Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2008., 14:49   #1
Plan poroda

Trudnice, mamice...šta mislite i znate o planu poroda?

Još nisam bila na trudničkom tečaju...da li se možda tamo spominje nešto o tome, možda barem površno ili ?
Ima li to smisla i ima li tko kakvog iskustva po tom pitanju?

http://www.beba-eva.hr/index.php?opt...%22sublevel%22

zahvaljujem

Zadnje uređivanje hany : 27.01.2008. at 16:30.
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 14:56   #2
Jedini plan koji imam je da planiram rodit!

Sumnjam da ću kad dođe vrijeme štrihat kvačice po papiru što sam "odradila" i što je slijedeće!

Za neke stvari postoji medicinsko osoblje da vodi tijek, a neke se stvari dešavaju spontano.
Osobno, nisam štreberica koja radi po "booku", ali da se treba informirat o svemu, to podržavam. Sad hoću li čučat između trudova ili ne, to ću tek vidjet, a što se tiče epiduralna, drip i ostali detalji za diskusiju, nadam se samo da će mi porod proći što kraće, a da će s bebom biti sve najbolje... Ostalo su sve sitnice...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 16:01   #3
Ako si u Osijeku...taj plan moš' objesit mačku o rep....uđeš...legneš...boliš,čekaš,tiskaš...i rodiš malu krofnu...uslikaš se ..oni ju odnesu i sutra dobiješ svoju štrucu i tako do kraja života
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 16:03   #4
Neka ti u planu bude samo to da kad počne da ne paničariš....da slušaš doktore ali i da budeš koliko toliko svjesna da kažeš ako nešto ne želiš..ako ne ti onda doooobro uputi supruga...eto a sve ostalo je tako svejedno jer beba dolaziiiii
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 16:24   #5
plan? nikad čula?!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 16:50   #6
pa..
možeš si ti plan napravit..
al rijetko ti to ide onak kak si ti zamišljaš..
istina tu i tamo ti se potrefi nekaj kaj si si zamislila..

recimo.. moj porod nije bio ni blizu onom kaj sam mislila da bi porod trebao izgledati.. a kamo li onako kako sam si zamislila..

a što se tiće plana.. ja sam ga imala čitavo 1. tromjesejće..
no ako te to veseli.. go girl go
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 16:53   #7
hany.. mislim da briješ bezveze. Ako ti je cijeli život plan.. ne znači da bu tako bilo i sa porodom. Opusti se, pusti prirodi da učini nešto.
Slušaj instinkt i svoj organizam. Pusti planove
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 16:56   #8
Sto znaci plan poroda?

Znam da ce mm biti pored mene I da cu traziti epiduralnu,.. Sve ostalo nemogu bas sa sigurnoscu isplanirati ...kad trudovi krenu, tko zna kakav ce na kraju scenarij biti.. Mogu se samo nadati najboljem I najkracem..
Nazalost, nemogu bas utjecati na dosta stvari (ne planiram u privat.polikliniku)
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 17:19   #9
Ma mislim da je hany mislila više u stilu da razmislite prije samog poroda što i kako želite i da o tome razgovarate sa svojim ginekologom (tj. onim kod koga idete u bolnicu na zadnja 3 pregleda prije poroda).
Nije stvar u štrihanju kvačica ovo jesam ovo nisam. ali da vaš dr. koji bi vas trebao poroditi zna što i kako želite a i da se s partnerom (ako ide na porod) dogovrite što bi i kako bi, tako da ako vi ne budete u stanju on zna komunicirati s doktorima.

A papir je jednostavno za pripremu, jer prvrotkinje ne znaju što im slijedi, a isto tako mislim da ako dođete pripremljene na porod - u smislu da znate kako porod teče, što se može dogoditi i koje su osnovne mogućnosti koje slijede kao rješenja potencijalnih problema - tu onda dobivamo i više samopouzdanja i mislim da porod ipak ide psihički, ako ne i fizički lakše.

Meni se to čini kao dobra stvar, al o tome ću intenzivnije razmišljati za koji mjesec

Hany
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 17:39   #10
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
hany.. mislim da briješ bezveze. Ako ti je cijeli život plan.. ne znači da bu tako bilo i sa porodom. Opusti se, pusti prirodi da učini nešto.
Slušaj instinkt i svoj organizam. Pusti planove
joj ja mislim da ti uvijek moraš potpiknut ko i Lali...

zlato pitala sam općenito da li je tko čuo i što misli o tome i niiiiištaaaaa viiiišeeee... ja imam svoju okvirnu shemu, a sve ostalo u Božje ruke....

misiz, moj naklon...
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 17:50   #11
evo mog (prepisala odnekud i prilagodila svojim zeljama):

PLAN POROĐAJA

ime i prezime rodilje

Želim biti potpuno obavještena o svim medicinskim postupcima koji će se provoditi nada mnom i mojim djetetom i želim za njih dati svoje dopuštenje.
Molim da se od mene ili supruga prethodno traži pristanak za svaki postupak koji je u suprotnosti sa dole navedenim.

Sve dok je sve u redu s mojim djetetom i sa mnom želim:

• Da moj partner bude prisutan čitavo vrijeme porođaja

• Porod BEZ dripa

• Porod BEZ prokidanja vodenjaka

• Porod BEZ epiziotomije

• Koristiti loptu, neometano se kretati

• Porod na STOLČIĆU

• Da se dijete povremeno prati fetoskopom

• Da se pupčana vrpca prereže NAKON što prestane pulsirati

• Podojiti dijete odmah po porodu

• Ukoliko je sve u redu i postoji mogućnost, želim da se svi postupci s novoođenčetom odgode dok se ne povežem sa svojim djetetom (svjesna sam da se svi postupci moraju završiti unutar 1 sat od poroda)

• Rooming in i ISKLJUČIVO DOJENJE

IZJAVA:
U ovom planu porođaja naveli smo naše želje. Prije ispunjavanja plana smo se educirali i spremni smo aktivno sudjelovati u porođaju kako bi naše želje bile ispunjene u što većoj mjeri. Svjesni smo da se porođaj može zakomplicirati i da će u tom slučaju liječnik i primalja donijeti nužne odluke.

