Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2011., 10:27   #4621
molim vas za pomoć, tko prvi stigne.
nalazim se u nedefiniranom odnosu, i zanima me da li je karmički,i da li ta osoba
skriva od mene svoje osjećaje ili je totalno hladan? ne možemo se odvojiti,a nismo sretni
hvala puno.
pozdrav, zagreb,17.01.2011. 10:28
bomboloni is offline  
Old 17.01.2011., 12:02   #4622
hocemo li ja i on opet biti u vezi?
zd,12:02
hvala
tifani is offline  
Old 17.01.2011., 15:33   #4623
Postoji li mogućnost da uđemo u vezu ?
Split, 15:19, 17/01/2011

http://s1121.photobucket.com/albums/...5156924061.gif
Eija is offline  
Old 17.01.2011., 15:54   #4624
Quote:
fensi88 kaže: Pogledaj post
ASC=15Ge28
Vladar 2 kuce je Mesec a Mesec je inace i prirodni vladar izgubljenih stvari i kako je vladar u promenljivom znaku, nismo iznenadjeni jer smo tako nesto i ocekivali buduci da je pitanje u vezi 2 izgubljne stvari! Vladar je Blizancima u 12 kuic, ali kako je vladar na manje od 5 stepeni od vrha kuce mozemo ga smatrati kao da je u prvoj kuci. Oni su unutar necega, kutije, kofera, torbe, fijoke, ormana, u kuci, u blizini vode, u predsoblju, verandi, u blizini prednjih vrata ili sobi unutar sobe, na mestima gde ima mnogo kretanja . Mogu biti u sobi na spratu, hodniku, stepenistu, u stolu, koferu, sobi gde ima dosta knjiga, u sobi gde provodite najvise vremena, na policama sa knjigama, na mestu gde se uci ili cita, u fijoci gde se drze penkala i olovke, na mestu gde vam stoje stare novine, u predvorju kuce, tamo gde drzite vazne papire kao sto su krstenice, vencanice, ugovori i sl, u blizini telefona ili radija, eventualno u kolima ili garazi. Takodje treba traziti u odeci koju ste danas nosili.


strana sveta: ISTOK
u blizini boja: bela, zuta

POF je u Skorpiji na vrhu 6 kuce. Pof u fiksnom znaku znaci da treba traziti na nizim mestima, u blizini zemlje, odlicno su skriveni. Pogledati u kupatilu, u blizini cesme, u blizini ustajale vode (neka vaza sa cvecem), u najprljavijem delu stana, u kanti za dubre, u blizini mesta gde drzite neplacene racune, u najpraznijoj sobi, u blizini mesta gde drzite lekove, na tajnom, skrivenom mestu. Vas kucni ljubimac je mozda odvukao stvari koje trazite. Potraziti u dzepu, fijoci, kesi, izmedju necega ili ispod necega, tamo gde drzite odecu, u ugradnjim ormanima. Obicno se ne vidi. U blizini medicinskih stvari ili sredstava za ciscenje.

strana sveta: SEVEROZAPAD
u blizini boja: tamno crvena, crna

novčanik bio u ugradbenom ormaru u nekoj vrečici
punjač u torbi iza ormarića
leona424 is offline  
Old 17.01.2011., 17:54   #4625
molim vas ako mi može neko odgovoriti,već sam očajna....
rođena 13.5.89 split 22:30
zanima me ljubav,kada ću napokon nać nekog?! unaprijed zahvaljujem
cmok_1 is offline  
Old 17.01.2011., 20:15   #4626
Da li je osoba koju sam vidjela jedan dan u prolazu,moja bivsa prijateljica.Nisam je dugo vidjela a i Neptun mi je zamaglio vid.Sad da li je to bila ona ili nije'?
antonia1974 is offline  
Old 17.01.2011., 21:35   #4627
Da li ću ovaj tjedan dobiti posao i da li ću biti zadovoljna njime? Zagreb 21:34 Unaprijed hvala.
Yess is offline  
Old 17.01.2011., 22:53   #4628
Da ne bi uvijek davala primjere sportskih karata, dat ću vam primjer jedne "obične" horarne karte.

