Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2008., 20:10   #41
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
istian fish, to su Betlheim i drugi Freudovi sljedbenici, no iam ljudi kao ja gdje je uporište OCD-a isključivo u kemijskoj dizorijentaciji serotonina.
Kada si non-stop pod stresom (Merkur/Pluton konjukcija).

Onda bi trebao uravnotežiti hranu s više ugljikohidrata, suho voće i žitarice... Kažu dr. da se razina serotonina može srediti i hranom jer ugljikohidrati prirodno potiču rast razine serotonina pa djeluju kao svojevrsno prirodno umirujuće sredstvo...makar ja u to ne vjerujem. Jer osim napetog Merkura imaš i one napete opozicije Venere (ugljikohidrati) na Mjesec (hrana)/Jupiter.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 21:01   #42
Evo ja imam kvadrat Merkura i Plutona, i Saturna u 8. kući, koji ipak nema aspekata sa Suncem ali ima kvadrat sa Venerom u 6.
Nemam tu bolest ali sam sklona određenim radnjama (tipa dosta često pranje ruku) i još nekim. Što sam starija se pokušavam toga rješavati. No, primjetila sam da imam teškoća sa opuštanjem, što je usko povezano. Ipak, zaista daleko od toga da bi me ometalo u normalnom funkcioniranju. Zato to tumačim na način da svi mi imamo neke svoje mušice, a moje nisu ništa gore od tuđih i definitivno ne spadaju u domenu psihičkih oboljenja.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 22:34   #43
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
istian fish, to su Betlheim i drugi Freudovi sljedbenici, no iam ljudi kao ja gdje je uporište OCD-a isključivo u kemijskoj dizorijentaciji serotonina.
A mi drugi uopce nemamo neurotransmitere
Mi procitamo malo Freuda, i ono - a vidi zanimljiv poremecaj, idem ja sad malo brojat okolo

Suspirium, kemija u mozgu i nacin ponasanja su povezani...svako psihicko stanje ima svoj ekvivalent u kemijskoj slici mozga... naprosto ako imas određeni neuroloski poremecaj, imas karakteristican disablans za taj poremecaj.

Ne kazem pri tom da ti mozda nisi osjetio jedan od gorih i tezih, samo da nema nista u tvom mozgu posebno sto nema u drugih ljudi s istim poremecajem (naravno vezano uz dio koji se povezuje uz taj premecaj).
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 22:36   #44
Btw. pri otvaranju teme sam i mislila na ljude koji su imali posla s tim poremecajem, ne na povremena brojenja stvari, malo praznovjerja i sl. kao sportasi, nego ono ljudi kojima je u nekom periodu to bas bio psihicki problem.
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 00:38   #45
imam i saturna u 8 polju
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 11:10   #46
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
A mi drugi uopce nemamo neurotransmitere
Mi procitamo malo Freuda, i ono - a vidi zanimljiv poremecaj, idem ja sad malo brojat okolo

Suspirium, kemija u mozgu i nacin ponasanja su povezani...svako psihicko stanje ima svoj ekvivalent u kemijskoj slici mozga... naprosto ako imas određeni neuroloski poremecaj, imas karakteristican disablans za taj poremecaj.

Ne kazem pri tom da ti mozda nisi osjetio jedan od gorih i tezih, samo da nema nista u tvom mozgu posebno sto nema u drugih ljudi s istim poremecajem (naravno vezano uz dio koji se povezuje uz taj premecaj).
e istina ali mi reci koje bi to objektivno društvene okolnosti mogle tako nešto prouzročiti sa svega 5 god života ?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 14:53   #47
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
e istina ali mi reci koje bi to objektivno društvene okolnosti mogle tako nešto prouzročiti sa svega 5 god života ?
Izvrnuo si mi malo rijeci

Mada, ajd...
Ok, ako nema interakcije između ponasanja, svijesti, misli, emocija itd. i kemije u mozgu, kako si je onda sredio?
(stekla sam dojam da je bila kljucna tvoja volja )

A koje drustvene okolnosti...ah, ima toga
Recimo - rat koji je neko opce anksiozno stanje, roditelj, majka recimo koja odlazi (iz djecjeg kuta gledano) i na koju se ne mozemo osloniti, koja mijenja raspolozenja po nekom neracionalnom modelu, bez da mi znamo kako mozemo utjecati na njenu paznju, pa ostaje taj neki opci osjecaj nesigurnosti da nam svaki tren moze otici ili se obrusiti na nas, pa ne znam, djeca u vrticu od kojih se po necem razlikujes, pa brat koji zna neku tvoju prljavu tajnu (koja je neka glupost, ali ti to tad ne znas) pa ti prijeti da ce te izdati roditelju...ma imas milijun stvari, uzmi samo u obzir da dijete sve to prima pojacano na n-tu. Jos ako si po prirodi emotivniji...ode sve kvragu

