Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2010., 22:35   #41
Quote:
dusan silni kaže: Pogledaj post
he,he niksic?
grahovo????
pitaj grahovljane sta su nacionalno,znas sta ce ti 90% reci?
za cetinje istina ziva mozda 10% ce se deklarisat srbima,cuce takodje,medjutim u budvi,pa i baru,grblju,lustici,hercegnovom,risnu,orahovcu pa na gore grahovo,piva,durmitor,pljevlja,pa mojkovac,kolasin,andrijevica,zeta,bjelopavlici ce ti reci velika vecina da su srbi.
mada iskreno u crnoj gori mozes da nadjes cesto 2 brata,jedan srbin drugi crnogorac
to samo kod nas ima

Evo sta kaze srpska wikipeija za grahovo
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%93...88%D0%B8%D1%9B)

Risan, budva, bar, grahovo, mojkovac, kolasin sve je to crnogorcska vecina.
markosplit is offline  
Old 20.05.2010., 22:44   #42
Quote:
na Irvase božić bate po Pljevlju,Andrijevici i sl.,na Pivsku paščad
Irvas ti je Milo a pašče Kilibarda.
Skot is offline  
Old 20.05.2010., 22:48   #43
Quote:
markosplit kaže: Pogledaj post
Evo sta kaze srpska wikipeija za grahovo
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%93...88%D0%B8%D1%9B)

