Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2008., 23:48   #61
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Nuklearku treba razmatrati u kompletu sa izgradnom 400 kV podmorskog kabela prema Italiji, gdje bi se višak struje s Balkana izvozio. Tako bi rizik i otpad ostali s ove strane Jadrana, a jeftina struja bi otišla u Italiju.

Jel se uopće zna koliko će 2030. godine 3,8 mil Hrvata, uglavnom nas starčadi s malim penzijama, moći platiti struje?

Godišnje se umirovi 60.000, a iz škola izlazi 40.000 ljudi i taj će gap porasti na -30.000 godišnje (počinje umirovljavanje baby-boomera).
Kroz 20 godina to će značiti nekih 500.000 manje zaposlenih, dakle oko 1,1 mil (sada je oko 1,6 mil).
Koliko će i da li će uopće oni povećati proizvodnju za koju treba mnogo struje?

Era klimatizacije se bliži kraju, ko ima taj se klima, ko nema taj ni neće...
zato trebaju 3 nuklearke u hrvatskoj, da struja bude barem 0,30 kn.
a sad je 0,60 kn, a ljudi su sve zahtjevniji, a sve bi htjeli!
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:56   #62
ruđer bošković je osnovan radi razvoja nuklearnog programa za ex-yu, kako je to (skupa s drzavom) propalo, a strucnjaci ostali, mozda bi ih mogli prebacit na nesto korisnije, recimo izgradnju nekog prototipa fuzijske elektrane.... postajemo dosadni, hrvati su izmislili kravatu, hrvati su izmislili penkalu, hrvati su izmislili podmornicu/torpedo holly fucking shit, proslo je 200 godina od kad smo nesto fora napravili.... ja bi prototip fuzijske... nije skupa... samo treba prebacit pare sa ziro racuna "most na peljescu" na ziro racun "rudjer boskovic - odjel za teorijsku/experimentalnu fiziku" =) (PS salio sam se za ovo da dugo nismo nista napravili, ali smo slabo reklamirani )
Old 29.05.2008., 23:56   #63
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Nuklearku treba razmatrati u kompletu sa izgradnom 400 kV podmorskog kabela prema Italiji, gdje strani vlasnici nuklearki u Hrvatskoj i Bugarskoj, višak struje s Balkana izvozili. Tako bi rizik i otpad ostali s ove strane Jadrana, a jeftina struja bi otišla u Italiju.

Jel se uopće zna koliko će 2030. godine 3,8 mil Hrvata, uglavnom nas starčadi s malim penzijama, moći platiti struje?

Godišnje se umirovi 60.000, a iz škola izlazi 40.000 ljudi i taj će gap porasti na -30.000 godišnje (počinje umirovljavanje baby-boomera).
Kroz 20 godina to će značiti nekih 500.000 manje zaposlenih, dakle oko 1,1 mil (sada je oko 1,6 mil).
Koliko će i da li će uopće oni povećati proizvodnju za koju treba mnogo struje?

Era klimatizacije se bliži kraju, ko ima taj se klima, ko nema taj ni neće...
zanimljivo.

tko vama kaze i da imamo 20 nuklearkih da ce cijena past za nas gradane?? imamo 4 gsm posluzitelja pa su cjene vec godinu dana iste.. samo nude neke glupave nagradne igre...

projekat treba isplatiti pa vrijeme dok se izgradi... a mi jos turisticka zemlja manja od mahovog zrna a zivimo od turizma.

a sunca ima.. vjetra ima..a rijaka ima... i to sve stvara struju iz nicega? pa koliko mi to trosimo struje? ako ce te je gradi u osijeku nema problema...

kao da je tesko rijeku racijepit na dva dijela i napravit ogromno jezero velicine marsovskog grand kanjona... i povrat vode opet u tu istu rijeku?