Naime, kako smo nedavno imali problema sa kompjutorom i kako je on u stanju da može potpuno crknuti
sutra, a može trajati i još koju godinu, tako mi polako razmišljamo o kupovini još jednog kompjutora(zlu ne trebalo).

I tako smo danas u jednom prospektu naišli na jedan komp koji nam se na prvi pogled svidio, ali kako je to meni izgledalo prelijepo da bi bilo istinito, tako je u meni proradio crv sumnje i postavila sam slijedeće horarno pitanje:

"da li je dotičan kompjutor kvalitetan i da li ćemo požaliti ako ga kupimo?

pitanje postavljeno 17.1.2011. Zagreb, u 19:44:40 karta


asc-2°56 djevice

Mi smo predstavljeni Mjesecom, koji se nalazi na zadnjem stupnju blizanaca i u praznom je hodu.

Kompjutor kao pokretna stvar koju želimo kupiti je prestavljen vladarom 2. kuće. Kako 2. kuća počinje u djevici, isto kao i ascedent, onda se kompjutoru dodjeljuje Merkur, a nama kao jedini vladar ostaje Mjesec.
Inače taj Merkur kao vladar 2. kuće na najbolji način opisuje da je zaista kompjutor ta stvar očijoj kupnji mi razmišljamo.Naime, Merkur je prirodni vladar tehničkih stvari.
Taj Merkur se nalazi u jarcu.

Mjesec koji je naš vladar, se kao što sam rekla nalazi u praznom hodu.Općenito, kad je Mjesec u praznom hodu on može ukazivati da se pitač premišlja da li da ide dalje sa ostvarenjem cilja (u ovom slučaju sa kupnjom dotičnog kompjutora ili da odustane od cijele priče.
I zaista, to je u našem slučaju točno. I prije nego sam ja postavila horarno pitanje, mi smo premišljali da li bi ga kupili ili ne, i još smo dodatno preko neta tražili informacije o komponentama od kojih se sastoji kompjutor (mjesec u blizancima-prikupljanje informacija).
Mjesec u blizancima, u vladarstvu Merkura govori o tome da nam se taj kompjutor zaista svidio na prvi pogled.

Kako se moje pitanje ticalo i kvalitete dotičnog kompjutora, vidimo da se Merkur nalazi na 5°20 jarca i on se ne nalazi ni u jednom svom dostojanstvu, što nam odmah može ukazati da taj kompjutor i nije možda baš tako kvalitetan kao što se nama možda u prvi trenutak činilo.

Ako bi gledali daljnji razvoj događaja,vidimo da Mjesec,naš vladar, ali i opći pokazatelj razvoja situacije, nakon što promijeni znak ima konjunkciju sa južnim mjesečevim čvorom, a on nam uvijek govori o nekakvom gubitku koji nam slijedi.Nakon tog aspekta Mjesec ima aspekt upravo sa vladarom kompjutora Merkurom i to ne bilo koji aspekt, nego opoziciju, a znamo da je opozicija takav aspekt koji ti prvo nešto da da bi ti poslije to i uzeo,odnosno osoba obično zažali zbog toga što je tražila u svom horarnom pitanju.

Ako pogledamo kako bi to sve moglo završiti, vladar 4. kuće završetaka je Mars koji se nalazi u jarcu u znaku u kojem naš vladar Mjesec ima svoj triplicitet,ali i svoj izgon, tako da je sva prilika da kupnjom tog kompjutora na kraju ne bi bili niti malo zadovoljni i da bi sve to završilo na našu štetu i onda smo i odustali od kupnje tog dotičnog kompjutora.A i sam Mjesec u praznom hodu najčešće znači upravo to da neće biti novih događanja vezanih uz horarno pitanje.

Drage Goco i Vilenija, ako imate vremena i volje pogledati malo tu kartu i provjeriti da li sam ja to sve dobro povezala.U ovom slučaju sam presubjektivna, pa je onda i mogućnost greške veća.
Enlil is offline  
Old 18.01.2011., 13:10   #4629
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
Naime, kako smo nedavno imali problema sa kompjutorom i kako je on u stanju da može potpuno crknuti sutra, a može trajati i još koju godinu, tako mi polako razmišljamo o kupovini još jednog kompjutora(zlu ne trebalo).
I tako smo danas u jednom prospektu naišli na jedan komp koji nam se na prvi pogled svidio, ali kako je to meni izgledalo prelijepo da bi bilo istinito, tako je u meni proradio crv sumnje i postavila sam slijedeće horarno pitanje:
"da li je dotičan kompjutor kvalitetan i da li ćemo požaliti ako ga kupimo?
pitanje postavljeno 17.1.2011. Zagreb, u 19:44:40 karta
Da bih izbegla velike citate, skratila sam...

