trčat će po kuć, a ne hodati, kao što je moja malena
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 15:46   #7
Nije neophodno da prođe fazu puzanja.

Moja prva ju je odradila tek 'reda radi', dok je druga čak i gmizala, sa 5 i pol mjeseci. Pomicala se ko gerilac, s rukama, ja sam joj olakšala tako da sam ispod nje stavila onu prostirku za presvlačenje, koja je bila glatka s donje strane.
Bila je tako turbo-brza! Ko onaj crvić iz jabuke!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 17:04   #8
Baš me danas posjetila patronažna sestra i baš me pitala mislim li koristiti hodalicu. Rekla sam da s prvim djetetom jesam, ali sad s drugim još ni sama ne znam.

Ona mi je rekla da, ako ikako mogu, izbjegavam hodalicu te da je naročito opasno to što u hodalicu stavljaju već bebe od 4 mjeseca koje još nisu za to dovoljno čvrste.

Vidjet ću kako će biti. Inače, s prvim sinom i hodalicom nisam imala nikakvih nezgoda, jer je bio stalno pod nadzorom i stavljan na kratke intervale od 10-15 minuta.
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 18:51   #9
Ne kuzim zasto koristite te glupe hodalice? Priroda se za sve pobrinula. Beba bu se dignula onda kada bude spremna za to. Moj sin je prohodal s godinu dana. A prije toga je 6 mjeseci propuzao stan valjda sto tisuca puta, svaku ladicu je bar dva puta dnevno prekopal, zna bolje gdje se sto nalazi od nas. I onda se malo po malo, mic po mic dignul na dvije nozice. Nije mi ni na pamet palo da ga forsiram, a kamo li da ga stavim u onu ogradu, ili kak' se to uopce zove.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 20:11   #10
grr...ne da mi se uopce objasnjati s tobom...srry...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 20:26   #11
ma baaš...
ovo ce zvucat babski,ali tako je ustvari...pa kako su prije, i vecina nas ovdje "odrasla" u hodalicama i nista nije bilo...hvala bogu svi smo zdravi...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 20:03   #12
Motorika - pitanja i odgovori

jel može ova tema? ima ona o distoni, hipo i hiper tonusu, al to su posebni slučajevi

ne znam gdje bih se raspitala, na kojoj temi o nekom normalnom motoričkom razvoju pa otvaram novu...

moja je beštijica jako živahno dijete. ima 3 mjeseca (i tjedan dana ) i od prije dva dana sam primjetila da se upinje i odiže glavu dok leži na leđima. maše i rukama u zraku prema gore, digla bi i prsa, al ne može pa jel moguće da bi ona to već sjedila?

kak uopće počinje to posjedanje?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 20:58   #13
Gabi (3mj-6dana) isto to radi,kao da se pokusava dignuti. I mene to zanima.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 21:08   #14
Kada bi se beba trebala početi okretati s leđa na trbuh?
leola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 21:10   #15
Tu negdje sa 3+mj.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 21:12   #16
Bar mislim.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 21:17   #17
Moj ce za koji dan 4mj I vec duze vrijeme se odize, ako je na meni u skoro pa vodoravnom polozaju,.. Hoce sjediti..
I od prije tjedan dana se poceo okretati sa ledja na trbuh.. Iako je normalno prvo obrnuto okretanje.. Zgrci se, trbusne musice.. U slovo C.. Nagne se uvijek na lijevu stranu (jer ga cesce tako dojim) I onda iz tog boka se prevali na trbuh I lijeva ruka mu ostane zaglavljena... Sto uopce ne skuzi jer je sav uzbudjen kako se to okrenuo..

Mislim da se tek sa 4mj pokusavaju okrenuti sa trbuga na ledja.. Moj je izgleda posebni slucaj...
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 21:24   #18
Evo ovdje o motoričkom razvoju po mjesecima
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:08   #19
moja već skroz čvrsto sjedi i stavlja nogice u usta, ali se još ne okreće s leđa na trbuh i obratno. Ima 6ipo mjeseci.
doduše većinom leži na krevetima di joj je dosta mekana podloga pa se možda zato ne može okretati. Iako se, dok spava na leđima, okreće s jednog boka na drugi.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:18   #20
Ni moj se ne okreće ni s leđa na trbuh, ni obratno ali sve ostalo je super,sve hvata,kad stavim igračke iznad njega,hvata ih i diže se
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.