Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2004., 00:28   #21
Quote:
BillGatesMustDie kaže:
Budućnost nije predodređena. Prošlost nam je poznata. Što ako smo mi nečija prošlost.
Svemir je čudan. Još je tu i mogućnost crvotočina (tako je i John Titor opisao princip rada svog stroja). Stroj otvara dvije singularnosti (čitaj: mini crne rupe) koje spajaju dvije točke u različitom vremenu.

Ehem, meni te "singularnosti", "crvotočine" i sl. nikad nisu bile jasne... Čini mi se da su to neka naša nagađanja, o crnim rupama zapravo nemamo pojma.

Što se tiče primjera u Terminatoru, to je također odličan primjer (a taj film su mnogi gledali), a budući da je film američki, ništ` čudno da ima rupa...

Lakisaki, kaj misliš o ovome kaj je dosad napisano (preciznije, što je BillGatesMustDie napisao)?
Old 04.01.2004., 00:36   #22
Quote:
finalnifantazista kaže:
Ehem, meni te "singularnosti", "crvotočine" i sl. nikad nisu bile jasne... Čini mi se da su to neka naša nagađanja, o crnim rupama zapravo nemamo pojma.
Pa ne znam baš, Stephen Hawking je puno pisao o tome i davao neke teorije (ali ga je neki Izraelac valjda pobio), uostalom i kod priče o Titoru autor sajta se slaže da njegova priča ima valjanu znanstvenu pozadinu (barem što se tiče teorija). Planirao sam uzeti 2 Hawkingove knjige, ali kako sam kraći s lovom u zadnje vrijeme, to će morati malo pričekati... tako da ne znam sve detalje.

Evo jedan link.

A lakisaki? On sigurno negdje smišlja nova pitanja.
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 01:10   #23
Da, to mi je najjace kod John Titora, ima teoriju koja ima smisla, ima sheme i slike svog broda u kojima nisu nasli nikakvu sumnjivu pogresku.

Procitao sam cijeli site. I u jednom dijelu je rekao kako mi kao cijelo covjecanstvo nepripadamo ovoj galaksiji, ovom svemiru.
Old 04.01.2004., 02:04   #24
AKO UZMEMO DA JE GEOMETRIJA PROSTORVREMENA ZAKRIVLJENA.
AKO ZNAMO DA VRIJEME NIJE PRAVOCRTNO (SINGULARNOST VELIKOG PRASKA).
AKO ZNAMO DA PROSTOR I VRIJEME NE MOŽEMO ODVOJITI JEDNO OD DRUGOGA.
TERIJA KAŽE DA SE MOŽE PUTOVATI KROZ VRIJEME.
MEĐUTIM ŠTO JE TO ZAPRAVO VRIJEME????????????
Old 04.01.2004., 02:06   #25
DELIJA TI ZBILJA NEMAŠ NIKAD PAMTNO ZA REĆI.
JEDAN OBIČAN - NIŠKORISTINIŠKORISTI
Old 04.01.2004., 03:14   #26
Quote:
MozakNaŽaru kaže:
AKO UZMEMO DA JE GEOMETRIJA PROSTORVREMENA ZAKRIVLJENA.
AKO ZNAMO DA VRIJEME NIJE PRAVOCRTNO (SINGULARNOST VELIKOG PRASKA).
AKO ZNAMO DA PROSTOR I VRIJEME NE MOŽEMO ODVOJITI JEDNO OD DRUGOGA.
TERIJA KAŽE DA SE MOŽE PUTOVATI KROZ VRIJEME.
MEĐUTIM ŠTO JE TO ZAPRAVO VRIJEME????????????
Ima jedna teorija da je vrijeme iluzija, svi smo mi besmrtni ali ta besmrtnost ima svoju cijenu.

Cijena besmrtnosti je da mi nismo svjesni nje.

Mi ne prolazimo kroz vrijeme, nego je svaki trenutak svemir sam po sebi, svaki trenutak je zamrznuta stvarnost beskonacno velika i mala, zamrznuta i nepomicna zajedno sa beskonacno mnogo slojevitih stvarnosti, svaki trenutak tvog zivota je ocean zamrznutih stvarnosti, kvantno razdjeljenje napravi odvojenu stvarnost za svaku mogucu odluku u tvom zivotu. We exist in every state of the everlasting now.

