Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2006., 00:34   #61
zas nitko nije prokomentirao nacrte sa h2so4 i h2o

kemicariiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Old 02.08.2006., 22:59   #62
Evo vam film na kojem automobil na vodu (hidrogen) IDE!!!!!

http://www.waterfuelcell.org/WFCproj...NewsReport.wmv

Evo jos nesto zanimljivo, film traje oko 15min. Vrijedi ga pogleadti:

http://waterpoweredcar.com/equinox3StanleyMeyer.WMV
Nike is offline  
Old 03.08.2006., 01:08   #63
vodik.
Old 03.08.2006., 05:26   #64
Quote:
Attack kaže:
baš me neki dan jedan frend ubijo pričom o baš ovoj temi - odmah na samu ideju bio sam vrlo skeptičan i pozivao se na zakone termodinamike al nemoš ti njemu dokazat,... kako me živciraju takvi likovi koji izmišljaju novu fiziku a neznaju ni najosnovnije osnove ove trenutne, nepromjenjive i neizmjenjive (barem ne na ovom planetu),...

on je toliko ubjeđen u to, kao gledo je filmiće, ima šeme, objašnjenja, naručio je već djelove pa će on to sklapat,... bla bla bla,... uf kakvih nas sve ima
Sve je to u redu, al gle ljudi, reading is tech...

Ne znam što mi može bit tužnije od toga da počnem podržavat alternativne teoretičare zavjera, ali ako za njih vrijedi da bi morali čitat i pokušati razumijeti što govore prije nego što protrkeljaju (što se baš i ne događa), onda to vrijedi za sve.

U principu koji je opisan nema nikakvog pepetuuma, il ja to krivo čitam???
(mislim na ovo od Nike-a)

Voda se elektrolizom razdvoji na vodik i kisik.
Vodik se zapali ---> dobije se energija.

Di je perpetuum mobile?
KungFuMonkey is offline  
Old 03.08.2006., 15:12   #65
Quote:
KungFuMonkey kaže:
...U principu koji je opisan nema nikakvog pepetuuma, il ja to krivo čitam???

Di je perpetuum mobile?
To ja citavo vrijeme pokusavam dokazati......
Nike is offline  
Old 03.08.2006., 15:28   #66
Quote:
KungFuMonkey kaže:
Sve je to u redu, al gle ljudi, reading is tech...

Ne znam što mi može bit tužnije od toga da počnem podržavat alternativne teoretičare zavjera, ali ako za njih vrijedi da bi morali čitat i pokušati razumijeti što govore prije nego što protrkeljaju (što se baš i ne događa), onda to vrijedi za sve.

U principu koji je opisan nema nikakvog pepetuuma, il ja to krivo čitam???

Di je perpetuum mobile?
Kod elektrolize se uloži onolika energija, kolika se dobije dok se vodik zapali. Još plus neizbježni gubitki...
Old 03.08.2006., 16:57   #67
Quote:
Daniels kaže:
Kod elektrolize se uloži onolika energija, kolika se dobije dok se vodik zapali. Još plus neizbježni gubitki...
Znam ja to, ali stvar i je u tome da se u ovome slucaju potosi mnogo manja energija za elektrolizu nego sto se dobije pri sagorijevanju vodika unutar motora. Oko toga i jest nastala frka ne samo na ovome forumu, nego svuda gdje se ova ideja sprovela u praksi. To se desava iz nekog razloga koji se ne moze objasniti zakonima termodinamike.
Nike is offline  
Old 03.08.2006., 19:34   #68
Quote:
Nike kaže:
Znam ja to, ali stvar i je u tome da se u ovome slucaju potosi mnogo manja energija za elektrolizu nego sto se dobije pri sagorijevanju vodika unutar motora. Oko toga i jest nastala frka ne samo na ovome forumu, nego svuda gdje se ova ideja sprovela u praksi. To se desava iz nekog razloga koji se ne moze objasniti zakonima termodinamike.

Aha... Onda se ja se ispričavam. Bio sam u krivu.

Sorry Nike. Dao sam sve od sebe al to je bullshit.
KungFuMonkey is offline  
Old 03.08.2006., 20:06   #69
Quote:
Nike kaže:
Pri sagorijevanju se od samog sagorijevanja može dobiti samo onoliko energije koliko se uloži za elektrolizu i nimalo više, jer bi to narušilo zakon očuvanja energije. Zapravo, zbog gubitaka pri elektrolizi i sagorijevanju se dobije čak i manje od toga. Da se dobije više energije to bi narušilo zakon očuvanja energije, ili postoji još neki izvor energije.
Old 04.08.2006., 19:31   #70
Daniels ne citas pazljivo, rekao je:

Quote:
Nike kaže:
Oko toga i jest nastala frka ne samo na ovome forumu, nego svuda gdje se ova ideja sprovela u praksi. .
dakle u necijim glavama

Quote:
Nike kaže:
To se desava iz nekog razloga koji se ne moze objasniti zakonima termodinamike.
nike, jel znas kako glase zakoni termodinamike uopce? ne, jelda
Old 10.08.2006., 10:16   #71
Vidio sam slikice nekog konceptnog autića na baterijice.
Ono super sportski autić, do 100 ubrzava za 3 sekunde do 200 za 8,5, autonomija 600 kilometara ma sve super, ali

baterije da sve to postignu su litij polimerske koje su teške skoro 1100 kila a da tako teški auto pokrenu treba im čak 1000 konja u elektromotorima.

