Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2009., 22:21   #1
Pomažu li vam muževi u kućanskim poslovima dok ste trudne?

Koliko vam pomažu muževi od kad ste ostale trudne? Naime, imam već jedno dijete, sada sam opet u drugom stanju, stalno mi se spava, sva sam nikakva i imam mučnine, a muž mi kenja da ništa ne radim u kući. Moram napomenuti i da nisam zaposlena, da sam s djetetom 24h/7d i da mi je too much.
Pitam jer možda očekujem previše pa me zanima kako je vama.
Također, zanima me koliko su uz vas kad vas pucaju hormoni, kada vam se plače, kada ih trebate itd.
Moderatori ako ova tema ne spada tu, premjestite je nisam znala gdje drugdje da ju postavim. Hvala
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:29   #2
dobra tema
uglavnom pomaže. dosta. napravi sve što kažem i kad trebam pomoć , tu je, uglavnom puno toga radimo skupa po kući... kuhamo,generalku stana nikad ne radim sama, čuva malu dok radim, svašta nešta....
ali jedina caka je da mu sve uglavnom trebam REĆI što treba...
ipak - ima i obrnutih situacija.
al sam naučila- ako nešto trebam - tražim ga.
ako nešto očekujem od njega- tražim ga.
dobro se nadopunjujemo.
a to što ti tvoj serucka d aništa ne radiš- jesi mu odbrusila nešto? ja svom bi, i idućih dana sam bi si peglao, prao, i sl.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:41   #3
To je istina da ima MORAŠ SVE REĆ jer oni to sami ne vide šta treba ili ne žele vidjet .Meni je moj isto pomagao ,a kad nebi bi dobio peradu pa bi i peglao i prao nakon toga
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:44   #4
ma muškarci su za kurac.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:08   #5
moj ne radi apsolutno nista, oko njega bi se doslovno mogla kuca srusit od plijesni, i slazem se sa death.
zakurac.
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:13   #6
Moj i pomogne, samo mu sve moram reći i već kad mi je bio pun kurac toga da mu sve moram govoriti- rakao je da mu u zadnje vrijeme stalno govorim da napravi ovo ili ono pa mi je rekao da mu je pun kurac mene i što mu stalno serem i tražim ga nešto itd. Pokušala sam mu objasniti da je normalno da sam umorna od trudnoće i da se informira o tome ako nezna pa je rekao da se ja informiram o muškarcima. Užas. A trudna sam i još me više sve to pogađa.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:23   #7
Takav je isto moj - "zakaj da ja cistim kad ti ne cistis?", a ja na kaucu cijeli dan, ne smijem mrdnut zbog krvarenja. mislim, pazi logike. onda sam danas spremila kuhinju jer je fakat smrdilo (frajer se nije udostojio jednu posudu oprat dok sam ja bila u bolnici, pazi, 3 dana), pa je kao spremio svoje neke gluposti sa stola. i to je to.
i tak i meni veli ko tvoj, da zakaj ja moram stalno nesto izvoljevat od njega, kaj nemre imat malo mira
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:27   #8
Pa to je strašno! Ja sam svojem rekla da onda ode ako mu ne dam mira negdje gdje će ga imati. Glupan.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 00:42   #9
ja sam svome danas rekla da bi fkt bio red da prestane bacat zmazane čarape kraj kreveta, neg da ih lijepo nosi u kupaonu u koš za rublje na što me zabezaknuto pogledao i pitao zabrinutim glasom "što je bilo? što ti je danas? zašto se dereš na mene?" (ne, nisam se derala, rekla sam to savršeno normalnim tonom.)