Nasa percepcija prolaska vremena je iluzija.
Old 04.01.2004., 07:04   #27
mene zanima jedan paradoks koji je tu neko spomenuo BGMD mislim ,da ako bi i mogli putovati kroz vrijeme da bi se stvorili negdje drugdje a ne na zemlji...

jel polozaj necega se nemoze odrediti nego u odnosu na nesto..

e sad.. ako mi putujemo kroz vrijeme.. kako se gibamo kroz prostor...to mene zanima..jel eter ne postoji ili bar nije dokazan znaci di bi se mi to stvorili kad bi se vratili recimo samo 5 minuta kroz vrijeme...mislim ako bi se samo mi zajedno sa vremeplovom gibali zemlja bi se pomaknula ,nasa cijela galaksija bi se pomaknula ,svemir bi se jos malo rasirio.. pitam se gdje bi se mi stvorili .. tako da mi je to jako cudno..

e ovak sad.. (malo razmisljanja na glas).. postoje dakle 4 dimenzije 3 prostorne i jedna vremenska..

znaci da vremenska ima jednaku vrijednost kao samo jedna prostorna... sto dovodi do zakljucka da bi se trebali susresti sa istim problemom i pri normalnom kretanju po jednoj liniji (dimenziju)...ili mozda nebi...?? fakat sad ne kuzim nis

ugl .. mislim mi sami cinimo svoj referentni sustav.. i slobodno se krecemo kroz njega u 3d ali njega cini i 4d-vrijeme....
mi se mozemo kretati kroz prve 3d slobodno ali kroz 4.d nemozemo (???) ,i sada dolazi ono pitanje....... ZASTOO??? ....
no to sad nije bitno....

nego.. daklem .. ako bi se mi kretali kroz vrijeme mozda zapravo ni nebi mjenjali svoj polozaj u odnosu na zemlju ,jel je nas referentni sustav povezan i sam sa zemljom... (???)

da zapravo mislim da je to to ,i da zapravo se nebi nikuda maknuli sa zemlje kad bi putovali kroz vrijeme isto ko sto se ne udaljavamo kad se krecemo...... zbog gravitacijeee.... hmmmm.. utjece li gravitacija kako i na vrijeme.. utjece jelda.. jel zakrivljuje prostor-vrijeme kontinuum.. i skracuje put i vrijeme potrebno da ga se predje.. da .. mislim da bi zapravo ostali na zemlji.. tako da ovaj paradoks zapravo i ne postoji jel bi nas gravitacija drzala uz zemlju bez obzira na to sto se kretali kroz vrijeme ...

sta mislite

e sad dalje,... ali ako je moguce putovati kroz vrijeme onda to znaci da i postoji cijeli (recimo svemir ,mozda i nesto vise al neznamo) u svakom trenutku.. tj da postoji svaki njegov trenutak...sto bi znacilo da je beskonacan ??!?!?!?!?! .. jel uzmimo da on i ima svoj kraj i pocetak i nazovimo pocetak nulom a kraj jedinicom , njihovu razliku mozemo podjeliti na beskonacno mnogo djelova...?!?!?!?!..

e ovo me sad malo kopka.. meni je sad ovo najveci problem.. mozda bi se i dao rjesiti al rano je vec..razmislim do sutra pa mozda se sjetim neceg , a mozda i vi do sad sjebete ovaj problem ...

mislim zapravo da je ovo dobar pristup.. treba traziti probleme u tome i pokusat ih rjesiti ,kvragu valjda ce se neko nes pametno i sjetiti tjekom svog tog razmisljanja.. mozda i otkrijemo nesto
Old 04.01.2004., 10:48   #28
Quote:
Zmaj kaže:
Da, to mi je najjace kod John Titora, ima teoriju koja ima smisla, ima sheme i slike svog broda u kojima nisu nasli nikakvu sumnjivu pogresku.

