Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 20:33   #2721
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Ne vidim potrebe za zasjedanjem. To ce oboriti skupo placena americka PRO cim poleti.
Da, upravo kao onu raketu koja je, prije tri dana, iz Jemena išla ravno na Rijad.

Kim, za sada, dokazuje potencijalno veliki domet svojih raketa - jaaako visokim putanjama i malim dometima cca 1000 km.
Istom raketom, za postići stvarni veliki domet, morao bi dosta sniziti putanju .. ali tada bi Japan reagirao uništenjem te rakete.
I on to zna.
taicika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:49   #2722
Quote:
taicika kaže: Pogledaj post
Da, upravo kao onu raketu koja je, prije tri dana, iz Jemena išla ravno na Rijad.

Kim, za sada, dokazuje potencijalno veliki domet svojih raketa - jaaako visokim putanjama i malim dometima cca 1000 km.
Istom raketom, za postići stvarni veliki domet, morao bi dosta sniziti putanju .. ali tada bi Japan reagirao uništenjem te rakete.
I on to zna.
Ma pusti Japan, oni nebi mogli unistiti raketu ni kad bi je Kim natovario na trajekt i poslao u Japan. Ja ovde pricam o amerikancima i njihovom skupom raketnom stitu od koga drhte i kinezi i rusi. To je toliiko mocna stvar da je u stanju unistiti ruske rakete iznad Sibira prije nego sto dohvate 500 km visine.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:21   #2723
Bilo jučer-prekjučer na Hrvatskom Radiju kako Sjevernokoreanci govore da kad čuju da je neka raketa lansirana, da osjećaju kao da osobno šamaraju Donalda Trumpa i tako neke kerefeke.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:42   #2724
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Bilo jučer-prekjučer na Hrvatskom Radiju kako Sjevernokoreanci govore da kad čuju da je neka raketa lansirana, da osjećaju kao da osobno šamaraju Donalda Trumpa i tako neke kerefeke.
Ma pusti koreance, njihove rakete idu na dizel.
Amerikanci traze od kineza da prestanu Kimu izvoziti naftu kako ovaj nebi mogao ispucavati rakete. Znaci: dizel rakete.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:47   #2725
Evo ga na, supci su krenuli sa optuzbama o kemijskom oruzju. Kao primjer su naveli antrax (blast from the past)
http://net.hr/danas/svijet/mikrobiol...pasne-bolesti/
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:13   #2726
ne bu sigurno došlo do rata jer su preveliki ulogi i k tome Kina je susjed
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:14   #2727
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ne bu sigurno došlo do rata jer su preveliki ulogi i k tome Kina je susjed
ja isto mislim da niš od rata..
mislim, super, fala bogu da ne bu, samo velim..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:17   #2728
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ja isto mislim da niš od rata..
mislim, super, fala bogu da ne bu, samo velim..
da

jer projekcije pokazuju da bi izbjeglice i posljedice rata Koreju bacile 50 godina unatrag a mislim da to nije ni u intersu ni Amera, ni Japana ni Kine
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:26   #2729
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
da

jer projekcije pokazuju da bi izbjeglice i posljedice rata Koreju bacile 50 godina unatrag a mislim da to nije ni u intersu ni Amera, ni Japana ni Kine
Ni Rusije. Ništa od rata. Bit će još međusobnog prepucavanja i vrijeđanja dvojce narcisoidni luđaka i idiota al to je to.
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:36   #2730
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Ma pusti Japan, oni nebi mogli unistiti raketu ni kad bi je Kim natovario na trajekt i poslao u Japan. Ja ovde pricam o amerikancima i njihovom skupom raketnom stitu od koga drhte i kinezi i rusi. To je toliiko mocna stvar da je u stanju unistiti ruske rakete iznad Sibira prije nego sto dohvate 500 km visine.
Jel imas kakve relevantne podatke za tako smjele tvrdnje ili su to mokre zelje?
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:18   #2731
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Jel imas kakve relevantne podatke za tako smjele tvrdnje ili su to mokre zelje?
I mene ovo zanima...Patriot-i su dokazano, da kazem, ne pretereano pouzadani...blago receno...

Koje to svemirske raketne sisteme imaju Ameri da mogu da pogode svakog komarca na svakom uglu planete....

Mislim, ne donosim nikakav zakljucak, samo me zaista zanima...
vmro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:01   #2732
Tiho je sarkastican
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:08   #2733
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Jel imas kakve relevantne podatke za tako smjele tvrdnje ili su to mokre zelje?
Nisam sarkastican. Malo sam proucio tematiku i kako se radio prijem i uvodjenje u naoruzanje. Testiranja u americkim pustinjama su izgledala ovako: naprave proracune kud ce ici ispaljena raketa, a onda tim koji navodi metu mora pogoditi putanju i presresti raketu. U takvim uslovima efikasnost je bila oko 60%. Nedavno su radili testiranja sa laserima. I pored toga sto su izrezrali prestavu, i pored upotrebe pirotehnike, i pored toga sto je generalima obecano zaposljenje u upravnim odborima nakon penzionisanja nisu mogli preci preko cinjenice da je efikasnost katastrofalno niska cak i u izreziranom dogadjaju.

