Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2009., 15:43   #21
Quote:
BOSHNJAK kaže: Pogledaj post
Validno, ali ipak su pretci muje i hase vezani za kraljevinu i prethodnu banovinu, bili su nekada njeni subjekti. Da se BiH preimenuje u "Republika Dalmacija" ili "Republika Slavonija" vjerovatno (ustvari sigurno) bi Hrvatskoj smetalo

Bespotrebno si uvukao Bosnjake u ovu pricu a sada bespotrebno uvlacis Srbe i Hrvate, Makedonaca mi je zao ali su Grci 100% u pravu. Makedonci su ime naslijedili sto bi bilo i Grcima vjerovatno prihvatljivo da nisu bahato prisvojili simbole drzavnosti (zastava, Aleksandar) koji su apsolutno grcki!
Samo sam htio dati primjere iz Makedoniji neposrednog susjedstva.
Grci su, po "historijskom" pitanju, 100% u pravu. Glupiranje Makedonaca po tom pitanju je štetno isključivo po njih same. Provociraju Grke, a ostali im se smiju.
Međutim, Grci su sve samo ne bajni, a i ovo nuđenje para je teško ponižavanje.

Makedonija je zapravo teško razočaranje kao država, najveće od svih ex-yu zemalja. U jednoj BiH, koja je razorena u ratu, životni je standard isti kao i u Makedoniji. To je skandalozno. Makedonci bi trebali objesiti svoje političare.

Zadnje uređivanje bonislav : 06.07.2009. at 15:49.
bonislav is offline  
Old 06.07.2009., 15:59   #22
Sto se grckog "ponizavajuceg" nudjenja novca tice.... Zar nije Snezana svojedobno tvrdila da Grci najvise osporavaju Makedoncima ime zbog moguce potraznje odstete jer bi time kao priznali da su Makedonci zivjeli i u Grckoj gdje su ih onda razvlascivali, izseljavali i sta ja znam. Mozda je novac misljen u tom kontekstu - da se zavrsi prica (ocekivanje) o odsteti
lutnik is offline  
Old 06.07.2009., 16:06   #23
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Sto se grckog "ponizavajuceg" nudjenja novca tice.... Zar nije Snezana svojedobno tvrdila da Grci najvise osporavaju Makedoncima ime zbog moguce potraznje odstete jer bi time kao priznali da su Makedonci zivjeli i u Grckoj gdje su ih onda razvlascivali, izseljavali i sta ja znam. Mozda je novac misljen u tom kontekstu - da se zavrsi prica (ocekivanje) o odsteti
Da, fakat, to sam zaboravio...ako je u tom konteksto, onda je u redu...jer, iskreno, nema nikakve šanse na oni tu imovinu dobiju natrag, ili da dobiju pare za istu...pojeo vuk magare...davno bilo, pa prošlo...
bonislav is offline  
Old 06.07.2009., 16:49   #24
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Oni nisu ukrali to ime.
U Makedoniji Slaveni žive više od 1000 godina, i tako se u 20.stoljeću formirala današnja makedonska nacija. Uzeli su ime zemlje na kojoj su živjeli. Slično Bošnjacima.
A i ovih danasnjih Grci , ne vjerujem da su ovi tih starih Heleni ... Pise se svashta o njih .
Illyrian. is offline  
Old 06.07.2009., 17:02   #25
Quote:
Illyrian. kaže: Pogledaj post
A i ovih danasnjih Grci , ne vjerujem da su ovi tih starih Heleni ... Pise se svashta o njih .
Ništa čudno, prošlo je 2000 godina. Koja je tvoja poanta?
bonislav is offline  
Old 06.07.2009., 17:10   #26
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Ništa čudno, prošlo je 2000 godina. Koja je tvoja poanta?
Moja je poenta sta citao sam u jedan forum pre neki dan i zacudilo me malo , Gospodin NIKOS DOMOU jedan Grcki Profesor sa univerziteta Athine , i kao neki veliki Grcki pisac , da je dao ovaj intervju (dole) za New york times ..http://www.nytimes.com/2009/06/24/ar...0&st=cse&scp=1