Procitao sam cijeli site. I u jednom dijelu je rekao kako mi kao cijelo covjecanstvo nepripadamo ovoj galaksiji, ovom svemiru.
Da, sad smo ušli u 2004-u, ako počnu nekakvi neredi u USA postoji velika mogućnost da je u pravu. Opisao ih je kao "waco type events", pretpostavljam da se to odnosi na nekakve nerede i opresiju građanskih sloboda. Još je spominjao i Al Gorea, a još je tu po meni i velika mogućnost da Bush (ponovno?) lažira izbore.
Nego meni je jako zanimljiva još jedna stvar. Njegova priča je uglavnom orjentirana na Ameriku (how typical od njih ). U jednom trenutku spominje Creutzfeldt-Jakobovu bolest (kravlje ludilo), kako se sprema epidemija te bolesti i to ne samo na kravama već njezino širenje i ne druge vrste. E pa jebemu, nedavno je zabilježen prvi slučaj te bolesti u Americi a ako uzmemo u obzir da životinja može biti zaražena i 10-20 godina bez simptoma, a da ne govorimo o ogromnim štetnim poslijedicama za njihovo gospodarstvo (što opet uza sve što Amerikanci prolaze može dovesti do nezadovoljstva), a tek McDonalds, koliko ih ždere Big Macove i King Burgere, nacija pretilih ljudi.
Zanimljiva je i priča o nabavci IBM 5100 za prevođenje bazičnih programskih jezika.
Čak je spominjao i Kerrove teorije... odavao je cijelo vrijeme dojam inteligentnog čovjeka, a pitanje je bi li se netko takav uopće bavio s takvim prevarama na netu...
A i njegov stav je zanimljiv i proučavanje aspekata današnjeg društva, a najbolje je to što ga više nigdje nema.

U svakom slučaju zanimljivo.
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 10:50   #29
Quote:
Zmaj kaže:
Ima jedna teorija da je vrijeme iluzija, svi smo mi besmrtni ali ta besmrtnost ima svoju cijenu.
Cijena besmrtnosti je da mi nismo svjesni nje.
Mi ne prolazimo kroz vrijeme, nego je svaki trenutak svemir sam po sebi, svaki trenutak je zamrznuta stvarnost beskonacno velika i mala, zamrznuta i nepomicna zajedno sa beskonacno mnogo slojevitih stvarnosti, svaki trenutak tvog zivota je ocean zamrznutih stvarnosti, kvantno razdjeljenje napravi odvojenu stvarnost za svaku mogucu odluku u tvom zivotu. We exist in every state of the everlasting now.
Ako je ta teorija točna, zamislimo da postoji samo jedan vremenski tijek. Sama ideja da jedan naš drukčiji postupak stvara paralelni svemir ili račvanu novu stvarnost stavlja putnika (čovjeka) gotovo uz rame s Bogom. Evo još jednog teološko-znanstvenog problema.
Iako ne odbacujem ovo, voljan sam to ignorirati.
Ali ako nema kvantnog razdjeljenja, onda je to isto kao da smo sličice u filmu (a ovo drugo su alternativni završeci ).
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 10:52   #30
Quote:
deadHorse kaže:
sta mislite
Ako vremenska dimenzija ima jednaku vrijednost kao prostorna, to onda znači da mi jednostavno prevaljujemo neki put od točke A do B u određenom vremenu. Dakle to je vremensko putovanje uz tv=1, linearno. Meni se čini da je putovanje kroz vrijeme zapravo uvjetovano time da vrijeme nema jednaku vrijednost kao prve 3D.

Uzmimo crvotočine naprimjer. Ako je istina što kažeš da gravitacija uvjetuje naš položaj (što je zapravo i logično) onda teoriju o prostornom kretanju možemo odbaciti, ali mi to ne znamo. U početku je bio vakuum. Što ako svemiri "lete" tim vakuumom i sudaraju se, i u tim sudarima se stvaraju crvotočine, crne i bijele rupe koje spajaju te svemire? E sad, da li je naša pozicija određena u odnosu na sam svemir (u kojem djeluju sile koje djeluju, gravitacije i sl.) ili u odnosu na taj vakuum?
Postavlja se pitanje u kakvom su odnosu zapravo vrijeme i gravitacija? Da li sudaranjem tih svemira nastaju toliko enormne gravitonske sile koje poremećuju sam tijek vremena u jednom od tih dijelova svemira, i tako stvara crne rupe (koje potom uslijed tih gravitacijskih sila upijaju čak i svjetlost)? Što se zapravo događa ulaskom u crne rupe, možda se zapravo postižu tolike brzine da prema teoriji relativnosti zapravo putujemo u neki drugi svemir, ali u drukčiju točku u vremenskom tijeku?