Risan, budva, bar, grahovo, mojkovac, kolasin sve je to crnogorcska vecina.
pa mislis ako se neko pise da je crnogorac odma je antisrbin??????????
ti antisrbi,mi ih vamo nazivamo mntenegrini.
i ja se pisem nacionalno crnogorac,pa nisam srbijanac ili sumadinac
ima i kod vas ljudi,pisu se dalmatinac,slavonac,istrijanin,hercegovac...,ali pripadaju hrvatskom narodu
e pa sad pazi,tako i mi imamo,crnogorce,hercegovce,lale,sumadince,gedze,sr bijance,bosance(mislim na srbe iz bosne da nebude zabune)
iskreno da mi eko kaze da sam srbijanac ne bi volio,ja sam nacionalno crnogorac,pripadam srpskom narodnom korpusu.
procitaj NJegosa
dusan silni is offline  
Old 20.05.2010., 22:59   #44
Quote:
dusan silni kaže: Pogledaj post
pa mislis ako se neko pise da je crnogorac odma je antisrbin??????????
ti antisrbi,mi ih vamo nazivamo mntenegrini.
i ja se pisem nacionalno crnogorac,pa nisam srbijanac ili sumadinac
ima i kod vas ljudi,pisu se dalmatinac,slavonac,istrijanin,hercegovac...,ali pripadaju hrvatskom narodu
e pa sad pazi,tako i mi imamo,crnogorce,hercegovce,lale,sumadince,gedze,sr bijance,bosance(mislim na srbe iz bosne da nebude zabune)
iskreno da mi eko kaze da sam srbijanac ne bi volio,ja sam nacionalno crnogorac,pripadam srpskom narodnom korpusu.
procitaj NJegosa
Niko nije rekao da je crnogorac antisrbin.
Ako se ti pises crnogorac onda nemos bit srbin.
Druga je stvar ako se ti pises srbinom, a smatras se kao crnogorac(regionalno).
markosplit is offline  
Old 20.05.2010., 23:14   #45
Quote:
dusan silni kaže: Pogledaj post
he,he niksic?
grahovo????
pitaj grahovljane sta su nacionalno,znas sta ce ti 90% reci?
za cetinje istina ziva mozda 10% ce se deklarisat srbima,cuce takodje,medjutim u budvi,pa i baru,grblju,lustici,hercegnovom,risnu,orahovcu pa na gore grahovo,piva,durmitor,pljevlja,pa mojkovac,kolasin,andrijevica,zeta,bjelopavlici ce ti reci velika vecina da su srbi.
mada iskreno u crnoj gori mozes da nadjes cesto 2 brata,jedan srbin drugi crnogorac
to samo kod nas ima
a za mila,pa kazem ja istina ziva,pa i izbori se dobijaju potplacivanjem,presijom nad zaposlenima u drzavnim firmama,kod privatnika koji moraju biti u milovoj DPS,inace neopstaju...
posebno je to bilo izrazeno za referendum za nezavisnost,gdje je bilo nalozeno,nezavisnost po svaku cijenu,gdje su bile ubacene u igru pare i od mutnih poslova...
iskreno,realan sam mislim da ce milo jos dugo,dugooo da vlada,jer on je naslijednik starekomunisticke skle,toliko je povezana drzava sa kriminalom,da je pitanje i da ode,da izgubi izbore, kako ce to sve zavrsiti.
jaki igraci su u igri
1.Grahovo -Crnogorci - 103, Srbi - 22,Broćanac Nikšićki- Crnogorci - 70, Srbi - 12. Sve su rekli. Vrlo tanka razlika od Stare Crne Gore po pitaju postotka osoba koje nisu Srbi.
2.Za primorje znam da tamo u moru najčešće izmet pliva,osobito u Grblju i Herceg NovomGrahovo većim dijelom nije srpsko,Durmitor,tj. Drobnjaci je pola-pola,tako i Kolašin,u Mojkovcu ima jednih i drugih s tim da su Crnogorci za desetak posto brojniji od Srba,a za Andrijevicu sam i ja rekao da je naseljena irvasima djeda mraza,tj. Srbima iz sjevernih zabiti preko puta Kosova.Pljevlja je skoro u Bosni,pa takvo stanje ne čudi.Pivu neću ni spominjati jer tamo ni ne žive ljudi
3.Možete vi sad pričati što hoćete o
potplaćivanjima,urotama,,urotama ,,belosvetskim,, i sl. koliko hoćete kad ste izgubili.
Gluskab is offline  
Received Warning
Old 20.05.2010., 23:19   #46
Quote:
dusan silni kaže: Pogledaj post
i ja se pisem nacionalno crnogorac,pa nisam srbijanac ili sumadinac
ima i kod vas ljudi,pisu se dalmatinac,slavonac,istrijanin,hercegovac...,ali pripadaju hrvatskom narodu
e pa sad pazi,tako i mi imamo,crnogorce,hercegovce,lale,sumadince,gedze,sr bijance,bosance(mislim na srbe iz bosne da nebude zabune)
iskreno da mi eko kaze da sam srbijanac ne bi volio,ja sam nacionalno crnogorac,pripadam srpskom narodnom korpusu.
procitaj NJegosa
Ne piše se nitko nacionalno slavonac,istranin,hercegovac u dokumente nego jedino Hrvat.U dokumente ne ide regionalno izjašnjavanje nego nacionalno.
Koliko ti Srba znaš da pod nacionalnost u dokumente pišu šumadinac,bosanac,lala,gedžaTi si kažeš nacionalno crngogorac,a pripadaš, opet kažeš,srpskom nacionalnom korpusu,tj. nacionalno si Srbin. Odluči se,je li imaš jednu nacionalnu pripadnost ili pet,šestOvo što si napisao nema veze s ničim,takve osobne dokumente nisam u nikoga vidio.
Gluskab is offline  
Old 20.05.2010., 23:22   #47
Quote:
Skot kaže: Pogledaj post
pašče Kilibarda.
Pašče je za Kilibardu izraz ravan tituli.
Gluskab is offline  
Old 20.05.2010., 23:25   #48
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
1.Grahovo -Crnogorci - 103, Srbi - 22,Broćanac Nikšićki- Crnogorci - 70, Srbi - 12. Sve su rekli. Vrlo tanka razlika od Stare Crne Gore po pitaju postotka osoba koje nisu Srbi.
2.Za primorje znam da tamo u moru najčešće izmet pliva,osobito u Grblju i Herceg NovomGrahovo većim dijelom nije srpsko,Durmitor,tj. Drobnjaci je pola-pola,tako i Kolašin,u Mojkovcu ima jednih i drugih s tim da su Crnogorci za desetak posto brojniji od Srba,a za Andrijevicu sam i ja rekao da je naseljena irvasima djeda mraza,tj. Srbima iz sjevernih zabiti preko puta Kosova.Pljevlja je skoro u Bosni,pa takvo stanje ne čudi.Pivu neću ni spominjati jer tamo ni ne žive ljudi
3.Možete vi sad pričati što hoćete o
potplaćivanjima,urotama,,urotama ,,belosvetskim,, i sl. koliko hoćete kad ste izgubili.
ovo pod 2
cemu toliko vrijedjanje,tolika mrznja?
koji je tvoj problem???
dusan silni is offline  
Old 20.05.2010., 23:28   #49
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ne piše se nitko nacionalno slavonac,istranin,hercegovac u dokumente nego jedino Hrvat.U dokumente ne ide regionalno izjašnjavanje nego nacionalno.
Koliko ti Srba znaš da pod nacionalnost u dokumente pišu šumadinac,bosanac,lala,gedžaTi si kažeš nacionalno crngogorac,a pripadaš, opet kažeš,srpskom nacionalnom korpusu,tj. nacionalno si Srbin. Odluči se,je li imaš jednu nacionalnu pripadnost ili pet,šestOvo što si napisao nema veze s ničim,takve osobne dokumente nisam u nikoga vidio.
procitaj jednom Njegosa,ili si se rodio 90-tih pa neznas ni ko je,jedan ciko...
nacionalnost crnogorac
narod srpski
dusan silni is offline  
Old 20.05.2010., 23:32   #50
Quote:
dusan silni kaže: Pogledaj post
procitaj jednom Njegosa,ili si se rodio 90-tih pa neznas ni ko je,jedan ciko...
nacionalnost crnogorac
narod srpski

