Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2009., 08:33   #541
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
uopće nisam skužila da si ju kupila.
očito nisam baš u toku.

drago mi je da ti se sviđa. odnosno, da je lara zadovoljna.
jesam, gledali hranilice, a sve su one jako glomazne za naš stančić..
i u jednom času mi prodavačica reče..a u čem će sjediti kada bude veća....??
ja blijedo gledam i kažem .... pojma nemam
tada mi je predložila trapicu, na što ja rekoh da je to glupost a ona meni da nije, onda se Zagor umiješao sa pametovanjem..
i eto kupili.
da mala je zadovoljna, a meni što je najbitnije ne zauzima puno mjesta... zaista ako što jest jest praktičan komad namještaja
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 08:34   #542
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
puno hvala!

meni je stan još manji od 60 m2 i shvatila sam da bih morala izbaciti muža ako unesem plastičnu hranilicu

otići ćemo u kiku i vidjeti kako se malcu sviđa!
dobar
ma kažem ti za male prostore minijature od kvadratura trapica je zakon.
one velike hranilice su super ali za bogami i veće kvadrature...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 08:37   #543
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
oko 1200 al uz nju treba još dodataka tipa jastučić i sl i na kraju ispadne oko 2500 ako se dobro sjećam što je sve larazg nabrojala
je baš tako... oko 2400 kuna dođe stokke trip trap sa jastučićem koji je nužan za malu bebu i sa onim obručem koji je također nužan za malu bebu.. pa imaš i neki remen koji ju vežeš da ne ispadne sa vidine od cca 75-80 cm .. i to dođe oko 2400 kuna.

sam oguljeni stolac od 1200 kuna je za veću djecu ali za bebu koja je tek počela sjediti treba ti ova dodatna oprema - koja ubija cijenom ko šaka u oko...

bokte pa to je mjesečna rodiljna naknada drugih 6 mjeseci.. štoš jest? od čega živit?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 08:41   #544
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ma to smo već sto puta komentirali. uglavnom, trapica nije pravilno postavljena, odnosno, nije napravljeno nešto što je u uputstvima označeno pod obavezno.
ima na prvim stranicama objašnjenje pa potraži.
aaaa fuuck mi već kupili chiccovu...al jako smo zadovoljni i s njome
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 08:46   #545
Quote:
linazg kaže: Pogledaj post
aaaa fuuck mi već kupili chiccovu...al jako smo zadovoljni i s njome
ma ti živiš u kući koliko se sjećam i za kuću ti je svejedno što imaš maltene..
ja živim u krletci od 60 m2 i manjak prostora je ono što nas muči...

pošto je moj Zagor opsjednut amerikancima, ne trebam i reći da imam bračni po američkim standardima sa onim debelim tvrdim i visokim madracem dimenzija da samo krevet i ormar stanu u spavaću sobu

znači, sve ostalo je u drugoj sobi ili u hodniku... ja zaista nisam imala mjesta za normalnu hranilicu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 09:07   #546
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma ti živiš u kući koliko se sjećam i za kuću ti je svejedno što imaš maltene..
ja živim u krletci od 60 m2 i manjak prostora je ono što nas muči...

pošto je moj Zagor opsjednut amerikancima, ne trebam i reći da imam bračni po američkim standardima sa onim debelim tvrdim i visokim madracem dimenzija da samo krevet i ormar stanu u spavaću sobu

znači, sve ostalo je u drugoj sobi ili u hodniku... ja zaista nisam imala mjesta za normalnu hranilicu


i mi imamo takav (210x200) i ne stane nam ormar u sobu. samo krevet, kimbica i komoda sa stvarima od M, a preko noći obavzeno moramo ostaviti vrata otvorena jer bi podisali sav kisik i onda - adio!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 09:14   #547
pokrepali biste ko žohari
a što da ti kažem?? za tebe je trapica onda draga moja
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 09:22   #548
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
pokrepali biste ko žohari
a što da ti kažem?? za tebe je trapica onda draga moja
točno tako

i razlog više da M ne jede brokulu probao je jednom u kombinaciji sa palentom i bilo je strašno, do daljnjeg ništa od toga. tada nam ni otvorena vrata ne bi pomogla
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 11:06   #549
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
kolko košta ta trappica?
Mi smo mališinu trapicu platili nekih 1800 kn

Nismo uzimali tacnu/pladanj jer mi je svejedno čistila stol ili tacnu/pladanj a draže mi je kad smo svi za istim stolom.

