Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2004., 01:03   #1
Sportske Novosti

Citate li SN?
Naravno, to pitanje je upuceno ljudima koji vole sport, jer one koje to ne zanima teško će umjesto dnevnih novina(ili uz njih) kupiti SN.

Osobno mi je čitanje SN postao jutarnji ritual uz kavicu, i rijetko prodje bez toga. Sad, mogli bi u ovom topicu pisati o pojedinim novinarima, sekcijama, nedostacima, dobrim stvarima...

Opcenito mislim da su SN dosta dobre novine, naravno bit ce dosta kritike na ovo, jer ionako "novinari su krivi za sve", i vjerojatno za krizu u svijetu, kamoli ne za nogomet u Hrvatskoj .
Dobro, shvacam to malo preosobno, posto je i meni cilj postati sportski novinar. Npr. jedan od ljudi koji mi strasno pase sto se pisanja tiče je Neven Bertičević.
Čovjek ima smisla za pisanje, duhovit je, ima svoj stil, nije dosadan, iako ponekad zna pretjerati s kratkocom recenica
(Predvecer. Izlazim iz sobe. Moya je već skupio torbe.sve. ), ali ima nevjerojatno iskustvo iza sebe, da ne govorimo znanje o NBAu i tenisu vjerojatno ponajvise...

Ima dobrih "nogometnih" novinara, ima ih i pretencioznih, neprofesionalnih...Toga ima svugdje.
Ali opcenito mislim da su SN na dobroj razini.

Vasa misljenja?
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 06:56   #2
Re: Sportske Novosti

Quote:
L.NimoyInvadesMetal~ kaže:
jer one koje to ne zanima teško će umjesto dnevnih novina(ili uz njih) kupiti SN.

Osobno mi je čitanje SN postao jutarnji ritual uz kavicu, i rijetko prodje bez toga. Sad, mogli bi u ovom topicu pisati o pojedinim novinarima, sekcijama, nedostacima, dobrim stvarima...
Nisam kupio sportske već ohoho vremena, ali imam tu sreću da ih uvijek mogu pročitati.

Dobar je Bertičević. Ustvari, košarkaški i teniski dio mi je najzanimljiviji upravo zbog takvih tekstova... jedino kad bude neka obljetnica ili retrospektiva zna se malo ponavljati, ali što je tu je...
Zna se pogoditi i dobra duplerica ili intervju kad je gost zanimljiv

Volim i šahovski dio... dosta sam naučio iz onih partija što stave.

Od nogometa zanimljiviji mi je strani blok.
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 12:15   #3
Re: Re: Sportske Novosti

Quote:
BillGatesMustDie kaže:
Nisam kupio sportske već ohoho vremena, ali imam tu sreću da ih uvijek mogu pročitati.

Dobar je Bertičević. Ustvari, košarkaški i teniski dio mi je najzanimljiviji upravo zbog takvih tekstova... jedino kad bude neka obljetnica ili retrospektiva zna se malo ponavljati, ali što je tu je...
Zna se pogoditi i dobra duplerica ili intervju kad je gost zanimljiv

Volim i šahovski dio... dosta sam naučio iz onih partija što stave.

Od nogometa zanimljiviji mi je strani blok.

ček, ti igraš šah?


naaaajs :trljarukice:


što se sportskih tiče... pa, ne čitam baš.


sjećam se kad je židak iz sportskih prešao u jutarnji

koji transfeeer...
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 12:34   #4
..SN...uz Jutarnji i Večernji obavezne svakodnevne novine...Jednostavno dan bez tih triju novina i nije dan. Sva sreća što bircevi imaju te novine, jer ne znam kako bi se odrazilo na moje financijsko stanje svakodnevna kupnja istih...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 14:09   #5
Re: Sportske Novosti

Quote:
L.NimoyInvadesMetal~ kaže:

...ponekad zna pretjerati s kratkocom recenica
(Predvecer. Izlazim iz sobe. Moya je već skupio torbe.sve. ),
To je patentirao Zvonimir Magdić.
30 metara.Udarac. Jak. Precizan? Da. Precizan.Lopta u golu. Mreža se trese. I trese. 1:0.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 14:15   #6
uzeo kad su dijelili majice....prije tog ne pamtim....jer jutarnji ritual uz kavicu je surfanje
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 07:50   #7
Re: Re: Re: Sportske Novosti

Quote:
manwe kaže:
ček, ti igraš šah?


naaaajs :trljarukice:
Niš' ozbiljno, više za svoju dušu... ja i moj Chessmaster naštelan na Kasparov težinu.
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 16:25   #8
Re: Re: Re: Re: Sportske Novosti

Quote:
BillGatesMustDie kaže:
Niš' ozbiljno, više za svoju dušu... ja i moj Chessmaster naštelan na Kasparov težinu.