Ono što je važno da napomenem jeste da horarni praktikant ne može da donese odluku umesto pitača da li nešto da uradi ili ne, već samo može da vidi da li će do nekog događaja doći, pa je zato možda potrebno prepustiti samoj karti da na to ukaže.

Kako je MO u poslednjim stepenima jednog znaka, mada još uvek u partilnom kvadratu sa JU iz VII koja lako može predstavljati neku drugu soluciju u od one koja je trenutno aktuelna.
Zato bih mogla da tumačim ovako: vaš trenutni kompjuter radi, ali je dosta klimavo koliko će to da traje, što bi bilo prikazano ME koji je peregriniran u znaku jarca (staro). Novi kompjuter bi mogao biti taj JU koji u prospektu prikazan kao vrlo efikasan (u svom znaku, ugaon), ali vi ste nepoverljivi da li vam je to prava solucija (kvadrat MO-JU sa uključenim izgonom) i polako se "hladite" od ideje da kompjuter menjate (MO se odvaja od JU, menja znak) i vraćate se staroj varijanti (prvi aspekt MO sa ME).

E sad, MO ulazi u znak svog vladarstva što bi trebalo da ukaže da odluka koju ćete donete je ispravna s jedne tačke gledišta, ali sa druge strane MO naleće na južni čvor i opoziciju sa ME pa se tako može desiti da vam stari komp još više zakaže, te vam donese kajanje što ste se oko kupovine premišljali i nametne vam da brzo se odlučite na novi.

Ovo je jedan od scenarija koji se može desiti u relativno kratkom roku, jer se MO kreće nešto brže od svog proseka, a opozicija sa ME će biti u orbisu odmah nakon njegove promene znaka.

A sad i jedan neastrološki savet: danas su te komponente manje-više izjednačene u svom kvalitetu i prilikom izbora važno je da znate za šta vam taj komp treba, pa obraćanjem nekome ko se u njih malo bolje razume sastavite listu i sa njom odete u prodavnicu...
__________________
AstroSensa
Vilenija is offline  
Old 18.01.2011., 14:52   #4630
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
I tako smo danas u jednom prospektu naišli na jedan komp koji nam se na prvi pogled svidio, ali kako je to meni izgledalo prelijepo da bi bilo istinito, tako je u meni proradio crv sumnje i postavila sam slijedeće horarno pitanje:

"da li je dotičan kompjutor kvalitetan i da li ćemo požaliti ako ga kupimo?

pitanje postavljeno 17.1.2011. Zagreb, u 19:44:40 karta
Mesec na zadnjem stepenu i jos u konjukciji sa nesretnom fiksnom zvezdom Betelgeuse je znak nesrece.
Me ni u jednom svom dostojanstvu, znaci komp nije kvalitetan.
Merkur u znaku Jarca je u izgonu Meseca, znaci komp te "ne voli i nista nece da radi onako kako se tebi svidja"- pravi ti probleme.
ASC na kriticnom stepenu - katastrofa na pomolu!
Na osnovu svega navedenog ne bih ti preporucila da ga kupis.
fensi88 is offline  
Old 18.01.2011., 20:23   #4631
Drage moje Goco i Vilenija,naj,naj,najljepše vam zahvaljujem što ste odvojile svoje vrijeme i pogledale moju kartu!

Quote:
Vilenija kaže: Pogledaj post
Ono što je važno da napomenem jeste da horarni praktikant ne može da donese odluku umesto pitača da li nešto da uradi ili ne...
Apsolutno si u pravu! Ja i inače spadam u osobe koje za svoje eventualne pogrešne procjene krivim samo sebe, jer sam u konačnici ja ta koja i donosim odluku.Mogu pitati za savjet i to ću,ponekad,vrlo rado i učiniti, ali odluka koju donesem je jedino i samo moja, a u pravilu je donešena nakon što dobro razmislim o plusevima i minusima za neku soluciju.Tako da, kao što rekoh, za pogrešnu odluku, onda mogu kriviti samo i jedino sebe (u ovom slučaju kako je to obiteljska odluka da se ne kupi taj kompjutor, onda možemo kriviti jedino sebe-ako se pokaže da je naša odluka pogrešna).