Prije 20-30 g. snimljen je film kako jedna americka jedinica razvija lebdeci tenk i kako ga pokazuje genrealima na poligonu. Vise se ne sjecam naslova, ali tad sam film prihvatio kao komediju. Sad vidim da se u stvarnosti desava jos gore.

Americki protivraktni stit je velika prevara. Efikasnost mu je nikakva, a niko se ne usudjuje da o tome otvoreno prica (osim ponekog ceha i slovaka). To je prodaja skupe cigle, u nadi da se nikad nece odaviti papir i da ce se svi praviti da je unutra zlatna poluga.

Koreja sa napola dovrsenim raketnim programom (razvili su motore, ali nisu navodjenje i preciznost) je vec nerjesiv problem za americku PRO. Ameri znaju da moze vec sad sa nekoliko raketa (cak i bez bojeve glave) razotkriti obmanu i srusuti americki poredak na pacifiku i u Evropi. Zato tolika panika kod amera i toliko lutanje od ekstrema do ekstrema: cas kazu da su za otvorene pregovore, a dva dana kasnije izjave da su spremni za napad. Koreja nije siromasni Jemen koji krkne reketu gdje bilo, pa kad promasi metu ameri se mogu hvaliti da su oborili raketu. Kimove bi sigurno pogodile Japan, pa cak nosile popagandne letke umjesto bojeve glave dovoljene bi bile da pokazu efikasnost skupe PRO.

Uostalom sami mozete prouciti tematiku. Sad svi znaju da je F-35 skupa i previse nahvaljena kanta, a do stanja PRO malo su rjedji linkovi, ali ih ima. Najbolje materijale mozete naci kod pentagona kad kukaju za parama, gdje kazu da su im nezastceni gradovi zapadne obale od kimovih raketa i da moraju razviti nesto slicno ruskim S-400 i S-500cime bi stitili vece gradove.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 08:20   #2734
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Nisam sarkastican.
Jesi, jesi:

Quote:
Ja ovde pricam o amerikancima i njihovom skupom raketnom stitu od koga drhte i kinezi i rusi. To je toliiko mocna stvar da je u stanju unistiti ruske rakete iznad Sibira prije nego sto dohvate 500 km visine.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:04   #2735
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Jesi, jesi:
Ni to nije sarkazam.
Sjecam se prezentacije iz prosle decenije koja je bila na dnevniku: sateliti salju signal centralnoj radarskoj stanici, iz Rumunije polijecu rakete i sustizu iranske rakete jos dok su u fazi uzleta daleko od evropske teritorije. Jos je fino objasnjeno da je najlakse oboriti balisticku raketu prilikom uzleta dok nije postigla brzinu.
Ako nista amerima se mora priznati da prave odlicne prezentacije.

Cak nije sarkazam kad sam rekao da su se rusi i kinezi usrali. I oni su vidjeli prezentaciju i poceli razvijati nove rakete, vozove smrti i ostalo.

Samo sam gledao na stvar iz raznih uglova. Nego sjeca li se ko naziva filma u kome Pentagon testira lebdeci tenk?
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:19   #2736
The Pentagon Wars
https://youtu.be/PQwDXVmb_BY
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:55   #2737
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
To je film o Bradleyu, i meni je prvo taj film pao na pamet. Tiho jesi li siguran da se u tvom filmu radilo o letećem tenku?
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 17:35   #2738
Talking

Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
To je film o Bradleyu, i meni je prvo taj film pao na pamet. Tiho jesi li siguran da se u tvom filmu radilo o letećem tenku?
A-Team?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 20:34   #2739
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Samo sam gledao na stvar iz raznih uglova. Nego sjeca li se ko naziva filma u kome Pentagon testira lebdeci tenk?
Narednik Bilko
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:54   #2740
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Bravo.
Sgt. Bilko (1996) http://www.imdb.com/title/tt0117608/

A evo slike i lebeceg tenka:
http://pics.imcdb.org/0ge20/200659-vlcsnap-00067.jpg

Ako imate vremena pogledajte poslednjih pola sata filma kad generali na poligonu gledaju lebdeci tenk u akciji. Nekad je to bilo komedija, a sad sta se desava na poligonima nadmasuje film.


Pokusao sam da dodjem do cifre koliko su skrkali u lasere u poslednjih 30 godina. Od pijanog Jeljcina dobili su bagatelno sva sovjetska istrazivanja i krenuli u razvoj. Krkali su pare, a rezultat je porazavajuci.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.