edit - uz pretpostavku da crne rupe ne nastaju samo urušavanjem masivnih zvijezda

Interpretacija ima koliko hoćeš... a svemir je velika misterija.
Zamisli sad kako se ti svemiri sudaraju i sudarom recimo nastane singularnost na rubu. I ta dva ruba više ne postoje jer se svemir širi, ali veza ostaje. I tako non-stop. Ali kakva veza, možemo li to pojmiti, kakve su to niti...

Evo, sam Hawking koji jest najbriljantniji fizičar današnjice (a možda i u povijesti jer njegove teorije tek još treba dokazati) je i sam isključio mogućnost putovanja kroz vrijeme, ali ga je taj Izraelac pobio dokazavši kako mu teorija nije ispravna (našao je malu greškicu).

Kako se stvara singularnost? Evo pretpostavke.
Gravitacija gura svu tvar u jednu točku stvarajući na tom mjestu ogromnu silu - stvarajući crnu rupu. E sad, niti crna rupa nije vrč bez dna, što uđe (pod utjecaj tih enormnih gravitacijakih sila) mora negdje biti pohranjeno ili izaći van. Po 3. Newtonovom zakonu svaka sila stvara protusilu. Ako bismo strpali sve stvari unutar crne rupe onda bi morale postojati sile koje imaju negativan predznak, negativni pritisak, dakle negdje bi tu trebala djelovati i antigravitacija. Dakle, takva trivijalnost poput 3. NZ nam govori kako, ako bi crna rupa postojala, ona ne može biti zatvorena zbog jednake suprotne sile koja djeluje na drugom kraju. Inače, gdje bi nestala sva ta tvar?
Možemo onda pretpostaviti da negdje s druge strane postoji i otvor na kojeg djeluju protusile, dakle bijela rupa.
Dakle, ukratko. Crvotočine su poveznice između crnih i bijelih rupa. Što crna rupa usisa (apsorbira), bijela izbaci na drugom kraju svemira ili u nekom drugom svemiru. Za fiziku ne znam, ali logika je nepogriješiva.
Ovo mi sliči na pretakanje iz jedne čaše u drugu.

Zadnje uređivanje BillGatesMustDie : 04.01.2004. at 12:55.
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 14:49   #31
Ne može se ići u prošlost niti u budućnost, zato što prošlost i budućnost ne postoje.
Kako da ideš negdje ako to gdje hoćeš ići - ne postoji??

Svakakvih fantazija ima, ali ovo s vremenom bi slobodno moglo konkurirati za sam vrh, za titulu "Fantazija broj jedan".
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 17:09   #32
Quote:
BillGatesMustDie kaže:
Da, sad smo ušli u 2004-u, ako počnu nekakvi neredi u USA postoji velika mogućnost da je u pravu. Opisao ih je kao "waco type events", pretpostavljam da se to odnosi na nekakve nerede i opresiju građanskih sloboda. Još je spominjao i Al Gorea, a još je tu po meni i velika mogućnost da Bush (ponovno?) lažira izbore.
Nego meni je jako zanimljiva još jedna stvar. Njegova priča je uglavnom orjentirana na Ameriku (how typical od njih ). U jednom trenutku spominje Creutzfeldt-Jakobovu bolest (kravlje ludilo), kako se sprema epidemija te bolesti i to ne samo na kravama već njezino širenje i ne druge vrste. E pa jebemu, nedavno je zabilježen prvi slučaj te bolesti u Americi a ako uzmemo u obzir da životinja može biti zaražena i 10-20 godina bez simptoma, a da ne govorimo o ogromnim štetnim poslijedicama za njihovo gospodarstvo (što opet uza sve što Amerikanci prolaze može dovesti do nezadovoljstva), a tek McDonalds, koliko ih ždere Big Macove i King Burgere, nacija pretilih ljudi.
Zanimljiva je i priča o nabavci IBM 5100 za prevođenje bazičnih programskih jezika.
Čak je spominjao i Kerrove teorije... odavao je cijelo vrijeme dojam inteligentnog čovjeka, a pitanje je bi li se netko takav uopće bavio s takvim prevarama na netu...
A i njegov stav je zanimljiv i proučavanje aspekata današnjeg društva, a najbolje je to što ga više nigdje nema.