Dobro a koje sve to nacionalnosti spadaju pod srpski narod?
markosplit is offline  
Old 21.05.2010., 00:31   #51
Mislim da u CG ima nešto preko 70% pravoslavnog življa. Polovina njih Srbe i Crnogorce smatraju istim narodom. S druge strane po 10-ak procenata Srba i Crnogoraca su veliki mrzitelji ovih drugih i oni su, čini mi se, daleko veći problem (iako to nije većinski stav u CG) od nacionalno nedovoljno osviješćenih.
Vladajuća garnitura uspješno opstaje na tim podjelama, ne dozvoljavajući da se situacija suviše "zapali", ali i podgrijavajući podjele uvijek kada je potrebno skrenuti priču sa tema koje im nisu po volji.
Stradi is offline  
Old 21.05.2010., 09:25   #52
Po listi britanskih listova "Indipendent" i "Dejli ekspres", italijanski premijer Silvio Berluskoni peti najbogatiji državnik, a crnogorski predsednik vlade Milo Đukanović sa deset miliona funti najbogatiji na Balkanu i 20. u svetu.

http://www.mondo.rs/s170408/Svet/Mil..._drzavnik.html
letterbomb is offline  
Old 21.05.2010., 10:20   #53
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ne piše se nitko nacionalno slavonac,istranin,hercegovac u dokumente nego jedino Hrvat.U dokumente ne ide regionalno izjašnjavanje nego nacionalno.
Koliko ti Srba znaš da pod nacionalnost u dokumente pišu šumadinac,bosanac,lala,gedžaTi si kažeš nacionalno crngogorac,a pripadaš, opet kažeš,srpskom nacionalnom korpusu,tj. nacionalno si Srbin. Odluči se,je li imaš jednu nacionalnu pripadnost ili pet,šestOvo što si napisao nema veze s ničim,takve osobne dokumente nisam u nikoga vidio.
Kako možeš uspoređivati Dalmaciju ili recimo Slavoniju(koje nisu čak ni političke regije) sa međunarodno priznatom državom Crnom Gorom??
To se ne može uspoređivati.
A naravno da su svi koji žive u Crnoj Gori po nacionalnosti Crnogorci a po narodnosti mogu biti,kao što i jesu srbi,crnogorci,bošnjaci,hrvati,muslimani,albanci itd.. Što je to problem, nekome shvatiti??