al dobro, moram mu priznat da se od kad sam trudna popravio, počeo je pospremat stol nakon jela, zna čak i usisat, ide u dućan kad treba, a i nudi mi pomoć oko spremanja sobe
baš me ugodno iznenadi
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 00:45   #10
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
a to što ti tvoj serucka d aništa ne radiš- jesi mu odbrusila nešto? ja svom bi, i idućih dana sam bi si peglao, prao, i sl.
kad bi moj nešto napravio na što bih mu ja uzvratila ovime, bez problema bi hodao okolo zgužvan i zmazan i jeo svaki dan u american donutu, tako da bih se samo ja još više na kraju naživcirala
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 00:46   #11
Moj je počeo puštat čarape kraj kreveta pred neka dva tjedna. Tanjur skloni sa stola, ali pusti sve drugo. Pospremi igračke od malog tu i tamo, i pospremi sobu (čitaj: skloni sve ono što je donio na stol kraj kauča). To je to.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 08:31   #12
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
kad bi moj nešto napravio na što bih mu ja uzvratila ovime, bez problema bi hodao okolo zgužvan i zmazan i jeo svaki dan u american donutu, tako da bih se samo ja još više na kraju naživcirala
ajmeeee, ne mogu vjerovat.
ja mislim da ih se većina pravi nesposobnima a mi to pušimo
ili su zbilja takvi
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 08:37   #13
mm je zbilja dobar, neću se žalit, u nas problema s takvim stvarima nikad nije bilo, svak potegne kad može i pusti kad ne.
Ali živjela sam s tatom istim ko vaši mm-ovi, na koje se žalite.
Znate što je 55godišnji gospon nekidan izjavio?Da nikad nije imao priliku...
možda smo i mi nekad prekritične, preopsesivne(mi znamo najbolje, bez nas nije čisto,....) i njima jednostavno dopzdi
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 08:38   #14
MM je super i nije da ga hvalim. Sad smo u braku 2 i pol godine i prvih pola godine smo se kačili oko kućanskih poslova, no sad stvarno radi sve. Čisti, kuha, pegla, no ima i takav posao da je jako puno doma, a kad je dežuran, onda je na poslu po 72h. Jedino što ne radi - ne pere kupaonu (no rekao je da će i to dok se ja ne oporavim od poroda) i ne voli brisat prašinu (napravi, ali onak ). Kuhat je počeo više jer sam ja imala opakih problema s mučninama i dan danas juhice i čušpajzi su njegova specijalnost. I nakon neuspjelih pokušaja stavljanja pranja veša, to ja radim (njemu je sve bijele boje bijeli veš, bez obzira radilo se o zmazanim sportskim čarapama ili mom čipkastom bijelom grudnjaku, pa da izbjegnemo veće štete...). Tak da sam ja presretna i prezadovoljna, on je totalno super oko toga.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 08:42   #15
meni moj dragi sve pomogne ali stina ono kaj ga zatražim... mislim, kaj se tiče kućanskih poslova... svoju robu uredno posprema i to sam ga "naučila" odmah kako smo počeli zajedno živiti, stol pospremamo zajedno nakon jela, igračke mala posprema manje više sama, a mi uskačemo ak ih ima preveč ili tak nekako... od kućanskih poslova radim ja ono što mogu i koliko mogu, a ostalo ostavim njemu i on bez imalo prigovora sve napravi... jest da nije odmah isti dan sve ono kaj sam si ja zamislila, ali napravi i ja mu ne prigovaram toliko... trgovinu obavljam sama manje više, a u Metro u mjesečnu trgovinu idemo zajedno i on nosi sve iz auta sam u stan, za male svakodnevne nabave uzmem si ona kolica iliti "peseka" i u njega sve potrpam, malo prošećem i to je to, gotovo sam svaki dan na placu jer u toj kupovini guštam da su to strahi ... peglam veš odmah kako mi se posuši pa nemam problema s velikim hrpetinama
evo, sad smo ovaj vikend krečili dio stana i on je s frendom napravio gotovo sve i svaka druga mu je bila daj se sjedni ili daj lezi, daj odmaraj... nemam niti jednu riječ prigovora na njega... slažemo se i pomažemo jedno drugome a ne samo on meni
uf, jesam ga nahvalila!
__________________
Dora i Jana
Od poljubaca dijete raste...
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 08:42   #16
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
ajmeeee, ne mogu vjerovat.
ja mislim da ih se većina pravi nesposobnima a mi to pušimo
ili su zbilja takvi
Naprave ih prvo njihove mame takvima, a onda i mi. Treba ih i pohvalit kad pokažu inicijativu (iako je npr. grah totalno bljutav) i taktički im dati do znanja što bi sljedeći put mogli popraviti. Iako to nama ide užasno na živce, jer ispada da ih učimo ono što su trebali naučiti najkasnije u pubertetu (kako se usisava, pere suđe, vješa veš, itd.) no mislim da se dugoročno isplati, zbog boljeg funkcioniranja, mirnih živaca i sretnijeg suživota.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 08:58   #17
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
Takav je isto moj - "zakaj da ja cistim kad ti ne cistis?", a ja na kaucu cijeli dan, ne smijem mrdnut zbog krvarenja. mislim, pazi logike. onda sam danas spremila kuhinju jer je fakat smrdilo (frajer se nije udostojio jednu posudu oprat dok sam ja bila u bolnici, pazi, 3 dana), pa je kao spremio svoje neke gluposti sa stola. i to je to.
i tak i meni veli ko tvoj, da zakaj ja moram stalno nesto izvoljevat od njega, kaj nemre imat malo mira
nije ni moj daleko od toga, ali kad pošizim i kad ne pričamo 2 dana onda i usisava i pere suđe al opet mu je komentara cijele dane si doma i nemaš vremena očistit a lijepo su mi rekli mirovanje kad sam završila u petrovoj na hitnoj zbog krvarenja što reć više....
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 09:28   #18
Zagor sve radi uglavnom osim što ne kuha, ne pere suđe (imamo perilicu), ne pere veš, ne pegla...i ne riba Wc.