imaju se stabilizatori protoka vode,,, da se konstatno izlijeva. a ta snaga protoka bi mogla okrecat rotor velicine 3 hotela serala.ton.. citaj seraton
Old 30.05.2008., 00:06   #64
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
zanimljivo.

tko vama kaze i da imamo 20 nuklearkih da ce cijena past za nas gradane?? imamo 4 gsm posluzitelja pa su cjene vec godinu dana iste.. samo nude neke glupave nagradne igre...

projekat treba isplatiti pa vrijeme dok se izgradi... a mi jos turisticka zemlja manja od mahovog zrna a zivimo od turizma.

a sunca ima.. vjetra ima..a rijaka ima... i to sve stvara struju iz nicega? pa koliko mi to trosimo struje? ako ce te je gradi u osijeku nema problema...

kao da je tesko rijeku racijepit na dva dijela i napravit ogromno jezero velicine marsovskog grand kanjona... i povrat vode opet u tu istu rijeku?

imaju se stabilizatori protoka vode,,, da se konstatno izlijeva. a ta snaga protoka bi mogla okrecat rotor velicine 3 hotela serala.ton.. citaj seraton

imamo 3 mreže tj. 3 operatera i 5 brojeva.

tomato je od vip-a.
ja imam tomato, gdje mi je cijena minute 0,35 kn, uključenje 0,25 kn.naravno ovo važi ako se kupi bon od 100 kn.
i ne mogu mjesečno potrošiti 50 kn.
prvo malo prouči snagu vjetra, solarne čelije itd..
da se solarne čelije isplate, cijena bi trebala biti puno manja same čelije.
a šta se tiće vjetra, kad bi iskoristili maximum na moru tj. stavili vjetroelektrana koliko bi se moglo, a to je 200-400 vjetroelektrana da zamjene jednu nuklearku i to največih vjetroelektrana i ne bi imao maximalno islorištenje.
energija iz nuklearke je najčistija energija i najjeftinija.
a šta se tiće jezera, dođi živjeti u blizinu manjeg jezera, pa da vidiš kako je sparno kroz ljeto, na 38 stupnjeva, jedva se podnosi, a u pustinji 45 i suhi zrak i podnosi se kao kod nas temperatura od 25 stupnjeva.
zato nemoj pričat ono o čemu nemaš pojma.
a raspon krila ti je do 50-70 metara.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:25   #65
tomato je: netko se igra s nama
Old 30.05.2008., 00:29   #66
sto se tice solarne energije dat cu ideju u teoriji:

jedna opticka leca promjera 50m s fokusom tj zaristem na rotirajuce krilce moze dati snagu okretaja da bi odletjeli u zrak svi glavani koji drze ovu drzavu... ukljucujuci tebe

jezero moze bit i s poklopcem

o vjetru sam vac puno puta na drugim forumima rekao da vjetar ne treba izravno okretati rotor glavnog generatora vec pobudni generator za...
Old 30.05.2008., 00:30   #67
Quote:
zanimljivo. tko vama kaze i da imamo 20 nuklearkih da ce cijena past za nas gradane?? imamo 4 gsm posluzitelja pa su cjene vec godinu dana iste.. samo nude neke glupave nagradne igre...
Zbog toga jer je za pogon NE potrebano puno manje goriva koje je jeftino.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:31   #68
Quote:
draz kaže: Pogledaj post
Ufff, preoštro.
Ono što ti nazivaš ekofašistom je ekvivalent bukača koji su instruirani i plačeni zavesti naivne i neobrazovane idealiste koji ne vide ni prst pred nosom. Za svoju su glupost plaćeni i boli ih neka stvar i za neekološku proizvodnju fotonaponskih ćelija i za nuklearke. Po idealima su slični našim političarima (u se, na se i poda se). A zašto je većina zabludjela? Zašto većina sluša narodnjake? Pa nisu obrazovani! Ukoliko ih vrijeđaš na ovaj način, samo ih guraš u zagrljaj bukačima/ekofašistima a ne zaboravi da u demokraciji vlada većina (kakvagod da je). Zato treba:
1. razotkriti bukače
2. obrazovati mase
Prvo je jednostavno: sve njih plaćaju naftne kompanije
Drugo je vječni problem i rješava se generacijama.
Vidiš ja sam mišljenja da je vrag odnio šalu pa da se nema čekat da bog nekim čudom obrazuje nove generacije. Zato predlažem operaciju gulag. Sve eko fašiste, političare, ekonome, advokate i sl bagru u gulag neka metu snijeg ili neš. Onda kad ostane nas par sto u državi fino možemo od jedne elektrane živjet pošto nam zahtjevi neće biti veliki a i moći ćemo izgradit stvari kako treba plus uvest strahovladu IQa. Kad se sve uholca možemo ove iz gulaga vraćat pomalo i educirat
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:33   #69
Quote:
sto se tice solarne energije dat cu ideju u teoriji:

jedna opticka leca promjera 50m s fokusom tj zaristem na rotirajuce krilce moze dati snagu okretaja da bi odletjeli u zrak svi glavani koji drze ovu drzavu... ukljucujuci tebe

jezero moze bit i s poklopcem

o vjetru sam vac puno puta na drugim forumima rekao da vjetar ne treba izravno okretati rotor glavnog generatora vec pobudni generator za...
takvima bi ja stavio limitator na 1KW i zabranio proteste zbog visoke cijene struje!

nuklearka je jedini spas i način dobivanja struje u budučnosti.
francuska ima između 20 i 30 nuklearki i svi sretni i zadovoljni.
vidi se da nemaš pojma o materiji!
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:40   #70
ja samo znam da vi imate razmisljanje velicine do mojih koljena.

odakle uopce izjava da je nuklerka naj cistiji izvor energije? pa koga vi zavaravate ode? glupav narod i puk?

kao hidroelktrana unistava tok rijeke...a nuklerka koliko zagrije vodu u toj rijeci? kao nema bioloskih promjena?

a otpadu i dovodu urana... ne zelim nit razgovarati

a nit ne znam koji plin izbacuje u zrak...

a globalni problem svijeta je: zatopljenje? koliko samo izgorimo tih derivata preko godine?

istina i el energija nakon zeljenog efekta stvara toplinu ali to je drugi par rukava
Old 30.05.2008., 00:42   #71
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post

Upravo tako. Izvrsno rješenje. No mi kao hrvati ionako bacamo jabuke ili ih dajemo svinjama, a onda uvozimo austrijske sokove od jabuka. Što ne bismo i struju.
Ili recimo: mi kupimo struju, onda proizvedemo uljanu repicu, pa prodamo slovencima bio diesel. Izvrsna strategija.
Mali offtopic. Industrijska jabuka s eove godine otkupljivala za 1kn po kilogramu, i to je prilicno ok cijena. Toliko da je malo visa isplatilo bi se prec na proizvodnju samo industrijske jabuke. Te jabuke su doduse otisle u Madjarsku za sok da.
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:44   #72
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
takvima bi ja stavio limitator na 1KW i zabranio proteste zbog visoke cijene struje!

nuklearka je jedini spas i način dobivanja struje u budučnosti.
francuska ima između 20 i 30 nuklearki i svi sretni i zadovoljni.
vidi se da nemaš pojma o materiji!
procitajte mu zadnju recenicu? zavaravanje

ma uveli ste i gsm i internet i bankovne itd strane provajdere... daj te nesto sami napravite za miloga boga. italijan je genij za vas
Old 30.05.2008., 00:48   #73
Quote:
ja samo znam da vi imate razmisljanje velicine do mojih koljena.

odakle uopce izjava da je nuklerka naj cistiji izvor energije? pa koga vi zavaravate ode? glupav narod i puk?

kao hidroelktrana unistava tok rijeke...a nuklerka koliko zagrije vodu u toj rijeci? kao nema bioloskih promjena?