Kratko : Kao da su svi u Grciju do 18 veka pricali samo na Albanskom jeziku, prema njemu ??
Illyrian. is offline  
Old 06.07.2009., 17:17   #27
Quote:
Illyrian. kaže: Pogledaj post
Moja je poenta sta citao sam u jedan forum pre neki dan i zacudilo me malo , Gospodin NIKOS DOMOU jedan Grcki Profesor sa univerziteta Athine , i kao neki veliki Grcki pisac , da je dao ovaj intervju (dole) za New york times ..http://www.nytimes.com/2009/06/24/ar...0&st=cse&scp=1

Kratko : Kao da su svi u Grciju do 18 veka pricali samo na Albanskom jeziku, prema njemu ??
A to je neki historičar? Lingvist? Ili možda pisac?
bonislav is offline  
Old 06.07.2009., 17:19   #28
http://en.wikipedia.org/wiki/Nikos_Dimou

Koliko citam o njemu , nije neko sta mozemo uzeti njegov intervju kao neozbiljan !http://www.nytimes.com/2009/06/24/ar...0&st=cse&scp=1
Illyrian. is offline  
Old 06.07.2009., 17:25   #29
Pročitao sam dio teksta, međutim, ja ne vidim to što vidite vi mitomani, velikomakedonci, velikoalbanci...

Dosta o tome, to nije tema...
bonislav is offline  
Old 06.07.2009., 17:29   #30
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Pročitao sam dio teksta, međutim, ja ne vidim to što vidite vi mitomani, velikomakedonci, velikoalbanci...

Dosta o tome, to nije tema...
Ma samo ja vezao sam sa ovim Grcima , da nisu ni oni MEDENI ..
Illyrian. is offline  
Old 07.07.2009., 20:57   #31
Navodno je predstavnik UN-a došao na dogovore oko imena...

Flash vijesti na Novoj,što budu na dnu...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 07.07.2009., 21:05   #32
Grcka nikada nece priznati makedoniju u potpunosti kao sto ni Srbija nikada nece kosovo....Pricam o imenu drzave
 
Old 08.07.2009., 19:10   #33
Quote:
Legollas kaže: Pogledaj post
Mislim da ništa bolje niste ni zaslužili ( bez uvrede ). Odkud Makedoniji i Makedoncima pravo da otimaju grčko ime?
Osim toga, pola milijarde eura je sjajna svota, toliki novac ni budala ne bi mogla odbiti, pa tako nemojte ni vi.
A lepo je i ime "Republika Severna Makedonija". To ime i zaslužujete. Ne vidim u čemu bi tu bio problem. Skinite teret s vrata.
A ..odkud vama to pravo... da sudite..kome to može da pripada ime Makedonija?
Samo onima..koji tamo i žive ..makedoncima svakako..
Radi uporedbe..kome bi pripalo ime Hrvatska..možda ne misliš nekom drugom narodu..do hrvatima!?
A to.. što ti je tak "lipo"..ti to i "prikači" na svoje..a ne i na moje ime..!!!
I..da ne ispadneš tolika budala..ti si uzmi ponuđeni novac...
__________________
Macedonia to Macedonian`s
novace is offline  
Old 08.07.2009., 19:23   #34
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da bi Grčki fašisti mogli doista promjeniti ime susjednoj državi...

Pa ti Egejski Bugari imaju sa plavokosim Ahilejem veze koliko i ja s Julijem Cezarom...
https://www.igenea.com/index.php?content=49a&id=8
https://www.igenea.com/index.php?content=49a&id=7
https://www.igenea.com/index.php?content=49a&id=40
__________________
Macedonia to Macedonian`s
novace is offline  
Old 08.07.2009., 19:23   #35
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Ništa čudno, prošlo je 2000 godina. Koja je tvoja poanta?
Moram se vratiti na ovu temu opet , nekako nikako da se smirim

