Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2010., 12:36   #121
ja sam tek počela malo proučavati kolica... i luuuuudim jer niš ne znam o kolicima, a koliko čitam, moram paziti na milijun toga, od toga da imaju nulti položaj do, kako čitam ovdje, toga da ne budu preuska... također, živim u zgradi bez lifta pa moram paziti i na težinu... poludit ću!

za sad mi se ok čine Inglesina Zippy Free System... jel netko imao priliku isprobati ili koristiti ta kolica? iskustva?

al brine me i to što sam pročitala da bebe koje se nose u marami znaju odbijati kolica... pa ne znam dal da ih uopće i kupujemo
da damo toliko love i onda da se beba neće voziti u njima... uh, živa bih se pojela
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:45   #122
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
ja sam tek počela malo proučavati kolica... i luuuuudim jer niš ne znam o kolicima, a koliko čitam, moram paziti na milijun toga, od toga da imaju nulti položaj do, kako čitam ovdje, toga da ne budu preuska... također, živim u zgradi bez lifta pa moram paziti i na težinu... poludit ću!

za sad mi se ok čine Inglesina Zippy Free System... jel netko imao priliku isprobati ili koristiti ta kolica? iskustva?

al brine me i to što sam pročitala da bebe koje se nose u marami znaju odbijati kolica... pa ne znam dal da ih uopće i kupujemo
da damo toliko love i onda da se beba neće voziti u njima... uh, živa bih se pojela
Pa evo, po mom iskustvu savrsena kolica ne mozes kupiti. Nekome pasu neka, nekome ne. Ono sto bih ja savjetovala je premjeriti naslon poslije mog iskustva. Mi sad dok smo premjerili smo shvatili da je ledji naslon 23cm, a beba je u ramenima oko 21, znaci ako joj jaknu obucem ne stane unutra.
A dalje sve ovisi sto ti treba. Ja znam da sad zelim totalno drukcija kolica. Osim toga sto su nam preuska recimo ne zelim vise male kotace, jer su nama po gradu sve one male kockice i treskamo se cijelo vrijeme, chicco mi je sav neki raskliman, i kosara za stvari je grozna i nedostupna. Zbog toga ne bih mijenjala kolica, ali recimo dok sam gledala prva sam htjela da su lagana i da mi ide gore i kosara i autosjedalica, pa sam trazila iskljucivo 3u1, iskreno, sad da kupujem bih to zanemarila.
Kosaru bih opet htjela imati, ali bih se na dobrim kolicima pomirila i s mekom koja ide unutra, autosjedalica gore, zgodno je, ali da smo to nesto puno koristili, i nismo. jer sad preko zime ionako dijete ne smije u autosjedalicu u jakni, pa ju ionako moram vaditi da ju obucem, pa mi svejedno jel ju premjestim u sportska ili ne. A i malo je usko isto u jakni unutra.
Uglavnom, nema savrsenih
jojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:51   #123
Da,upravo to...Nema savrsenih kolica,nazalost
Svaka imaju 100 mana i 100 vrlina....Kad bi se u jedna sve spojilo....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:57   #124
Quote:
jojne kaže: Pogledaj post
Pa evo, po mom iskustvu savrsena kolica ne mozes kupiti. Uglavnom, nema savrsenih
S ovime se u potpunosti slažem!!! Meni pp, jane i cam nikako nisu pasali jest da su estetski lijepe (svakoj sam našla nešto što mi se ne sviđa), prenatal i neonato,graco,bubu mi se ne čine baš kvalitetni po puno toga, inglesina mi je mrvicu bila preskupa,ali inače se čine dosta ok, a stokke su mi presvemirska i ni po čemu mi se nisu dopala, maxi cosi' nisam baš puno ni gledala, bebe confort vidjela samo online, a tako ih htjela isprobati i uživo no nigdje ih nisam našla i chicco mi je bio po svemu the best ( klimavost i škripavost kolica ovisi i o tome po čemu ih vozite, i jane po makadamu škripi) dok nisam pročitala ovo za sportski dio i onda mi se kosa digla na glavi... Tako da... savršenih kolica nema!!!
__________________
16.12. stigao Roko u mamin zagrljaj...
petra_hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 13:11   #125
Zna li netko kolika je cijena ovih kolica i može li se kupiti samo sportski dio, jer košara i autosjedalica mi ne trebaju.


Uploaded with ImageShack.us
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 13:23   #126
meni se sviđaju trokolice i veliki kotači, ali takva su sva dosta teška... ne znam. nisam ja visoko, na prvom katu, ali ipak je tlaka nosati to gore dolje i ne bih da su jako teška.
s druge strane, htjela bih i da su ok kad idemo po šljunku i sl.... da nisu samo dobra za asfalt

boli me glava od toga svega, a tek sam počela malo čitati o kolicima i proučavati ih
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 15:07   #127
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
nekako mi u glavi da sam čula da se više ne proizvode...
Neproizvode se ta vise,al imaju sad druga jane sonic http://calidadbebe.serpadres.es/vamo.../Jane,Sonic,53

I ljepsa i jeftinija a i kvalitetnija od Mclaren
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 15:51   #128
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
pa i nije baš da su jako jeftina..
naime, evo u Slo; 350€, dakle, sama kolica 2000kn (ako platiš gotovinom popust je 5% i oduzmeš DDV). Al to su gola kolica samo sa kišnom navlakom, bez zimske navlake koja košta čak 80ak €, čini mi se. I torba se ne dobije, mislim da ni ne postoji kao dodatna oprema, AS je oko 1000kn, a košara čak 270€..tako da sve skupa dođe prek 5000kn..

osim naravno, ako bocneš neko sniženje il akciju, ne kupiš košaru, a zimsku navlaku nabaviš preko ebaya
ne znam sada tocne cijene ali gledala sam neki dan u turbo limacu na zitnjaku i 3 u 1 je ispalo oko 4000 kn?! mozda sam fulala ali sumnjam...

uglavnom, i meni je frendica doktorica rekla da se mogu u as voziti 1,5-2 sata pa pauza. a, njen mali nije uopce htio u kosaru tako da su ju uzalud kupovali...morati cemo riskirati sa as pa ako bas bude trebalo,ako cemo vise ici setati. kupiti cemo i kosaru
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 15:55   #129
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Zna li netko kolika je cijena ovih kolica i može li se kupiti samo sportski dio, jer košara i autosjedalica mi ne trebaju.