Nadam se da sada shvaćate što govorim, auto sa supersportskim karakteristikama u normalnoj konstrukciji bi imao kaj ja znam 150 - 200 kila teži motor i prijenos ali zato puno manje goriva npr 150 -200 kila goriva uvrh glave.
A strujni autić ima ohoho teške baterije i kaj je najgore i na početku i na kraju vožnje on je jednako težak u usporedbi sa klasičnim koji je sa svakim kilometrom lakši...
demosten is offline  
Old 10.08.2006., 14:48   #72
a jesi li siguran da su litijeve? litij-ionske baterije su nepovoljne za automobile jer ne mogu u kraktom vremenu dati jaku struju.
nikal-metal-hidrid baterije su za to jako dobre, one daju snaznu struju, makar imaju svojih nedostataka. srebrne baterije su jos i jace.

u svakom slucaju, automobil na vodu je glupost. automobil na vodik nije.
i termodimamicki zakoni se ne krse. i tocka.
Old 12.08.2006., 01:02   #73
Po mojem misljenju sve te automobile na "vodu" su vjerojatno medijski napuhali glupi novinari da bi imali atraktivnije naslove i svi oni rade na vodik i kisik a energiju dobivaju iz el. struje. Voda ima ulogu da el. energiju skladisti tj. da je pretvara u potencijalnu energiju razdvajanjem vode na H i O. Kad se H i O u motoru opet spoje oslobadaju energiju koja je ulozena putem el. struje (minus gubici). Znaci u biti auto se kao mobitel zasteka na punjac i kad se napuni vozis. Sto mislite o tome, jer drzi vodu? Kad sam vec kod toga zanima me kakva bi bila razlika u masi baterije i rezervara H i O kod sladistenja iste kolicine el. energije u baterije energije i skaldistenje el. energije na gore navedeni nacin? Jel zna tko priblizno izracunat?
Koki007 is offline  
Old 12.08.2006., 04:18   #74
tumorou mejbi al na dobrom si tragu
Old 12.08.2006., 15:05   #75
Quote:
H5N1 kaže:
tumorou mejbi al na dobrom si tragu
Zasto ne danas, koje su prepreke? Jel su finacijske ili tehnicke?
Koki007 is offline  
Old 12.08.2006., 16:43   #76
LOL da...na svijetu ima tolko puno vode da ju još stignemo koristit i za napajanje 6 milijardi automobila, a vjerojatno će i trajat duže nego nafta.

Zašto ne probaš nešto kao auto na dušik?
Vaša žvrljotina je cinkana vlastima foruma. Vaš IP je trajno ubilježen. Vaš omiljeni bend je Culture Club. Vi ste kurac od zeca. Zec bez kurca ima veći kurac od vas. Čak i da imate kurac ne bi vam se mogao dić. A čak i da vam se može dić dizao bi vam se na krive stvari. Nema kurca, nema žena. I zato vi pišete ovaj post. U nadi da će vam narasti kurac. A kurac nemože narasti. Spletom okolnosti, možete dobit kurac. U guzicu.
The Uništavač Topika is offline  
Old 12.08.2006., 17:32   #77
Quote:
Koki007 kaže:
Zasto ne danas, koje su prepreke? Jel su finacijske ili tehnicke?
organske, morao sam se otrijeznit da procitam s razumjevanjem

aha, ova tvoja shema je da su vodik i kisik kao baterije, sljakalo bi sigurno ali je pitanje isplativosti (zbog ovoga ih valjda jos ni nema u prometu) i skladistenja vodika, mislim da je axmi nes pricao o tome da je velik problem drzat vodik u necem da ne izlazi iz kontenjera jer su atomi vodika premaleni

zapravo kisik ni nemoras nosit sa sobom jer ga imas u atmosferi

al bilo bi najjednostavnije progooglat i vidjet na kojem principu tocno radi taj motor jer ovo ne vodi nigdje buduci da oboje samo nagadjamo, ugl meni se neda bas , iako mislim da nije daleko od ovog sta si rekao
Old 16.04.2007., 00:46   #78
automobil na vodu, perpetuum mobile?hahahhahha

stvarno ne znam u cemu je problem pepertuum mobile nije moguc jer ovo uopce nije perpetuum mobile. Čim se kaže da troši nekoliko litara vode na 100km onda je to već znak da nije perpetuum mobile. To bi bio perpetuum mobile kada bi mi usuli nekoliko litara vode i uopće ne bi bilo potrebno više unositi.
Nisam za to da se uvedu auta na vodu jer u svijetu ionako vlada oskudica čistom vodom. Iako sagorijevanjem nastaju ekološke prihvatljive tvari, tvari koje kruže u prirodi one neće nakon svega toga procesa biti kakve su bile i trebale biti. Trebalo bi se prvo to riješiti a tek onda se boriti za uvođenje automobila na vodu. Pogledajte bocu Jane. Iz plastike se otapaju otrovni spojevi u vodu, a sto bi tek bilo s automobilom na vodu.
dox333 is offline  
Old 16.04.2007., 00:50   #79
zamijenili ste elektrolizu i fuziju.
dox333 is offline  
Old 16.04.2007., 01:22   #80
ajde da je reko na pišalo još bi i vjerovo, al na vodu...

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.