Uzeli smo jastučić i sedlo. Remenčići su po mom mišljenju nepotrebni jer nema gdje kad je u sedlu. A kad izađe iz sedla tj preraste ga onda mu nisi niti potrebni. Jastučić sad opet koristimo ali samo onaj donji dio tj dio za guzu a onaj za leđa smo izbacili...

O "nesigurnosti" trapice...likovi ju nisu montirali kako treba a za to moraš biti Lud jer u uputstvima piše da je to OBAVEZNO a ako znaju baratati kamerom pa valjda znaju i čitati tj osugurati/pružiti djetetu sigurnost
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 11:12   #550
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
. pa imaš i neki remen koji ju vežeš da ne ispadne sa vidine od cca 75-80 cm .. i to dođe oko 2400 kuna.
Ne može ispasti ako nema oslonac za noge tj ako donju dasku staviš tako da mu noge nisu na njoj. Mislim da je i u tome prednost trapice jer raste s djetetom mi našu svako malo naštimavamo.

Ako su mu noge na toj donjoj dasci onda se može odgurniti ali morao bi biti jaaako sposoban da iskoči iz sedla a sve je moguće uostalom...
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 11:33   #551
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Ne može ispasti ako nema oslonac za noge tj ako donju dasku staviš tako da mu noge nisu na njoj. Mislim da je i u tome prednost trapice jer raste s djetetom mi našu svako malo naštimavamo.

Ako su mu noge na toj donjoj dasci onda se može odgurniti ali morao bi biti jaaako sposoban da iskoči iz sedla a sve je moguće uostalom...
ne podcjenjuj moć male djece..moja sestra je ko mala par puta tako iskočila iz hodalice na glavu..
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 11:45   #552
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ne podcjenjuj moć male djece..moja sestra je ko mala par puta tako iskočila iz hodalice na glavu..
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
e onda bi se ubila što nisam kupila remenje :Snejper:
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 11:48   #553
svaštamorac.. ma skupo brate i 1800 kuna je ono preskupo...


kako komentirao moj zlobni i ciničan susjed... od druge susjede kolica..
nailazim ja sa malom a susjeda sklapa svoja Stokke kolica i da će ih spremiti u auto. ja pozdravim i nju i njega i zastanem sa njim jer me je nešto pitao...
Ode susjeda sa autom, kolicima i bebom...a on cinično prozbori:'pravi Hrvati, voze kolica za soma eura a auto joj vrijedi soma eura..' (a auto stara Opel Corsa)

nisam htjela ništa komentirati jer bi bilo neumjesno.. (samo sam pomislila.. što li će tek reći za mene, ali vjerojatno manje cinično jer su moja spram Stokke ono sića para)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 20.12.2009. at 11:54.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 14:46   #554
naš je boravak+blagavaonica+kuhinja cca 24m2 i još imamo jednu spavaću sobu, hodnik i kupaonicu a živimo kući
tak da to nije mjerilo nićega...
nama Chicco zauzme dosta mjesta...i ja sam odlučila kupiti fake trapp al MM još nezna to
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 14:54   #555
mi isto zivimo u kuci ali nemamo bas puno mjesta...

ali ne kuzim kako vam ta trapp ne zauzima mjesta?? ja imam neku hauck hranilicu i kad zavrsim s njom, sklopim ju i stavim negdje, iza vrata, iza ormara i uopce mi ne smeta, ni ne vidim ju! a ovu trapp ne mozes tako slozit i spremit...
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 15:07   #556
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
mi dobivamo naranđastu...
valjda je to ta....
kuma kupila, ja rekla nek kupi neku koja se njoj sviđa...da nije preskupa jer joj je kupila još milion stvari...

http://www.turbolimac.com/Products/T...-50600403.aspx

jel to ta super??
mi imamo tu,super zadovoljni. odlična je kad je skupiš i staviš u neki kut,malo mjesta zauzima,ma stvarno za te novce super isplativa
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 15:37   #557
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ne podcjenjuj moć male djece..moja sestra je ko mala par puta tako iskočila iz hodalice na glavu..
pročitaj što sam napisala još jednom

...a sve je moguće uostalom...