Unaprijed hvala na Vašoj suradnji u provođenju našeg plana porođaja.

Rijeka, ____.____. 2008.

Potpis rodilje i supruga


meni se cini pametno imati to u par primjeraka u torbi za rodiliste da ne moram oktoru i primalji u trudovima objasnjavati kako bi se ja voljela poroditi.

nadam se da ce na kraju ispasti sto slicnije planu poroda
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 17:59   #12
Cukerino

Nadam se da će ti biti lagano i baš prema planu
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:05   #13
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Ako si u Osijeku...taj plan moš' objesit mačku o rep....uđeš...legneš...boliš,čekaš,tiskaš...i rodiš malu krofnu...uslikaš se ..oni ju odnesu i sutra dobiješ svoju štrucu i tako do kraja života
ja cu tamo roditi

slazem se sa cukerino, dokle je god moguce treba ugoditi rodiljama, a ako postoji kakva komplikacija zna se da se nase zelje ne mogu postivati... tako nesto cu i ja napraviti
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:10   #14
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Sto znaci plan poroda?
zar nije olan poroda služben papir koji u nekim zemljama (sloveniji, koliko znam) utanačiš s ginekologom kod kojeg ideš na zadnje preglede i na kojem piše kakav porod je on s tobom dogovorio (dakle, epiduralna il ne, jel imaš nekih zadravstvenih osobitosti na koje treba paziti, oćeš li drip ili ne i slično)

dakle,doktor zna kakav je situacija kod tebe, ti kažeš neke svoje želje il ne želje i onda se to stavi na papir koji ide s tobom u rađaonu i tim koji te porađa se mora toga pridržavati, osim ako te to ne ugrožava, naravno

rode su, čini mi se, imale neku akciju da se takv što uvede kod nas, al bilo je nešto sitno i niš od toga

ne znam jel hany na taj plan poroda mislila...

ak se misli na neki osobni plan i program što ću i kako ću postupati - ne pada mi na pamet
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:14   #15
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dakle,doktor zna kakav je situacija kod tebe, ti kažeš neke svoje želje il ne želje i onda se to stavi na papir koji ide s tobom u rađaonu i tim koji te porađa se mora toga pridržavati, osim ako te to ne ugrožava, naravno

rode su, čini mi se, imale neku akciju da se takv što uvede kod nas, al bilo je nešto sitno i niš od toga
neke žene idu rodit s tim planom, nekima prođe, nekima ne.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 19:26   #16
i rodilište u Varaždinu uzima u obzir plan poroda

ja sam imala u glavi što želim a što ne želim...i dobila sam skoro sve što želim..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 19:31   #17
Lijepo je imati okvirni plan, ali svi znamo da se žene pukom slučajnošću porode u autu, da je baš taj dan, tjedan gužva u rodilištu, naravno sve znate da ako je epidemija gripe i muževima je zabranjen pristup rađaoni..
Prokinuli mi vodenjak, dobila drip i uopće ne mislim da mi je to naškodilo, beba je izašla u roku od 45 min od trena kad su me stavili u box, nisam znala da to mogu odbiti, sad znam a opet neću, sve je u Božjim rukama, ok, znam gdje ću roditi i što ću imati u torbi, a sve ostalo mi se čini kao potencijalna frustracija. Otkud znam kakva babica će mi biti tamo? Pri prvom porodu dr. je ionako samo asistirao babici, cure su na hodniku čekale ulaz u box ili mjesto u sobi(dogodila se ona trgedija u Petrovoj kad je beba pala i žene su jurnule na druga rodilišta).
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 19:46   #18
imate šprancu za skinut na Rodama. ispunjava se uz stručnu pomoć ginića, potpisuju oba roditelja, furate sa sobom u rodilište... nije loša stvar. znam ih par što su ga imale sa sobom, i ok su prošle, tj.poštovalo se.
I ja sam ga imala unaprijed spremnog, ali nije mi na kraju trebao, pa...
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 20:14   #19
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
joj ja mislim da ti uvijek moraš potpiknut ko i Lali...

zlato pitala sam općenito da li je tko čuo i što misli o tome i niiiiištaaaaa viiiišeeee... ja imam svoju okvirnu shemu, a sve ostalo u Božje ruke....

misiz, moj naklon...
ej... macak.. ja ti imam takav humor (crni uglavnom). Ne nije podbadanje zaista, nego.. kaj ću kada volim crni humor
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 20:26   #20
Imam okvirni plan, doduše ne napismeno, jer da ga dam ovima u Splitu mislim da bi se samo dobro nasmijali i obrisali svoje precijenjene guze sa njime
Moje želje za porod su najbliže onome što je gore navela cukerino izuzev poroda na stolčiću i roominga koji također za sada u Splitu nisu mogući.
Možda sam preoptimistična budući da mi je ovo prvi porod, ali ću svakako nastojati aktivno sudjelovati u svom porodu i ne dopustiti da sve odlučuju bez mog pristanka.
Zaista ne vidim razloga zašto prokidati vodenjak i davati drip ako porod teče u redu i bebin i moj život ničim nisu ugroženi
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.