Quote:
Kako je MO u poslednjim stepenima jednog znaka, mada još uvek u partilnom kvadratu sa JU iz VII koja lako može predstavljati neku drugu soluciju u od one koja je trenutno aktuelna...
Tu si potpuno u pravu!Naime, još uvijek je aktualna i solucija da kupimo pojedinačne dijelove kompjutora i da ga onda majstor sastavi. To nam je i predložio sam majstor koji je popravljao ovaj stari komp.Naime, rekao nam je čovjek, da ukoliko želimo, će nam on napraviti popis svih komponenti kompjutora (a uzimajući u obzir za što nam najviše koristi kompjutor) koje bi mi onda kupili,a on bi ih sastavio u kompjutor.Veli čovjek da bi nam se to više isplatilo, jer da pojedinačno kupljene komponente kompjutora znaju imati i 2-godišnju ili čak neke i 3-godišnju garanciju, a gotovi kompjutori najčešće imaju jednogodišnju garanciju.


Quote:
fensi88 kaže: Pogledaj post
Mesec na zadnjem stepenu i jos u konjukciji sa nesretnom fiksnom zvezdom Betelgeuse je znak nesrece....
Vidjela sam da je Mjesec u konjunkciji sa dotičnom zvijezdom i naravno zaboravila sam provjeriti kakve prirode je dotična zvijezda


Za sada je naša odluka,kao što sam i napisala u svom postu da se dotični kompjutor koji smo gledali u prospektu ne kupuje.
Inače, razlog zašto se nama tako teško odlučiti koji kompjutor kupiti je taj što nam ovaj stari komp traje već punih 8 godina i prije dva mjeseca mu je bio prvi kvar i općenito prvi problem bilo koje vrste sa tim kompjutorom.Dakle radi se o kvalitetnom kompjutoru i sad nam je problem odlučiti se koji bi komp bilo najbolje kupiti da bude barem približne kvalitete,jer slušajući svoje prijatelje,znalo im se desiti da bi im se nakon 1,5 ili 2 godine, dotični novi kompjutor pokvario i onda je trebao zamjenu neke od tih svojih pokvarenih komponenti.

Uglavnom,drage moje dame, još jednom vam se od srca najljepše zahvaljujem i ako se desi da me ne bude na forumu neko vrijeme ili da ne odgovaram na PM, to će,najvjerojatnije,biti znak da je stari kompjutor otišao u vječna lovišta
Enlil is offline  
Old 19.01.2011., 00:06   #4632
Hoce li on saznati da sam ga ja zvala sa skrivenog broja?
zagreb,00:01
zahvaljujem na odgovoru
atomickitty is offline  
Old 19.01.2011., 08:50   #4633
Drage nase horarkice..bilo koja kad stigne nek mi odgovori....

Zanima me, da li cu ja stupiti u prisan odnos sa doticnom osobom u skoroj buducnosti?

Podstrana 08:48

hvala punooo
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Old 19.01.2011., 22:58   #4634
Da l me je on to zvao? Jel ljut što nisam htela da se javim i isključila telefon?
http://i53.tinypic.com/303fpc6.gif
Salonika is offline  
Old 20.01.2011., 10:36   #4635
Quote:
Salonika kaže: Pogledaj post
Da l me je on to zvao? Jel ljut što nisam htela da se javim i isključila telefon?
http://i53.tinypic.com/303fpc6.gif
O proslim dogadjajima nam govore separacioni aspekti. Kako Mesec govori o razvoju dogadjaja, gledacemo zadnji separacioni aspekt Meseca, ovde je to bio aspekt sa Ju, Ju je vladar tvoje 3 kuce, znaci nije bio ON nego neki tvoj rodjak ili sused.
fensi88 is offline  
Old 20.01.2011., 10:55   #4636
Budući da je ovaj topic postao preopsežan otvoren je novi na kojem se može nastaviti na isti način.
Fish 1968 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.