Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 09:45   #21
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
MM u svemu učestvuje, kuhanje i peglanje ja.
nekad sam mu morala sam reći a on bi to onda napravio a od kad sam trudna, on kaže sjedi, ja ću prati suđe, nemoj toliko stajati, nemoj se naprezati, odmori se malo i super mi je što je takav jer ja bi pukla da su sve obveze na meni i nisam nikad bila navikla na taj odnos da žena sve kući radi tako da mi je super što je on takav. neke stvari uvijek obavljam ja poput kuhanja ili peglanja ali on učestvuje u svemu ostalom. ja sam stvarno sretna što imam takvog muškarca pored sebe tako da mrzim generaliziranja da su muškarci za kurac. meni je moj nabolji.
istina je da se mi žene nekad žalimo a neke stvari baš želimo obaviti same, tako i ja isto npr. želim sama uvijek čistiti kupatilo i wc jer ja to oduvijek radim i ne želim da to nitko drugi radi. slično je tako i kuhanje, peglanjem i slaganjem robe ali ja tu ni kukam.
ja stvarno ne znam kako bi da netko od mene očekuje da je sve na mojim leđima i da je sve radim.
__________________
Dora i Jana
Od poljubaca dijete raste...
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:10   #22
meni je moj kada smo počeli živiti skupa prije dvije godine bio katastrofa, sve je ostavljao za sobom, al mislim da je to sve povukao iz kuće jer ga je mama tako naučila, nikad mu nije dozvolila da se sam digne po čašu, da sam spremi svoju robu za sobom, pa je tako navikao....al otkako smo počeli živiti skupa polako se počeo mijenjati.....a sada kad sam trudna, se baš promijenio, počeo mi je dobro pomagati, nekad mi i dosadi kad mi kaže nemoj to raditi nemoj ovo raditi, pa mu ja kažem da nisam bolesna, da mogu ....ali drago mi je što se mijenja....jedino što ne zna ama baš ništa kuhati
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:20   #23
ja se na svog ruku na srce nemam što požaliti...

sad recite što hoćete i možda sam konzerva al da mi muž pegla i stvlja veš sušit van, daaaaaj, to mi nije ni potreba a kako je tek nemuževno
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:24   #24
moj će sve napraviti,osim kuhanja,to mu stvarno ne ide. Sve radi oko malog,pegla,čisti,ma sve. Ali trebalo mi je vremena da ga naviknem na sve to,ali isplatilo se. Negdje sam čitala da se papučari češće seksaju
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:34   #25
meni je mm pomagao oko kućanskih poslova i kad nisam bila trudna a pogotovo sad...prva tri četiri mjeseca trudnoće nije mi dao ništa da radim... samo je pazio da samnom i bebom bude sve ok... ne pegla niti ga forsiram na to...nikad nije prije kuhao ali uz mene je počeo i to...bitno mi je da ima volju i d aželi pomoći a ostalo ćemo lako...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:37   #26
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
moj će sve napraviti,osim kuhanja,to mu stvarno ne ide. Sve radi oko malog,pegla,čisti,ma sve. Ali trebalo mi je vremena da ga naviknem na sve to,ali isplatilo se. [B]Negdje sam čitala da se papučari češće [/B]seksaju


