Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2009., 00:03   #21
Ég vil læra íslensku

evo nam nove školske godine... jel zna netko jel se možda ove godine negdje pojavio tečaj islandskog? jedno je sam brljat jezik po internetu, drugo je to učiti od predavača u grupi... ja bi učila islandski, onak, kak spada. Kao što sam ko klinka učila engleski i njemački.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 22:49   #22
Ja bih volio učit neki strani jezik koji nije engleski, njemački, španjolski ili talijanski i sl. Nego neki ajmo reć nepopularniji jezici, koji se ne uče regularno u školama, islandski bih jako volio učiti, ali me strašno demotivira samo oko 300 000 govorinika u svijetu

Da je barem koji milijun, ajde, al ovako...

Gore je netko se čudio što je na onoj stranici napisan kao službeni jezik u BiH hrvatski, novost, pa hrvatski i je jedan od tri službena jezika BiH...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 04:00   #23
Quote:
Maxes kaže: Pogledaj post
Ja bih volio učit neki strani jezik koji nije engleski, njemački, španjolski ili talijanski i sl. Nego neki ajmo reć nepopularniji jezici, koji se ne uče regularno u školama, islandski bih jako volio učiti, ali me strašno demotivira samo oko 300 000 govorinika u svijetu

Da je barem koji milijun, ajde, al ovako...
Ma istina je, islandski je totalno beskorisan. Ali ja slušam puno islandske muzike i tolko mi je taj jezik već u mozgu, baš bih ga htjela naučiti... mislim... ok, "NAučiti", sumnjam da bih ga ikad skroz naučila bez da se preselim na Island, ali onako neke osnove, da mogu pratiti film ili razumjeti knjigu na islandskom, već bih s time bila sretna. I kad bih mogla održat nekakvu osnovnu komunikaciju. Sviđa mi se kako islandski zvuči, volim te njihove "th" i "tl" zvukove, i mekano "L" i rrrrrrrrrrrrr... i bezbroj samoglasnika s bezbroj prijeglasa... itd.

Zadnje uređivanje tinar : 22.10.2009. at 04:06.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 04:49   #24
Eurovision 1990 (Zagreb) Iceland (4. mjesto)

http://www.youtube.com/watch?v=ybH_XhW6Rkk
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 04:01   #25
haha, joj sorry. užas.

perem odmah uši ovim, isto godište:
http://www.youtube.com/watch?v=hjMPKb2p-PM


Zadnje uređivanje tinar : 23.10.2009. at 04:09.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 01:52   #26
Islandski jezik

Evo ja nisam čest gost na ovome podforumu ali samo me zanima u kojoj je mjeri islandski jezik sličan Norveškom? Pretpostavljam u velikoj mjeri, uzevši u obzir da su Islanđani velikom većinom potomci Norvežana koji su naselili taj otok.

Inače moram priznat da vas volim čitati na ovome podforumu iako stvarno nemam veze sa lingvistikom, svratim tu sa pdf povijest pa vas samo čituckam o apsolutno svim jezicima...

Kad sam već otvorio temu, ponajviše da mi usporedite sličnosti Islandskog sa Norveškim, onda bi volio da netko napiše ponešto o sličnostima Islandskog sa drugim skandinavskim/germanskim jezicima i u kojoj mjeri je on razvio neku svoj srž, različitu od ove "poluotočne braće".

Poštovanje

Zadnje uređivanje Road_Warrior : 19.11.2009. at 02:05.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 02:02   #27
Doduše, ima tema o islandskome. A o Islandskome
Egenus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 02:07   #28
Quote:
Egenus kaže: Pogledaj post
Doduše, ima tema o islandskome. A o Islandskome
Ok, što bi rekli ameri: "cut a crap" dogodilo mi se slučajno da sam eto napisao islandski jezik sa velikim slovom I, što sad...? Eh da, zaboravio sam napomenuti, osim što vas volim čituckat na ovome pdf-u, zamjetio sam da vam ophođenje sa nelingvistima ili slučajnim prolaznicima na ovom pdf-u nije na zavidno prijateljskoj razini... Tako da bez brige, na meni ne trebas skupljati bodove da se dokažeš svojim frendovima tu na pdf-u
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 02:13   #29
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Ok, što bi rekli ameri: "cut a crap" dogodilo mi se slučajno da sam eto napisao islandski jezik sa velikim slovom I, što sad...? Eh da, zaboravio sam napomenuti, osim što vas volim čituckat na ovome pdf-u, zamjetio sam da vam ophođenje sa nelingvistima ili slučajnim prolaznicima na ovom pdf-u nije na zavidno prijateljskoj razini... Tako da bez brige, na meni ne trebas skupljati bodove da se dokažeš svojim frendovima tu na pdf-u
Imam 16 godina
Egenus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 02:17   #30
Quote:
Egenus kaže: Pogledaj post
Imam 16 godina
Ja dvije i pol Znam čitati i pisati jer sam nevjerovatno napredna beba
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 10:39   #31
Cool Islandski jezik?

heeeeeeei

Ok,
zanima me da li je iko ucio islandski?
Ja bih ga pocela paralelno s .....,drugima,ali ne znam di da pronadjem nesto korisno i lagano().

Ako bilo tko zna,nek' javi!!!