Moj mališa je isapao i iz kinderbeta na glavu i pao s kreveta pa ga ne vežem dok spava neke stvari se događaju koliko mi pazili/ ne pazili

Lara, je, puno je to novaca...pogotovo kad uzmeš da netko radi cijeli mjesec za te novce. Mogu samo reći da nisam kao tvoj susjed a hvala Bogu ni kao susjeda Volim drvo, lijep dizajn i na kraju ispala trapica. Da mi je djed živ on bi sigurno napravio ovo o čemu pišem ali nažalost nije
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet

Zadnje uređivanje svastamorac : 20.12.2009. at 15:46.
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 16:13   #558
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
mi isto zivimo u kuci ali nemamo bas puno mjesta...

ali ne kuzim kako vam ta trapp ne zauzima mjesta?? ja imam neku hauck hranilicu i kad zavrsim s njom, sklopim ju i stavim negdje, iza vrata, iza ormara i uopce mi ne smeta, ni ne vidim ju! a ovu trapp ne mozes tako slozit i spremit...
nije da ne zauzima al je možemo iskoristiti i mi odrasli, a ovak hranilicu može koristit samo malac a treba mi kroz cijeli dan (sad više ne al za drugu bebu opet sve ispočetka) pa onda mogu zamjeniti jednu stolicu sa tom hranilicom..ovak mi obučna hranilica ne stane za stol a zauzme pun kufer mjesta i neda mi se non stop sklapat i rasklapat iako je ova Chicco jednostavna za te funkcije
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 16:57   #559
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
pročitaj što sam napisala još jednom

...a sve je moguće uostalom...

Moj mališa je isapao i iz kinderbeta na glavu i pao s kreveta pa ga ne vežem dok spava neke stvari se događaju koliko mi pazili/ ne pazili
pročitala sam ja dobro, i pri svome sam
ne mora dijete bit nešto posebno "sposobno" za to, naprotiv, moja sestra nikad nije bila nešto posebno sposobna ni za što fizički, ona je od rođenja bila i ostala teška ljenčina
al iskočit iz tak nečega djeci nije ni najmanji problem, pitanje je samo koliko sreće imate. a često i pameti(nemoj mislit sad da te vrijeđam, i ja sam nadobudno=glupo ostavila svog klinca nasred kreveta misleći kak neće uspjet u minuti doć do ruba i tresnut dolje ne znam koja mama nije napravila takav propust jednom u životu)

ak mom malom nije bio problem s 4 mj okrenut se na trbuh u ASu(! i još uvijek to radi cijelo vrijeme ) i skoro ispast van, ne vidim zašt bi djeci koja se mogu dizati uz namještaj bio problem iskočiti iz hranilice ili ustati se u njoj dok mu/joj ti npr donosiš čistu žlicu koja je u ladici samo metar i pol od hranilice i pasti iz nje ili sam ja preparanoična
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 20:20   #560
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
pročitala sam ja dobro, i pri svome sam
ne mora dijete bit nešto posebno "sposobno" za to, naprotiv, moja sestra nikad nije bila nešto posebno sposobna ni za što fizički, ona je od rođenja bila i ostala teška ljenčina
al iskočit iz tak nečega djeci nije ni najmanji problem, pitanje je samo koliko sreće imate. a često i pameti(nemoj mislit sad da te vrijeđam, i ja sam nadobudno=glupo ostavila svog klinca nasred kreveta misleći kak neće uspjet u minuti doć do ruba i tresnut dolje ne znam koja mama nije napravila takav propust jednom u životu)

ak mom malom nije bio problem s 4 mj okrenut se na trbuh u ASu(! i još uvijek to radi cijelo vrijeme ) i skoro ispast van, ne vidim zašt bi djeci koja se mogu dizati uz namještaj bio problem iskočiti iz hranilice ili ustati se u njoj dok mu/joj ti npr donosiš čistu žlicu koja je u ladici samo metar i pol od hranilice i pasti iz nje ili sam ja preparanoična
Ne mislim da vrijeđaš već da si samo malo preparanoična I sad se može reći da imamo više sreće nego pameti jer on spava u kinderbetu u sobi koja nije db a mm i ja zatvorili vrata i upalili baby phone....dok mi dođemo do sobe on može biti pod kinderbetom, na našem krevetu ili.....ljepiti tapete mislim da se neke stvari jednostavno ne možeš izbjeći ili može ali pod ijenu zdravog razuma a to mi je previše

Dosta mama mi je rekla da joj je dijete palo s nekog namještaja ali to nije tema...
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.