U svakom slučaju zanimljivo.
Waco incident, to ti je neka apokalipticna religiozna grupa zvana Branch Davidians, voda im je bio neki David Koresh, uzeli su taoce, bili su naoruzani automatskim puskama i explozivom. Pregovarali su za pustanje taoca ali nesto je bilo (neznam tocno sta) i FBI sa svojim specijalcima (njih 80) su upali u zgradu i 80 taoca je poginulo kao i ta grupa. Danas se kaze da se sve to moglo izbjeci. Mogu ti dat link ako ti se cita (ima toga puno).

Malo sam otisao offtopic

Rekao je da ce takvih incidenata biti sve vise. Onda ce valjda Rusija iskoristit tu slabost, nespremnost SADa da ih nuksa. A mutavog Busha treba sto prije skinut sa vlasti. I rekao je da ce se amerika pretvorit u policijsku drzavu, sto se vec danas moze vidit.

I neznam po cemu je poseban taj IBM 5100 da bas njega treba.

Da, zasto bi se bavio tim prevarama ako nije trazio novac, ni popularnost, i sad je jednostavno nestao. Previse truda za nista da bi bila prevara.

Previse smo na offtopic otisli mozda bi trebalo otvorit poseba thread.
Old 04.01.2004., 17:18   #33
Quote:
finalnifantazista kaže:

Lakisaki, kaj misliš o ovome kaj je dosad napisano (preciznije, što je BillGatesMustDie napisao)?
objavit ću svoje mišljenje uskoro..dakako bit će prepuno pitanja, potpitanja i ostalih dubokoumnosti koje sada smišljam ( ovo sam napiso da bi billy bio sretan )

Quote:
BillGatesMustDie kaže:
A lakisaki? On sigurno negdje smišlja nova pitanja.
čim siđem s brda napišem svoj strike-back odgovor

ne, fakat, imam gro pitanja koja me muče pa budem malo proučavo šta ste napisali i onda se javim
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 17:29   #34
Neka tvrtka General Electric je napravila umjetnu singularnost (mikrocrnu rupu) koja je velika mali djelic elektrona, to ce objavit (neznam jel je mislio objavit javno ili samo americkim top secret organizacijama) 2008 godine.

Rekao je da je moguce ici prema crnoj rupi i *uci* u nju, samo ima mali problem, vrijeme stoji na rubu horizonta crne rupe (tamo gdje pocinje ono crnilo ) i gravitacija bit te zdrobila.

Gledao sam neki dokumentarac o crnim rupama. Kazu da se one sire sto vise *jedu*. Govorili su o sudaranju istih koje se nakon sudara udruze i nastavljaju dalje.

Postoje supermasivne crne rupe u centru galaktike par mil puta vece od naseg sunca. Koje drze sve te zvjezde na okupu.

Mozda nepostoje bijele rupe, nego crna rupa sve sto upije drzi u sebi.
Old 04.01.2004., 18:53   #35
as 1. tv je vrijeme puta brzina?

as 2. što je kriogenička komora? i koliko dugo može održavat čovjeka na životu u njoj? kako preživljava, diše..?

as 3.

Quote:
BillGatesMustDie kaže:

5. Teorija predestinacije
U ovom slučaju akcije koje putnik čini će dovesti točno do budućnosti koju putnik poznaje, čak i ako pokuša postići suprotno. Drugim riječima, vremenski tijek je nepromjenjiv od samog početka do beskonačne budućnosti. (Datina glava 500 godina u prošlosti, tada je posada pokušala sve kako bi spriječila Datinu smrt a njihovi postupci su samo doveli do toga što se dogodilo)
eeee, to me ubijalo-dakle-sve si to dobro objasnio (istina preskočio sam prve dvije, za mene prekomplicirane, teorije) al ću da se vratim na njih..jednom haha)-nego KAKO je to moguće je pitanje na koje nisi dao odgovor!
ili je odgovor da je to naprosto tako i unaprijed određeno, predestinirano, isprogramirano...?