a otpadu i dovodu urana... ne zelim nit razgovarati

a nit ne znam koji plin izbacuje u zrak...

a globalni problem svijeta je: zatopljenje? koliko samo izgorimo tih derivata preko godine?

istina i el energija nakon zeljenog efekta stvara toplinu ali to je drugi par rukava

kad je bilo ledeno doba u zraku je bila puno veća količina plinova koji su pogodni za efekt stanovnika, pa je cijela zemlja bila pokrivena ledom!
zato nemoj pričati gluposti.
tko kaže da će temperatura rasti slijedećih nekoliko desetljeća?

da su NE nepoželjne onda u svijetu ne bi bilo preko 300 ili 400 NE.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:54   #74
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Da, ali on je referirao na stereotip. Moraš priznati da su stereotipi nešto što više od svega potkopava interese bilo kakvih grupa.
mods/admins are here to serve and protect, sort of speaking. which applies to all forum members
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 01:06   #75
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
kad je bilo ledeno doba u zraku je bila puno veća količina plinova koji su pogodni za efekt stanovnika, pa je cijela zemlja bila pokrivena ledom!
zato nemoj pričati gluposti.
tko kaže da će temperatura rasti slijedećih nekoliko desetljeća?

da su NE nepoželjne onda u svijetu ne bi bilo preko 300 ili 400 NE.

zasto nisu onda u ledeno doba ljudi hodali po zemlji nego danas?

sto on meni bamba ode
Old 30.05.2008., 01:08   #76
Quote:
zasto nisu onda u ledeno doba ljudi hodali po zemlji nego danas?

sto meni bamba ode
zato što nisu bili stvoreni u ono vrijeme.zašto ljudi prije 20 stoljeća nisu izumili računalo, integrirane krugove itd...?
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 01:10   #77
Samo kratko, u EU ima preko 150 NE i gradi se još bar 15. Sapienti sat.

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 01:16   #78
da i mi moramo sve prihvatit? mi ne mozemo nesto sami jel da?

nitko od vas ne vjeruje da se nesto moze napravit vi samo vjerujete da se nesto moze kupit?

a za ovog ''prije nove ere'' mozda je bilo plinovitije i tadasnji stanovnici su bili reda nesto veceg obujma od ljudi. meni se ipak svida ovo mirno doba u kojem sa sad. bar jos jedno 40 godina pa neka me vrag odnia. a mozete i vi s nuklearkom

a po svemu sudeci kupit cete dvije nuklearke i na EU karti nuklerakih cete napokon imati dvi zvijezdice kako i nasi hoteli!!

i ne kaze se ''stvoreni'' vec ... evo...
Old 30.05.2008., 01:20   #79
Quote:
....a nit ne znam .....
Fundamentalna rečenica. Pročitaj postove od El Tome i ekipe na temi http://www.forum.hr/showthread.php?t=146582 pa ćeš znati.

kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 01:22   #80
Quote:
da i mi moramo sve prihvatit? mi ne mozemo nesto sami jel da?

nitko od vas ne vjeruje da se nesto moze napravit vi samo vjerujete da se nesto moze kupit?

a za ovog ''prije nove ere'' mozda je bilo plinovitije i tadasnji stanovnici su bili reda nesto veceg obujma od ljudi. meni se ipak svida ovo mirno doba u kojem sa sad. bar jos jedno 40 godina pa neka me vrag odnia. a mozete i vi s nuklearkom

a po svemu sudeci kupit cete dvije nuklearke i na EU karti nuklerakih cete napokon imati dvi zvijezdice kako i nasi hoteli!!

i ne kaze se ''stvoreni'' vec ... evo...
Da, ako smo pametni. Budale uče na svojim greškama a pametni na tuđim. Tvoj stav ja kao stav djeteta koje zažmiri kad mu se nešto ne sviđa...i onda to ne postoji.

kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.