a ja mislila da govoriš iz iskustva

a što je to papučar?
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:43   #27
Ja imam sreću, pa moj dragi samoinicijativno oduvijek ( i rije trudnoće) dijeli sa mnom kućanske poslove. Nikada mu ništa nisam niti trebala reći, jednostavno je takav, iako je oko njega i brata prije braka majka titrala i sve im radila. Kaže, oduvijek su mu koma bili muškarci koji ništa osim na poslu ne rade i još očekuju da žena, koja isto tako radi, im sve servira. Njegov otac je kao i on pa je valjda učio na primjeru, aok je koj ova druga priča, pa sam ja i više nego zahvalna što mi je dragi takav...kuha, čak i opegla, nikada ništa za sobom ne ostavlja, nikada, brine o suđu, objasi veš i hrpu toga...jedino kupaonu ne pere. I ništa ga nikada nisam ni trebala pitati da napravi...znam da možda već sad nekima idem na živce sa hvalom, ali moram ga hvaliti jer je neprocijenjiva pomoć i sreća u mom životu...
Noa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:57   #28
moj muz je toliko bio sretan zbog moje trudnoce da je bio u stannju nosit me da sam mu rekla da ne zelim hodat. Kuhao je, prao je, peglao, vozio me na svaki pregled, cak mi je pred kraj ustajao po vodu da se ja ne dizem... Naravno, to je prestalo mj.dana najon poroda pa sad razmisljam o drugoj trudnoci...
J_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 12:00   #29
To je tako... Kako su doma bili naučeni... Moj je odgojen da mi je mama sve radila, baš sve; čak i njegovu sobu pospremala. Kad dođe kod nas (svekrva) počne mi tu slagati i spremat suđe i sl. Pa daj, što je previše je previše. Dobro, kužim ja da ona hoće meni pomoći, to mi je jasno. Ali on, sa tim stavom da jednom u dva tjedna kad pospremi igračke meni silno pomaže... Strašno! Ali znala sam kakav je kad smo se oženili pa onda nemam pravo kenjati, jel da? Ali da mora biti bezobrazan i govoriti mi da mu je dosta da mu stalno nešto serem i da me ne može više slušati, a nosim njegovo dijete... To neću dozvoliti.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 12:12   #30
ja koliko sam shvatila moj je dečko naučen raditi neke kućanske poslove.
zna oprati suđe, usisati, baciti smeće, čak i skuhati ručak... što je po meni čisto dovoljno...

ono što me zapravo nervira je to što ja imam dva starija brata koja su oženjena i koji ga uče da to nije u redu da muškarac čisti.

jer moja oba brata su retardirane seljačine i svaki put kad dečko dođe kod nas oni se uvijek smiju ako moj dečko pokupi moj i svoj tanjur sa stola i odnese u kuhinju.

a moj brat je jednom dok mu je žena bila u kasnijem stadiju trudnoće-s veeelikim trbuhom... dolazili su s nekog puta i kad su izašli iz auta on se samo zaputio prema zgradi i njoj ostavio da nosi sve stvari i torbe.
ona je hvala Bogu bila dovoljno pametna da je i ona isto ostavila te stvari nasred ceste i mrtvo hladno otišla za njim...

i, da...istina je da ih je naša mama to naučila da ne moraju ništa od toga raditi nego jednostavno doći kući i leći na kauč.
što je po meni totalni UŽAS...
drago mi je da je dečkova mama bila ipak stroža po tom pitanju pa su njega njegovi roditelji ipak naučili nekom redu-radu-disciplini.

zbog njih dvojice sam čitav život skeptična prema muškom rodu.
naprosto mi se takvi muškarci gade i oduvijek sam se bojala da se ja ne bih udala za nekoga tko se ponaša poput moja dva starija brata.

ne kažem ja da su oni u svim segmentima grozni.
pametni su. zanimljivi. društveni. humoristični. koliko sam shvatila imaju puno prijatelja i puno ljudi izvana ih voli...
ali oni su meni kreteni jer se ne znaju ponašati prema svojim ženama.
bez imalo empatije...

i zato kad ja kažem "muškarci su za kurac"
ne želim zapravo generalizirati... nego time izražavam frustracije uzrokovane svime onim čega sam se nagledala kod njih dvojice...
nesposobni su i glupi.

i hvala Bogu da je moj dečko suprotnost od njih i da je u stanju napraviti nešto konkretno i da je se moguće s njim dogovoriti.
ne vjerujem da bi me moj dečko u vrijeme mojih najgorih trudničkih mučnina pustio da radim po kući dok on drka kurac.
ali moja braća su takva. njih ne možeš ništa zamoliti.
i ne želim uopće da komuniciraju s mojim dečkom jer mu non stop govore kako će oni njega naučiti pravom ponašanju, a to je da kad ti žena kaže:
"pokupi suđe..."
muškarac odgovori "evo, sad ću..."
i onda nastavi sjediti na kauču...