Quote:
BillGatesMustDie kaže:
Zato bi vremenski stroj trebao imati neku vrst štita.
(Kod ovog ima čak i jedna odlična epizoda Voyagera gdje brod stoji na nebu dok na planetu vrijeme teče ubrzano, a stanovnici planeta vide brod cijelo vrijeme. Pa riječ je o sličnoj stvari.)
offtopic-to mi je favourite epizoda

Quote:
finalnifantazista kaže:
"Putovanje u budućnost" - nemoguće, budućnost nije predodređena (zakoni vjerojatnosti).
pa šta me to priječi da sa svojim vremenskim strojem odem u budućnost? (koja ne mora biti određena!?!)
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 18:57   #36
Quote:
Zmaj kaže:
Da, zasto bi se bavio tim prevarama ako nije trazio novac, ni popularnost, i sad je jednostavno nestao. Previse truda za nista da bi bila prevara.
pa šta je on rekao zašto je to radio?

moja je pretpostavka da ako je iz budućnosti ne bi bio tolko sakat da ga otkrijemo..osim ako nije HTIO da ga otkrijemo al onda je opet pitanje zašto??
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 19:36   #37
Quote:
Zmaj kaže:
Rekao je da je moguce ici prema crnoj rupi i *uci* u nju, samo ima mali problem, vrijeme stoji na rubu horizonta crne rupe (tamo gdje pocinje ono crnilo ) i gravitacija bit te zdrobila.

Gledao sam neki dokumentarac o crnim rupama...
Ma ti si to gledao Andromedu.

Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 19:58   #38
Quote:
lakisaki kaže:
as 1. tv je vrijeme puta brzina?
as 2. što je kriogenička komora? i koliko dugo može održavat čovjeka na životu u njoj? kako preživljava, diše..?
To sam napisao u prvom postu. tv=et/it (it je vrijeme koje iskusi putnik u vremenskom stroju a et je vrijeme koje prolazi za vanjski svijet. Podijeli to i dobit ćeš broj koji pokazuje koliko se brzo putnik kreće kroz vrijeme. Ako je taj broj recimo 3000, onda vanjsko vrijeme prolazi 3000 puta brže nego ono koje osjeti putnik.

Kriogena komora je komora u kojem bi se čovjeku enormno usporile vitalne funkcije i metabolizam (nešto kao zimski san kod životinja samo puno radikalnije). Walt Disney je bolovao (od ne znam čega, mislim da od raka) i tražio da njegovo tijelo zamrznu kako bi ga oživjeli u budućnosti kad bi se našao lijek za tu bolest.
Ako hoćeš primjer u Treku, to ti je ona epizoda kad Enterprise nađe nekoliko ljudi iz 21. st. blizu Romulanske granice.
Quote:
lakisaki kaže:
eeee, to me ubijalo-dakle-sve si to dobro objasnio (istina preskočio sam prve dvije, za mene prekomplicirane, teorije) al ću da se vratim na njih..jednom haha)-nego KAKO je to moguće je pitanje na koje nisi dao odgovor!
ili je odgovor da je to naprosto tako i unaprijed određeno, predestinirano, isprogramirano...?
U toj pretpostavci se navodi da postoji samo jedan jedini vremenski tijek. Dakle sve je određeno od početka do kraja vremena.
Da itko zna kako je to moguće ne bi sad raspravljali o ovome. Da je točna ova teorija sve druge bi pale u vodu. Dakle sve je to fikcija...

Utuvi si u glavu da je sve ovo jedno vrlo sklisko područje i za same masterminde fizike ovoga svijeta pa ovo što mi tu laprdamo možda i nema veze s vezom.
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 20:11   #39
Quote:
BillGatesMustDie kaže:

Kriogena komora je komora u kojem bi
ti to kao hipotetički govoriš?
to nije moguće sad?

a šta je s Disneyem?? jel on u takvoj komori il je umro normlano?

to o disneyu sam već čuo al nikad ništa pouzdano..
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 20:12   #40
Quote:
BillGatesMustDie kaže:
Ma ti si to gledao Andromedu.

Hahaha necemo se sad vrijedjat

Ovo sto sam rekao za rub horizonta to ti pise na J Titorovoj stranici.

A emisiju o crnoj rupi sam gledao na Discovery Science.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.