Kakve vishe pravo imaju Grci za to ime ??
Starih Helena kazes , kada sami Grckih Historicara kazu da nemaju nikakveh veze tih Stari Heleni sa danasnjim Grcima NIPOSTA , zato sam i link postovao
Lepo ti pise * ne samo ovaj Nikou , ima i drugih ) , da su krajem 18 veka poceli sebe da zove Heleni ...Ja sam Albanac , nije mene da sudim za njih , ali lepo je stvare da se realnije gledaju.
Illyrian. is offline  
Old 08.07.2009., 20:16   #36
Quote:
novace kaže: Pogledaj post
A ..odkud vama to pravo... da sudite..kome to može da pripada ime Makedonija?
Samo onima..koji tamo i žive ..makedoncima svakako..
Radi uporedbe..kome bi pripalo ime Hrvatska..možda ne misliš nekom drugom narodu..do hrvatima!?
A to.. što ti je tak "lipo"..ti to i "prikači" na svoje..a ne i na moje ime..!!!
I..da ne ispadneš tolika budala..ti si uzmi ponuđeni novac...
Ne sudim, već sam samo reko svoje mišljenje.
I već sam se ispričao ako je to uvredilo nekog Makedonca, jer mi to nije u nameri.
Mislim da to ime pripada jednim delom Grčkoj, drugim delom vama, jer je "Makedonija" grčko ime, a Makedonci su slaveni koji su preuzeli to ime. Današnji Grci sigurno nisu potomci starih Grka, već su mešavina slavena i Bog zna kojeg još naroda, zato jednim delom mislim da vas nemaju pravo osporavati radi imena.
Hrvatima i pripada ime "Hrvatska", jer to ime imaju od kad znaju za sebe, nisu ga niotkoga preuzeli, nose ga još od svoje pradomovine. Zato im u potpunosti pripada to ime.
Legollas is offline  
Old 08.07.2009., 20:28   #37
Dijete drago, da li ti znaš da crnac i bijelac mogu imati više zajedničkih gena nego bijelac i bijelac?

Ostavi se debilne priče o genima, dok ne odeš u milokliz...
bonislav is offline  
Old 08.07.2009., 20:29   #38
Quote:
Illyrian. kaže: Pogledaj post
Moram se vratiti na ovu temu opet , nekako nikako da se smirim

Kakve vishe pravo imaju Grci za to ime ??
Starih Helena kazes , kada sami Grckih Historicara kazu da nemaju nikakveh veze tih Stari Heleni sa danasnjim Grcima NIPOSTA , zato sam i link postovao
Lepo ti pise * ne samo ovaj Nikou , ima i drugih ) , da su krajem 18 veka poceli sebe da zove Heleni ...Ja sam Albanac , nije mene da sudim za njih , ali lepo je stvare da se realnije gledaju.
Imaju veze, itekako.
bonislav is offline  
Old 08.07.2009., 23:33   #39
Quote:
Legollas kaže: Pogledaj post
Ne sudim, već sam samo reko svoje mišljenje.
I već sam se ispričao ako je to uvredilo nekog Makedonca, jer mi to nije u nameri.
Mislim da to ime pripada jednim delom Grčkoj, drugim delom vama, jer je "Makedonija" grčko ime, a Makedonci su slaveni koji su preuzeli to ime. Današnji Grci sigurno nisu potomci starih Grka, već su mešavina slavena i Bog zna kojeg još naroda, zato jednim delom mislim da vas nemaju pravo osporavati radi imena.
Hrvatima i pripada ime "Hrvatska", jer to ime imaju od kad znaju za sebe, nisu ga niotkoga preuzeli, nose ga još od svoje pradomovine. Zato im u potpunosti pripada to ime.
Iskazano (javno) mišljenje je ustvari i ličan sud..
Ali... i drugi imaju svoje (drugačije) mišljenje ..iskazano ovde...pa pročitaj..

http://bulgarsandgreeks.blogspot.com...dence-and.html

http://bulgarsandgreeks.blogspot.com...s-and-sub.html
__________________
Macedonia to Macedonian`s
novace is offline  
Old 09.07.2009., 00:36   #40
Ajmo.... dosta je vec rasprave jel su grci u pravo... sto su danaslji grci... i slicne stvari...

Evo pogledajmo sto o tome kaze jedan eminentan Grk iz Atene....filozof, pisatelj, izdavac....

Nikos Dimou
Quote:
It’s the fault of a German,” Mr. Dimou said about Greek pride in this cause. He was referring to Johann Winckelmann, the 18th-century German art historian whose vision of an ancient Greece “populated by beautiful, tall, blond, wise people, representing perfection,” as Mr. Dimou put it, was in a sense imposed on the country to shape modern Greek identity.
..........
Quote:
We used to speak Albanian and call ourselves Romans, but then Winckelmann, Goethe, Victor Hugo, Delacroix, they all told us, ‘No, you are Hellenes, direct descendants of Plato and Socrates,’ and that did it. If a small, poor nation has such a burden put on its shoulders, it will never recover.”
http://www.nytimes.com/2009/06/24/ar...&_r=2&emc=eta1
LuckyLuke is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.