i onda još kad mi krenu s pričama da ne mogu ja dopustiti da moj dečko radi više od mene... da moram i ja naći posao... mislim..halo? da nađem posao sad u trudnoći preko student servisa? wow... hoću tamo trčat po mcdonaldsu za 15 kn po satu?
a moj je dečko rekao da nema šanse da idem raditi.
dok bi me moja oba brata trudnu i u rudnik poslali samo da oni ne moraju ništa raditi. a tako rade sa svojim ženama.

njima je to smiješno.
meni je odvratno..i meni se to gadi..nije mi niti najmanje smiješno...pogotovo mi sad dok sam trudna nije smiješno...ništa mi više nije smiješno. sve me iritira vezano za glupe i nesposobne muškarce.
prezirem ih baš totalno... i gade mi se.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 12:51   #31
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
ja se na svog ruku na srce nemam što požaliti...

sad recite što hoćete i možda sam konzerva al da mi muž pegla i stvlja veš sušit van, daaaaaj, to mi nije ni potreba a kako je tek nemuževno
a sad zamisli tetoviranu obrijanu mrcinu od muškarca s pogledom "ubijam sve oko sebe" kako to radi enivej, ja ga ne smatram manje muževnim zbog toga, već naprotiv, pravim muškarcem koji se ne libi ničega.
što se tiče poslova, ja ga ne moram molit, sam napravi bez da pita
kad god čitam kakvih sve muževa ima (mislim- ženi na čuvanju trudnoće reć da niš ne radi doma ) samo si potvrdim da mi je pala sjekira u med kad sam upoznala mm-a. a i njemu isto.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:32   #32
Da, sretnice ste, zbilja. Ne boli mene toliko njegova lijenost, makar sam ja odrasla sa muskarcima koji su radili po doma, vise me grozi to njegovo nerazumijevanje. Mislim, ko da ja iz hobija, eto tako, lezim na kaucu cijeli dan. I sta mi sve izgovori, to je grozota..

Death, izgleda da to njihovim zenama ne smeta, mozda ih i je tako majka odgojila, ali one ipak i dalje to dopustaju, tak da Nego, kad ti ono uplovljavas u bracne vodice?
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:39   #33
moj tata je uvijek pomagao mami i oko ručka i oko nas dijece...on bi uživao i kad ona ode negdje da on ostane s nama...pomagao joj je savijati sarmu...palačinke bi uvjek on pekao...i milion drugih stvari...i oduvijek me bilo strah da neću naići na takvog muža već na suštu suprotnost i pitala sam se kako ću se s tim nositi...na svu sreću zapao me jedan poput mog tate...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:58   #34
Quote:
lucas07 kaže: Pogledaj post
To je tako... Kako su doma bili naučeni... Moj je odgojen da mi je mama sve radila, baš sve; čak i njegovu sobu pospremala.
ne bih se s tim u potpunosti složila iako i ja mislim da dosta toga dolazi od kuće.

mm nije isto kod kuće niš radio jer nije morao ali nikada nije bio lijen i čim smo mi počeli zajedno živjeti, od prvoga dana smo zajedno sve radili. dobro, ne sve ali ja ni ne želim da on radi neke stvari kao peglanje , kuhanje i sl.
i da, meni je mnogo bitnije da on pokaže volju pa čak i ne pomagao, bitan mi je taj stav da želi pomoći da želi sudjelovati.ja sam stvarno sretna što je on takav i potpisujem ono što je Nova0303 napisala o tati. takva je situacija i kod mene. bravo za tate i naše muževe
__________________
jebeš krizu, život nema reprizu
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:20   #35
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post

sad recite što hoćete i možda sam konzerva al da mi muž pegla i stvlja veš sušit van, daaaaaj, to mi nije ni potreba a kako je tek nemuževno
Nije, moj radi jako frajerski posao, a nije mu nikakav problem objesit veš...
Stvar je u tome da NEMA podjele na muške i ženske poslove. Svi rade sve i tako su brže gotovi, pa mogu skupa uživati. Ako netko takve muškarce smatra papučarima, onda se nema što žaliti da kako njihovi ništa ne rade.
I da, moguće da se ti "papučari" češće seksaju - kako i ne bi kad su im žene sretne i zadovoljne...
Bitno je samo da su obje strane zadovoljne...
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:31   #36
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Zagor sve radi uglavnom osim što ne kuha, ne pere suđe (imamo perilicu), ne pere veš, ne pegla...i ne riba Wc.