Ali kao sto sam vec rekla, ne kazem da nije u pitanju kemijska neravnoteza u mozgu, samo da je u interakciji sa nasim dozivljajem, mislima, emocijama itd.
I svakako nije karakteristicna za jednu osobu.
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 16:02   #48
istina Leela, jedino je pitanje što je prvi uzrok svega toga. da li je to kemijska neravnoteža ili su prvo društveni faktori to uvjetovali.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 13:58   #49
Ja sam još kao mali znal imati neke čudne potrebe koje sam moral odraditi. Primjerice, prolazim negdje u stanu ili hodniku zgrade i "ne smijem" stati na imaginarnu liniju koje u produžetku stvaraju vrhovi bližnjih ormara ili zidova. Moram nogom stati neposredno prije ili iza toga. Kao ono u filmovima kada netko po noći provaljuje u državni trezor pa ne smije dotaknuti crvene linije lasera
Ali i danas imam neke takve sitne trzavice, pogledam kroz balkon i prije nego se vratim u sobu zadnji letimični pogled hoću da mi bude bačen na neko dvorište gdje je zeleno a ne na prometnu ulicu. Kao ono, prije nego završim tu sekciju radnje (bivanja na balkonu ili što već radim u tom trenutku) trebam okom pronaći neko mjesto koje mi daje sigurnost prije nego trepnem i odem drugim putem

Nemam vezu Merkura i Plutona, naglašeno 8. ili 12. polje, ni vezu Sunce - Saturn. Jedino, vladar Merkura je u Škorpionu (Pluton) i Škorpion je naglašen (prirodno 8. kuća) ako se može tak uzeti..
Sunce je u 6. kući (prirodna kuća Djevice) pa je možda ovo još jedan blagi faktor tog da djevica daje brige oko sitnica na koje se lovi, tj. taj... picajzla faktor (?). Osjećam da svakako imam nešto od Djevice, ono tipa provjera nečeg više puta, kao da ne vjerujem samome sebi. A rekal bi da je nešto vezano za Merkur jer su to mentalne gnjavaže koje si iz nekog razloga sam nametnem, mogu ih se otarasiti, nije da se nešto dogodi kad taj mali ritual preskočim ali ipak su naposljetku uvijek tu negdje i prate me cijeli život.
Uglavnom, možda to kod mene proizlazi iz:

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=...73&postcount=1
Kod napetih aspekata Mjesec/Saturn osoba živi začahurena u nekom obliku straha, često njeguje navike da bi kroz njih barem subjektivno mogla "lakše" živjeti s osjećajima usamljenosti ili straha od nepoznatog (Saturn).
https://www.forum.hr/showpost.php?p=...05&postcount=4
Općenito individue s Mjesecom u jarcu (veza Mjesec/Saturn) imaju izražen "osjećaj dužnosti" i skloni tkz. disciplinskim navikama - navikama nekog drila ... navikama nametanja nečega "obaveznog" jer na taj način imaju osjećaj (Mjesec) da kontroliraju (Saturn) situaciju"
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2021., 18:22   #50
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
Primjetila sam da dosta forumasa ima / je imalo problem s tim (ukljucujuci i myself )...i koliko sam uspjela primjetit svi imaju povezane ( u napetim aspektima) Mjesec, Pluton, Merkur. (mozda pojednostavljujem, nemam bas velik uzorak )

Pa evo, mogli bi napraviti neko malo istrazivanje. Ako ima voljnih
Ili bar neku analizu.
Neko moje objasnjenje bi bilo : Pluton je ono sve tesko i duboko u nama, mracno, snazno...kad se ispreplete s emocijama (Mjesec) covjek to tesko podnosi jer u one njezne, tople, majcinske stvari uplete ono animalno i tesko, pa se rađa anksioznost, koja se pokusava rijesiti (Merkur). I sad ako je Pluton - Merkur u nekom jakom ili napetom aspektu eto opsesivne analize, kompulzivih radnji itd.