Uploaded with ImageShack.us
cini mi se da su to jane unlimit formula strata, ako jesu ona ti za gotovinu dodju oko 5500 3u1 u adaxu. a na rate i sl su 20 posto skuplja,
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 15:59   #130
Quote:
cezar5 kaže: Pogledaj post
pitanje:
dali mogu na Quinny kolica sa odgovarajućim adapterima ubaciti košaru Mura 4? za autosjedalicu znam da može, ovo nisam sigurna
na koja quinny?
na buzz?
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 16:01   #131
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Evo da kopiram svoj post sa jedne druge teme -



Tako da svi sadašnji i budući vlasnici quinny buzza trokolice znaju pripaziti.........kolica su ultra lagana i naravno kada se natrpa torba koja se zakači na ručku da su nestabilnija. Mislim da će biti puno stabilnija kada se prijeđe na sportski dio.

Ne želim ni razmišljati što bi bilo da nije bilo one zakopčane navlake ; ovako je T: "samo" otklizla u donji dio košare, da nije bilo navlake mogla je izletjeti van
ne razumijem
kako si uspjela staviti torbu na ručku?
a ručka je ona iz jednog dijela, di si ju zakačila?
znam da zvuči glupo,ali da ne pričaš ti o zappu?

buzz ima 13 kg, tako da nisu baš ultra lagana kolica
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 16:15   #132
Quote:
capoeira-zagreb kaže: Pogledaj post
ne znam sada tocne cijene ali gledala sam neki dan u turbo limacu na zitnjaku i 3 u 1 je ispalo oko 4000 kn?! mozda sam fulala ali sumnjam...

uglavnom, i meni je frendica doktorica rekla da se mogu u as voziti 1,5-2 sata pa pauza. a, njen mali nije uopce htio u kosaru tako da su ju uzalud kupovali...morati cemo riskirati sa as pa ako bas bude trebalo,ako cemo vise ici setati. kupiti cemo i kosaru
ove cijene koje sam spomenula u postu su regularne cijene..a to što se TL trenutno rješava zaliha i polupanih modela to ipak nisam uzela u obzir..

mi uzeli jedna high trek -TL ih je procijenio na 1500 (nisu polupani nikakvi vitalni dijelovi nego-tek poslije primjetili da su oni držaći što drže sajlu napukli, iako i takvi normalno drže sajlu..fakat ništa strašno za te pare), dođemo na blagajnu a ova udara popust od 15% (nismo ni znali) i izađu nas 1280.
nakon 2 tjedna, banemo po drugi put opet tamo i naletimo na još žešći popust -33% i ubodemo AS po 670 kn umjesto 1000. dakle, prošli smo za manje od 2 soma

da hoćemo, možemo i košaru kupiti za 1350 umjesto za 2000..pa bi 3u1 koštalo svega 3300

doć ćemo mi opet za par tjedana vidjet ima li neki popust..očekujem barem 65%
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 28.10.2010. at 16:23.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 16:21   #133
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
na koja quinny?
na buzz?
da, na buzz
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 16:25   #134
koja maclaren kolica preporučujete? da imaju više položaja..
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 16:44   #135
Quote:
cezar5 kaže: Pogledaj post
da, na buzz
mogu, uz adaptere, njih dobiješ s košarom..
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 16:50   #136
QUEST SPORT-od 6 mjeseci, 5.5 kg, 1600kn
QUEST MOD-od 6 mjeseci, 5.2 kg, 1500 kn
TECHNO XT-od rođenja, 6.8kg, 2200 kn
TECHNO XLR-od rođenja, 7.5 kg, ta su nekako najbolja, jedina imaju mogučnost montiranja AS i dodatnih 30cm spuštanja krovića, ta su 3000kn

nadam se da sam bar malo pomogla
jedino što bi ja rekla, iako za ova dva modela piše da su za novorođenčad, ja osobno ne bi
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 17:14   #137
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
mogu, uz adaptere, njih dobiješ s košarom..
super, hvala puno
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 17:40   #138
Jel imate vi strah od tih kolica,mislim na to rukovanje položajima,remenčiće,sklapanje... Ja ih sad doma gledam i mislim si ko će bebu u to upakirat,kako ju namjestit,u kojem položaju
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 18:11   #139
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
meni se svekar sinoc zaputia u italiju i dala sam mu detaljan opis kolica. (i koje boje zelim, ali iz 2011 kolekcije)
on dobro prica talijanski pa ne bi trebalo biti problema.
ako sve prode ok, on bi sad treba pokupiti par informacija iz ducana (cijene i to) i kad dode doma, mi bi to telefonski narucili i on pokupia kad bude isa sljedeci put u it.

(koji dobar plan )
tako smo i mi zvali neke ducane po trstu da vidimo gdje ima i kakve modele i koje su cijene ako odlucimo da ne lutam po cijelom trstu bezveze nego uzmemo i picim doma.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 19:22   #140
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
cini mi se da su to jane unlimit formula strata, ako jesu ona ti za gotovinu dodju oko 5500 3u1 u adaxu. a na rate i sl su 20 posto skuplja,
Puno hvala!
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.