__________________
'Everything you imagine is real.' Picasso
ArtisticDreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 19:06   #32
Hej, nisam ucio islandski, ali ti mogu pomoci oko materijala, posto samostalno ucim svedski Pogledaj si za TeachYourself komplete, meni su bili od velike koristi, super su koncepirani, takodjer dobijes audio materijal, etc
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 20:11   #33
ne znam za materijale, ali kaj se tiče izgovora i slušanja možeš gledat filmove, npr. Hrafninn flýgur, Í skugga hrafnsins i Hvíti víkingurinn/Embla.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 23:11   #34
Quote:
RedBaron91 kaže: Pogledaj post
Hej, nisam ucio islandski, ali ti mogu pomoci oko materijala, posto samostalno ucim svedski Pogledaj si za TeachYourself komplete, meni su bili od velike koristi, super su koncepirani, takodjer dobijes audio materijal, etc

Da,hvala ti!
Pogledala sam,ali ucinilo mi se da bas islandskoga nema
mozes li,molim te,provjeriti jos jednom,pa mi javis!
jooj

I,slazes se da nije glupo uciti jezik koji se govori na otoku,jednom? :
__________________
'Everything you imagine is real.' Picasso
ArtisticDreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 23:31   #35
govori se i u Danskoj, a ima ekipe i u USA.
zaš bi bilo glupo ak želiš učit, samo ti daj. plus, bonus ti je kaj uz pomoć islandskog kužiš i faroese (nemam blage veze kak se to kaže na hrvatskom, farojski, ferojski ili tak neš?), posebno u pisanom obliku.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 22:22   #36
Thumbs up

Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
govori se i u Danskoj, a ima ekipe i u USA.
zaš bi bilo glupo ak želiš učit, samo ti daj. plus, bonus ti je kaj uz pomoć islandskog kužiš i faroese (nemam blage veze kak se to kaže na hrvatskom, farojski, ferojski ili tak neš?), posebno u pisanom obliku.
opaaaa
Danska da,ali nisam znala za far.

Hvala ti! yaaaaaaay!

PS.super potpis imas!
__________________
'Everything you imagine is real.' Picasso
ArtisticDreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 16:12   #37
Quote:
ArtisticDreams kaže: Pogledaj post
Da,hvala ti!
Pogledala sam,ali ucinilo mi se da bas islandskoga nema
mozes li,molim te,provjeriti jos jednom,pa mi javis!
jooj

I,slazes se da nije glupo uciti jezik koji se govori na otoku,jednom? :

Hej, ovako..bum provjerioi ako nekaj pronadjem posaljem ti putem PMa, bez brige

Ovako, onaj tko ti to govori je ili ljubomoran ili primitivac. Niti jedan jezik nije glupo uciti. Ja se iskreno divim ljudima kada vele kako je potrebno znati samo engleski i njemacki. Rijec je o osobama kojima je vidno polje jako, jako suzeno, nadam se da me razumijes
Mislim, ja ucim svedski jezik, koji se takodjer govori samo u Svedskoj, dijelu Finske i na onom otocju izmedju Svedske i Finske (zaboravio sam mu ime, a bio sam tamo, tj prespavao ) i slican je norveskom i danskom. Stoga, glavu gore i pocni uciti taj jezik, ako imas volju
Znam da su meni poneki to isto predbacivali, cemu? No pusti balkance Imao sam priliku upoznati neke ljude sa sjevera (s Islanda takodjer) s kojima sam se zaista savrseno slagao

Za pocetak bihti preporucio ovaj website, ovdje sam ja napravio svoje prve korake s svedskim
Islandski
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 06:11   #38
Quote:
ArtisticDreams kaže: Pogledaj post
opaaaa
Danska da,ali nisam znala za far.

Hvala ti! yaaaaaaay!

PS.super potpis imas!
može ti pomoć (ali i ne mora) i u dešifriranju ostalih nordijskih jezika, iako u puno puno manjoj mjeri, ovisi o čemu se radi. pa nek onda netko kaže da se ne isplati učit islandski, kužiš odmah uz njega još jedan jezik i može ti pomoć s još njih tri. možeš odmah i usporedit, npr. poslušaj neš od Eivør Pálsdóttir za faroese i onda npr. Sigur Rós za islandski, imaš na youtubeu pa ne trebaš ni skidat ni niš. inače, ja već govorim neš islandskog, al mogla bih još malo to poboljšat, otkad sam odustala od finskog nemam niš pametno za radit u slobodno vrijeme pa ak trebaš partnera za učenje možeš mi se javit na pm.

ps: takk! -> eto ti odmah primjer gdje uz pomoć jednog jezika kužiš još četiri: takk je i na faroese i norveškom, na švedskom je tack a na danskom tak (hvala).

@RedBaron91: otočje ti se zove Åland.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 11:57   #39
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post

@RedBaron91: otočje ti se zove Åland.
Hvala Sjetio sam se Uvijek pomijesam te sjeverne otoke Cak imaju i slicne zastave
Znam da sam prespavao na tom otoku, tj na putu iz Helsinkia prema Stockholmu brod pristane na taj otok i bude nekoliko sati Ja se nisam mogao probuditi da se iskrcam
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 16:36   #40
Icelandic Saga Database

Evo, na ovom linku mozete pronaci razne tekstove, na svim germanskim jezicima Mislim da ce se svidjeti svim ljubiteljima germanske mitologije, jer je rijec o nordijskim sagama

Najvise toga je napisano na islandskom,koliko sam uspio skuziti
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.