Sve ostalo on radi po kući. Ja ga ne zamolim već on sam uzme i počne čistiti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 09:33   #19
OOOOO mislila sam da samo ja moram napraviti dnevni raspored obaveza svom mužu i mojoj dragoj curici.
Naime ja kažem što treba uraditi, ako hoće ako neće ja ne mogu i to tako kažem. I argumentiram, nešto što nisam nikada tražila a sada tražim da mi se pomogne znači da ja to zaista ne mogu. U šali zna reči da mi nije niš ja se ne uvrijedim, jer zna on da ja imam odgovor. Mama mu je blizu pa bi mogao ići na ručak i na pranje kod nje!!!!! Sve kroz šalu ali poruku pošaljem trebaš-nećeš-ipak budeš nemaš drugog izbora.

I još ima jedna stvar što ja moram umjerenim tempom pa mu je bolje da sam kod kuće nego da sam u bolnici. Ipak je i dijete tu pa je on slobodniji. Curka (8g) hoće popeglati jednostavnije stvari i to joj je sada zabavno, i čula je razgovor o tome kako bi ja trebala u bolnicu pa je sada jako zabrinuta i stalno je oko mene ona će sve samo da ja odmaram. Dok su oni na poslu-školi ja večinu napravim ali se i malo poštedim. Ispočetka im je bilo super jer sam ja kod kuće i sve ih doćeka gotovo.

A mm vidi da po noći ne spavam jer imamo nogometaša u bušici koji je aktivan po noći pa valjda mu je došlo do glave.
djurdja08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 09:41   #20
MM u svemu učestvuje, kuhanje i peglanje ja.
nekad sam mu morala sam reći a on bi to onda napravio a od kad sam trudna, on kaže sjedi, ja ću prati suđe, nemoj toliko stajati, nemoj se naprezati, odmori se malo i super mi je što je takav jer ja bi pukla da su sve obveze na meni i nisam nikad bila navikla na taj odnos da žena sve kući radi tako da mi je super što je on takav. neke stvari uvijek obavljam ja poput kuhanja ili peglanja ali on učestvuje u svemu ostalom. ja sam stvarno sretna što imam takvog muškarca pored sebe tako da mrzim generaliziranja da su muškarci za kurac. meni je moj nabolji.
istina je da se mi žene nekad žalimo a neke stvari baš želimo obaviti same, tako i ja isto npr. želim sama uvijek čistiti kupatilo i wc jer ja to oduvijek radim i ne želim da to nitko drugi radi. slično je tako i kuhanje, peglanjem i slaganjem robe ali ja tu ni kukam.
ja stvarno ne znam kako bi da netko od mene očekuje da je sve na mojim leđima i da je sve radim.
__________________
jebeš krizu, život nema reprizu
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.