Sto vi mislite?
Ovo sam ja, skoro egzaktni kvadrat Pl (Sco) u 1. - Me, So (Aqu) IC. Vraćam se recimo na svakom izlasku po 5 puta provjeravati jesam li zaključao vrata. Pluton rađa i mrakaču i strah i tako tumačim tu vrst opsesije. Da je Djeva uključena onda bi valjda prao pepeljaru svake 2 minute.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2021., 12:11   #51
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
Ja sam još kao mali znal imati neke čudne potrebe koje sam moral odraditi. Primjerice, prolazim negdje u stanu ili hodniku zgrade i "ne smijem" stati na imaginarnu liniju koje u produžetku stvaraju vrhovi bližnjih ormara ili zidova. Moram nogom stati neposredno prije ili iza toga. Kao ono u filmovima kada netko po noći provaljuje u državni trezor pa ne smije dotaknuti crvene linije lasera
Ali i danas imam neke takve sitne trzavice, pogledam kroz balkon i prije nego se vratim u sobu zadnji letimični pogled hoću da mi bude bačen na neko dvorište gdje je zeleno a ne na prometnu ulicu. Kao ono, prije nego završim tu sekciju radnje (bivanja na balkonu ili što već radim u tom trenutku) trebam okom pronaći neko mjesto koje mi daje sigurnost prije nego trepnem i odem drugim putem

Nemam vezu Merkura i Plutona, naglašeno 8. ili 12. polje, ni vezu Sunce - Saturn. Jedino, vladar Merkura je u Škorpionu (Pluton) i Škorpion je naglašen (prirodno 8. kuća) ako se može tak uzeti..
Sunce je u 6. kući (prirodna kuća Djevice) pa je možda ovo još jedan blagi faktor tog da djevica daje brige oko sitnica na koje se lovi, tj. taj... picajzla faktor (?). Osjećam da svakako imam nešto od Djevice, ono tipa provjera nečeg više puta, kao da ne vjerujem samome sebi. A rekal bi da je nešto vezano za Merkur jer su to mentalne gnjavaže koje si iz nekog razloga sam nametnem, mogu ih se otarasiti, nije da se nešto dogodi kad taj mali ritual preskočim ali ipak su naposljetku uvijek tu negdje i prate me cijeli život.
Uglavnom, možda to kod mene proizlazi iz:
Ma to su sitnice, mislim da to ne spada u neke poremećaje.

A da li prilikom ritualčića imaš neku praznovjernu misao koja ga prati...tipa ako to ne napravim dogoditi će se to i to? (pitam zato jer moguće da su kod tebe te "radnje" povezane s "praznovjerjem" - Merkur 90° Jupiter, Sunce 90° Neptun).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2021., 20:15   #52
Misliš kao Merkur-Jupiter, pretjerivanje u nekim vjerovanjima a Sunce-Neptun sklon obmani? Pa mislim da.. ne? Sad nisam siguran kad me to tak pitaš ako si primijetila.
Quote:
Praznovjerje, vjerovanje u nadnaravnu uzročnost događaja bez ikakvog stvarnog kauzalnog dokaza. Dakle, osnova praznovjerja bila bi nepoznavanje prave prirode stvari i neprikladno objašnjavanje određenih pojmova i situacija na osnovi vjerovanja da su oni međusobno povezani, odnosno da su pod utjecajem neke nadnaravne sile.[1] Takvim vjerovanjima i praksama pripada astrologija, vještičarstvo i znamenja.
Zapravo, svi smo ovdje praznovjerni?

Astrologija me zanima i neke grane duhovnosti tipa Qigong (premda nemam ustrajnosti i discipline vježbati solo) ali s druge strane, vjernik nisam, na religijske stvari kolutam očima, na bilokakve ceremonije sam alergičan, kad vidim dimnjačara ne primam se za gumb, na lijevu nogu svaki dan ustajem jer mi je tak krevet položen uz desni zid itd Ove svoje izmišljotine često preskočim kad sam svjestan radnji ili kad nemam vremena (npr. netko me čeka pa se moram požurit) i nikom niš ali kad sam sam doma na miru i nekaj nesvjesno radim imam potrebu da ih odradim... nekaj me vuče tom

Al malo sam razmišljal, u srednjoj školi kad sam treniral nogomet sam znal prije tekme ili kad mi je bila potrebna snaga progutat u prazno (npr u djeliću sekunde sakupiti malo sline i progutati) tako da su mi misli istovremeno usmjerene na nekog dobrog nogometaša npr. Beckhama. Cilj je bil da psihičkom sposobnošću apsorbiram u sebe dio njegove nogometne sposobnosti

Ali jel to praznovjerje ako je svaki puta upalilo?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2021., 23:14   #53
Ja imam dijagnosticirani OCD. Mislim da je to zbog mjeseca u Djevici.

https://imgbb.com/sssL50F
Destinys Child is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.