Zadnje uređivanje Crni panter : 21.05.2010. at 11:00.
Crni panter is offline  
Old 21.05.2010., 11:39   #54
Quote:
Crni panter kaže: Pogledaj post
Kako možeš uspoređivati Dalmaciju ili recimo Slavoniju(koje nisu čak ni političke regije) sa međunarodno priznatom državom Crnom Gorom??
To se ne može uspoređivati.
A naravno da su svi koji žive u Crnoj Gori po nacionalnosti Crnogorci a po narodnosti mogu biti,kao što i jesu srbi,crnogorci,bošnjaci,hrvati,muslimani,albanci itd.. Što je to problem, nekome shvatiti??
A kaj imaju zajedničko Bošnjaci s Crnogorskim muslimanima , nisu li oni samo Crnogorci muslimanske vjeroispovijedi ?
vratanijac is offline  
Old 21.05.2010., 14:01   #55
Quote:
Stradi kaže: Pogledaj post
Mislim da u CG ima nešto preko 70% pravoslavnog življa. Polovina njih Srbe i Crnogorce smatraju istim narodom. S druge strane po 10-ak procenata Srba i Crnogoraca su veliki mrzitelji ovih drugih i oni su, čini mi se, daleko veći problem (iako to nije većinski stav u CG) od nacionalno nedovoljno osviješćenih.
Vladajuća garnitura uspješno opstaje na tim podjelama, ne dozvoljavajući da se situacija suviše "zapali", ali i podgrijavajući podjele uvijek kada je potrebno skrenuti priču sa tema koje im nisu po volji.

tacno tako
dusan silni is offline  
Old 21.05.2010., 14:05   #56
Quote:
vratanijac kaže: Pogledaj post
A kaj imaju zajedničko Bošnjaci s Crnogorskim muslimanima , nisu li oni samo Crnogorci muslimanske vjeroispovijedi ?
pa ima onih koji i to kazu,mada u boki nema mislim ni procenat muslimana,pa nemogu da odgovori na tu temu,pola pisu narod muslimanski a pola bosnjacki
svak ima pravo da napise i uzbekistanac ako hoce,to je njegovo pravo
dusan silni is offline  
Old 21.05.2010., 22:18   #57
Quote:
Crni panter kaže: Pogledaj post
Kako možeš uspoređivati Dalmaciju ili recimo Slavoniju(koje nisu čak ni političke regije) sa međunarodno priznatom državom Crnom Gorom??
To se ne može uspoređivati.
A naravno da su svi koji žive u Crnoj Gori po nacionalnosti Crnogorci a po narodnosti mogu biti,kao što i jesu srbi,crnogorci,bošnjaci,hrvati,muslimani,albanci itd.. Što je to problem, nekome shvatiti??
Ono je bio podrugljiv komentar nebulozama koje piše onaj Srbin.Ti nisi ništa shvatio.A u Crnoj Gori nisu svi po nacionalnosti Crnogorci,nego su po nacionalnosti ono što žele biti.Neki su Crnogorci,neki Srbi,neki Albanci,Hrvati, Bošnjaci i što ih već drago.Isto kao i u Hrvatskoj. Čini se meni da ti neke stvari ne shvaćaš. Državljanstvo nije nacionalnost,neki Muzafer koji živi u Rijeci ili neki lički Srbin,po tvojoj je logici Hrvat po nacionalnosti.
Gluskab is offline  
Old 22.05.2010., 05:25   #58
Koja je razlika izmedju nacionalnosti i narodnosti? Za mene, to je sinonim.
glosa is offline  
Old 22.05.2010., 12:32   #59
Termin nacija je relativno novijeg datuma,ja mislim da se pojavio u 19.stoljeću u vrijeme kada su narodi počeli formirati svoje države. I mogao bi se taj termin nacija,prevesti kao državotvorni narod ili narod koji ima svoj državni okvir.
Međutim, u moderno vrijeme termin nacija se sve više izvlači iz termina građanin i državljanstvo. Pogledajte npr. ime najveće svjetske organizacije tj. The United Nations a članice su im države(nacije) a ne etnosi(narodi).
Ili npr. pogledajte kako na zapadu pišu sportisti sa ovih naših prostora, tako npr. imamo da je Zvjezdan Misimović(Srbin) po nacionalnosti Bosanac ili npr. Emir Preldžić(Bošnjak) po nacionalnosti Slovenac itd...
A zamislite samo kako će biti u budućnosti kad dođe do još većeg mješanja kultura,naroda,vjera,rasa i onda će ta pripadnost državi, odnosno naciji, biti još izraženija.
Crni panter is offline  
Old 22.05.2010., 13:35   #60
panter ne možeš ipak uspoređivati Hrvate i Hrvatsku, Mađare i Mađarsku, Talijane i Italiju, sa Kanađanima,Amerikancima ili Brazilcima...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.