: nemam šanse protiv tebe, ja jedva dobijem talja
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 20:46   #9
Re: Re: Re: Re: Re: Sportske Novosti

Quote:
manwe kaže:



: nemam šanse protiv tebe, ja jedva dobijem talja
Jednom sam skoro izvukao pat.
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 20:51   #10
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sportske Novosti

Quote:
BillGatesMustDie kaže:
Jednom sam skoro izvukao pat.

zajebi, moj stari tukao spaskog...


a isti dan ja mu (starome) zabijem mat poslije žrtve dame... vrisnuo je.
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 14:58   #11
Sva sreca da imam brata koji ih kupuje 3-4 puta tjedno pa ih citam, inace nebi.

Bio sam i ja u toj fazi kad sam ih non stop kupovao, al onda me to proslo jer najvaznije informacije procitam na 100 drugih mjesta.

Al sva sreca sad njega zanima svaka sitnica u sportu pa ih kupuje.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 17:34   #12
ja ne znam je li problem u meni, ali ja ne podnosim Bertičevića.
ne čitam više ni jedan njegov tekst, jer ne mogu podnijeti one njegove pizdarije od jedne riječi i fraze koje ponavlja dvajest godina "ponudio priču..."
a tek furanje na engleštinu "prokleto dobar..."

Šta mogu?! Ne volim ga!
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 20:20   #13
Quote:
bluntman kaže:
ja ne znam je li problem u meni, ali ja ne podnosim Bertičevića.
ne čitam više ni jedan njegov tekst, jer ne mogu podnijeti one njegove pizdarije od jedne riječi i fraze koje ponavlja dvajest godina "ponudio priču..."
a tek furanje na engleštinu "prokleto dobar..."

Šta mogu?! Ne volim ga!

hehee pa to je ok sto ga ne volis, tvoje misljenje, zasto bi ga netko pokusavao osporiti...

Ali ne mozes rec(sto i nisi rekao) da nije "prokleto dobar novinar" i da cesto "nudi pricu"

Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 21:08   #14
škovaca nad škovacama
za to čitat triba se napravit lobotomija
__________________
x
dvolični parazit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 00:01   #15
Ako sam negdje u bircu, pročitati ću ih, ali davati 6 kuna za 20-ak stranica mi ne pada na pamet.
Definitivno su izgubili kredibilitet, sjetite se samo gdje su sve Olića slali.
faktotum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 14:49   #16
ej ljudi - zaboravili ste Branka Stipkovića

Taj nesnosni tip tako prenosi interviewe da svaki izgleda isto. Najme kaj - svi igrači govore na isti način - on im svima stavlja svoju frazeologiju u usta. I svoj način govora. UŽAS!

Neki nogometaši čak ispadnu gluplji nego što jesu - a to je već umjetnost.

Da ne kažem kada počne objašnjavati komparativne prednosti naših igrača nad protivničkim.

Očajan tip.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 14:28   #17
SN su novine koji svaki ozbiljniji kladioničar mora pročitati uz jutarnju kavicu.
Nakon Sportskih ide listanje ponude za taj dan pa što bude.
rvn-zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 19:20   #18
Kod mene dan ne moze bez sportskih nikako proci. Cak sam i Americi svaki tjedan bar jedne kupovao. E sad, kvaliteta pisanja dosta varira od sporta do sporta i od novinara do novinara. Ne svidja mi se sto im je glavni nogometni novinar Branko Stipkovic jer mi se cini da se radi o vrlo nekompetentnom i prevrtljivom covjeku koji on nogometu nema pojma, a nakon pobjeda dize repku u nebesa, dok nakon poraza sve pljuje. Zidak bar ima nekakv svoj stil pisanja koji je bar intrigantan ako nista drugo, ali ovaj je teski seronja.

Ostali nogometni novinari su regionalno orijentirani, ali to je normalno jer se dijele na one koji prate kontinentalni i na one koji prate juznjacki nogomet. Ocjena vrlo dobar.

Rukomet prati uglavnom onaj Pinevic i mislim da je tip vrlo dobar novinar.

Kosarka je dobro pokrivena jer pisu Bauer i Berticevic. Bolje cini mi se ni ne moze.

Tenis takodjer odlicno pokriven jer dok bradonja to radi, nece biti dosadno.

Ostatak lista je pristojan, jedino bih jos malo prosirio "ispeci, reci" i ukinuo ona prepucavacka pisma subotom gdje se djedice svadjaju tko je prije uclanjen u hajdukovu skupstinu.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 23:23   #19
Quote:
robybaggio kaže:
Ko Zidak bar ima nekakv svoj stil pisanja koji je bar intrigantan ako nista drugo,...
..Židak piše ono što mu veli netko koji mu taj tjedan plaća piti i jesti...Najveći prevrtljivac sportskog novinarstva od nastanka sportskog novinarstva. Dosljedan je jedino u svojoj nedosljednosti...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2004., 20:25   #20
Quote:
mirrorball kaže:
..Židak piše ono što mu veli netko koji mu taj tjedan plaća piti i jesti...Najveći prevrtljivac sportskog novinarstva od nastanka sportskog novinarstva. Dosljedan je jedino u svojoj nedosljednosti...
Nisam rekao da ima stav. Znam da ga nema. Rekao sam da ima barem podnošljiv stil pisanja. Stipković nema ni to.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.