Sve ostalo on radi po kući. Ja ga ne zamolim već on sam uzme i počne čistiti
Nemoj ga hvalit da ti ga ne otmemo i ne tražimo otkupninu za takvog čovjeka!!!

Meni moj pomogne samo ak mora, tj. ako kriknem! Sinoć se zaletim na wc i u lavabou hrpa pepela od cigarete, popi...la sam , pa ak već pušiš kaj to nemreš i isprat i onda sam odlučila da zakaj bi to meni smetalo ak njemu ne smeta i ostavila to tak, a niš mu nisam ni rekla... Ujutro kad sam ustala oko 9 (a ustal se u 6 i nisam se digla da kavu popijemo zajedno - namjerno) pepel je bio opran! Dakle, treba se napraviti luđom nego kaj su oni
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:35   #37
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Nemoj ga hvalit da ti ga ne otmemo i ne tražimo otkupninu za takvog čovjeka!!!

Meni moj pomogne samo ak mora, tj. ako kriknem! Sinoć se zaletim na wc i u lavabou hrpa pepela od cigarete, popi...la sam , pa ak već pušiš kaj to nemreš i isprat i onda sam odlučila da zakaj bi to meni smetalo ak njemu ne smeta... Ujutro kad sam ustala oko 9 (a ustal se u 6 i nisam se digla da kavu popijemo zajedno - namjerno) pepel je bio opran! Dakle, treba se napraviti luđom nego kaj su oni
draga...mama mi rekla još u mom pubertetu: 'Lara, kakvim si muža odgojiš u startu takav će ti i biti u životu. Ne bolji, samo gori !' i zato pazi kako odgajaš!

Prije njega imala ja čovjeka kojem sam sve kuhala, sve sam ja znala i izbušiti bušilicom zid i speći Bečki i ispeglati košulju i promijeniti gumu auta.

Kada je puklo shvatila sam ...koja sam ja budala bila

E upoznavši Zagora rekla sam: ja sam štreberica koja ništa ne zna ok kućanskih poslova, ja sam samo štrebala u svom životu i radim od 0-24 i da mu mogu pružiti dobar seks jer sam kao i svaka štreberica isfrustrirana i željna dobrog seksa

i on nasjeo .....

i sad...gotovo kom opanci kom obojci
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 02.02.2009. at 14:41.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:44   #38
Mudro zboriš ženo! Ja sam na ovog svog naletila premlada ali odgajam sina da sve radi, tako da jednog dana nebudem tema ovakvih razgovora (svekrva ga niš nije naučila )... Vidiš, moj se počeo osvještavati u zadnje vrijeme, zna sad da se i u dućan mora ići ako trebaš hranu u frižideru , a ja sam se isto spametila i počela radit ludom, tj. zaustavit se u onom svom dijelu: "ja sve znam i mogu sama", pa uskočit u auto, pa obavit sama i sl. Sad prvo istreniram živce, pa sjednem i čekam...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:46   #39
znači pripremaš si sina da naleti na rospiju kao ja....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:46   #40
moj muž je sam živio godinama prije nego smo se upoznali (njegovi su u Dalmaciji) tako da se sam morao brinuti za sebe. I kad nisam bila trudna je radio apsolutno sve ko i ja, a sad kad sam trudna "otima" i ono što ja želim napraviti. Skroz mi je sladak kad me ponosan pretekne u nekom posliću i onda si je sav važan. Ne znam da li bi mogla trpjeti nekog ko mi ne pomaže bila ja trudna ili ne. Zajednički život i stan nije samo valja da ja sve moram raditi, kaj ne?
duuggaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.